Skocz do zawartości

Spalanie F20 / F21


jackrabittslim

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie całe 1,6 pojemności więc wiesz :cry2: :cry2:

Ale off top zrobiliśmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 293
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

to się zgłoś do użytkownika dziqusek - nie wiem ile jesty w tym prawdy ale na mieście mówią że oni robią moda wysyłkowo (wysylasz komputer silnika) i kosztuje to 800zł.

 

także potwierdź to sobie - bo to wiem akurat z trzeciej ręki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120d Automat, jeżdżę bez szaleństw ale dynamicznie

 

Średnie miesięczne spalanie (miasto/trasa): 7,8l/100km

Trasa 160km/h (4 osoby): 7l/100km

Trasa przy prędkościach rzędu 70km/h: 5,5l/100km (przy delikatnym obchodzeniu się z pedałem gazu, można zejść nawet poniżej 5l/100km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Ja ostatnio trasa Warszawa-Gdańsk 140-180 km/h wyszło mi 6,9,7 l/100km.

116d Effecient Dynamics. Zauważyłem że brakuje 7,8 biegu.

Dlatego też wyższe prędkości zawyżają spalanie.Obroty przy 150 wzwyż są już za wysokie.

Kolega ma w F30 318d średnio 6,2 l w cyklu mieszanym ale automat 8 biegowy..

Jestem zawiedziony spalaniem..Jaki jest sens tego całego effecient dynamics skoro pali tyle samo co każdy inny diesel.

ZUŻYCIE PALIWA według autocentrum.

Średnie spalanie (cykl mieszany) 3,8 l/100km

Spalanie w trasie (na autostradzie) 3,4 l/100km

Spalanie w mieście 4,4 l/100km

 

3,4 na autostradzie ? Jadać cały czas 120 spalam 5,5-6l...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend spędzony w stolicy, więc trasa Kraśnik - Warszawa, odległość to jakieś 220 km w jedną stronę x2 co daje nam 440 km do tego jakieś 30-40 km po Warszawie, cała droga jak i jazda po Warszawie w trybie Sport i skrzynia przestawiona również w tryb sport (pchnięcie drążka w lewo). BMW 120D chip na 220km, prędkości 70-140km/h przez odległość 140km, reszta drogi to ekspresówka prędkości 130-170km/h. Spalanie poniżeja23e9351ac778be0986d98d17b5ad6ac.jpg3fb5f0f8e0d6169d4e6df27fab40a577.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trasa 300 km i spalanie 6,2 przy wielokrotnym wyprzedzaniu.

Mimo wszystko mam wrażenie że auto pali za dużo bo większość trasy jednak prędkość 80-100 km/h bez korków itp.

Mam wrażenie że powinienem na takiej trasie nie spalić więcej niż 5..

Ma ktoś może wersję 116d Effecient Dynamics ? Według danych technicznych jest to chyba najoszczędniejsze BMW a spala więcej niż inne Diesle z tego co widzę...

 

Średnie spalanie (cykl mieszany) 3,8 l/100km

Spalanie w trasie (na autostradzie) 3,4 l/100km

Spalanie w mieście 4,4 l/100km

 

Więc albo ten silnik to wielka ściema albo może coś z autem nie tak.

Cykl mieszany niby 3,8 a ja w trasie z naciskiem na prędkości 80-100 spalam 6,2...

Skąd taka rozbieżność...Oczywiście ECO Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzisiaj trasa 300 km i spalanie 6,2 przy wielokrotnym wyprzedzaniu.

Mimo wszystko mam wrażenie że auto pali za dużo bo większość trasy jednak prędkość 80-100 km/h bez korków itp.

Mam wrażenie że powinienem na takiej trasie nie spalić więcej niż 5..

Ma ktoś może wersję 116d Effecient Dynamics ? Według danych technicznych jest to chyba najoszczędniejsze BMW a spala więcej niż inne Diesle z tego co widzę...

 

Średnie spalanie (cykl mieszany) 3,8 l/100km

Spalanie w trasie (na autostradzie) 3,4 l/100km

Spalanie w mieście 4,4 l/100km

 

Więc albo ten silnik to wielka ściema albo może coś z autem nie tak.

Cykl mieszany niby 3,8 a ja w trasie z naciskiem na prędkości 80-100 spalam 6,2...

Skąd taka rozbieżność...Oczywiście ECO Pro

 

Ciężko diagnozować przez net, ale zacząłbym od sprawdzenia auta.

Przy prędkościach 80-100 spalanie u mnie oscyluje wokół 4-4.5 litra

W zeszłym roku na trasie Nowy Sącz- Krk ok 130 km uzyskałem 3.6, prędkości generalnie przepisowe z uwagi na posiadane pkt karne w okolicach gilotyny przy każdej wpadce :mrgreen:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej widzę że coś jest nie tak..

W przyszłym tygodniu postaram się to sprawdzić w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski po sprawdzeniu są ok do tego nawet nie musieliśmy do końca przeprowadzać procedury czyszczenia całego układu maszyną,paliwo wychodziło czyściutkie.

Wymieniłem za to filtr powietrza był troszkę zajechany no i z tyłu dałem opony 205 zamiast 225 i zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.

Mam wrażenie że pali troszkę mniej ale muszę dłużej pojeździć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F20 116i manual

spalanie urlopowe na trasie Polska _Niemcy_Szwajcaria_ Włochy i z powrotem

3 osoby, samochód obładowany, box na dachu, prędkości autostradowe 120-150km/h

- na polskim paliwie 8,7l/ 100km

- na paliwie zachodnim i w większości w trybie ECO - 7,2 l/ 100 km (jazdy lokalne ok. 1000 km i powrót około 1550 km autostradami, średnia v=106km/h)

 

spalanie wg komputera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F20 116i manual

spalanie urlopowe na trasie Polska _Niemcy_Szwajcaria_ Włochy i z powrotem

3 osoby, samochód obładowany, box na dachu, prędkości autostradowe 120-150km/h

- na polskim paliwie 8,7l/ 100km

- na paliwie zachodnim i w większości w trybie ECO - 7,2 l/ 100 km (jazdy lokalne ok. 1000 km i powrót około 1550 km autostradami, średnia v=106km/h)

 

spalanie wg komputera

 

ładnie :)

 

to 116i przedliftowe 136KM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojniejsza jazda po Wisłostradzie na mniejszych oponach i spalił naprawdę mało.

NMbzoDW4KUeTbWPQH-SuSwoidQqABMvd-3TzlqnB3ROfVN_05s4fGIvXMglHEcVH-6-_S7DddvM=w328-h437-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F20 120D po chipie 227km

 

Trasa 380km kierunek Tatry w Słowacji i z powrotem z ominięciem autostrad. Prędkość 70-100km. Styl jazdy umiarkowany - wyprzedzałem w miejscach gdzie była taka możliwość. Spalanie wyszło 5,9l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moda mam dopiero od tygodnia i nie robiłem jeszcze dokładnych testów na spalanie, ale z tego co obserwuje to w trasie jest porównywalnie. Natomiast przy dynamicznej jeździe wzrosło, w końcu 50km więcej - fizyki się nie oszuka :). Jesli chodzi o poprzedni wpis to dodam, że w samochodzie było 5 osób i teren raczej górzysty. Parę postów wyżej pisałem o moim spalaniu przed chipem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

:shock: :shock:

Spokojniejsza jazda po Wisłostradzie na mniejszych oponach i spalił naprawdę mało.

NMbzoDW4KUeTbWPQH-SuSwoidQqABMvd-3TzlqnB3ROfVN_05s4fGIvXMglHEcVH-6-_S7DddvM=w328-h437-no

Trochę mnie dziwi że tylko zmiana opon i to tylko z tyłu 225 na 205 i wymiana filtru powietrza, spowodowało że samochód zaczął aż tak dużo mniej (normalnie) spalać .

Chyba że filtr powietrza był zawalony jak plaster miodem. Nic więcej nie było robione ? :shock: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tu akurat była trasa po której się jedzie 70-100 km/h do tego tylko chwilka miasto bez większych korków dlatego taki niski wynik.

Spalanie mam wrażenie spadło o jakieś 0,5l na 100 km nie więcej.

Filtr powietrza był troszkę zasyfiony ale plastrem miodu to aż nie.

Tak czy owak według BMW to auto w mieście pali koło 4l/100 km co jest ogólnie oszustwem.

Powinny być kary finansowe za tak duże rozbieżności

Poza tym nic więcej nie było robione myślałem że wtryski zapchane,mniej wydajne a tam wszystko w normie.

Na ten moment średnie mi wyszło 5,8 co i tak jest dobrym wynikiem bo cały czas było 6,3-6,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Oprócz stanu tech. ciśnienia w oponach itp. duży albo bardzo duży wpływ na spalenie ma styl jazdy. Wcale nie trzeba jeździć wolno, tylko płynie ( na ile warunki pozwalają). Jak widzę innych kierowców to nie jest to tak oczywiste.

Piszę to nie po to by się chwalić, tylko pokazać ze można- ja w F30 2d 190Km średnie spalanie od nowości czyli z 5,5tys. mam 4,6l z kompa realnie ok. 0,2l więcej.

I nie jeżdżę wolno,jest to jeden z powodów dla którego używam CB. Średnia prędkość z tych 5,5tys. to 67km/h. .Mieszane trasy tj.miasto,poza miastem i troszkę autostrad 125-140km/h. 99% tryb Confort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie styl jazdy jest też ważny ale naprawdę staram się jeździć płynnie nie zmieniam biegów w przy 3 tys,utrzymuje stałą prędkość jak najdłużej i wyprzedzam możliwie bez gwałtownego przyspieszenia.

Spalanie 4l w mieście jest jednak nierealne w moim silniku przynajmniej w Wawie jak co chwile się musisz zatrzymać i tak w kółko.

Obecny wynik 5,8 jest już jednak ok.No i w moim przypadku manualna skrzynia biegów to porażka bo przy prędkościach 140 wzwyż obroty są już za wysokie w automacie jest chyba nieco więcej przełożeń.

Kolega w f30 ma średnio 5,7 gdzie raczej nie jeździ jakoś mega oszczędnie i nie spina się o jak najniższy wynik jak ja.

Ale to żadna nowość że producent sporo zaniża średnie spalanie a te całe effecient dynamics to gówno prawda.

Pali praktycznie tyle samo co każde inne 118d,120d.

ADAC robił test w Niemczech i średnio im wyszło 5,2l ale tam inna kultura jazdy i można jeździć ogólnie płynniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

danyblack1987 szczerze to nie widzę możliwości, aby 1er w mieście paliło 4/100 km.

Moja 118d ma obecnie 185ps, spalanie nie zmieniło się w ogóle.

W mieście typu Kraków, jeżdżąc w lecie na krótkich dystansach - 6.5-7.5

Na trasie wioskowej 60-100 - 4-4.5

Autostrada - 170-190 7.5-8

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.