Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ja juz też po zabiegu !!!!

 

Opona DUNLOP SPORT MAX TT PRZÓD 225/45/17

TYŁ 245/45/17

 

FELGA M DOUBLE SPOKE 194 BMW

 

http://img90.imageshack.us/img90/7051/dsc02512v.jpg

 

Pzdr.

 

A propos jak ktoś chce mam felgi 16 do sprzedania ORYGINALNE oczywiście - piszcie na Priv , bo mnie tu za niby reklame ścigają :norty:

 

Pzdr.

Edytowane przez puma1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

 

ja juz też po zabiegu !!!!

 

Opona DUMLOP SPORT MAX TT PRZÓD 225/45/17

TYŁ 245/45/17

 

FELGA M DOUBLE SPOKE 194 BMW

 

http://img90.imageshack.us/img90/7051/dsc02512v.jpg

 

Pzdr.

Pzdr.

 

ladne, tylko ta tylna opona :cry2: (po co taka wielka, stracisz na niej ~0,5s do 100km/h :mrgreen: )...lekko przyciemnione szyby wg mnie b.pasuja do czarnego koloru auta ale po zdjeciu jakie zamiescil Arnold z biala bejca w pakiecie PERFORMANCE zadne auto juz nie robi na mnie wrazenia (jezeli chodzi o wyglad....)po prostu CUDO....pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stracisz na niej ~0,5s do 100km/h :mrgreen: )...lekko przyciemnione szyby wg mnie b.pasuja do czarnego koloru auta ale po zdjeciu jakie zamiescil Arnold z biala bejca w pakiecie

 

 

Taaak, będzie musiał pchać odrazu :twisted: Nie dajmy się zwariować, przynajmniej nie zrywa przyczepności na pierwszym i drugim biegu.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rufio,

 

 

bardzo pozytyw wygląd - jak najbardziej pasuje do twojej charakterystyki auta......

Ja w touringu głupio bym wyglądał na 19-stkach

 

A propos ......czy to W-wa otrobramska?

 

:norty:

 

P.S. JAK WRZUCIĆ FOTE A NIE LINK? :mad2: BO MAM ZAĆME :duh:

 

WRZUCAJCIE FOTKI :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tyłu 255/30 R19 :8)

 

Jeszcze niższe od moich :) Ja mam 255/35/18 na Runfltach, więc przypuszczam że już bardziej twardo się nie da :D Pewnie będzie nie duża różnica.

 

Według mnie autko jest przystosowane do takich kół i u mnie zawias w miare dzielnie znosi Polskie drogi, tylko ta szerokość opony nie lubi Polskich kolein. Nie wiem czy też masz takie odczucie, ale na zime miałem wszystkie 225/45/17 i jak założyłem te to w koleinach czuje sie jak bym miał jakies magnesy... :mrgreen: :duh:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego paputek, ale ty pytania zadajesz....

załóż takie koła i zobacz czy wejdą.. spytaj swojego wulkanizatora skoro ci tak codownie doradza...

ludzie na forum stosują się do tego co mówi producent a ty tutaj cudujesz... sprzedaj to bmw i kup sobie poloneza, wsadz tam opony profil 80 albo 90 i bedziesz zadowolony...

jaki sens toczyć dalej tą dyskusję?

 

 

Popieram :cool2:

 

Dawaj do forum felgi na lato ..........................tam już mocna galeria tychco zmienili ....... :norty: wrzucaj tam fote.......nie kłóć się tu :lol:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie oponki takie same, zawieszenie mam sportowe, a koleinami różnie jak jest bycza to czuje jak ciągnie w porównaniu do 225. ale nie jest źle...

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stracisz na niej ~0,5s do 100km/h :mrgreen: )...lekko przyciemnione szyby wg mnie b.pasuja do czarnego koloru auta ale po zdjeciu jakie zamiescil Arnold z biala bejca w pakiecie

 

 

Taaak, będzie musiał pchać odrazu :twisted: Nie dajmy się zwariować, przynajmniej nie zrywa przyczepności na pierwszym i drugim biegu.

Dokładnie tak :cool2: Zgadzam się z tobą KoKoS.

Dla mnie też opony im szersze na tylniej osi tym lepiej.

Denerwują mnie już te 16-tki. Wiadomo na zime jak znalazł zwłaszcza w oryginale ale lato...

... już nie mogę się doczekac jak je ściągne z auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tyłu 255/30 R19 :8)

 

Jeszcze niższe od moich :) Ja mam 255/35/18 na Runfltach, więc przypuszczam że już bardziej twardo się nie da :D Pewnie będzie nie duża różnica.

 

Według mnie autko jest przystosowane do takich kół i u mnie zawias w miare dzielnie znosi Polskie drogi, tylko ta szerokość opony nie lubi Polskich kolein. Nie wiem czy też masz takie odczucie, ale na zime miałem wszystkie 225/45/17 i jak założyłem te to w koleinach czuje sie jak bym miał jakies magnesy... :mrgreen: :duh:

 

 

Do krajowej rady dróg i autostrad..................POSZERZMY KOLEINY !!! :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stracisz na niej ~0,5s do 100km/h :mrgreen: )...lekko przyciemnione szyby wg mnie b.pasuja do czarnego koloru auta ale po zdjeciu jakie zamiescil Arnold z biala bejca w pakiecie

 

 

Taaak, będzie musiał pchać odrazu :twisted: Nie dajmy się zwariować, przynajmniej nie zrywa przyczepności na pierwszym i drugim biegu.

Dokładnie tak :cool2: Zgadzam się z tobą KoKoS.

Dla mnie też opony im szersze na tylniej osi tym lepiej.

Denerwują mnie już te 16-tki. Wiadomo na zime jak znalazł zwłaszcza w oryginale ale lato...

... już nie mogę się doczekac jak je ściągne z auta.

:D tak :D pwenie przy tak ekstremalnym silniku(163KM,320Nm),seryjna guma(205/55/16)nie ma szans i sciera sie do 0 (zera) w ciagu 1 dnia :cool2:

 

czytajc ktorys raz caly watek (felgi/opony) w mojej glowie powstal podzial Uzytkownikow/Forumowiczow BMW na:

1)"normalnych" :cool2: jezdzacych w rozmiarze firmowym (wersja/silnik/kola),ktore daja optymalny kompromis wyglad/osiagi,

2)"porypancow" :evil: (takich jak ja :mrgreen: ), ktorzy walcza o kazda 0,1s i chca z zwyklego auta zrobic "wyscigowke" :duh: ,

3)"lanserow" :cool2: ,ktorzy olewaja osiagi i patrza na wyglad zewnetrzny.

 

i cale szczescie, ze mamy tyle aut/gustow/wzorow do nasladowania/wlasnych pomyslow :cool2: nasze auta sa ROZNE, WYJATKOWA i najwazniejsze podobaja sia ich Wlascicielom :cool2: :cool2: pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze tacy dla których ważny jest wygląd, trakcja ( przyczepność szerokiej gumy jest lepsza :!: ) i osiągi.

 

Możesz mówić jak chcesz, lanserzy nie lanserzy, ale samochód musi też mi się podobać i to chyba nic dziwnego, z resztą po to kupiłem Coupe.

Tym bardziej że wszyscy tu mamy rozmiary przewidziane przez BMW, u mnie producent zaleca 255/35/18 więc nie wiem o co piana :D

 

W Range Roverze mam 255/50/19 i tam mam komfoft...

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze tacy dla których ważny jest wygląd, trakcja ( przyczepność szerokiej gumy jest lepsza :!: ) i osiągi.

 

Możesz mówić jak chcesz, lanserzy nie lanserzy, ale samochód musi też mi się podobać i to chyba nic dziwnego, z resztą po to kupiłem Coupe.

Tym bardziej że wszyscy tu mamy rozmiary przewidziane przez BMW, u mnie producent zaleca 255/35/18 więc nie wiem o co piana :D

 

W Range Roverze mam 255/50/19 i tam mam komfoft...

 

nikogo nie chcialem/chce urazic, moze uzylem zlego okreslenia "lanserzy" moze powiennienem uzyc "esteci"...nie znam sie zbyt dobrze ale chyba nie ma wersji (przynajmniej) w dieslu aby BMW zalecalo ogumienie 255/35/18, jest taki rozmiar dopuszczany ale nie zalecany...co do osiagow/trakcji nie bede sie juz wiecej wypowiadal :mrgreen:widze, ze kazdy wie lepiej :cool2: proponuje pojedz/cie kiedys na zamkniety tor/droge/parking zaloz/cie rozne kola (duze/male/waskie/szerokie....ale wszystkie z rozmiarow dopuszczalnch przez producenta), zainstaluj/cie sprzet pomiarowy, porownaj/cie wyniki i wyciagnij/cie wnioski (jeden prawidlowy juz mamy: w przypadku suchej nawierzchni przyczepnosc w zakrecie jest wieksza na szerszej oponie i wiekszej feldze, zostalo jeszcze kilkanascie mozliwosci :cool2: ....)

"piany" zadnej nie ma :duh: wielkie sorrki dla wszystkich, ktorych ewentualnie urazilem :mad2: pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde sorry z góry za moje zdenerwowanie

Do kolegi AO

1

tak pewnie przy tak ekstremalnym silniku(163KM,320Nm),seryjna guma(205/55/16)nie ma szans i sciera sie do 0 (zera) w ciagu 1 dnia

- Jakbym chciał to opone z moim malutkim silniczkiem moge zedrzeć nie w dzień ale w 10 minut.

2

nikogo nie chcialem/chce urazic, moze uzylem zlego okreslenia "lanserzy" moze powiennienem uzyc "esteci"...

- Nie chciałeś ale za każdym razem to robisz swoim jednym i tym samym stwierdzeniem że po co ten rozmiar że tobie sie to nie podoba że twoim zdaniem małe jest piękne idt i& itp

Chodzi mi tu też o to że jeżeli raz się wypowiedziałeś co tobie się podoba to juz każdy zna twoją opinie na ten temat i nie musisz nawracac ciągle tematu :!:

3

i cale szczescie, ze mamy tyle aut/gustow/wzorow do nasladowania/wlasnych pomyslow nasze auta sa ROZNE, WYJATKOWA i najwazniejsze podobaja sia ich Wlascicielom pozdr.

- Za każdym razem piszesz że każdy ma swój gust a chwile potym znowu piszesz że dla ciebie jest to do bani

4

nie znam sie zbyt dobrze ale chyba nie ma wersji (przynajmniej) w dieslu aby BMW zalecalo ogumienie 255/35/18, jest taki rozmiar dopuszczany ale nie zalecany...

- Skoro na tablicce jest wypisane tzn że BMW przetestowało i można takie założyc bez konsekwencji dla samochodu niewliczając tego jak kto jeźdz. Co jest dopuszczone w tym wypadku jest zalecane :!:

http://img42.imageshack.us/img42/168/27032010777.jpg

5

"piany" zadnej nie ma wielkie sorrki dla wszystkich, ktorych ewentualnie urazilem pozdr.

- Na koniec powielam to samo. Sorry

 

Chodzi mi o to że takie forum jest dla wszystkich gdzie wymienia sie różne doświadczenia, sugestie...

Jeśli komuś sie coś nie podoba niech to delikatnie zaznaczy a nie wałkuje w kółko to samo :!:

Ja szanuje twoja opinie na temat felg i choć jest zupełnym przeciwieństwem mojej to nie natrącam wszędzie że to jest beznadziejne jak dla mnie. Choć teraz dla wytłumaczenia tak powiedziałem :roll: .

 

No tyle z mojej strony.

RULEZZZ :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AO na wilgotnej nawierzchni szersza opona i większa felga też ma lepszą przyczepność, co innego dzieje się w kałużach i koleinach zalanych wodą KTÓRYCH BYĆ NIE POWINNO ! m.in. w czechach, austrii, niemczech teraz już nawet na Słowacji maja drogi a nie tak jak u nas jakies ścieżki i tam mokra koła zachowuje się tak jak powinna. U nas w Polsce, zgodzę się że jak szeroką gumą wpadniesz w kałuże albo koleine to można się spocić ale pytanie gdzie kto ile jeździ i jak jeździ... Może u nas też doczekamy sie kiedyś na drogi... wyprofilowanej, oddrenowanej, z poboczem etc. :roll: Marzenie hehe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

A tak swoja drogą to tak czy srak duże koła mi się podobają :twisted: Jak widzę trójkę albo piątkę na 16'' z gumą 55 to nie wiem co mam myśleć :oops: czy na felgi nie starczyło czy ktoś wogóle nie patrzy na estetyke... chyba że ma firmówke.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde sorry z góry za moje zdenerwowanie

Do kolegi AO......

No tyle z mojej strony.

RULEZZZ :mrgreen:

Kolego klagosz jako jeden z modertaorow (chyba jestes???) forum uznawanego przez BMW GROUP powinnienes trzymac troche wiekszy dystans do "wypowiedzi" zwyklych czlonkow...chyba jednak urazilem :duh: , wiec jeszcze raz przepraszam :cry2: :cry2: wiecej nie bede... :mad2: a, ze Ci sie moje felgi/kola nie podobaja czy tez 99,9% innym ludziom na swiecie :mrgreen: to mnie nie rusza :mrgreen: podobaja sie mi i to dla mnie jest tylko istotne (nie zakladam/lem postu "czy podobaja sie Wam moje przyszle felgi bo nie wiem czy moge kupic :?: ), tak jak pisalem i co zapamietales (czyli bylo warto) gust jest indywidualny

AO na wilgotnej nawierzchni szersza opona i większa felga też ma lepszą przyczepnośći... Może u nas też doczekamy sie kiedyś na drogi... wyprofilowanej, oddrenowanej, z poboczem etc. :roll: Marzenie hehe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

patrzac na Twoje auta, ich ilosc oraz jakosc :cool2: wnioskuje, ze na "chleb nie brakuje", jak bedziesz kiedys sie nudzil to zachecam to wziecia udzialu w kursach typu: "doskonalenie techniki sportowej jazdy" tam juz nie jakis "cham AO" tylko prowadzacy kurs powie/pokarze/da przetestowac auta z roznymi kolami i wtedy moze przypomnisz sobie, ze kiedy juz ktos o tym wspominal i mial inna opinie m.in. na temat zachowania opony na mokrym...

A tak swoja drogą to tak czy srak duże koła mi się podobają :twisted:

mi tez :cool2: :cool2:

ja zakonczylem juz w 100% watek o "kolach", wiec nie bede juz nudzil, z przyjemnoscia jednak bede patrzyl na fotki kolegow zamieszczajacych sowje auta, pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Skoro na tablicce jest wypisane tzn że BMW przetestowało i można takie założyc bez konsekwencji dla samochodu niewliczając tego jak kto jeźdz. Co jest dopuszczone w tym wypadku jest zalecane :!:

5

 

Zgadzam się w 100% i nigdy nie montuje innego ogumienia jak zalecane przez producenta auta.

U mnie podobnie jak u ciebie zalecanym rozmiarem jest 225/40/18 a tył 255/35/18. Za to minimalnym rozmiarem jaki mogę zainstalować jest 225/45/17 na każdej osi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego klagosz jako jeden z modertaorow (chyba jestes???) forum uznawanego przez BMW GROUP powinnienes trzymac troche wiekszy dystans do "wypowiedzi" zwyklych czlonkow...chyba jednak urazilem :duh: , wiec jeszcze raz przepraszam :cry2: :cry2: wiecej nie bede... :mad2: a, ze Ci sie moje felgi/kola nie podobaja czy tez 99,9% innym ludziom na swiecie :mrgreen: to mnie nie rusza :mrgreen: podobaja sie mi i to dla mnie jest tylko istotne (nie zakladam/lem postu "czy podobaja sie Wam moje przyszle felgi bo nie wiem czy moge kupic :?: ), tak jak pisalem i co zapamietales (czyli bylo warto) gust jest indywidualny

Nie jestem moderatorem :nienie: Moderatorami są inni koledzy.

Nie uraziłeś ani nie wkurzyłeś :roll: I nie płacz :wink:

Nie napisałem że mi się nie podobają tylko że nie podoba mi się twoje wałkowanie jednego i tego samego tematu że ty nie uznajesz dużych felg w swoim samochodzie bo wolisz mieć 0,5s wiecej do setki i jesteś super doświadczonym kierowcą a jakby co to wiedz że sam mam 16' na zime :twisted:

Jeśli piszesz że każdy ma indywidualne upodobania więc niech tak zostanie.

Ja wole duże a ty małe :norty:

I ja teraz też kończe.

Sorry jesli uraziłem.

Nie bądźmy wrogami tylko kolegami :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądźmy wrogami tylko kolegami :cool2:

:cool2: szanuje wszystkie gusty i wszystkich uzytkownikow, a Forumowicze sa dla mnie Kolegami nawet jezeli maja inne zdanie :cool2: pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.