Skocz do zawartości

x5 g05 - warto wiedzieć przed zakupem


Sergio88

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze z X5 wyscigowki nigdy nie bedzie, ale moje odczucia z jazdy testowej sa fatalne(musze sie jeszcze przejechac innym egzemlarzem)

Co do felg 22" i prawie niewidocznych oponkach, hmmm....wyglada to szczerze troche komicznie w suvie

Nie wiem jak jest z komfortem przy oponie o wysokosci rzedu 4-5cm :duh:

Pomijam juz fakt bezstresowego szybszego najechania na zapadnieta studzienke czy jakis ostrzejszy kraweznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 703
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Może rzeczywiście jeździłeś jakimś felernym egzemplarzem.

2 tygodnie temu wziąłem na weekend X6 40i z pneumatyką i pod lewą stopą na każdej nierówności czułem że coś się tłucze pod podłogą, jakby jakiś kawałek metalu był niedokręcony lub naderwany i uderzał o podwozie :roll: nie poruszałem tematu z dealerem ale to raczej wina stricte tego egzemplarza.


Zależy pod jakim kątem patrzysz na miano "wyścigówki", wiadomo że środek ciężkości, gabaryty i wysokość samochodu od razu przekreślają X5, natomiast mocy, momentu, elastyczności i osiągów w M50i / M50d absolutnie nie brakuje i na drodze "objeżdżasz" 99% samochodów jednym pierdem z wydechu.


Żaden inny rozmiar felg nie wygląda tak zajebiście i imponująco na X5/X6 niż 22" :)

19" są śmiesznie małe jak na gabaryt pojazdu

20" ok ale tylko na zimę

21" wyglądają naprawdę dobrze


Na pneumatyce komfort identyczny czy to 21" czy 22". Brak jakichkolwiek różnic w odczuciu.

Co do szybkiego najechania na zapadniętą studzienkę - ja takowe omijam :wink: a na wysokie krawężniki wspinam się "od zera" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejade sie jeszcze innym egzemplarzem, to bede miec porownanie.

Co do 22" kol- skoro kupujesz suv-a i chcesz omijac kazda studzienke i "glaskac" krawezniki, no to Twoj wybor.

W/g mnie te kola wygladaja komicznie (zbyt niska opona jak na takie auto) ale o gustach sie nie dyskutuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejade sie jeszcze innym egzemplarzem, to bede miec porownanie.

Co do 22" kol- skoro kupujesz suv-a i chcesz omijac kazda studzienke i "glaskac" krawezniki, no to Twoj wybor.

W/g mnie te kola wygladaja komicznie (zbyt niska opona jak na takie auto) ale o gustach sie nie dyskutuje :wink:

 

Zgadzam się że ideą suv'a jest by szedł jak czołg i do tego 19" byłoby idealne.

Wiadomo, każdy ma inny gust i inne potrzeby :)

Ja zamówiłem X5 bo po prostu mi się mega podoba, jest odpowiednio duży, majestatyczny, krzykliwy, szybki, mocny, no i felga im większa tym ładniejsza.

Dla mnie samochód przede wszystkim ma wyglądać i dobrze jeździć :), a że dodatkowo ma świetne osiągi, wyposażenie oraz jest mega funkcjonalny to tylko utwierdza w przekonaniu że jest naj w swojej klasie :mrgreen:

Cały set przykuwa uwagę przechodniów i innych kierowców, a po części o to mi chodziło ;) Nawet kosztem omijania studzienek i zwalniania na większych dziurach.

Nie potrzebuję wspomnianego "czołgu", ani terenówki.


Alternatywą było S7 na 21"... ale BMW jest większym bandytą i ma ładniejsze wnętrze :D


Daj znać jak pojeździsz innym :) fajnie gdybyś wziął również model ze skrętną tylną osią, pojeździł nieco dłużej i przedstawił swoją opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno sie przejade, bo bede zmianiac auto koncem roku, ale to jak juz to na X6 albo Cayenne albo moze jeszcze na cos innego? Kto wie? :D

X5 G05 z tylu jest w/g mnie dziwna i mnie osobiscie bardziej przypomina jakiegos japonczyka, niz produkt z Monachium.

Z przodu natomiast jest poprawna. A o tym, ze X5 przykuwa uwage innych kierowcow czy przechodniow to pierwsze slysze :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę samochodami tej marki od wielu lat(jak i innymi) i nie widzę powodu do zmiany forum, tylko przez to, że mi się nie podoba tył G05 :duh:

 

Nie spojrzałem na listę BMW w Twoim profilu :oops: . Dziwię się po prostu, że rozważasz samochód, który Ci się nie podoba i do którego jesteś nastawiony negatywnie, na co ewidentnie wskazuje Twój post:


‚ X5 G05 z tylu jest w/g mnie dziwna i mnie osobiscie bardziej przypomina jakiegos japonczyka, niz produkt z Monachium.

Z przodu natomiast jest poprawna. A o tym, ze X5 przykuwa uwage innych kierowcow czy przechodniow to pierwsze slysze :shock:’

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę samochodami tej marki od wielu lat(jak i innymi) i nie widzę powodu do zmiany forum, tylko przez to, że mi się nie podoba tył G05 :duh:

:cool2:

szczerze - gdy pierwszy raz zobaczylem tyl G05, pomyslalem: co to ma byc? KIA, nie BMW...... z czasem auto zaczelo mi sie podobac, pozniej zdecydowalem sie na kupno, a teraz jako wlasciciel zawsze pojawia mi sie usmiech na widok autka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba osoby, którym się podoba neleżą do większości. X5tek porobiło się pełno na ulicach, chyba nawet więcej niż g30.

BTW: W maju X5 było najczęściej kupowanym samochodem kalsy premium w Polsce. Wyprzedziło nawet wieloletniego lider -XC60.

Ja mam nadzieję, że przy okazji liftu zmienią tylne światła. Ale do litery L raczej w tej generacji nie wrócą.

Dla mnie warunek sine qua non, abym pozostał przy BMW to zmiana grafiky zegarów. Tyłu samochodu, jak siedzę w środku nie widzę. Natomiast nie wyobrażam sobie patrzenia cały czas na te okropne wskaźniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja tam uwielbiam te nowe wskaźniki. Fajnie jakby tylko jakieś inne skórki do tego były, nawet bym za nie dopłacił :twisted:

 

W pełni sie zgadzam. Nie wiem czemu nadal nie ma w ofercie rożnych grafik do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uwielbiam te nowe wskaźniki. Fajnie jakby tylko jakieś inne skórki do tego były, nawet bym za nie dopłacił :twisted:

 

W pełni sie zgadzam. Nie wiem czemu nadal nie ma w ofercie rożnych grafik do wyboru.

 

Dokładnie.


Za grafikę np. w stylu analogowych zegarów chętnie mnóstwo użytkowników by zapłaciło. Mam nadzieję, że z czasem pojawią sie jakieś opcje do wyboru, to co jest teraz jest delikatnie mówiąc mocno przeciętne.

Ma ktoś wiedzę czy taka opcja jest dostępna w innych markach? Chodzi mi konkretnie o imitacje analogowych wskaźników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie trochę z innej beczki, otóż od kilku miesięcy jeżdżę X5 G05 i zastanawia mnie czy w innych egzemplarzach również tak dziwnie działa nawiew? przy wyłączonej klimatyzacji w aucie jest albo duszno albo chłodno, skok temperatury jest bardzo duży, zupełnie jakby dmuchawa załączała się przy skoku +/- 5 st. i nijak to się ma do wartości ustawionej... trochę to irytujące i jestem ciekaw czy inni użytkownicy również obserwują takie anomalie? będę wdzięczny za podpowiedź bo nie wiem czy reklamować to u dealera czy ten typ po prostu tak ma


pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.