Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

Fele jak w M5 w 120-to konnym dieslu kombi? :cool2:

 

W 143 konnym :) Poza tym na codzień jeżdzę na oponkach 225/50/17 wiec az tak duzej roznicy w osiagach chyba nie odczuje;p-

Spoko :-) - Każdy ma "swoje odchyły" :-). Mój teść nie kuma czemu wydałem kilka tys. na nowe felgi (17") i opony skoro stare "były w dobrym stanie" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zarejestrowani
Dobra, dobra - to nie temat o odchylach tylko o tym, czy felunek wejdzie i jak sie bedzie na tym jezdzilo :)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post o tym samym, jak pisal eXide :search: i ma bardzo duzo racji :cool2: opd. dla Twojej felgi zalecane ET to 37, Ty sugerujesz/masz w ofercie 15... Twoje auto i zrobisz jak uwazasz, milego uzytkowania, pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post o tym samym, jak pisal eXide :search: i ma bardzo duzo racji :cool2: opd. dla Twojej felgi zalecane ET to 37, Ty sugerujesz/masz w ofercie 15... Twoje auto i zrobisz jak uwazasz, milego uzytkowania, pozdr.

 

:cool2: :8) :wink:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka:)

Dziqu załóż dzisiaj załóż :)) ja przyjade około 14 zobaczyc:)) hehe a skoro juz przy tym temacie z et jestesmy to wiecie moze czy 18 od e60 maja takie same et jak np 18 od e90??bo wujek baaardzo narzeka ze twardo mu..... a ja bym tez troche chciał ponarzekać :) bo wkońcu wszystko ok niemoże byc:)

 

pozdrowionka:) :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wasze opinie :D , decyzji niestety jeszcze nie podjąłem.

Proszę jeszcze tylko o małą podpowiedz. Która z felg będzie najbardziej odpowiednia do e90:

1. /Średnica 17" , Szerokość 8", Osadzenie (ET) 40/

2. /Średnica 17" , Szerokość 7,5" , Osadzenie (ET) 40/

3. /Średnica 17" , Szerokość 8" , Osadzenie (ET) 34/

4. /Średnica 17" , Szerokość 8" , Osadzenie (ET) 20/

 

przy oponie max. 225

 

Zależy mi, aby felga nie była na tylnej osi za głęboko schowana na w nadkola. Podejrzewam że większość użytkowników E9X wie co mam na myśli :wink: (nie chcę stosować dystansów)

pozdrawiam

Olo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. /Średnica 17" , Szerokość 8" , Osadzenie (ET) 34/

Ta jest poprawna. Ale pod nadkolem i tak trochę Tobie zniknie. Tzn. nie będzie równo z nadkolem - z tego co widzę to producent generalnie tak zaleca żeby tylne koło było nieco schowane - wszystkie dedykowane rozmiary opon/felg taki efekt dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Za duże ET I NIE TEN OTWOR NA PIASCIE E9X MAJA CHYBA 72,6

 

A na przymiarke nie pojechałem, bo okazało się że zgubiłem swoj klucz do śrub zabezpieczających ;(

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu felga 8 cali ET 34 dystans 15 mm, tył felga 8,5 cala ET 37 dystans 20 mm.

Jakie dystanse zastosowałeś? Przykręcane czy "luźne"? Super to u Ciebie wygląda jednak ja mam obawy z dorzucaniem (jak pisał AO) "kolejnego luźnego elementu, który powinien być stały". A 15mm dokręcanych nie widziałem.

 

BTW. Zmieniły się jakoś właściwości trakcyjne auta? Robiłeś po tej dokładce potem geometrię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystanse sa zwykłe, przelotowe. Dla pewnosci po zakupie oddalem do sprawdzenia, czy są idealnie wykonane i nie spowoduja "bicia" kół. Autko prowadzi sie idealnie. Co do stosowania elementów dodatkowych to mam nastepujace zdanie..... Nie jeżdzę przez caly czas 200 km/h, nie ścigam sie na torze wiec do normalnej amatorskiej jazdy wszystko jest OKI. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest szybkie rozwiazanie sytuacji dziq :) niema klucza-jest wiertarka :)) :mad2: hehe to widze ze jestes podobny do mnie bo najpierw kluczyk zgubiłes teraz klucz do śrubek "złodziejek" hehe ja i tak mistrzu jestem ze kluczyk zatrzasnąłem w środku prawie 100km od domu :duh: hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że dystanse jeśli są potrzebne to powinien określić producent felg

dostosowując dodanego modelu auta

 

można oczywiście mierzyć suwmiarką lub na oko ale tego nie polecam

 

 

 

 

Pozdrawiam

Niemirad

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My BMW foto: http://img85.imageshack.us/g/p1030826.jpg/

Chip Tuning wykres: http://img690.imageshack.us/img690/4972/hamowniawykresbmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie dystanse zastosować do opony 225/45/R17 na tył? Felgi to RIAL Lugano 7,5x17 ET 36, samochód bmw e90

docinasz dośc szeroka listewke ok 4-5 cm na wysokość nadkola tylnego koła. Przykladasz ją do koła i na gorze wychodzi Ci odległość koła od blotnika. Mierzysz, odejmujesz szerokośc felcu nadkola plastikowego ok 1cm. i masz grubośc dystansów. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.