Skocz do zawartości

Spalanie F20 / F21


jackrabittslim

Rekomendowane odpowiedzi

 

Z tym 200+ to tez nie ma co przesadzać, jak max mojej jedynki to tylko nieco ponad 200. A to nie M-ka, żeby zamykała licznik w naście sekund. Potrzeba duzo duzo pustej drogi;)

 

Mi się licznikowo udało zamknąć 220 ale do granicy mam ze 20km ;). W przyszłym roku postaram się zmierzyć GPSem i porównać.

 

Różne źródła podają max 222 lub 225. Mi się z Garminem udało dojść do 205 ale nie testowałem max ile pójdzie. Na następne testy poczekam aż wrócą letnie opony. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 293
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

Różne źródła podają max 222 lub 225. Mi się z Garminem udało dojść do 205 ale nie testowałem max ile pójdzie. Na następne testy poczekam aż wrócą letnie opony. :)

 

Max jest załeżny od skrzyni automat (manual). Spora szansa że na zimowych pojedzie szybciej (niekoniecznie bezpieczniej) ze względu na mniejsze opory toczenia i powietrza (węższa opona - z tego co pamiętam masz tak jak ja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

 

Różne źródła podają max 222 lub 225. Mi się z Garminem udało dojść do 205 ale nie testowałem max ile pójdzie. Na następne testy poczekam aż wrócą letnie opony. :)

 

Max jest załeżny od skrzyni automat (manual). Spora szansa że na zimowych pojedzie szybciej (niekoniecznie bezpieczniej) ze względu na mniejsze opory toczenia i powietrza (węższa opona - z tego co pamiętam masz tak jak ja)

Dane techniczne 118i prelift i 120i odnośnie predkości maksymalnej: 225km/h. Testowałem, rzeczywiście jest ograniczone elektronicznie przy licznikowych 225, więcej nie pojedzie, nawet z górki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
moje spalanie od początku - średnia wyszla mi 8,18 l, dużo ekspresowka/autostrada

 

http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/600258.html

 

ciekawostka z 29 wyników dla 125d na spritmojitor jestem przedostatni

 

http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/6-BMW/36-1er.html?fueltype=1&constyear_s=2013&power_s=218&sort=1&powerunit=2

 

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

http://i.imgur.com/uIyZdjS.png

 

Bliski tych wyników byłem chyba tylko podczas dotarcia. Teraz w zależności od nastroju 10-12. Może muszę schudnąć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

7j3DGF3.jpg

Krótka wycieczka do Niemiec.

Muszę przyznać ze troche dramatyzowalem z tym spalaniem wcześniej. Na początku trasy pusta droga i średnia była ponad 170 a spalanie średnie 12.7, wiec nienajgorzej.

Potem troche ruchu i pomimo ze prędkości dalej autostradowe to zarówno średnia jak i spalanie spadło:)

Jazda mało płynna częste zwolnienia do 100-120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
120i (177km). Przelot do Belgii. W sumie zrobione 2300 km. Średnie wyszło 8.1 (ale Belgia i Holandia max. 130). Troche w tym było jazdy po mieście. Jeżdząc po mieście nie schodzi poniżej 10. A teraz ciekawostka - ta sama trasa ok. 100km - min. średnie spalanie 5,6l. Natomiast maksymalne 11l. Czas przejazdu - różnica 10 min (1h20 i 1h30).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie myślałem, że da się z Krakowa w okolice Warszawy dojechać bez zapalania rezerwy. Mało tego da się jeszcze spokojnie wrócić na tym samym baku ;)

http://i.imgur.com/l9W7dsN.jpg

 

p.s. M-Pakiet + 18" nadaje się sie przewożenia porcelany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, da się :)

Kiedyś będąc w Krakowie zorientowałem się, że nie wziąłem portfela. Czyli zero pieniędzy, zero kart, o dokumentach i prawie jazdy nie wspominając.

W baku pomiędzy 1/3 a połowa. Samochód inny bo Audi a4 2 litry turbo benzyna i napęd na 4 koła.

Gdzieś z 6.5 litra na 100 km spalił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Obiecałem, że "ładunek" w całości dojedzie pod rygorem powieszenia za jaja;)

 

Całkiem przyzwoita średnia, zakładam, że leciałeś przez Kielce :wink:

Spalanie też świetne!

 

Byłem miesiąc temu w Wawie tą samą trasa i wyszło mi nie wiele mniej, bo chyba 4.5 przy podobnej średniej.

Nic nie wiozłem delikatnego, ale mam już na tyle pokaźny pakiet pkt karnych, że póki ich nieco nie skasuje to trenuje jazdę o kropelce :mad2: :mrgreen:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem, że "ładunek" w całości dojedzie pod rygorem powieszenia za jaja;)

 

Całkiem przyzwoita średnia, zakładam, że leciałeś przez Kielce :wink:

Spalanie też świetne!

 

Byłem miesiąc temu w Wawie tą samą trasa i wyszło mi nie wiele mniej, bo chyba 4.5 przy podobnej średniej.

Nic nie wiozłem delikatnego, ale mam już na tyle pokaźny pakiet pkt karnych, że póki ich nieco nie skasuje to trenuje jazdę o kropelce :mad2: :mrgreen:

 

Przez Katowice. Przez Kielce jechałem raz, ale po 5h stania w korku, toczenia się przez roboty drogowe, jechania sznurkiem po jednojezdniowych drogach powiedziałem sobie, że już nigdy więcej...

 

Przeważnie robię te trasę "odrobinę" szybciej. Na szczęście pktów "0" :D:D Mocno zaprzyjaźniłem się z Janosikiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

http://images77.fotosik.pl/673/31db3b02e3dc9c36med.jpg

Z Krakowa przez Kielce wychodzi mniej więcej tak, sporo wyprzedzania więc ciężko zejść poniżej 7. Szczerze mówiąc to udaje mi się to tylko na kacu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
http://tufotki.pl/temp/DYooZuaNH33pyccXIOmGJtRCrejn81jB0DQQGlo7.jpg?v=0

125d to ekonomiczne auto

 

Spróbuj to samo powtórzyć benzyną :wink:

Chyba, że intencja posta była inna :wink:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Spróbuj to samo powtórzyć benzyną :wink:

Chyba, że intencja posta była inna :wink:

Benzyną obie wartości (średnia prędkość i spalanie) też są osiągalne, ale nie jednocześnie ;-)

 

W moim 2.0T przy większym ruchu i nieco większej średniej wyskoczyło 17 :mrgreen:

Kluczowe jak zawsze są warunki, w nocy po pustej autostradzie średnia 160 nie stanowi problemu i spalanie nie rośnie dramatycznie, w dzień przy mega ruchu trzeba się na szarpać :wink:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie średnie spalanie wychodzi 7-7.5(trasa 60procent- autostrada do 160 km/h krajowka do 120 km/h czeste wyprzedzanie-, miasto- Głogów, Wroclaw,Katowice, Rybnik itp-spokojna jazda). Samo miasto 7-9 zależy od korków oraz dlugosci odcinków. Trasa krajowka 6-7 l autostrada od 120-160 km 7-7.5l. Najnizsze odnotowane srednie spalanie to 6.5 najwyzsze 8.2 l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.