Skocz do zawartości

Spalanie F20 / F21

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
trochę spadła temperatura, tzn. minus 2C w dzień

trochę ulice zakorkowane...

no i trochę zdziwił mnie wynik spalania

 

na szczęście wiem, że to chwilowe... :cool2:

a jak u Was to wygląda?

 

IMG_20171219_145055.jpg

 

Średnia 18km/h - toczysz się furą w korkach to rewelacujne spalanie jak na takie warunki.

U mnie aktualne spalanie w stopce

  • Odpowiedzi 293
  • Wyświetleń 68 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
Moje 120d b47 w automacie przy krakowskich korkach i zmaganiu codziennym chwilami 200 palu Ok 7,7. Byle 123d z modami piło ponad 9

Z3 Coupe jest

Z4 Coupe jest

  • 1 rok później...
Opublikowano
Witam, kolegów mam nadzieje, że pisze w dobrym wątku. Chciałbym zwrócić się do was z prośbą o rade - rozglądam się poważnie za moim pierwszym BMW serii, moje roczne przebiegi to 10-15 tyś km, czy w tym zakresie warto rozglądać się za dieslem. Chciałbym żeby autko małopaliło, mój styl jazdy to raczej spokojny, bez szaleństw jazda ekonomiczna nastawiona na małe spalanie. Z góry dzięki za odpowiedź pozdrawiam :) A może ktoś ma jakąś jedynkę na sprzedaż :D :D
Opublikowano

Ja jeżdżę podobnie tyle co Ty, czyli 10-12 tyś rocznie - nawet nie brałem pod uwagę diesla i nie żałuję bo dynamika jazdy jest super.

Wszystko zależy od tego gdzie jeździsz - w trasie jeżdżąc do 120km/h potrafi spalić ~7l/100km, co dla mnie jest bardzo dobrym wynikiem.

Niestety nadrabia w gęstym mieście, gdzie spala 11-12l/100km.


Ja mam na sprzedaż obecnie Białą F21 118i po chipie na 210KM z fajnym wyposażeniem - jeśli będziesz zainteresowany, to zapraszam do kontaktu.

Opublikowano

U mnie średnia na kompie to 10,7l przy średniej prędkości 48,9km/h. W trasie jak przymulam wychodzi 7-8, w mieście jak przydepczę 11-12.

BTW, w życiu nie pomyślałbym o klekocie do takiego małego auta jak „1”, nawet z nalotem 10-15kkm/rok...

Opublikowano
U mnie średnia na kompie to 10,7l przy średniej prędkości 48,9km/h. W trasie jak przymulam wychodzi 7-8, w mieście jak przydepczę 11-12.

BTW, w życiu nie pomyślałbym o klekocie do takiego małego auta jak „1”, nawet z nalotem 10-15kkm/rok...

 

Toż to same spalanie jak w moim M140i ( 3 litry pojemności), a ja się martwię, że tak dużo pali.


Średnio z 50 tys 10,96 l/100.


Max 13 l ale noga w podłodze na autostradzie. 5 tys obrotów i koniec licznika. 2 tys brakuje do zamknięcia.

Opublikowano
Jeżeli chodzi o moją jazde to sprawa wygląda tak mieszkam 4 km za miastem, w którym pracuje. Przejazd kolejne 4 przez miasto 100 tysięczne, w którym nie ma tragicznych korków - kończąc pracę o 15:00 jestem w domu 15:20. Do tego co drugi dzień 20 km krajowka. Obecnie jeżdżę audi a3 1.6 benzyna i maksymalne spalanie to 7,5l. Czy taki wynik jest realny w 118i zarówno 136 km i wyżej ? Jazda na prawdę rozsądną nastawiona na Eco driving.
Opublikowano
Jeżeli chodzi o moją jazde to sprawa wygląda tak mieszkam 4 km za miastem, w którym pracuje. Przejazd kolejne 4 przez miasto 100 tysięczne, w którym nie ma tragicznych korków - kończąc pracę o 15:00 jestem w domu 15:20. Do tego co drugi dzień 20 km krajowka. Obecnie jeżdżę audi a3 1.6 benzyna i maksymalne spalanie to 7,5l. Czy taki wynik jest realny w 118i zarówno 136 km i wyżej ? Jazda na prawdę rozsądną nastawiona na Eco driving.

 

118i 170KM z domu do pracy 11 kilometrów drogami gminnymi bez korków do obwodnicy prędkość max 80km/h potem 22 km obwodnicą z dużą prędkością do której się nie będę przyznawał, następnie jakieś 3km z prędkością ok 50-60km dwa razy światła, z pracy do domu to samo z tym że te 3km między pracą a obwodnicą w korku. W weekendy raczej drogi gminne i trochę po mieście z prędkościami 60-80km/h. Zielonego pojęcia nie mam co to Eco driving. Stały poziom spalania 8.1 - 8.2.

Opublikowano

114D

koła 18x225x40

średnie spalanie 5.2l

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano

116i,

kola 16 cali, opony rft min 6,2 średnio 7-7,2l trasy mieszane.

Opublikowano

2014 118d po chipie średnie z eksploatacji 5.7L, minimalne zanotowane 3.5, średnio po Krakowie 7.5

Autostrada 140 5-5.5L

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
M140ix średnie 9,6l w mieście 11-12l, trasa 8-9, miasto, obwodnice w trybie sport + mój rekord 28l :shock:
  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
Witam .Jestem tu nowy. Od roku posiadam 114i r 2012 przejechałem około 25 tyś km autostrada i cykl miejski 6.3 spalanie średnie. praktycznie sam i bez obciążeń
  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
114i 2013. Eco-sport/Comfort 8.6 litra
  • 1 rok później...
Opublikowano

120i LCI 1998 cm3 b48

tryb comfort

90% spokojna trasa

komputer 6,4l/100

6,6l/100 zmierzone tankowaniami

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

spalanie w miescie 9.0-11.0

srednie : trasa+miasto zazwyczaj bo dojezdzam 50km z Gdanska poza miasto do pracy na odcinku ok 2000km mam 7,7l

tryb comfort w 70% , sport w 30%, eco nigdy

na trasie po emerycku (do 100kmh) zszedlem do 6.5 na comfort. nizej nigdy


pozdrawiam Krzysztof

  • 2 lata później...
Opublikowano

 114 i F 20  105 KM  manualna Po 4.5 roku  spalanie średnia z komputera 6.1 praktycznie sam bez obciążenia cykl autostrady miasta 50:50  przejechane około 90 tyś km  głównie eco 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Ja Ci powiem, ze testowalem tryb ECO na wiele sposobow, porownujac z normalnym i jezeli oczywiscie ktos umie jezdzic i rozumie samochod, to tryb ten nie przynosi zadnych korzysci. Uzywanie go nie ma sensu, bo tylko Ci zamula auto, gdy faktycznie potrzebujesz na chwile pelnych osiagow.

Mi 116d 2014 rok automat, palilo w miescie gora 7 litrow, w trasie potrafilem nawet zejsc do 4.5 litra. Co najlepsze, ze F11 520d bez DPF nie pali duzo wiecej. 🙂

Edytowane przez mmw

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.