Skocz do zawartości

x5 g05 - warto wiedzieć przed zakupem


Sergio88

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim! Jak myslicie, czy 25d w nowym X5 jest akceptowalne czy raczej mozna miec obawy odnosnie zywotnosci silnika / codziennego uzytkowania? Czy ktos z szanownych forumowiczow mial moze okazje odbyc jazde probna autem z takim silnikiem? Planuje przesiadke z X1 25i na cos wiekszego, ale szczerze powiedziawszy X3 nie odpowiada mi wygladem (+zbyt mala roznica w porownaniu z F48 X1) + nowe X5 jest zdecydowanie lepiej wykonane w srodku! Niestety na dzien dzisiejszy moge rozwazyc jedynie 25d, ale chcialbym poznac rowniez Wasza opinie. 25i w moim X1 jest swietnym silnikiem i troche obawiam sie na przejscia na slabszy silnik przy znacznie wiekszej masie auta. Nie oczekuje 6sek/100km - bardziej interesuje mnie bezpieczenstwo przy wyprzedzaniu przy predkosciach autostradowych oraz ogolna praca silnika (czy slychac, ze silnik jest 'wyzylowany' przy wyzszych predkosciach, itd.). Dodatkowe pytanie - czy warto rzeczywiscie doplacac 30k za m-pakiet? Serdecznie dziekuje za wszystkie opinie i pozdrawiam!

 

Za mpakiet moim zdaniem zawsze warto, auto bez niego wygląda mocno słabo, ale to spora kwota za trochę plastiku, zawieszenie i hamulce.

Jest świeży temat na, którym jeden z nas dzieli się wrażeniami że swojego 25d więc sugeruje tam sprawdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 703
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Jak jestes dziadkiem, ktory zawsze jedzie grzecznie w sznureczku to 25D bedzie OK. Jak w aucie oczekujesz nieco przyjemnosci z jazdy to bedziesz nienawidzil to auto po kilku dniach, kiedy emocje z zakupu i odbioru opadna. Poogladaj troche recenzji na youtube i wszyscy redaktorzy zgodnie twierdza ze najwieksza wada silnikow 2 litrowych w tak duzych autach jest dluugie wyprzedzanie przy predkosciach poza miastem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem X3 G01 z silnikiem 25d i mnie ten silnik rozczarował, to nie jechało dla mnie. Nawet sam handlowiec co ze mną jechał, mówił, że nie warto dopłacać do 25d w stosunku do 20d, bo różnic odczuwalnych w zasadzie nie ma. W X5 tego silnika jakoś nie mogę sobie wyobrazić, dlatego jak zamawiałem auto X5 G05 dla szwagra 3 tygodnie temu to namawiałem go na 30d. X5 30d całkiem fajnie się zbiera od startu i do 120 km/h całkiem dobrze się odpycha, powyżej 120 już mu nieco brakuje mocy, ale nie jest źle. Na szczęście szwagier dał się przekonać, że warto dołożyć do 30d i taki dla niego zamawiałem.

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jestes dziadkiem, ktory zawsze jedzie grzecznie w sznureczku to 25D bedzie OK. Jak w aucie oczekujesz nieco przyjemnosci z jazdy to bedziesz nienawidzil to auto po kilku dniach, kiedy emocje z zakupu i odbioru opadna. Poogladaj troche recenzji na youtube i wszyscy redaktorzy zgodnie twierdza ze najwieksza wada silnikow 2 litrowych w tak duzych autach jest dluugie wyprzedzanie przy predkosciach poza miastem.

Czuję się obrażony...

Pozdrawiam

Arljazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jestes dziadkiem, ktory zawsze jedzie grzecznie w sznureczku to 25D bedzie OK. Jak w aucie oczekujesz nieco przyjemnosci z jazdy to bedziesz nienawidzil to auto po kilku dniach, kiedy emocje z zakupu i odbioru opadna. Poogladaj troche recenzji na youtube i wszyscy redaktorzy zgodnie twierdza ze najwieksza wada silnikow 2 litrowych w tak duzych autach jest dluugie wyprzedzanie przy predkosciach poza miastem.

Czuję się obrażony...

 

To nie masz jeszcze wnuków ? :D :wink:

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jestes dziadkiem, ktory zawsze jedzie grzecznie w sznureczku to 25D bedzie OK. Jak w aucie oczekujesz nieco przyjemnosci z jazdy to bedziesz nienawidzil to auto po kilku dniach, kiedy emocje z zakupu i odbioru opadna. Poogladaj troche recenzji na youtube i wszyscy redaktorzy zgodnie twierdza ze najwieksza wada silnikow 2 litrowych w tak duzych autach jest dluugie wyprzedzanie przy predkosciach poza miastem.

Czuję się obrażony...

 

To nie masz jeszcze wnuków ? :D :wink:

Kończąc temat - mam "tylko" trójkę dzieciaków :) dlatego X5 nawet z takim "marnym" silnikiem jest dla mnie o niebo lepszym rozwiązaniem niż X3 (patrz mój temat X5 - bieda edition)

Dodatkowo na pewno nie jeżdżę jak dziadek, ale nalepka "Lubię za%^*ać" też do mnie nie pasuje - na pewnie nie znajdziecie mnie na popularnych kanałach YT typu Stop Cham czy coś w tym stylu :)

Pozdrawiam

Arljazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
3 dzieciaków w x3 sobie nie wyobrażam. W x5 zreszta przy trójce z tylu tez szału nie ma. X5 to potężne i bardzo ciężkie auto i 2 litry to jednak za mało do niego szczególnie na autostradzie i tu nie o żadne zapierniczanie chodzi ale o radość z jazdy i bezpieczne wyprzedzanie. Zreszta pertyny, marki drives itd którzy testowali te auta jeżdżą spokojnie i wszyscy zgodnie twierdzą ze poza miastem ten silnik jest za słaby w tym aucie i nie ma się co obrażać. Jeśli ci ten silnik pasuje to trzeba się cieszyć bo masz radość za kilkadziesiąt tysięcy mniej niż inni. Ja jaka będę kupował x5 w przyszłym roku to odpowiedni silnik będzie na pierwszym miejscu nawet kosztem innego wyposażenia. Co do asystenta parkowania zdania nie zmienię i uważam go za zbędny i słabo działający bajer z którego nie korzystam bo sam dużo szybciej i efektywniej parkuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X25d prędkość przelotowa na trasie Katowice-Gdańsk to 160-190kmh (nawet 212 się zdażyło), wiec nie zauważam żebym był dziadkiem czy zawalidroga ;-) , na autostradzie nie ma wyprzedzania na ryzyku, ze coś będzie lecieć z naprzeciwka, wiec tem temat jest trochę na wyrost.Mam obecnie 3.0d jako auto zastępcze i owszem jedzie zauważalnie fajniej i to bez dyskusji, natomiast wyposażenie tego zastepczaka powoduje, ze czuje się jak w aucie klasę niżej mimo, ze jest to czarne msport.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3W x5 zreszta przy trójce z tylu tez szału nie ma. X5 to potężne i bardzo ciężkie auto i 2 litry to jednak za mało do niego szczególnie na autostradzie i tu nie o żadne zapierniczanie chodzi ale o radość z jazdy i bezpieczne wyprzedzanie. Zreszta pertyny, marki drives itd którzy testowali te auta jeżdżą spokojnie i wszyscy zgodnie twierdzą ze poza miastem ten silnik jest za słaby w tym aucie i nie ma się co obrażać.

 

Za mało szczególnie na autostradzie?? Chyba tylko w przypadku auta jadącego lewym pasem pod prąd. Jazda autostradowa to właśnie ten moment kiedy ten silnik się broni.


Regularnie wożę 3 chłopaków z tylu i nikt nie narzeka. Przede wszystkim jest szeroko i daje komfort 3 osobom.


Testy o których wspominasz są dla nie często o małej wartości merytorycznej i to tylko jakieś subiektywne opinie. Co powie gość, który tydzień wcześniej testował 6ke M50i? Jakie znaczenie ma to, ze Pertynowi nie podobają się zegary, które podobają się Tobie? Fajne testy są za oceanem i zachodnia granica gdzie porównuje się GLE Q7 i X5 w teście łosia, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Przymierzam się do zakupu X6 40i,przejechałem się z ciekawości odpowiednikiem tego auta czyli X5.Komfort jazdy i wyciszenie zwaliło mnie z nóg, jestem teraz prawie zdecydowany.Brałem też pod uwagę elektryka I-Pace w tej samej cenie( po 19% rabatu ponad 420tys) ale samochód klasę niższy i głośniejszy(b.wysoki szum opon przy duzej wadze).Zmierzone szumy wewnątrz kabiny w tych samych warunkach, na tej samej drodze i przy tej samej prędkości 100km/h to:

BMW X5 - 60,5 db

Jaguar I-Pace - 62 db

moje Volvo XC90 II T6 - 65db

Mam prośbę o poradę w 3 kwestiach, bardzo proszę.

- wszyscy wkoło włącznie z człowiekiem z ASO odradzają zakup BMW bo twierdzą że będę raz w miesiącu siedział w serwisie(planuję dokupić gwarancję do 5lat a po 4 latach sprzedać), czy faktycznie BMW to taki złom czy to plotki?

- czy nie bezpieczniej jest poczekać 1,5roku na X5-INEXT i kupić porządnego elektryka i nie ryzykować że za 4 lata nikt nie odkupi ode mnie benzyniaka?

- czy jest szansa na webradio i spotify bez użycia telefonu w przyszłości? W Volvo mam w bagazniku karte sim i mam wszystko bajecznie podane na pulpicie bez dłubania w telefonie(mam Samsunga), telefonu mogę wogóle nie mieć i wszystko działa.

Bardzo będę wdzięczny za Waszą pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam się do zakupu X6 40i,przejechałem się z ciekawości odpowiednikiem tego auta czyli X5.Komfort jazdy i wyciszenie zwaliło mnie z nóg, jestem teraz prawie zdecydowany.Brałem też pod uwagę elektryka I-Pace w tej samej cenie( po 19% rabatu ponad 420tys) ale samochód klasę niższy i głośniejszy(b.wysoki szum opon przy duzej wadze).Zmierzone szumy wewnątrz kabiny w tych samych warunkach, na tej samej drodze i przy tej samej prędkości 100km/h to:

BMW X5 - 60,5 db

Jaguar I-Pace - 62 db

moje Volvo XC90 II T6 - 65db

Mam prośbę o poradę w 3 kwestiach, bardzo proszę.

- wszyscy wkoło włącznie z człowiekiem z ASO odradzają zakup BMW bo twierdzą że będę raz w miesiącu siedział w serwisie(planuję dokupić gwarancję do 5lat a po 4 latach sprzedać), czy faktycznie BMW to taki złom czy to plotki?

- czy nie bezpieczniej jest poczekać 1,5roku na X5-INEXT i kupić porządnego elektryka i nie ryzykować że za 4 lata nikt nie odkupi ode mnie benzyniaka?

- czy jest szansa na webradio i spotify bez użycia telefonu w przyszłości? W Volvo mam w bagazniku karte sim i mam wszystko bajecznie podane na pulpicie bez dłubania w telefonie(mam Samsunga), telefonu mogę wogóle nie mieć i wszystko działa.

Bardzo będę wdzięczny za Waszą pomoc:)

 

8 lat jeżdżę różnymi BMW, aktualne to moje 5te i pewnie będzie na dłużej bo i umowa na 5lat, nigdy nie miałem żadnego problemu, największe przebiegi jakie wykrecilem to 87000, średnio rocz je więcej niż 15k nie robie. Jedyny problem miałem teraz po odbiorze nowego x5 z akumulatorem, ale w sumie z dnia na dzień mi w chwile wymienili na nowy więc nie mige narzekać. Ale jak że wszystkim mwestia egzemplarza, też mam gwarancję na 5 lat na wszelki wypadek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uspokojenie że nie jest tak zle z tym psuciem,nie wiem skąd takie dramatyczne opinie.Jutro wypozyczam Ipace ale juz tylko z ciekawosci.Jestem zdecydowany na X6.Dziękuję i pozdrawiam.

 

Z tym "psuciem" w BMW to jest zdecydowanie lepiej niż w Jaguarach i Land/Range Roverach, na pewno też dużo lepiej niż w Volvo - tak więc skoro Volvo czy Jaguara się nie boisz to nie masz co się bać BMW X6.

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kilka bmw w rodzinie, byly jakies drobne awarie typu awaria klamki w dostepie komfortowym, wymiana chlodnicy poprzez akcje serwisowa ale generalnie jak auto na 4 lata to absolutnie nie ma sie czego obawiac tylko dla spokoju przedluzyc gwarancje. p.s. mam tez volvo i wcale nie jest bardziej awaryjne od BMW wiec nie wiem skad te opinie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. mam tez volvo i wcale nie jest bardziej awaryjne od BMW wiec nie wiem skad te opinie...

 

Tu i ówdzie wieść niesie..., poza tym kiedyś do mnie klient przyjechał na spotkanie rocznym XC90 no i odjechał na lawecie, ale nie wiem co mu się tam stanęło.

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
tu i uwdzie u mnie w garazu jedno stoi i jezdzi juz od niemal 4 lat jeden egzemplarz i przez te 4 lata zgloszone zostalo poluzowane lusterko wsteczne poprawione na przegladzie no i kilka miesiecy temu pojawialo sie i znikalo na pomaranczowo check engine po czym po umowieniu sie w serwisie zostala wymieniona chlodniczka egr w ramach jakiejs akcji. Acha i ostatnio musialem dolac nieco plynu chamulcowego, takze odpukac na razie nie jest zle no na pewno nie gorzej od bmw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad silnikiem tj. który będzie bardziej ekonomiczny w jeździe miejskiej.

Będę jeździć X5 do pracy 1h (23km) z czego 0,5-0,7 trasy w korku.

I tu pytanie jak będzie wyglądać spalanie 40i vs. 25d.

Czy 40i nie będzie w takich warunkach spalać 20l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40i nie będzie ekonomiczny w jeździe miejskiej w ciągłym korku ;). I chyba nawet 25d w takiej sytuacji spali 12-13l.


Przy takim przebiegu i korkach 45e z zasięgiem 75km na prądzie byłoby najekonomiczniejsze ;).

Dokładnie, chociaż ja do pracy jeżdżę podobnie i w m50i mam na razie jeszcze na dotarciu jakies 17-18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli 40i na dotarciu pewnie spalałoby jakieś 15-16,5/100, może jeszcze jakoś daloby się z tym żyć.

Ciekawe ile realnie w korku spali hybryda w porównaniu do katalogowego 1,2-1,9l. Ciekawe jak ten silnik wypada w porównaniu do 40i jeżeli chodzi o dynamikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli 40i na dotarciu pewnie spalałoby jakieś 15-16,5/100, może jeszcze jakoś daloby się z tym żyć.

Ciekawe ile realnie w korku spali hybryda w porównaniu do katalogowego 1,2-1,9l. Ciekawe jak ten silnik wypada w porównaniu do 40i jeżeli chodzi o dynamikę.

To zależy od tego czy będziesz ja lądował z gniazdka. W pelni naładowania w kroku sapli tyle co producent twierdzi, ale nie naładowane to będzie masakra bo masz cięższe znacznie auto z benzynowa 6tka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli 40i na dotarciu pewnie spalałoby jakieś 15-16,5/100, może jeszcze jakoś daloby się z tym żyć.

Ciekawe ile realnie w korku spali hybryda w porównaniu do katalogowego 1,2-1,9l. Ciekawe jak ten silnik wypada w porównaniu do 40i jeżeli chodzi o dynamikę.

To zależy od tego czy będziesz ja lądował z gniazdka. W pelni naładowania w kroku sapli tyle co producent twierdzi, ale nie naładowane to będzie masakra bo masz cięższe znacznie auto z benzynowa 6tka.

To bardzo celna uwaga, a prąd też nie jest za darmo...

Chyba już 40i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.