Skocz do zawartości

Spalanie F20 / F21

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wiem zgadzam się z Tobą i BMW powinno także informować klientów że auto czysto w mieście pali 6,7 l nie 4,2 jak rzekomo w przypadku effecient dynamics.

Warunki w jakich oni mierzą te spalanie są osiągalne w normalnym użytkowaniu.

No na wioskach na tempomacie spokojnie się robi 3,5-4 l ale podobny wynik masz u sb jak widać bez jakiś mega oszczędnych technologi.

  • Odpowiedzi 293
  • Wyświetleń 68 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Hej, Wy tak na poważnie jeździcie jak dziadki bojąc się przyspieszyć przy wyprzedzaniu itd..? :shock:

Żeby zaoszczędzić 0,5-1,0l?

Może powinniście markę zmienić..? :roll:

Opublikowano

No po to się kupuje diesla 115km :D Aby jezdzic oszczednie..juz mi wystarczy spalanie 20l w 6er wieć w 1er na spokojnie musi być dla mnie.

Cale szczescie jednak Lexus RC jest poki co za drogi i jestem wierny BMW :)

Opublikowano

116i, jazda 70% miasto 30% trasa. Nie jeżdżę jak emeryt ale bardzo płynnie.

Opublikowano

Na trasie Gdynia - Kraków, przy klimie (32 stopnie na zewnątrz) moja 120i spaliła 9,8 L. Na autostradzie prędkość 160-170. Na krajowej 100-140.

 

W Krakowie przy tych upałach 11-12 L na krótkich dystansach.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

Ja teraz zrobiłem chipa w 116d to przy wyłączonej trakcji butowaniu w trybie sport spaliłem średnio 7,5 więc chyba bez tragedii.

Nie wiem jak u was ale ja im więcej mam km pod stopą tym szybciej jeżdżę i bardziej mnie korci aby wciskać gaz w podłogę.

Opublikowano

120i automat - Kraków-Muszyna-Kraków. f40582e28548a58679ce80f72cfe2fe0.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

116i 136KM

20170828_214924.jpg

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Ja po Wawie mam z ostatniego miecha 6,5. Większość ekspresówki 120-140 km/h Bemowo-Janki mam trasę do pracy , troszkę miasta.

Na baku ostatnio przejechałem 765 km i zostało jeszcze 3l przy tankowaniu. Jak dziadek nie jeżdżę ale po to mam tego diesla aby ogólnie było oszczędnie i nie piłuję tego małego traktora.

Jednak przy prędkościach 140 wzwyż już spalanie znacznie wzrasta. Ostatnia trasa Wawa-Gdańska przy prędkościach 170-200 i średnio z odcinka wyszło 9,2l.

Tak czy owak auto jest bardzo oszczędne.

Opublikowano
Ja po Wawie mam z ostatniego miecha 6,5. Większość ekspresówki 120-140 km/h Bemowo-Janki mam trasę do pracy , troszkę miasta.

Na baku ostatnio przejechałem 765 km i zostało jeszcze 3l przy tankowaniu. Jak dziadek nie jeżdżę ale po to mam tego diesla aby ogólnie było oszczędnie i nie piłuję tego małego traktora.

Jednak przy prędkościach 140 wzwyż już spalanie znacznie wzrasta. Ostatnia trasa Wawa-Gdańska przy prędkościach 170-200 i średnio z odcinka wyszło 9,2l.

Tak czy owak auto jest bardzo oszczędne.

 

U mnie większość to krótkie odcinki po 5-40km, czasem się zdarzy jakiś wypad S8 czy wislostrada, wiekszosc to po śródmieściu woli i bemowie, wiec wiadomo jak to wyglada, do tego oszczędnie na pewno się nie staram jeździć i nawet nie patrzę na spalanie bo lubię sobie szybko wystartować ze świateł i po wawie można sobie szybko tez polatać w dobrych porach :D mimo wszystko jak na moja jazdę to te 7,5 wydaje mi się ze jest całkiem spoko jak na ta moc miasto i lekkie ”zapierdzielanie”, przy moim stylu jazdy automat praktycznie większość czasu kręci 3krpm+. Oszczędne jedynki są to trzeba przyznać do tego dają dużo funu.

Ps. Mieszkasz na bemowie ? Ze się jeszcze nie widzieliśmy często jeżdżę po bemowie :D

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Ostatnie 2 miesiące jazda po Warszawie

76041bf4ddaef8eba5beaa3fca0c2cd5.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

6500 km po mieście tylko przez 2 miesiące ? :shock:

 

BMW F20 - było

BMW G21  - było 

Opublikowano

...

 

Moja 120d (automat sport) rocznik 2011 pali różnie: :norty:

- spokojnie jadąc po mieście, czyli taaaak wolno jak wszyscy... ~7,5 litra

- jeżdżąc niespokojnie, po mojemu po Wwie - wynik około 8,5 (a nawet 8,8 litra)

- a poza miastem, np. mini traska do Płocka - gdy mój Kumpel zamulał, to ledwie 5,0 litra (na komputerze)

 

Swoją drogą: ciekawe jaki wpływ na spalanie może mieć dobry box Unitronica...?

(przed zmianą w 06/2017 zmierzono tylko 175KM i 380Nm... a jest to, co widać poniżej :twisted2:

 

cfc171cc558cc2bbmed.jpg

Edytowane przez JayZet

---

JayZet®

---

Opublikowano
Ja po Wawie mam z ostatniego miecha 6,5. Większość ekspresówki 120-140 km/h Bemowo-Janki mam trasę do pracy , troszkę miasta.

Na baku ostatnio przejechałem 765 km i zostało jeszcze 3l przy tankowaniu. Jak dziadek nie jeżdżę ale po to mam tego diesla aby ogólnie było oszczędnie i nie piłuję tego małego traktora.

Jednak przy prędkościach 140 wzwyż już spalanie znacznie wzrasta. Ostatnia trasa Wawa-Gdańska przy prędkościach 170-200 i średnio z odcinka wyszło 9,2l.

Tak czy owak auto jest bardzo oszczędne.

 

U mnie większość to krótkie odcinki po 5-40km, czasem się zdarzy jakiś wypad S8 czy wislostrada, wiekszosc to po śródmieściu woli i bemowie, wiec wiadomo jak to wyglada, do tego oszczędnie na pewno się nie staram jeździć i nawet nie patrzę na spalanie bo lubię sobie szybko wystartować ze świateł i po wawie można sobie szybko tez polatać w dobrych porach :D mimo wszystko jak na moja jazdę to te 7,5 wydaje mi się ze jest całkiem spoko jak na ta moc miasto i lekkie ”zapierdzielanie”, przy moim stylu jazdy automat praktycznie większość czasu kręci 3krpm+. Oszczędne jedynki są to trzeba przyznać do tego dają dużo funu.

Ps. Mieszkasz na bemowie ? Ze się jeszcze nie widzieliśmy często jeżdżę po bemowie :D

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

No automat robi swoje dlatego nawet przy zapierdzielaniu spalanie jest niskie. Ja na BMW zawsze zwracam uwagę no i koło Twojego pięknego koloru nie da się przejechać obojętnie a mimo wszystko nie zauważyłem na drodze pewnie dlatego że głównie jedynką jeżdżę do pracy o 9 a wracam po 21,22. Spotkam to na pewno mrugnę :D

No spalanie to jest bajka i nawet chyba 125d dużo nie pali mimo 2 turbin i większej mocy.

Opublikowano
...

 

Moja 120d (automat sport) rocznik 2011 pali różnie: :norty:

- spokojnie jadąc po mieście, czyli taaaak wolno jak wszyscy... ~7,5 litra

- jeżdżąc niespokojnie, po mojemu po Wwie - wynik około 8,5 (a nawet 8,8 litra)

- a poza miastem, np. mini traska do Płocka - gdy mój Kumpel zamulał, to ledwie 5,0 litra (na komputerze)

 

Swoją drogą: ciekawe jaki wpływ na spalanie może mieć dobry box Unitronica...?

(przed zmianą w 06/2017 zmierzono tylko 175KM i 380Nm... a jest to, co widać poniżej :twisted2:

 

cfc171cc558cc2bbmed.jpg

 

 

strasznie słaby ten mod masz - 180-182km i 410-415Nm to się agresywnym modem uzyskuje ze 118d

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
...

 

Moja 120d (automat sport) rocznik 2011 pali różnie: :norty:

- spokojnie jadąc po mieście, czyli taaaak wolno jak wszyscy... ~7,5 litra

- jeżdżąc niespokojnie, po mojemu po Wwie - wynik około 8,5 (a nawet 8,8 litra)

- a poza miastem, np. mini traska do Płocka - gdy mój Kumpel zamulał, to ledwie 5,0 litra (na komputerze)

 

Swoją drogą: ciekawe jaki wpływ na spalanie może mieć dobry box Unitronica...?

(przed zmianą w 06/2017 zmierzono tylko 175KM i 380Nm... a jest to, co widać poniżej :twisted2:

 

cfc171cc558cc2bbmed.jpg

 

 

strasznie słaby ten mod masz - 180-182km i 410-415Nm to się agresywnym modem uzyskuje ze 118d

 

Jestem podobnego zdania.

Seria była bardzo słaba, może coś jest nie tak ?

Ktoś to weryfikował przed montażem box'a ?

 

U mnie spalanie w mieście bez zmian po programie.

Jest nieco niższe na autostradzie, zwyczajnie auto się mniej męczy osiągając i utrzymując określoną prędkość.

 

BMW F20 - było

BMW G21  - było 

Opublikowano

cyt: strasznie słaby ten mod masz - 180-182km i 410-415Nm to się agresywnym modem uzyskuje ze 118d

 

nie wiem czemu uważasz że "strasznie słaby ten mod"... skoro dał on mi 195KM a seryjnie było 175KM...

czyli przyrost o 20KM i aż o 50Nm

 

poza tym ten box nie jest ustawiony agresywnie a zupełnie normalnie, tak mi doradzili no i zhamowali w Unitronic W-wa

(w KreatorMocy zapewne pokazałoby 215KM oraz 444Nm :norty: )

---

JayZet®

---

Opublikowano

no właśnie 20KM i 50Nm

 

moje byłe już 118d 143KM i 320Nm pokazało 181KM i 416Nm czyli 38KM i 96Nm i to jest przyrost - również unitronic

Opublikowano

Mistrzu... ale ja mam BOX'a zewnętrznego, zamontowanego przez Unitronic, przecież opisałem to...

Box firmy Dimsport, on takich przyrostów NIE daje :mad2:

---

JayZet®

---

Opublikowano
Mistrzu... ale ja mam BOX'a zewnętrznego, zamontowanego przez Unitronic, przecież opisałem to...

Box firmy Dimsport, on takich przyrostów NIE daje :mad2:

 

 

a ja mysllaem ze Ty jesteś miszczem, który nie ogarnia różnicy miedzy boxem a chipem i ze to masz chipa

 

soreczka

Opublikowano

Box był używany kosztował... 1000 PLN.

Zestrojono mi go w Unitronic.

Powiedzieli że fakt, że mogę mieć jakieś 215KM, ale po co..o?

 

Jakieś kąśliwe uwagi jeszcze??

Buziaki dla fanów chiptuningu! :handshake:

---

JayZet®

---

Opublikowano

to przepłaciłeś ostro - tak samo działający racechip do tego silnika można wyhaczyc na allegro / olx nawet za 200zł (wiem z autopsji)

 

ale cóż Twoja kasa Twój wybór :)

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Box był używany kosztował... 1000 PLN.

Zestrojono mi go w Unitronic.

Powiedzieli że fakt, że mogę mieć jakieś 215KM, ale po co..o?

 

Jakieś kąśliwe uwagi jeszcze??

Buziaki dla fanów chiptuningu! :handshake:

 

Nie potrzebnie się napinasz.

Nikt Cię nie atakuje, zwyczajnie oceniamy to co pokazujesz, tak to bywa na forach.

 

Unitronic to dobra firma, zakładam, że ocenili osprzęt zanim zestroili box'a

Pytasz dlaczego 215ps ?

Bo dalej więcej frajdy niż 195ps a nie stanowi zagrożenia dla silnika.

Można by spytać po co w takim razie w ogóle program ?

 

BMW F20 - było

BMW G21  - było 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.