Skocz do zawartości

[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej


pawelgawel

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki za wszystkie informacje.

A co myślicie o odczytach masy powietrza (aktualne/oczekiwane)?

Raz jest jakby za dużo dostarczanego powietrza, a raz zbyt mało.

Może mieć na to wpływ niedogrzany silnik?


Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Edit: okazuje się że przy tym ustawieniu komunikacja z autem jest szybsza. Polecam zatem wypróbować każdemu kto posiada auto powyżej 2007 oraz adapter Bluetooth/wifi.

Przy MODE2 częstotliwość odczytu jest dużo większa, MODE3 nie działa u mnie. /N53 07.2007/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie jak odpalę auto to też mam przez niedługi czas wartość .... 0 .....

W czasie jazdy Jet to 3,45 ( około , bo co chwilę się zmienia, ta wartość pojawia mi się najczęściej ) a jak jadę z góry z puszczonym gazem , wartości oscylują w granicach 32,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;

Panowie Carista adapter obd2 dużo pobiera prądu ? Nie wtyciągam go ze złącza. Pali się czerwona dioda cały czas a jak połączy się z tel to miga niebieska dodatkowo. Ta czerwona dioda to czuwanie czy pobiera mega cały czas. Jak auto jest zamknięte to też cały czas się świeci na czerwono. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to widać, że Ty masz duże pojęcie. Jak masz coś sensownego do napisania to słucham. Jeśli chcesz mi uświadomić, że dostęp do gniazda OBD2 przez Caristę (która notabene jest zabezpieczona pinem 0000) bez wchodzenia do auta jest bezpieczny, to chętnie posłucham Twojego wywodu. No, ale tak, przecież złodzieje wciąż zwierają dwa kabelki w celu kradzieży auta..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam


Panowie zerknijcie na odczyty..i prosze mi potwierdzic czy dpf juz umarł..bo cisnienie wysokie..mimo ze wymuszam regeneracje to dość szybko sie zapełnia..zresetowalem filtr...przed tym zabiegiem bylo 12.5 popiołu..

często pojawiał sie błąd od czujnika cisnienia

moze on przeklamuje..tu podsylam zdjecia


https://www.imageshack.us/user/marcindepowski80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobralem apke B-Tool,na poczatek bezplatna wersje,na probe.I jakos nie moge sie polaczyc z moim adapterem icar v-gate.Moze ja nie potrafie tego sparowac?Mysle ze gdybym zakupil B-Tool ta wersje lepza to bylo by to samo.Jakis protokol trzebs wybrac ?Jest jakas instrukcja jat ta apke polaczyc?

Mozw nie własciwy protokol wybralem?

Ja nawet nie wiem jaki mam kod silnika.

Wiem ze autk tk 125d 226km czh jakos tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobralem apke B-Tool,na poczatek bezplatna wersje,na probe.I jakos nie moge sie polaczyc z moim adapterem icar v-gate.Moze ja nie potrafie tego sparowac?Mysle ze gdybym zakupil B-Tool ta wersje lepza to bylo by to samo.Jakis protokol trzebs wybrac ?Jest jakas instrukcja jat ta apke polaczyc?

Mozw nie własciwy protokol wybralem?

Ja nawet nie wiem jaki mam kod silnika.

Wiem ze autk tk 125d 226km czh jakos tak.

 

Sprzedaj to auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Sprzedaj to auto.

Brawo

Pobralem apke B-Tool,na poczatek bezplatna wersje,na probe.I jakos nie moge sie polaczyc z moim adapterem icar v-gate.Moze ja nie potrafie tego sparowac?Mysle ze gdybym zakupil B-Tool ta wersje lepza to bylo by to samo.Jakis protokol trzebs wybrac ?Jest jakas instrukcja jat ta apke polaczyc?

Mozw nie własciwy protokol wybralem?

Ja nawet nie wiem jaki mam kod silnika.

Wiem ze autk tk 125d 226km czh jakos tak.

Podaj VIN ale zapewne masz B47, a jak nie to N47 więc spróbuj wybrać ręcznie, a jak nie to daj na auto-detect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clu clu » 05 Gru 2019 16:11


Za to widać, że Ty masz duże pojęcie. Jak masz coś sensownego do napisania to słucham. Jeśli chcesz mi uświadomić, że dostęp do gniazda OBD2 przez Caristę (która notabene jest zabezpieczona pinem 0000) bez wchodzenia do auta jest bezpieczny, to chętnie posłucham Twojego wywodu. No, ale tak, przecież złodzieje wciąż zwierają dwa kabelki w celu kradzieży auta.. po 15 min od zamknięcia auta obd i komputer tracą ze sobą łączność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz wszystkie takie aplikacje, zresetuj telefon i włącz tylko btoola.

Dokładnie. Ewentualnie skorzystaj z opcji 'Zgłoś problem' - sprawdzę wówczas ustawienia.


Jest nowa wersja beta 2.139, a w niej możliwość wyboru dodatkowych parametrów na ekranie wtryskiwaczy. Powinien też działać odczyt korekcji w silnikach benzynowych przed 2008r na adapterze bluetooth. Wcześniej działo to tylko po kablu dla benzyny. Jest też możliwość włączenia trybu blokowego (szybszy odczyt danych) dla silników benzynowych oraz M47/57 - pod warunkiem że masz kabel lub odpowieni adapter bluetooth - patrz poniżej.


Mam ciekawą informację dot. adaptera UniCarScan UCSI-2000. Inne adaptery ELM327 dla aut do 2007r nie pozwalają na przesyłanie tzw. długich wiadomości, dlatego nie działają na nich niektóre funkcje serwisowe oraz tryb blokowy. Natomiast UniCarScan oraz adapter Carly nie mają takich ograniczeń. Czyli nawet w autach do 2007r obsługują wszystkie dostępne funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.