Skocz do zawartości

Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR


christo74

Rekomendowane odpowiedzi

Czy komuś z was przy akcji 0011620600 wymiany chłodnicy egr zrobili aktualizacje sterowników ?

Nie ale kody FSC które miałem wgrane z innego auta do KAFAS2 musiałem wgrywać jeszcze raz. Same kody chyba nie były skasowane, ale VIN modułu był zmieniony na mój i chyba dlatego przestało działać. Przy poprzedniej akcji serwisowej na EGR było dokładnie to samo.

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość B47,B57 jak i N47 mają tzw. naprawę gwarancyjną w razie wycieku z chłodnicy EGR czyli gdy ubywa płyn chłodzący udajemy się do ASO.

Nawet gdy miałeś już wymienioną, a ten model chodnicy okaże się wadliwy, będzie następna akcja wymiany.

dobra już sam sobie odpowiedziałem, trzeba dzwonić, wychodzi na to, że będzie wymiana.

A jakąś akcją planują na uwalone czujniki ciśnienia paliwa i co za tym idzie zalaną instalację elektryczną ropą? Bo widzę, że robi się z tym problem.

 

Jak miałem robiona naprawę tego z Realgarant to zdaje się, że częściowo poszło z goodwilla BMW, wiec chyba wiedza o problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś z was przy akcji 0011620600 wymiany chłodnicy egr zrobili aktualizacje sterowników ?

Nie ale kody FSC które miałem wgrane z innego auta do KAFAS2 musiałem wgrywać jeszcze raz. Same kody chyba nie były skasowane, ale VIN modułu był zmieniony na mój i chyba dlatego przestało działać. Przy poprzedniej akcji serwisowej na EGR było dokładnie to samo.

Tzn co dokładnie ,?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja f10 łapie się na akcje i mam pytanie : które ASO polecacie do oddania na wymianę EGR w okolicach Łodzi lub Warszawy?

Oddawałem do Inchape na Łopuszańską w Warszawie. Oddałem przed 9, a o po 13 samochód był gotowy+umyty. Wymiana ERG+poduszki kierowcy. Dali samochód zastępczy, ale nie wiem czy ze względu na EGR czy poduszkę. Odbyło się bez problemów więc w sumie polecam.

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś z was przy akcji 0011620600 wymiany chłodnicy egr zrobili aktualizacje sterowników ?

Nie ale kody FSC które miałem wgrane z innego auta do KAFAS2 musiałem wgrywać jeszcze raz. Same kody chyba nie były skasowane, ale VIN modułu był zmieniony na mój i chyba dlatego przestało działać. Przy poprzedniej akcji serwisowej na EGR było dokładnie to samo.

Tzn co dokładnie ,?

To znaczy, że przy poprzedniej akcji serwisowej na EGR też musiałem wgrywać jeszcze raz kody FSC do KAFAS2 bo mam je z innego auta. To wynika z samego oddania do ASO, a nie akcji serwisowej EGR.

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same odwiedziny w ASO nie zmieniają VIN w obcych modułach.

A co zmienia? wątpię, żeby akcja serwisowa wymaga zmiany VIN w KAFAS2?:) Czy kodują któryś inny moduł i przy okazji jest zmiana?

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
witam jest w stanie mi ktoś powiedzieć, czy jest akcja serwisowa na mój samochód?

WBAXB91010DW44883

z góry wielkie dzięki

Otwarty 10011620600

Wymiana chłodnicy recyrkulacji spalin (wysokotemperaturowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Chodzi mi bardziej co miałeś dograne jakie funkkcje że po wizycie aso przyworocili serię. Sam oddałem na wymianę egr I zgłosiłem że. Mam chip i żeby mi nic nie zmieniali . Chodź wydaje mi się że skrzynia b chodzi bardziej ospale niż wcześniej . Ale inne funkcje mi zostały jakie miałem dołożone. Typu start stop off loga w navi i liczniku itp


[/b]quote="adam111"]

Czy komuś z was przy akcji 0011620600 wymiany chłodnicy egr zrobili aktualizacje sterowników ?

Nie ale kody FSC które miałem wgrane z innego auta do KAFAS2 musiałem wgrywać jeszcze raz. Same kody chyba nie były skasowane, ale VIN modułu był zmieniony na mój i chyba dlatego przestało działać. Przy poprzedniej akcji serwisowej na EGR było dokładnie to samo.

Tzn co dokładnie ,?

To znaczy, że przy poprzedniej akcji serwisowej na EGR też musiałem wgrywać jeszcze raz kody FSC do KAFAS2 bo mam je z innego auta. To wynika z samego oddania do ASO, a nie akcji serwisowej EGR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po akcji 0011640600 ( nota bene to już druga akcja na EGR w tym samochodzie).

Wymieniona chłodnica z zaworem EGR - jest to komplet, stary zawór nie pasowałby nawet. Czy mata wygłuszająca to nie wiem, doradca serwisowy niewiele wie a ja sam nie rozkmniłem o jaka mate chodzi.

Żadne aktualizacje nie są przy tej okazji robione także chipy/kodowanie itd zostają.


Co ciekawe mam wrażenie, że samochód jakby płynniej jechał a skrzynia delikatniej zmienia biegi. Albo to dlatego, ze samochód też umyli... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po akcji 0011640600 ( nota bene to już druga akcja na EGR w tym samochodzie).

Wymieniona chłodnica z zaworem EGR - jest to komplet, stary zawór nie pasowałby nawet. Czy mata wygłuszająca to nie wiem, doradca serwisowy niewiele wie a ja sam nie rozkmniłem o jaka mate chodzi.

Żadne aktualizacje nie są przy tej okazji robione także chipy/kodowanie itd zostają.


Co ciekawe mam wrażenie, że samochód jakby płynniej jechał a skrzynia delikatniej zmienia biegi. Albo to dlatego, ze samochód też umyli... :wink:

Ja po wymianie miałem wrażenie zr auto słabsze jest i że biegi zmienia przy niższych obrotach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil17932 u mnie jest tak samo, mam wrażenie, że jeszcze niżej trzyma obroty przy spokojnej jeździe i wcześniej zmienia bieg na wyższy, przez co jakby większe są wibracje podczas spokojnej jazdy, jakby ciut za niskie obroty trzyma.

U mnie wibracji nie ma ale skrzynia szybko zmienia biegi w górę ze jeździ się nawet z 1200 rpm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Proszę o sprawdzenie


WBAXB91070DX47001

Status Nr czynności Opis Szczegóły Rezerwacja

Otwarty 10011550600

Wymiana chłodnicy recyrkulacji spalin (wysokotemperaturowa)

 

Prośba o sprawdzenie


WBAWA91040E205587

Nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.