Skocz do zawartości

x5 g05 - warto wiedzieć przed zakupem


Sergio88

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 703
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Klime nie tylko temperaturę można ustawić ale też temperaturę samego nawiewu od chłodniejszego do cieplejszego. W starszych bmw było do tego pokrętło na środku panelu a teraz się to ustawia cyfrowo.

 

już jakiś czas temu dotarłem do tej funkcji, która pozwala ustalić niejako "siłę" nawiewu i ustawiłem ją na minimum, tj. na najchłodniejszą ale przy wyłączonej klimatyzacji niczego to nie zmienia, te skoki między załączaniem się nawiewu są nadal bardzo duże ale spróbuję jeszcze potestować jazdę z pominięciem opcji "auto" nawiewu jak radzi jeden z Forumowiczów i zobaczymy czy to cokolwiek zmieni, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcje S300A koło zapasowe dojazdowe i S418A pakiet akcesoriów bagażnika nie wykluczaj się wzajemnie. Można śmiało zamawiać.

Czy dla zamówienia w polskim salonie opcja S851A to normalny zapis w ETK. Mam już VIN. Auto w produkcji i zastanawiam się skąd ta opcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam trzy pytania:


1. Czy ikonkę samochodu na komputerze pokładowym / w ustawieniach pojazdu, macie dostosowaną do Waszej specyfikacji tj. rozszerzony pakiet czerni, felgi, kolor lakieru ? czy tylko kolor lakieru ?


2. Czy występuje u Was opóźnienie podczas rozmowy telefonicznej przez Apple Car Play ? Podłączyłem iPhone'a (najnowsze oprogramowanie) i z niektórymi kontaktami jest wszystko ok, a z innymi występuje opóźnienie w okolicach 2-3 sekund. Skończę zdanie i jest cisza, po kilku sekundach dopiero osoba odpowiada, bo to co mówię doszło z opóźnieniem.


3. Czy da się ustawić konkretny kąt obniżania się prawego lusterka wstecznego podczas cofania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy pytania:


1. Czy ikonkę samochodu na komputerze pokładowym / w ustawieniach pojazdu, macie dostosowaną do Waszej specyfikacji tj. rozszerzony pakiet czerni, felgi, kolor lakieru ? czy tylko kolor lakieru ?


2. Czy występuje u Was opóźnienie podczas rozmowy telefonicznej przez Apple Car Play ? Podłączyłem iPhone'a (najnowsze oprogramowanie) i z niektórymi kontaktami jest wszystko ok, a z innymi występuje opóźnienie w okolicach 2-3 sekund. Skończę zdanie i jest cisza, po kilku sekundach dopiero osoba odpowiada, bo to co mówię doszło z opóźnieniem.


3. Czy da się ustawić konkretny kąt obniżania się prawego lusterka wstecznego podczas cofania ?

2. nie

Edytowane przez kamilkoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy pytania:


1. Czy ikonkę samochodu na komputerze pokładowym / w ustawieniach pojazdu, macie dostosowaną do Waszej specyfikacji tj. rozszerzony pakiet czerni, felgi, kolor lakieru ? czy tylko kolor lakieru ?


2. Czy występuje u Was opóźnienie podczas rozmowy telefonicznej przez Apple Car Play ? Podłączyłem iPhone'a (najnowsze oprogramowanie) i z niektórymi kontaktami jest wszystko ok, a z innymi występuje opóźnienie w okolicach 2-3 sekund. Skończę zdanie i jest cisza, po kilku sekundach dopiero osoba odpowiada, bo to co mówię doszło z opóźnieniem.


3. Czy da się ustawić konkretny kąt obniżania się prawego lusterka wstecznego podczas cofania ?

 

Ad.3 Czy próbowałeś wrzucić wsteczny i po obniżeniu prawego lusterka doregulować położenie prawego lusterka? Zazwyczaj tak się reguluje to obniżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie czy ktoś ma doświadczenie odnośnie komfortu jazdy jak wypada 40d vs M50d? Jest różnica na niekorzyść M50D czy z tym samym zawieszeniem wersja nie ma znaczenia? Nie jeździłem M50D a X5M jest jednak sporo sztywniejsze od 40d.

Jak by ktoś słyszał o M50D na mega rabacie proszę o info sporo tego na wyprzedaży i ceny są fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Czy polecacie pakiet akcesoriów do bagażnika? Wskakuje jako must w pakiecie first class i nie da się wyłączyć.


Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia, bo:

- zmniejsza się pojemność schowka pod podłogą,

- pompowane gumowe elementy nie przekonują mnie co do skuteczności a będą się pewnie rysować metalowe obwódki,

- roleta elektryczna może się nie domykać jak będzie bagażnik wypełniony i coś będzie wystawać i ja blokować, to ręcznie jej nie dociągnę żeby się zamknęła.


Dajcie znać czy Wam ta opcja się sprawdza, a może moje obawy nie potwierdzaj się w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy polecacie pakiet akcesoriów do bagażnika? Wskakuje jako must w pakiecie first class i nie da się wyłączyć.


Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia, bo:

- zmniejsza się pojemność schowka pod podłogą,

- pompowane gumowe elementy nie przekonują mnie co do skuteczności a będą się pewnie rysować metalowe obwódki,

- roleta elektryczna może się nie domykać jak będzie bagażnik wypełniony i coś będzie wystawać i ja blokować, to ręcznie jej nie dociągnę żeby się zamknęła.


Dajcie znać czy Wam ta opcja się sprawdza, a może moje obawy nie potwierdzaj się w praktyce?

Ja polecam. Brałem pakiet first class i jestem bardzo zadowolony z całości.

- nie zmniejsza się, chyba że bierzesz pod uwagę te dwa, lekko wystające pod podłogą elementy pompek, do gumowych relingów ale to wg mnie pomijalna utrata kubatury,

- często wożę w bagażniku różne kartony i jak w poprzednim samochodzie na zakrętach oraz podczas hamowania i przyspieszania wszystko latało, tak teraz cisza z tyłu - POLECAM! Metalowe obwódki są jak nowe - oczywiście jak coś wozisz to się lekko brudzą ale wystarczy przetrzeć szmatką. Zarysowań nie stwierdzono :mrgreen:

- gdy coś Ci wystaje, wystarczy schować roletę jednym przyciskiem ;) po to jest to rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy polecacie pakiet akcesoriów do bagażnika? Wskakuje jako must w pakiecie first class i nie da się wyłączyć.



- roleta elektryczna może się nie domykać jak będzie bagażnik wypełniony i coś będzie wystawać i ja blokować, to ręcznie jej nie dociągnę żeby się zamknęła.


?

 


Top jest chyba kiepski argument, bo jak masz roletę ręcznie zamykaną to jj w ogóle nie zasuniesz, a jak elektryczną to chociaż dojedzie do miejsca, które jej przeszkadza i częściowo kufer będzie zamknięty (pożyteczne np. ze względu na hałas).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze polecam pakiet akcesoriów do bagażnika głównie z powodu możliwości zsunięcia rolety jednym przyciskiem - u mnie przydaje się to nagminnie, mega wygodne rozwiązanie,

Jeśli chodzi o obwódki metalowe - u mnie są porysowane, ale szczerze mówiąc mam to w nosie, bo to tylko bagażnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten bagażnik to akurat główny argument, który przekonał mnie jako posiadacza F85 do zakupu F95 :D

Bierz Kolego ten pakiet i się nie zastanawiaj.

http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzięki! Jestem już do akcesoriów przekonany :cool2:


Teraz rozkminiam czy dobrze robię biorąc szklany dach (a w pakiecie first "gratis" wychodzi dopłata do świecidełek, które podobno nie są bardzo widoczne, ale dzieci pewnie będą miały większy fun). Jeżdżę ze szklanymi dachami w BMW od 12 lat i bardzo je lubię, ale zauważyłem że w X5 zamiast twardej osłonki przeciwsłonecznej jest była do tej pory, teraz jest "szmaciana".


Sam szklany dach w x5 wygląda genialnie, bo jest duży i super rozjaśnia wnętrze. Pytanie do posiadaczy czy przy prędkościach autostradowych nie jest głośniejszy. Do tej pory (e91, f11) na autostradzie zawsze zamykałem bo wtedy robiło się zauważalnie ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie moje uwagi odnośnie rolety i podnoszących się rynienek:


1. Lubię mieć matę w bagażniku - wracam z nart, z roweru, wrzucam brudne rzeczy z których kapie i leci syf, a następnie w domu wyciągam matę, czyszczę ją i jest jak nowa, a w bagażniku nie ma wilgoci. Wymieniam ja co 2-3 lata i bagażnik wciąż jest bez skazy - oczywiście można powiedzieć, ze robię prezent pszyszlemu właścicielowi.


2. Roleta - wydaje mi się, ze bagażnik z roleta automatyczna jest mniejszy pod nia. Zwrócił mi na to kiedyś uwagę doradca w serwisie. To znaczy o 2-3 cm niżej idzie prowadnica rolety (w wersji manualnej zaczyna się wyżej i biegnie trochę wyżej). Nie jest to dużo, ale zawsze coś. Poza tym zawsze można jej oczywiście nie zamknąć te kilka razy w roku, ale znając większość z nas każdy chce ja mieć zawsze zamknięta ;). W przypadku manualnej łatwo znowu porysować plastiki wzdłuż rolety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szklany dach - ja mam, bardzo sobie chwalę, nie wyobrażam sobie obecnie samochodu bez tej opcji.

Natomiast bardzo ciężko mi porównać głośność - czy byłoby ciszej bez niego. Powiem tak - ten samochód (mam opcję podwójnych szyb z przodu) to najcichszy samochód jaki miałem, łącznie z prędkościami autostradowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Szklany dach - ja mam, bardzo sobie chwalę, nie wyobrażam sobie obecnie samochodu bez tej opcji.

Natomiast bardzo ciężko mi porównać głośność - czy byłoby ciszej bez niego. Powiem tak - ten samochód (mam opcję podwójnych szyb z przodu) to najcichszy samochód jaki miałem, łącznie z prędkościami autostradowymi.

 

Potwierdzam, że X5 jest faktycznie bardzo ciche. Wręcz trudno w to uwierzyć, że tak cichy może być SUV.

Co do szklanego dachu ja jestem po przeciwnej stronie barykady. Nigdy nie biore tej opcji. A oto powody/wady szklanego dachu wg mnie w punktach.


1.) Mniej miejsca nad głową

2.) Wyższa masa samochodu

3.) Mniejsza sztywność nadwozia

4.) Wyższy środek ciężkości

5.) Zwiększony (nawet jeśli tylko o troche) hałas.

6.) Wysoka dopłata.

7.) Czesto, prędzej czy później, problemy z mechanizmem dachu, podciekaniem itd.


Dużo tych wad jak na efekt wizualny lepszego doświetlenia wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam 193 cm wzrostu i jakoś szyber mnie nie przeszkadza w tym aucie :D

 

W SUVie to może jest zapas miejsca nad głową ale ja pisałem ogólnie, ze w samochodach ze szklanym dachem jest tej przestrzeni mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szklany dach - ja mam, bardzo sobie chwalę, nie wyobrażam sobie obecnie samochodu bez tej opcji.

Natomiast bardzo ciężko mi porównać głośność - czy byłoby ciszej bez niego. Powiem tak - ten samochód (mam opcję podwójnych szyb z przodu) to najcichszy samochód jaki miałem, łącznie z prędkościami autostradowymi.

 

Potwierdzam, że X5 jest faktycznie bardzo ciche. Wręcz trudno w to uwierzyć, że tak cichy może być SUV.

Co do szklanego dachu ja jestem po przeciwnej stronie barykady. Nigdy nie biore tej opcji. A oto powody/wady szklanego dachu wg mnie w punktach.


1.) Mniej miejsca nad głową

2.) Wyższa masa samochodu

3.) Mniejsza sztywność nadwozia

4.) Wyższy środek ciężkości

5.) Zwiększony (nawet jeśli tylko o troche) hałas.

6.) Wysoka dopłata.

7.) Czesto, prędzej czy później, problemy z mechanizmem dachu, podciekaniem itd.


Dużo tych wad jak na efekt wizualny lepszego doświetlenia wnętrza.

 

Sorki, ale strasznie wydumane te powody są:

1) miałem w każdym aucie, jestem wysoki i nigdy nie zauważyłem by było mniej miejsca nad głową

2) masz jakieś dane?

3) masz jakieś dane?

4) masz jakieś dane?

5) nie zauważyłem, ale nie jeżdżę bez szyberdachu

6) ok, ale moim zdaniem warto, poza tym to w końcu marka premium i wiadomo że wszystko musi kosztować

7) NIGDY mi się to nie przytrafiło, chyba że następnym użytkownikom, ale to już nie moja sprawa


Zalety?


1) DUŻO więcej światła w kabinie

2) super widoki dla pasażerów, a dla kierowcy na postoju i w korku również

3) od czasu do czasu można pojeździć prawie jak w kabriolecie

4) szybkie przewietrzenie pojazdu


Moim zdaniem szyberdach jest warty tej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.