Skocz do zawartości

G30 - RABATY tylko z salonu POLSKA i dodatki


Nermak

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie da się zrobić leasing w momencie zamówienia auta.

 

Dziękuję, czyli praktycznie 3 osoby i 3 opinie :D Wydaje mi się, że w przypadku zamawiania auta do produkcji powinno dać się zawrzeć umowę leasingu odpowiednio wcześniej...Nie jest to rzecz, której wartość musi ocenić leasingodawca, wszystko odbywa się na podstawie faktur i wartości auta na umowie/zamówieniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 779
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przerabiałem to w PKO Leasing. Umowa leasingu zawarta w ciągu kilku dni po zamówieniu auta, odbiór samochodu po kilku miesiącach.

Inna sprawa to proponowana zmiana przepisów (pominę, że w uzasadnieniu napisane jest, że ma być to uproszczenie podatków :twisted: ) to nie tylko ma pojawić się dziwny twór w postaci braku możliwości korzystania ze starych regulacji po ogłoszeniu nowych przepisów a nie jak zwykle (zawsze) było po ich wejściu w życie ale pojawia się także graniczna data do kiedy będzie można korzystać ze starych przepisów nawet jeśli umowa była zawarta przed ich wejściem - 31-12-2020 r.

Za DGP:

Uwaga na przepisy przejściowe

Do umów leasingu, najmu, dzierżawy dotyczących samochodu osobowego zawartych przed 1 stycznia 2019 r. zasadniczo będzie można stosować dotychczasowe zasady podatkowe, nie dłużej jednak niż do 31 grudnia 2020 r. (zgodnie z przepisem przejściowym – art. 13 projektu).

Ministerstwo Finansów postanowiło się jednak zabezpieczyć przed podatnikami, którzy chcieliby po ogłoszeniu ustawy w Dzienniku Ustaw, a przed 1 stycznia 2019 r. zawrzeć umowy leasingu lub zmienić te już obowiązujące. Dlatego w art. 13 ust. 3 projektu zapisano, że w razie zmiany umowy lub podpisania nowej w okresie od dnia ogłoszenia ustawy do dnia jej wejścia w życie (1 stycznia 2019 r.) opłaty leasingowe można rozliczać na starych zasadach jedynie do końca 2018 r., a po Nowym Roku – już według nowych przepisów.

Do umów leasingu zmienionych lub odnowionych po 31 grudnia 2018 r. również trzeba będzie stosować już nowe regulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Kiedyś US wymagał ode mnie protokołu odbioru auta.

Duża wpłata 45%, i dopiero fakt fizycznego odbioru umożliwil mi zaliczenie do kosztów.

Odnośnie Vatu wystarczy pewnie sama wpłata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie do konca wystarczy sama wplata. Trzeba rodzielic 2 rzeczy. Date podpisania umowy leasingu, ktora mozna podpisac wczesniej oraz date URUCHOMIENIA leasingu, ktora zawsze przypada na dzien odbioru auta i ta data jest ksiegowana w dzialalnosci do kosztow. Juz przy kilku leasingach u mnie bylo tak, zreszta pewnie u wszystkich tak samo, ze placilem zadatek, oplate wstepna do leasingu, dostawalem fakture, ktorej nie moglem zaliczyc do kosztow, nastepnie odbieralem auto, po odbiorze dostawalem korekte faktury z oplaty wstepnej i zadatku na auto, oraz docelowa fakture, ktora dopiero to moglem zaliczyc do kosztow dzialalnosci gospodarczej. Biorac pod uwage przychylnosc US wobec obywatela jestem niemal pewny, ze data odbioru auta bedzie data brana pod uwage.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik słonik40 napisał krótko i na temat, dodam od siebie, że ktoś kto chce wziąć auto za +200 na firmę nie prowadzi straganu warzywnego, tylko coś większego. W związku z tym ma księgowego który potrafi wyjaśnić wszystkie zawiłości z tym związane, tutaj nie ma miejsca na błędy, no może są do pierwszej kontroli US.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data odbioru pojazdu nie ma znaczenia. Leasing operacyjny traktowany jest jako usługa. Prawo do odliczenia powstaje w rozliczeniu za okres, w którym u sprzedawcy (leasingodawcy) powstał obowiązek podatkowy. Jeśli jest wystawiona faktura przez leasingodawcę np. we wrześniu to za ten miesiąc można jako kupujący zaliczyć ją do kosztów uzyskania przychodów a także odliczyć vat.

Inną sprawą jest, że zazwyczaj zawiesza się harmonogram spłat rat leasingowych do momentu podpisania protokołów odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
swde data odbioru ma olbrzymie znaczenie, poniewaz jest to data na fakturze za oplate wstepna, czyli pierwsza faktura ktora wkladasz w koszt. Zauwaz, ze pomimo ze podpisujesz umowe leasingu np 2 miesiace wstecz, wplacasz oplate wstepna, dostajesz za to fakture to i tak nie mozesz jej wlozyc w koszt. Dopiero po odebraniu auta, dostajesz prawidlowa fakture za oplate wstepna plus korekty za poprzednie faktury. Usluga leasingu zostaje uruchomiona dopiero po odbiorze auta. Nie mozna leasingowac czegos czego nie ma, mozna miec jedynie podpisana umowe na taka usluge, ktora sie rozpocznie w momencie odebrania przedmiotu leasingowanego, i w tym dniu startuje usluga leasingu. Dopiero po odbiorze dostaje sie docelowy harmonogram splat, w ktorym jest zawarta takze oplata wstepna z data rowna dacie odbioru auta. Przy podpisaniu umowy harmonogram splat jest jedynie pogladowy, poniewaz nie mozna ustalic dokladnej daty rozpoczecia uslugi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

czyli u mnie np bylo tak.

1. Podpisalem umowe kupna sprzedazy

2. Wplacilem zadatek

3. Dostalem fakture za zadatek, ktorej NIE MOGLEM wlozyc w koszty

4. Podpisalem umowe leasingowa

5. Wplacilem oplate wstepna za umowe leasingowa

6. Dostalem fakture za oplate wstepna ktorej NIE MOGLEM wlozyc w koszty

7. Odebralem auto

8. Po odbiorze auta dostalem faktury korygujace, poprzednie faktury i wszystkie oplaty do zera, oraz nowa fakture za oplate wstepna z data odbioru auta oraz harmonogram splat, z data oplaty wstepnej rowna dacie odbioru auta.

9. Dopiero ta nowa fakture moglem wlozyc w koszty. Data wystawienia faktury = data platnosci = data odbioru auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik słonik40 napisał krótko i na temat, dodam od siebie, że ktoś kto chce wziąć auto za +200 na firmę nie prowadzi straganu warzywnego, tylko coś większego. W związku z tym ma księgowego który potrafi wyjaśnić wszystkie zawiłości z tym związane, tutaj nie ma miejsca na błędy, no może są do pierwszej kontroli US.

 

Dobry stragan warzywny spłaca ratę takiego autka z zysku 1 dobrej soboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swde data odbioru ma olbrzymie znaczenie, poniewaz jest to data na fakturze za oplate wstepna, czyli pierwsza faktura ktora wkladasz w koszt. Zauwaz, ze pomimo ze podpisujesz umowe leasingu np 2 miesiace wstecz, wplacasz oplate wstepna, dostajesz za to fakture to i tak nie mozesz jej wlozyc w koszt. Dopiero po odebraniu auta, dostajesz prawidlowa fakture za oplate wstepna plus korekty za poprzednie faktury. Usluga leasingu zostaje uruchomiona dopiero po odbiorze auta. Nie mozna leasingowac czegos czego nie ma, mozna miec jedynie podpisana umowe na taka usluge, ktora sie rozpocznie w momencie odebrania przedmiotu leasingowanego, i w tym dniu startuje usluga leasingu. Dopiero po odbiorze dostaje sie docelowy harmonogram splat, w ktorym jest zawarta takze oplata wstepna z data rowna dacie odbioru auta. Przy podpisaniu umowy harmonogram splat jest jedynie pogladowy, poniewaz nie mozna ustalic dokladnej daty rozpoczecia uslugi.

 

Dostałem od razu fakturę na opłatę wstępną (Wstępna Opłata Leasingowa do umowy...) a nie na zaliczkę, nie było później żadnych korekt i mogłem od razu zaliczyć to w koszt. Gdyby to miała być tylko zaliczka to jaki byłby sens podpisywania umowy leasingu 2 miesiące wcześniej? Robiłem tak wielokrotnie i nigdy nie zostało to zakwestionowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dostałem fakturę za opłatę wstępną 20% i bez problemu wrzuciłem w koszty. Zresztą u mnie to był jeszcze taki myk, że zostawiłem samochód w rozliczeniu i to była moja opłata wstępna, więc dodatkowo pozbyłem się problemu z vatem przy sprzedaży samochodu na pełną fakturę 23% vat.
2018- BMW 5 G30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dostałem fakturę za opłatę wstępną 20% i bez problemu wrzuciłem w koszty. Zresztą u mnie to był jeszcze taki myk, że zostawiłem samochód w rozliczeniu i to była moja opłata wstępna, więc dodatkowo pozbyłem się problemu z vatem przy sprzedaży samochodu na pełną fakturę 23% vat.

 

No ale jak - zostawiłeś auto bez dokumentu sprzedaży ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że nadal masz problem z VATem ;-) Bo od sprzedaży płacisz 100%, a od opłaty wstępnej odliczasz tylko 50% VATu. Więc jeżeli założymy, że obie kwoty brutto są takie same to nadal pozostaje Ci 50% VATu do zapłaty od sprzedaży.


Chyba, że kupujesz auto z odliczeniem 100%, ale mam wrażenie, że nie ;-)

Edytowane przez pobidowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
18,9% 520d Samochód zamówiony do produkcji kilkanaście dni temu.

 

Witam Nowy użytkownik BMW G30 i również na Forum, ja odebrałem swoje 520DXDrive M pakiet 05.09.18 auto nowe bez przebiegu produkcja 2017, stało sobie na parkingu BMW Polska rabat 26,7% .... obecnie szwagier szuka i chyba poczekamy do grudnia, obecnie na rocznik 2018 to 17-18%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To może być istotna informacja w przedmiotowej dyskusji:


"(…) z treści projektu ustawy wynika, że wystarczającym warunkiem „załapania się” na dotychczasowe przepisy jest samo zawarcie umowy w 2018 roku, co oznaczałoby, że termin odbioru pojazdu nie ma istotnego znaczenia. Taką interpretację potwierdziło zresztą Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na pytania Dziennika Gazety Prawnej: >>Ze względu na fakt, iż umowa leasingu ma charakter konsensualny, staje się ona skuteczna przez samo złożenie zgodnych oświadczeń woli stron tej umowy. Oznacza to, że dla jej zawarcia nie jest konieczne wydanie rzeczy (jak np. w omawianym przykładzie leasingowanego samochodu). W związku z tym należy przyjąć, że umowa zawarta w 2018 r., nawet jeżeli przewiduje późniejszy moment (np. w roku 2019) wydania przedmiotu leasingu, będzie objęta dotychczasowymi regulacjami rozliczania w kosztach podatkowych wydatków związanych z leasingiem samochodu.<<"


źródło: FmLeasing.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18,9% 520d Samochód zamówiony do produkcji kilkanaście dni temu.

 

BMW Polska rabat 26,7% ....

 

Nie chce być uszczypliwy ale średnio mi się chce w to wierzyć ;-) Broker obecnie daje ok 23-24% z narzuconym finansowaniem.


Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

BMW Polska rabat 26,7% ....




Przecież napisane że 2017 rok produkcji więc żaden szał....

Nie chce być uszczypliwy ale średnio mi się chce w to wierzyć ;-) Broker obecnie daje ok 23-24% z narzuconym finansowaniem.

Pzdr


Jak za rok 2017 to przecież cena normalna

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.