Skocz do zawartości

Jak rdzewieją wasze E60 ?


Sołtys88

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy temat ;D


2005 rok. Pojedyńcze punkty korozji pod podłogą. Przewody hamulcowe pod podłogą przerdzewiałe i musialem wymieniać (szczęście że strzeliło na postoju). Z zewnatrz brak :)

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Równo :wink:

A tak poważnie to nie rdzewieje. U kolegi w e60 przy tablicy w klapie

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
tylna klapa pod uszczelką okna punktowo w jednym miejscu. Podwozie pod plastikami punktowe ślady rdzy szczególnie przy szpilkach mocujących te osłonki, zabezpieczałem całą podłogę podkładem epoksydowym i woskiem do podwozi dwa lata temu. Auto nigdzie nie bite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylna klapa pod uszczelką okna punktowo w jednym miejscu. Podwozie pod plastikami punktowe ślady rdzy szczególnie przy szpilkach mocujących te osłonki, zabezpieczałem całą podłogę podkładem epoksydowym i woskiem do podwozi dwa lata temu. Auto nigdzie nie bite

 


Ale mimo epoksydu i wosku ruda wyszla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej podwozie czyste, nadwozie czyste od rdzy, ale:

W zeszłym roku zgnił mi metalowy przewód hamulcowy pod fotelem kierowcy, w miejscu mocowania przewodu z podwoziem ( tzw. grzebieniem).

Drugi, w tym samym miejscu również już korodował. Wymienione na oryginalne, które trzeba było giąć :mad2:

Dla mnie to nie do pomyślenia żeby ori przewody trzeba było formować. Powinny być już gięte na wymiar.

Tak z innej bajki:

W mojej ex babci, sztywne przewody hamulcowe mają 21 lat i dalej są w stanie bez korozji.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wymieniałem kierunki na nadkolach - pod lewym 2 małe kropki rudej, może wosk na razie starczy.

Na klapie w rogu pod szybą jakiś mały purchel widoczny.


Jak byłem na przeglądzie w Legionowie info było takie, że fura od spodu wygląda lepiej niż niejedno 5-letnie jeżdżące od nowości po PL :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy w jakich warunkach jeździło auto jak było myte

Mam dwie e60 jedną z 2003r z francji druga z 2004r niemcy

z 2003r pojawiła się rdza na dole rantu drzwi od kierowcy i od strony pasażera tył przeciwna strona... jakieś 2 lata temu zabezpieczyłem to ale ostatnio zerwałem masę na zagięciu poszycia i dalej była rdza więc, nie opłaca się tego robić, używane drzwi pod kolor kupiłem za 350 zł w idealnym stanie i czekają na przełożenie )

Tylny most żeliwny skorodował, musiałem go demontować, czyścić i malować, oraz pojedyńcze ślady na podłodze pod osłonami się pojawiły więc do zabezpieczenia. Oraz wszystkie śruby od osłon skorodowały i poszły na wymianę. nowe tarcze, które były ocynkowane pojawiła się rdza na nich lekka rdza.


Z kolei z 2004r z niemiec ranty drzwi, całe podwozie, tylny most, śruby od osłon wyglądają jak nowe nawet nie są nadmiernie brudne mimo iż jeździ w tych samych warunkach.. i nie ma się czego doczepić, te same tarcze ocynkowane zakładane w tym samym czasie na tym aucie 0 rdzy. (te auto nigdy nie było na automatycznej myjni ! )


I wydaje mi się, że chemia z automatycznej myjni ma jakieś gówno co wchodzi w reakcje z metalem nawet chyba sól tak nie niszczy auta co automatyczna myjnia...

Teraz zawsze pod każdej zimie co najmniej 2 / 3 razy myję całe podwozie aktywną pianą aby zmyć cały syf po zimie... Bo inaczej auto nie przetrwa 20 lat...

Wystarczy raz lub dwa razy zapuścić auto po zimie nie myjąc go dokładnie i koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.