Skocz do zawartości

Spalanie F20 / F21

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 293
  • Wyświetleń 67,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
tak na marginesie to sie zastanawiam czy ecopro cos daje bo wg mnie daje tlko jak masz mozliwość wypyszczenia auta na wybieg ze jest dluga prosta i moze sie toczyc na jalowym, bo tak to chyba nie zmniejsza spal;ania
Opublikowano
tak na marginesie to sie zastanawiam czy ecopro cos daje bo wg mnie daje tlko jak masz mozliwość wypyszczenia auta na wybieg ze jest dluga prosta i moze sie toczyc na jalowym, bo tak to chyba nie zmniejsza spal;ania

 

U mnie nie wrzuca na jałowy (mam silnik PSA a nie dwu litrowy BMW, moze dlatego). Natomiast jadąc emerycko w comforcie dużej różnicy w stosunku do eco pro nie ma.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
118d nie moge zejsc w warszawie ponizej 8 ostatnio - tragedia

 

Też mam z tym problem, jeśli jadę 180+ :mrgreen:

Nawet po Krk w korkach rzadko mam >7

Ecopro nie używam.

W sumie nie, ostatnio byłem zmuszony jechać 90-100, przez kilkadziesiąt km z powodu jakiegoś masakrycznego oberwania chmury, wynik 4.1 (potem się poprawiły warunki)

 

BMW F20 - było

BMW G21  - było 

Opublikowano
a to widzisz ja jadac 90-100 mam w granicach 4.8 - 5.1 - zakladam ze to wina wirusa w silniku, bo na seriii bylo mniej i co ciekawe jak byl box tez bylo mniej.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
a to widzisz ja jadac 90-100 mam w granicach 4.8 - 5.1 - zakladam ze to wina wirusa w silniku, bo na seriii bylo mniej i co ciekawe jak byl box tez bylo mniej.

 

Wychodzi na to, że ok 1l zużywa Ci więcej paliwa.

Nigdy dotąd program nie powodował wzrostu spalania, F20 mam jeszcze seryjną, ale A4 mam po programie i spalanie wręcz spadło nieznacznie.

 

BMW F20 - było

BMW G21  - było 

Opublikowano

mnie spadlo ale na boxie - tu pali zdecydowanie wiecej, czuć i po komputerze i po częstszym tankowaniu

 

ale ja chyba tez nie potrafie jezdzic oszczędnie. dzisiaj jadac do pracy o 9 rano zresetowalem spalanie wrzucilem ecopro jechalem jak osiol przynajmniej wg mnie, dojechalem 8,6

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
mnie spadlo ale na boxie - tu pali zdecydowanie wiecej, czuć i po komputerze i po częstszym tankowaniu

 

ale ja chyba tez nie potrafie jezdzic oszczędnie. dzisiaj jadac do pracy o 9 rano zresetowalem spalanie wrzucilem ecopro jechalem jak osiol przynajmniej wg mnie, dojechalem 8,6

 

daleko masz do pracy ?

jaki odcinek przejeżdżasz ?

 

F20 jest lekka, silnik to muł bagienny, ale oszczędny, zaskakująco spore spalanie.

Do szkoły syna mam ok 6km, na tym dystansie + 3 światła, gdzie zawsze mam wyłączone start/stop nie przekracza 7.5, potem lecę wioskami ok 40km do firmy i spada do ok 4.5-5

 

BMW F20 - było

BMW G21  - było 

Opublikowano

jezdze z mokotowa na zoliborz, dokladnie 10,2km, 15 świateł, akumulator zazwyczaj tak naladowany ze zawsze dziala start stop. Ruchu przesadnego rano tez nie ma bo korki sa w druga strone.

 

wydaje mi sie jednak ze ludzie jezdza wolniej ode mnie i to moze po prostu moj styl jazdy powoduje ze nie potrafie oszczednie jechac i tyle.

Opublikowano

DPF na pewno nie zatkany bo neidawna go czyscilem chemicznie

 

olej zmieniany co 10kkm

 

innych przyczyn nie widze

Opublikowano
Ja w swojej 120d jezdac po Rzeszowie i Londynie 7,5 a noge raczej mam ciezka i pierwsze co robie po odpaleniu silnika to wylaczam system S/S. A odcinki wiadomo jak to po miescie przewaznie krotkie..
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
DPF na pewno nie zatkany bo neidawna go czyscilem chemicznie

 

olej zmieniany co 10kkm

 

innych przyczyn nie widze

 

Z prozaicznych powodów może za niskie ciśnienie?

Albo duże koła?

Ja mam standard 225/45/17

 

BMW F20 - było

BMW G21  - było 

Opublikowano

wydaje się że jednak nie umiem jezdzić oszczędnie.

 

to dane spalania z ostatnich 10 tysiecy kilometrów. 70% Warszawa, reszta trasa

 

https://ibb.co/diC2GQ

 

a to dane spalanie wczoraj zoliborz mokotow o 17.00

 

https://ibb.co/bQG7i5

 

 

zupdatowane o poranne korki - natomiast jest to jazda emerycka do 50km/h a nie jak normalnie tak co najmniej drugie tyle

 

https://ibb.co/bSphGQ

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
wydaje się że jednak nie umiem jezdzić oszczędnie.

 

to dane spalania z ostatnich 10 tysiecy kilometrów. 70% Warszawa, reszta trasa

 

https://ibb.co/diC2GQ

 

a to dane spalanie wczoraj zoliborz mokotow o 17.00

 

https://ibb.co/bQG7i5

 

 

zupdatowane o poranne korki - natomiast jest to jazda emerycka do 50km/h a nie jak normalnie tak co najmniej drugie tyle

 

https://ibb.co/bSphGQ

 

Dramatu nie ma, ciężko mi się bezpośrednio odnieść bo moje miasto (KR) jest mniejsze, ale też bardziej ciasne i równie zakorkowane zapewne.

Ja jeżdżę po mieście bardzo spokojnie, pewnie stąd niższe wyniki.

 

BMW F20 - było

BMW G21  - było 

Opublikowano

no zrobilem juz 60km emeryckiej jazdy po warszawie w godzinach sczytu z predkoscia max 50-55km/h i spalanie mam na poziomie 6.3 litra na 100km - jestem w szoku.

 

Tymczasem moja mama swoją mazdą wykręca kolejne rekordy spalania (silnik 2.0 120KM A/T po odblokowaniu przepustnicy - aktualnie 2.0 178KM A/T) - 13,5l / 100km

Opublikowano

Na trasie jak emeryta 120-130 km/h - 5,5-6

Jazda w trasie krajówkami i wioskami 70-110 km/h 3,5-5

Miasto (Warszawa ale dużo ekspresówkami)- 6,5-7

Powyżej 140 km/h spalanie drastycznie wzrasta.

Ekonomia tylko do 140 potem to już dramat.

Nie wiem jaka to oszczędność jak jadę autostradą 160-180 i spalanie wzrasta do 8-10 l

BMW 116d Effecient Dynamics.

Opony 205 40 17

Na baku zrobić 1000 km to jest wyczyn :D

Opublikowano
no zrobilem juz 60km emeryckiej jazdy po warszawie w godzinach sczytu z predkoscia max 50-55km/h i spalanie mam na poziomie 6.3 litra na 100km - jestem w szoku.

 

Tymczasem moja mama swoją mazdą wykręca kolejne rekordy spalania (silnik 2.0 120KM A/T po odblokowaniu przepustnicy - aktualnie 2.0 178KM A/T) - 13,5l / 100km

Tych 13,5 zazdroszczę :D

Moje 645ci to wiecznie spragnione :D

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Na trasie jak emeryta 120-130 km/h - 5,5-6

Jazda w trasie krajówkami i wioskami 70-110 km/h 3,5-5

Miasto (Warszawa ale dużo ekspresówkami)- 6,5-7

Powyżej 140 km/h spalanie drastycznie wzrasta.

Ekonomia tylko do 140 potem to już dramat.

Nie wiem jaka to oszczędność jak jadę autostradą 160-180 i spalanie wzrasta do 8-10 l

BMW 116d Effecient Dynamics.

Opony 205 40 17

Na baku zrobić 1000 km to jest wyczyn :D

 

Mało mocy, coraz większy opór to i spalanie rośnie.

Zrób program na standardowe 170-180@400 to i spalanie powinno przy wyższych prędkościach spaść nieco.

Ja mam stock 18d i 8-10 mam przy 180-200+

Spalanie z 75.000 mam 5.47 opony 225/45/17

 

BMW F20 - było

BMW G21  - było 

Opublikowano

trasa

krakow - zakopane : 6,8l / 100

zakopane - krakow 5.0l /100 (!)

 

Po miescie najwieksze korki w krakowie (aleje, mateczny, grunwaldzkie, al. 29 listopada) 7.1 l / 100

 

Poki co jestem mega zadowolony :)

Opublikowano
116i? szok - mnie zastepczy 116i palil na poziomie m135i :D
Opublikowano
tak sam jestem mega zdziwiony :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.