Skocz do zawartości

Spalanie F20 / F21


jackrabittslim

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
trasa

krakow - zakopane : 6,8l / 100

zakopane - krakow 5.0l /100 (!)

 

Po miescie najwieksze korki w krakowie (aleje, mateczny, grunwaldzkie, al. 29 listopada) 7.1 l / 100

 

Poki co jestem mega zadowolony :)

 

Z górki to i spalanie mniejsze :wink:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 293
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

trasa

krakow - zakopane : 6,8l / 100

zakopane - krakow 5.0l /100 (!)

 

Po miescie najwieksze korki w krakowie (aleje, mateczny, grunwaldzkie, al. 29 listopada) 7.1 l / 100

 

Poki co jestem mega zadowolony :)

 

W cyklu mieszanym (60 trasa 40miasto ale bez specjalnych korków) miałem średnie spalanie na poziomie 7,5

W zakorkowanej Warszawie 116i spalała mi 8 litrów MINIMUM.

Mam doświadczenie z dwoma egz 116i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od tego czy masz ciężką nogę ja staram się słuchać komputera pokładowego i nie żyłować autka, no chyba ze mnie poniesie i mam stabilnie w jeździe tylko po mieście właśnie w okolicach 7.1 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od tego czy masz ciężką nogę ja staram się słuchać komputera pokładowego i nie żyłować autka, no chyba ze mnie poniesie i mam stabilnie w jeździe tylko po mieście właśnie w okolicach 7.1 :)

Tak, tak, tak to wszystko oczywistość ale nie wierze w spalanie 7.1 w 100% jazdy w Warszawie.

Możesz robić zdjęcia złego chcesz :) miałem dwa te auta w użytkowaniu i nawet starając się jeździć jak najbardziej eco są to wyniki nie do osiągnięcia stricte w mieście.

W cyklu mieszanym zgoda - ale miasto No way :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ja w takie opcje nie wierzę za bardzo skoro mnie 118d przy normalnej jezdzie pali 8,5 w miescie, a jak jezdze jak emeryt max 50 przewidujac itd to mam 6,3 od poniedzialku - benzyna musi wiecej palić i juz

 

U mnie średnia ze sprintmonotora z 50 000 (116i) to 7,31

Z czego w 60-70% są to jazdy poza miastem a 30-40% miasto.

 

118d te same trasy 6.0

 

Różnica około 1,5l na 100 na korzyść diesla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od tego czy masz ciężką nogę ja staram się słuchać komputera pokładowego i nie żyłować autka, no chyba ze mnie poniesie i mam stabilnie w jeździe tylko po mieście właśnie w okolicach 7.1 :)

Tak, tak, tak to wszystko oczywistość ale nie wierze w spalanie 7.1 w 100% jazdy w Warszawie.

Możesz robić zdjęcia złego chcesz :) miałem dwa te auta w użytkowaniu i nawet starając się jeździć jak najbardziej eco są to wyniki nie do osiągnięcia stricte w mieście.

W cyklu mieszanym zgoda - ale miasto No way :)

 

 

kurde zaraz bedziemy musieli zwracać honor tamtemu czlowiekowi. wziąłem wczoraj sobie na tydzien 318i - 1.5 136KM automat. Zrobilem od wczoraj 48km z czego 100% warszawa, w godzinach szczytu, ale ruch nie był jakiś mega. Ogólnie jazda po mokotowie i śródmieściu - aktualnie 7.3-7.4l/100km - SZOK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od tego czy masz ciężką nogę ja staram się słuchać komputera pokładowego i nie żyłować autka, no chyba ze mnie poniesie i mam stabilnie w jeździe tylko po mieście właśnie w okolicach 7.1 :)

Tak, tak, tak to wszystko oczywistość ale nie wierze w spalanie 7.1 w 100% jazdy w Warszawie.

Możesz robić zdjęcia złego chcesz :) miałem dwa te auta w użytkowaniu i nawet starając się jeździć jak najbardziej eco są to wyniki nie do osiągnięcia stricte w mieście.

W cyklu mieszanym zgoda - ale miasto No way :)

 

 

kurde zaraz bedziemy musieli zwracać honor tamtemu czlowiekowi. wziąłem wczoraj sobie na tydzien 318i - 1.5 136KM automat. Zrobilem od wczoraj 48km z czego 100% warszawa, w godzinach szczytu, ale ruch nie był jakiś mega. Ogólnie jazda po mokotowie i śródmieściu - aktualnie 7.3-7.4l/100km - SZOK

 

w godzinach szczytu główne arterie raczej stoją, więc o jakim "ruchu" mowa :P :P

 

120i po lifcie ale jeszcze z 1.6

Mi w takich godzinach po 18, bliżej 19 jak już się trochę rozładuje i się bardzo spokojnie jedzie to mój rekord to gdzieś w okolicach 7,8l/100km przy eco pro. Natomiast tak, żeby dojechać odrobinę szybciej niż pokazuje nawigacja to w okolicach 14-15l/km (rekord w tą stronę to 17 :| )

 

jak spaliłem cały bak w warszawie jeżdżąc dynamicznie to na spritmonitorze wyszło 12,85. Przy jeździe po warszawie jak nie wpadnie żadna trasa to raczej tankowanie co mniej niż 400km.

nie używam Start/Stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja pokonywalem trase woloska, jana pawla, niepodelgosci - ruch byl taki ze stało się tylko na swiatlach wiec korki niewielki.

 

1.5 silnik moze jest oszczedniejszy nie wiem - jestem w szoku ale jazda taka frajerska emerycka - normalne dodawanie gazu i pewnie z 9 bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem w szoku ze przy 'frajerskiej' jeździe pali Ci 9, jak odebrałem samochód i znajomi/rodzina testowała na autostradzie +200km/h + sport non stop żeby się pobawić to miałem trochę wyższe wyniki od 9 ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem w szoku ze przy 'frajerskiej' jeździe pali Ci 9, jak odebrałem samochód i znajomi/rodzina testowała na autostradzie +200km/h + sport non stop żeby się pobawić to miałem trochę wyższe wyniki od 9 ;)

 

Pojezdzij w miescie gdzie masz srednia predkosc 10-15 km/h a nie 200 to Ci wyjdzie trochę więcej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega wyżej napisał ze on przy frajerskiej jeździe nie może zejść poniżej 9 co jest dla mnie niepojęte, nie mam tego auta długo, jeżdżę normalnie jak mam dobry humor i prosta to przycisnę jak korek to korek i nie mogę wyjść powyżej 8, po ostatnim poście w którym napisałem o średniej 7.1 przez 3 dni jeżdżę na sporcie codziennie tylko miasto i mam średnia 7.8, może mój samochód jest unikatowy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
S/S jest wkurzający ale przy takich korkach jak w stolicy zbawienny dla spalania. Szczególnie w benzynie. Teraz gdy silnik nagrzewa się dość szybko nie widzę sensu żeby go dezaktywować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega wyżej napisał ze on przy frajerskiej jeździe nie może zejść poniżej 9 co jest dla mnie niepojęte, nie mam tego auta długo, jeżdżę normalnie jak mam dobry humor i prosta to przycisnę jak korek to korek i nie mogę wyjść powyżej 8, po ostatnim poście w którym napisałem o średniej 7.1 przez 3 dni jeżdżę na sporcie codziennie tylko miasto i mam średnia 7.8, może mój samochód jest unikatowy ;)

 

 

mhm jakbym popie rdalał swoim dieslem cały czas na sporcie w miescie to mialbym ponad 9 więc sorry w 7,8 benzyną nie wierzę chyba ze jazda emeryta

 

Chetnie CI nakrece krotki 2 minutowy filmik z jazdy na sporcie po miescie w 1.5 benzynie to zobaczysz ze przekroczy 10 litrów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Ci tez mogę taki filmik nakręcić i nawet przebije 12l, to nie kwestia żeby pokazać ile może spalić tylko ile pali przy normalnej codziennej jeździe, bez żyłowania i bez startu ze świateł z piskiem opon ;) pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie pojeżdzenie prymasa tysiąclecia czy alejami od zachodniego do kleszczowej to dalej jazda po mieście ale tam można spokojnie jechać na tempomacie 80 :)

 

 

no wlasnie a jazda spod ronda dmowskiego alejami na banacha to ciagle gaz hamulec i max 30km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M135i, 2016.

Trasa 90-120 bez gwałtownych przyspieszeń ok7l

Dynamiczna trasa 120++ około 11-12l

Dynamiczne miasto około 16-18l

Spokojne miasto 10-12l

 

Stacje trzeba odwiedzać często :/

 

Najniższe spalanie 115 obwodnica Garwolina(wynik z całej obwodnicy) 6,2 na tempomacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle w temacie niskiego spalania silnika 1.5 3 cylindry 136KM w BMW

 

calosc zrobiona po Warszaawie, piatek, sobota, niedziela, dzisiaj - jazda normalna - ani emerycko - ekonomiczna ani dynamiczna.

 

https://zapodaj.net/e2a508246ba9c.jpg.html

 

Tyle mniej więcej co moje 1.6l. Wiarygodne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle w temacie niskiego spalania silnika 1.5 3 cylindry 136KM w BMW

 

calosc zrobiona po Warszaawie, piatek, sobota, niedziela, dzisiaj - jazda normalna - ani emerycko - ekonomiczna ani dynamiczna.

 

https://zapodaj.net/e2a508246ba9c.jpg.html

 

I takie w mieście jest jak najbardziej realne ... ale na Boga nie 7.1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Dokładnych obliczeń nie robiłem, ale mam wrażenie, że po chipie spalanie pół litra w dół. Co zyskam w F20 spalę w M, 90 km/h na tempomacie między tirami, spalanie 10 litrów. To minimum co mi się udało osiągnąć :D

Tak dla ciekawości, kumpel ostatnio pokazywał spalanie X6 40d trasa Wrocław-Wwa: 17 litrów. Dojechał w 2,5h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.