Skocz do zawartości

Spalanie F20 / F21


jackrabittslim

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu
118i z butem w podłodze cały czas (czyli predkości 180-220) na autostradzie pali 16-18 litrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 293
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

116d - Odcinek Warszawa - Berlin - wyszło średnio 5,9 l na Comfort Plus

Jechałem jak dziadek 120-130 dla sprawdzenia...Nie wiem co dla producenta oznacza trasa i spalanie poniżej 5 l bo chyba nie po autostradzie..

Komputer według tej trasy wskazał dodatkowo 150 km do zasięgu w trybie comfort plus.

W drodze powrotnej będę jechał normalnie i zobaczymy jak wzrośnie. Ogólnie bycie Eco do dramat przy dłuższej trasie...

Myślę jeżdżąc normalnie po mieście i czasem trasę na stałe można tym zejść poniżej 7l więc jak dla mnie auto bardzo oszczędne .

Dla porównania w e63 taka sama trasa ale prędkość 150-180 wychodzi mi 13l. Ciekawe czy diesel będzie mega oszczędny przy takiej prędkości..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam mój błąd to jest Eco Pro ...:)

Nie wiem czemu pomyliłem nazwy...

Jazda w tym trybie to jednak udręka a spalanie na trasie Berlin-Warszawa utrzymałem na poziomie 5,9 l włączając na większości odcinka tempomat.

Nie przekraczałem 140 i czasem tryb sport aby się pobudzić na tak długiej trasie.Jednak 150+ to spalanie wzrasta znacznie już..

Ogólnie uważam auto za oszczędne ale Freude am Fahren to tu jednak przy 116km to nie ma wcale :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie słabo, myślałem, że w tej generacji spalanko w 116d będzie zwalało z nóg. Jechałem ostatnio z dziewczyną E46 Compact 320d Katowice-Białystok jej tempem czyli max 130 właśnie (w nocy, pusto) i z niesprawnym termostatem spaliło 4,5 litra.. Teraz wymieniłem termo i zauważalnie spalanie spadło, więc pewnie poniżej 4 zejdzie :P fakt, że to 35 koni więcej, ale jednak jakieś 13 lat różnicy w technologii. Swoją drogą - myślałem, że zasnę przy takiej jeździe :| :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Strasznie słabo, myślałem, że w tej generacji spalanko w 116d będzie zwalało z nóg. Jechałem ostatnio z dziewczyną E46 Compact 320d Katowice-Białystok jej tempem czyli max 130 właśnie (w nocy, pusto) i z niesprawnym termostatem spaliło 4,5 litra.. Teraz wymieniłem termo i zauważalnie spalanie spadło, więc pewnie poniżej 4 zejdzie :P fakt, że to 35 koni więcej, ale jednak jakieś 13 lat różnicy w technologii. Swoją drogą - myślałem, że zasnę przy takiej jeździe :| :D

Albo Ci komputer źle pokazuje;) Raz mialem w kompakcie ponizej 4. 100 km po ówcześnie jednopasmowej A2 na tempomacie z prędkościa 90 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja jestem zadowolony z tego spalania, było poniżej 0C, po wskazówce widziałem, że naprawdę niedogrzewa, więc spokojnie poniżej 4 ze sprawnym termostatem zejdzie (moja dziewczyna, bo ja to bym musiał chyba sobie nogę uciąć :P). Bardziej jestem rozczarowany spalaniem tego 116d - myślałem, że jeżeli takie słabe, ale jednak nowoczesne silniki nie oferują jakiejś większej frajdy, to chociaż rekompensują spalaniem :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie te 5,9 to mega poswiecenie i jazda jak dziadek. Nie wiem jak trzeba jechac dluzsza trase zeby miec ponizej 5 na Autobahnie.Szerze mowiac to nie chce wiedziec i wiecej sie nie bawie w cala trase eco pro i 130 km/h.

Smiesza mnie dane katologowe ktore w normalnej jezdzie sie nie pokrywaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam twojego silnika to nie oceniam - biorac pod uwage moc to raczej 130km/h to dla tego silnika juz wysilek

 

F20 118d zawirusowane jadac autostrada Warszawa - Torun, Torun-Warszawa na calej trasie spalilo 5,6l/100km. Prędkość przejazdu na autostradzie oscylowała ciągle 145-155km/h

 

Dla porównania Toyota RAV4 2.2 DCAT z PowerBoost czyli 2.2 litra 192KM Automat przy takich predkościach spala pod 9,5 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Moja 1er 18d w eco pro do 130 pali poniżej 5, ale w warunkach letnich, w zimie na zimówkach i przy niższych temperaturach ciężej o to, ale 5 realne.

Do 180 realne jest 7.5, powyżej ten silnik się nie nadaje :wink:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja starałem się jechać bardzo ECO..nawet wyprzedzałem bez redukcji mając bardzo dużo czasu i miejsca aby nikogo nie blokować.

Jak patrzę na chwilowe spalanie to jadąc 150 wzwyż silnik już widać się męczy i komputer pokazywał mi dużo wyższe wartości niż 6..

Tak czy owak może po chipie będzie troszkę lepiej zobaczymy.Nie ma dramatu spalanie na prawie 700 km trasie 5,9 to nie jest jakaś tragedia.

W poprzedniej e81 118d po chipie na blisko 180km miałem średnio 8 ale jadać dużo bardziej dynamicznie po mieście i trasie.

Może w mojej f20 komputer nie jest bardzo dokładny ale mam przejechane 850 km i pokazuje mi dystans pozostały 40 km więc by się zgadzało....

Spalanie to temat rzeka bo ta zależy od opon,stylu jazdy itd.

Teraz jest zima więc ogrzewanie cały czas włączone więc to też zawyża wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Porażka, takie spalanie osiągałem bez żadnego problemu w F20 120d zrobionym na 200 KM. Nigdy w życiu nie używając eco pro.

 

Nie mogło być inaczej, miałeś można powiedzieć identyczną masę i generowałeś identyczny opór, a miałeś do dyspozycji silnik, który w zasadzie nie odbiegał budową co nie wpływało na zwiększone zużycie paliwa, a do tego miałeś do dyspozycji większą moc, przez co opory powietrza, które powstają przy 130 km/h Twoja 1er pokonywała ze znacznie mniejszym problemem niż moja 18d, czy też 16d.

Dlatego też r6 nie palą znacząco więcej przy takich prędkościach, co więcej przy wyższych gdzie moja 1er traktuje jak galop, taka 5er 30d ma wrażenie delikatnego truchtu :mrgreen:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F20LCi B47 18d z ZFem pali mniej więcej tyle :

- autostrada 150 km/h - 7l

- miasto 8-10l

- autostrada dynamicznie - 10l

- minimalne na krajówce - w granicach 3.7-4l

- średnie z baku około 7.3-7.5, głównie trasa, codzienne dojazdy, na zimnym silniku zawsze delikatnie :wink:

W moim odczuciu auto ma gorszą aerodynamikę od E90 czy też F30, stąd przy szybszej jeździe wysokie spalanie. E90tki paliły mniej :)

 

Jeśli to ważne dla kogoś : auto w Mpaku, koła zimowe 4*225/45/17. Na letnich, czyli mieszane (z tyłu 245) pali odrobinę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej F20 120d 190km Mpak koła zarówno zimowe jak i letnie 18'' mam podobne wyniki.

 

Trasa 1,1k km cały czas 150 - 180 spalanie ok 8l.

 

Aha samochód jak na 1 er był załadowany 3 osoby + jakieś walizka w bagażniku.

Edytowane przez Azgaroth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Służy, ale jedynie spalaniu na papierze i podczas symulacji. W rzeczywistości już tak różowo nie jest, ale jeśli ktoś nie szaleje to jednak oszczędność jest - mniejsze opory oraz niższe spalanie biegu jałowego. Nie są to oszałamiające różnice ale jednak. W przypadku jazdy z wykorzystaniem maksymalnej mocy jednak powiedzenie że turbo lubi pić się sprawdza.

 

With mobilephone sent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
F20LCi B47 18d z ZFem pali mniej więcej tyle

 

ZF czy steptronic? Mnie w ASO poprawiali, ze u siebie w F20 lci 118i, mam steptronic.

 

Co do spalania:

Na trasie przy emeryckiej jeździe udało mi sie zejść do 6l.

Normalna jazda w trasie - 7,5

Miasto 8,5-9 :(

 

Ekonomiczne trzy cylindry, 1.5, 136KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F20LCi B47 18d z ZFem pali mniej więcej tyle

 

ZF czy steptronic? Mnie w ASO poprawiali, ze u siebie w F20 lci 118i, mam steptronic.

 

Co do spalania:

Na trasie przy emeryckiej jeździe udało mi sie zejść do 6l.

Normalna jazda w trasie - 7,5

Miasto 8,5-9 :(

 

Ekonomiczne trzy cylindry, 1.5, 136KM

 

A Ty posłuchałeś :) Steptronic to nazwa handlowa skrzyni produkowanej przez ZF

 

http://moto.pl/MotoPL/56,88389,15774854,steptronic-i-tiptronic-audi-bmw-jaguar-range-rover,,5.html

 

W zależności od mocy i momentu a także konfiguracji skrzynia występuje w różnych wariantach.

 

Żeby nie było OT

118d LCi 150KM ZF8HP

Spalanie mieszane z 2500km (trasa miasto 60:40)

6.0L więc nie jest najgorzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie posłuchałem, bo jeśli mowię, że znam ZF z F30 i jest rewelacyjny a facet mi mowo, że u mnie nie ma ZF tylko 8-stopniowy steptronic, to wierzę, że gość ma racje i widocznie coś się zmieniło. Ale skoro to ZF, to tylko soę cieszyć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie posłuchałem, bo jeśli mowię, że znam ZF z F30 i jest rewelacyjny a facet mi mowo, że u mnie nie ma ZF tylko 8-stopniowy steptronic, to wierzę, że gość ma racje i widocznie coś się zmieniło. Ale skoro to ZF, to tylko soę cieszyć :)

 

Bogu dzięki wszystkie skrzynie w BMW napędzanych na tylna oś oraz silnikiem montowanym wzdłużnie - od dawna dostarcza ZF.

Wyjątkiem jest seria 2 oraz nowe X1 z napędem na przód oraz silnikiem montowanym poprzecznie - tu skrzynie dostarcza Aisin

 

O takie

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/AWF8F35

 

Niestety to świadczy tylko o niekompetencji ludzi z łapanki zatrudnianych ASO :/smutne ale prawdziwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.