Skocz do zawartości

[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej


pawelgawel

Rekomendowane odpowiedzi


Co ile ci się wypala ?

 

Co kilkaset km, niezbyt czesto. Sporo teraz jezdze po miescie, wiec podlaczam BToola co jakis czas aby sprawdzic stan zapchania. Po prostu mam wrazenie, ze sie mniej zasyfia i juz nie pamietam kiedy widzialem wiecej niz 40g sadzy. A ponizej 40g chyba wypalanie sie nawet nie wlacza?

[2008 325d LCI E90]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wracam do tematu filtra oczyszczony był w sierpniu po wymianie termostatow działało wszystko ok wypalanie obserwowałem wszystko było ok do dziś. Zauważyłem że wypalanie filtra nie chciało zadziałać do końca włączyło się wyłączylo i tak parę razy. Wymusilem i to samo A wieczorem patrzę A tu znowu blad filtra co jest grane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pytanie troszke innego typu

Zakupilem icar2 vgate i nie moge polaczyc sie z telefonem, paruje na 1234 i nic, kontrolka swieci na czerwono.

Miał ktos taki problem?

 


Ja używam z telefonem samsung, działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A mi co jakiś czas w trakcie monitorowania parametrów live traci połączenie z adapterem. Po chwili znowu łapie, a później rozłącza ponownie i wtedy już ponowne parowanie z adapterem pomaga. Adapter Carly, tel Sony z Androidem 9.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


posiadam BMW E61 2008r N47 2.0 177KM automat.


w bttool pokazuje mi błędy pokazane na załączonym screenie. https://photos.app.goo.gl/Gd9nzUsCeoR84Qqy5


4D03 czujnik ciśnienia spalin

41BA licznik spalin czujnik ciśnienia


Wymieniłem czujnik ciśnienia spalin w serwisie na używany oryginał bmw i błąd znowu się pokazał. Przy wymuszonej regeneracji czyszczenie dpf przebiega prawidłowo.


W serwisie powiedziano mi że po skasowaniu błedu powinno się jeszcze wyzerować czujnik. Nie widzę takiej opcji nigdzie.


Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A mi co jakiś czas w trakcie monitorowania parametrów live traci połączenie z adapterem. Po chwili znowu łapie, a później rozłącza ponownie i wtedy już ponowne parowanie z adapterem pomaga. Adapter Carly, tel Sony z Androidem 9.

 

To te genialne adaptery carly, u mnie jest to samo nawet w ich programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co ile ci się wypala ?

 

Co kilkaset km, niezbyt czesto. Sporo teraz jezdze po miescie, wiec podlaczam BToola co jakis czas aby sprawdzic stan zapchania. Po prostu mam wrazenie, ze sie mniej zasyfia i juz nie pamietam kiedy widzialem wiecej niz 40g sadzy. A ponizej 40g chyba wypalanie sie nawet nie wlacza?

Czyli tak naprawdę nie wiesz co ile ci się wypala . . Komputer przy 23g poziomu sadzy już planuje regenerację. I czasami jest tak że pisze ci dystans od ostatniej regeneracji Powiedzmy 500km a tak naprawdę przy dystansie 200 włączył sobie wypalanie ale nie wyzerowal dystansu . O czym nie wiesz bo podpinasz adapter co jakiś czas dobrze to widać włączając apke codzinnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z gatunku dziwnych ;)

Miesiąc temu z kawałkiem, miałem wymieniony w ramach akcji EGR + chłodnica spalin.

Sprawdzam w miarę regularnie btoolem jak wygląda kwestia wypalania - i ostatnio przy aktywnym wypalaniu (samoczynnie uruchomionym) zauważyłem dziwną rzecz, której jestem pewien że wcześniej nie było - w momencie w którym samochód się zatrzyma po 2-3 sekundach znika znacznik aktywnego wypalania (i temp spalin spada).

Po ruszeniu z miejsca, włącza się z powrotem - w apce się coś zmieniło czy wgrali mi nowy program i tak to teraz działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z gatunku dziwnych ;)

Miesiąc temu z kawałkiem, miałem wymieniony w ramach akcji EGR + chłodnica spalin.

Sprawdzam w miarę regularnie btoolem jak wygląda kwestia wypalania - i ostatnio przy aktywnym wypalaniu (samoczynnie uruchomionym) zauważyłem dziwną rzecz, której jestem pewien że wcześniej nie było - w momencie w którym samochód się zatrzyma po 2-3 sekundach znika znacznik aktywnego wypalania (i temp spalin spada).

Po ruszeniu z miejsca, włącza się z powrotem - w apce się coś zmieniło czy wgrali mi nowy program i tak to teraz działa ?

 

Nic się nie zmieniło w tej kwestii. Aplikacja jedynie zleca regenerację a resztę robi sterownik silnika. To jak przebiega sam proces zależny od wielu czynników.

 

Gdzie w aplikacji jest uopcja 0-100? Bo nic nie widzę?

Jest dopiero w wersji beta - przycisk na głównym ekranie. Za tydzień będzie nowa publiczna wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z gatunku dziwnych ;)

Miesiąc temu z kawałkiem, miałem wymieniony w ramach akcji EGR + chłodnica spalin.

Sprawdzam w miarę regularnie btoolem jak wygląda kwestia wypalania - i ostatnio przy aktywnym wypalaniu (samoczynnie uruchomionym) zauważyłem dziwną rzecz, której jestem pewien że wcześniej nie było - w momencie w którym samochód się zatrzyma po 2-3 sekundach znika znacznik aktywnego wypalania (i temp spalin spada).

Po ruszeniu z miejsca, włącza się z powrotem - w apce się coś zmieniło czy wgrali mi nowy program i tak to teraz działa ?

 

Nic się nie zmieniło w tej kwestii. Aplikacja jedynie zleca regenerację a resztę robi sterownik silnika. To jak przebiega sam proces zależny od wielu czynników.

 

Gdzie w aplikacji jest uopcja 0-100? Bo nic nie widzę?

Jest dopiero w wersji beta - przycisk na głównym ekranie. Za tydzień będzie nowa publiczna wersja.

 

Super Paweł czekamy !! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Wracając do tematu sprzed kilku stron, wydaje mi się że za często wypala mi się dpf (200km).

Trasy dzienne robie 50km z czego ranne autostrada ok. 30km, a później miasto, ale raczej bez korków.

Nie wywala żadnych błędów, popioł aplikacja pokazuje 16.9g. Test ciśnienia wstecznego na postoju wyszedł po wypaleniu następująca;


667rpm 1hpa

2010rpm 17hpa

2916rpm 48hpa

3684rpm 67hpa


Czy cisnienie wsteczne jest prawidłowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam podobnie jak kol. Karambol.

Przy okazji pytanie do autora softu.

W jaki sposób jest resetowany licznik kilometrów "dystans od regeneracji" ?

Zauważyłem , że w moim przypadku regeneracja jest aktywna co kilkadziesiąt kilometrów ( tak na oko od 30km do 180km) , ale w/w licznik zeruje się dużo rzadziej pokazując wartości rzędu 270-580km.

Ostatnio też zauważyłem moment zerowania , wystąpił on wtedy gdy były odznaczone na zielono jednocześnie ptaszki od aktywnej regeneracji i zaplanowania regeneracji . Po ich jednoczesnym zniknięciu licznik się wyzerował. Po jedynie "aktywnej regeneracji" licznik km "od regeneracji" nie zeruje się mimo,że procedura się wykonuje(wzrost temperatury, ubywanie sadzy do zera etc.) . Czy tak powinno być i co powinniśmy brać pod uwagę jako przebieg między regeneracjami.

Auto 2006, E61, D62M57B0 - podłaczony kabelkiem przez USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.