Skocz do zawartości

Jak rdzewieją wasze E60 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Jaki rocznik i jak rdzewieją wasze E60 ?
Opublikowano

Ciekawy temat ;D


2005 rok. Pojedyńcze punkty korozji pod podłogą. Przewody hamulcowe pod podłogą przerdzewiałe i musialem wymieniać (szczęście że strzeliło na postoju). Z zewnatrz brak :)

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Równo :wink:

A tak poważnie to nie rdzewieje. U kolegi w e60 przy tablicy w klapie

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Opublikowano
Wcale nie rdzewieje. Mam na drzwiach lakier zdarty do gołej blachy (wielkości ziarna fasoli) i od 2 lat ani śladu rdzy.
Opublikowano
E61 2004 rok ani grama rdzy, w porównaniu do e39 to aż ciężko uwierzyć
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
E61 2004 i zero rudej szmaty.
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
Jeżeli nie było bite, oskrobane ruda nie czepia się e60. Po zimie warto karcherem wypłukać sól i będzie służyć lata.
Opublikowano
Samochód ma 15 lat i zero rdzy poza przewodami hamulcowymi.
Opublikowano
Zabezpieczacie jakoś auta od spodu?
Opublikowano
Ja nic nie robiłem jeszcze ale w wakacje ściągne plastiki i co się da od spodu, i zapryskam to jakimś bitgumem czy coś w tym stylu.

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Opublikowano
tylna klapa pod uszczelką okna punktowo w jednym miejscu. Podwozie pod plastikami punktowe ślady rdzy szczególnie przy szpilkach mocujących te osłonki, zabezpieczałem całą podłogę podkładem epoksydowym i woskiem do podwozi dwa lata temu. Auto nigdzie nie bite
Opublikowano
Też myślałem aby zrzucić te plastiki na dół i zabezpieczyć pod osłonami all. Będzie dobrze jeszcze dłużej.
Opublikowano
tylna klapa pod uszczelką okna punktowo w jednym miejscu. Podwozie pod plastikami punktowe ślady rdzy szczególnie przy szpilkach mocujących te osłonki, zabezpieczałem całą podłogę podkładem epoksydowym i woskiem do podwozi dwa lata temu. Auto nigdzie nie bite

 


Ale mimo epoksydu i wosku ruda wyszla?

Opublikowano
nie teraz mam spokój pod podwoziem, wosk jest dużo skuteczniejszy niż jakiś bitex
Opublikowano

W mojej podwozie czyste, nadwozie czyste od rdzy, ale:

W zeszłym roku zgnił mi metalowy przewód hamulcowy pod fotelem kierowcy, w miejscu mocowania przewodu z podwoziem ( tzw. grzebieniem).

Drugi, w tym samym miejscu również już korodował. Wymienione na oryginalne, które trzeba było giąć :mad2:

Dla mnie to nie do pomyślenia żeby ori przewody trzeba było formować. Powinny być już gięte na wymiar.

Tak z innej bajki:

W mojej ex babci, sztywne przewody hamulcowe mają 21 lat i dalej są w stanie bez korozji.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Opublikowano
  • Moderatorzy

Wymieniałem kierunki na nadkolach - pod lewym 2 małe kropki rudej, może wosk na razie starczy.

Na klapie w rogu pod szybą jakiś mały purchel widoczny.


Jak byłem na przeglądzie w Legionowie info było takie, że fura od spodu wygląda lepiej niż niejedno 5-letnie jeżdżące od nowości po PL :mrgreen:

Opublikowano

To wszystko zależy w jakich warunkach jeździło auto jak było myte

Mam dwie e60 jedną z 2003r z francji druga z 2004r niemcy

z 2003r pojawiła się rdza na dole rantu drzwi od kierowcy i od strony pasażera tył przeciwna strona... jakieś 2 lata temu zabezpieczyłem to ale ostatnio zerwałem masę na zagięciu poszycia i dalej była rdza więc, nie opłaca się tego robić, używane drzwi pod kolor kupiłem za 350 zł w idealnym stanie i czekają na przełożenie )

Tylny most żeliwny skorodował, musiałem go demontować, czyścić i malować, oraz pojedyńcze ślady na podłodze pod osłonami się pojawiły więc do zabezpieczenia. Oraz wszystkie śruby od osłon skorodowały i poszły na wymianę. nowe tarcze, które były ocynkowane pojawiła się rdza na nich lekka rdza.


Z kolei z 2004r z niemiec ranty drzwi, całe podwozie, tylny most, śruby od osłon wyglądają jak nowe nawet nie są nadmiernie brudne mimo iż jeździ w tych samych warunkach.. i nie ma się czego doczepić, te same tarcze ocynkowane zakładane w tym samym czasie na tym aucie 0 rdzy. (te auto nigdy nie było na automatycznej myjni ! )


I wydaje mi się, że chemia z automatycznej myjni ma jakieś gówno co wchodzi w reakcje z metalem nawet chyba sól tak nie niszczy auta co automatyczna myjnia...

Teraz zawsze pod każdej zimie co najmniej 2 / 3 razy myję całe podwozie aktywną pianą aby zmyć cały syf po zimie... Bo inaczej auto nie przetrwa 20 lat...

Wystarczy raz lub dwa razy zapuścić auto po zimie nie myjąc go dokładnie i koniec

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.