Skocz do zawartości

Spalanie F20 / F21

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

29288185975799246434.jpg

40026006734269703008.jpg

33947682267999755285.jpg

 

pomiar na 100km z hakiem, jazda tylko w mieście godziny szczytu w krakowie ul. zakopiańska, mateczny, aleje, al. 29 listopada (codziennie ta sama trasa przez 3 dni), w godzinach 7/8 rano i powroty ok 18. średnia prędkość wyszła 30km/h więc nawet niższa niż u kolegi wyżej i średnia 7.8.

 

Tak tak wiem to niemożliwe bo przy frajerskiej jeździe pali conajmniej 9 :)

  • Odpowiedzi 293
  • Wyświetleń 67,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
bylo pokazać na nawigacji komputer pokladowy podróży a nie zdjecia zegarów bo akurat to niewiele mówi o "obiektywnośći" testu
Opublikowano
kolego w moim samochodzie nie mam nawigacji ani komputera pokładowego, nie mam żadnego powodu aby oszukiwać, ale będę w tym tygodniu w salonie i zapytam dlaczego mój samochód pali tak mało
Opublikowano

wg mnie są dwa wytłumaczenia:

 

- umiesz jezdzić mega eco

- korki krakowskie nie są aż takie straszne

Opublikowano

Ja swoim 116d effecient dynamics w cyklu mieszanym spalam obecnie poniżej 6,2 l i uważam to za dobry wynik.

Troszkę Warszafki troszkę ekspresówek w zakresie 120-140 no i była jedna mega oszczędna trasa po podlaskich trasach.

Przed resetem spalania było 6,9 l a tu w dużej mierze Warszawa i korki oraz delikatnie ekspresówki.

W poprzednim e81 średnio po Wawie to miałem 8 l .

Opublikowano
Szczerze? tak myśle że wolałbym troszkę więcej spalać ale słyszeć chociaż silnik a nie ten traktor :cry2:
Opublikowano
to tylko m135i - mniejsze benzyny brzmią dobrze tylko jak się zmieni wydech
Opublikowano

moja 120d ze Steptronic pali:

 

- na trasce gdy Dziewczyna prowadzi: ~ 5,5 litra (czyli przy 100-120 kmh)

- na trasie gdy ja prowadzę ~ 7 litrów (>140 kmh)

- w mieście bez korków, spokojnie, klima off ~ 7 może 7,5

- w zakorkowanej W-wie, mocno i nerwowo, z klimą... nawet 9-10 litrów

 

PS. spalanie dla 120d, kolor niebieski A76 :norty:

---

JayZet®

---

Opublikowano
no i to są realne dane co do spalania. 118d po chipie pali podobnie
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
no i to są realne dane co do spalania. 118d po chipie pali podobnie

A przed chipem,więcej czy mniej ?

Opublikowano

Użytkuje do niedawna F20 116d i w trybie mieszanym wyszło mi tak jak w stopce ok. ~5.6 ON/100km.

Jazda spokojna

Opublikowano
no i to są realne dane co do spalania. 118d po chipie pali podobnie

A przed chipem,więcej czy mniej ?

 

 

SERIA

BOX - spadek spalania 0,5l

CHIP - wzrost spalania 0,5l

 

moc box vs chip ta sama

 

moment box vs chip - więcej o 50Nm na chipie. co ciekawe przebieg momentu obrotowego na boxie powodował że przyspieszenie do setki było lepsze na RL o 0,2 sekundy w porownainiu z chipem. Na boxie przy wyłączonych wszystkich systemach i ruszaniu z gazem w podlodze i hamulcem w podlodze w momencie puszczenia hamulca jak kola lekko zaczynaly piszczec to skrzynia wrzucała dwójke i ciagnela dalej. na chipie jest tak ze chwile jednak jedzie na 1 biegu i stąd wg mnie ta różnica.

Opublikowano

Jakie parametry masz po chipie w swojej 118d?

 

U mnie przed 118d silni B47 Steptronic

 

- na trasie: ~ 4,5-5 ( 90-120 kmh)

- mieszany dojazd (40 kilometrów z czego 25 przedmieścia 15 warszawa poza szczytem 5,4 - 6L

- w Warszawie bez korków, w miare spokojnie 6L

- w zakorkowanej W-wie, 6,7-7L

 

Start Stop wyłączony

Opublikowano

181KM i 405Nm było na poczatku

 

miesiąc temu wgrali mi mocniejszy program jest 186KM i 416Nm

 

z tym, że na pewno w TC Performance czy w Kreatorze mocy masz szanse dostać nawet 200KM i 440Nm z tego silnika (118d N47) ale gwarantuję że Cię objadę - u nich jakoś dziwnym trafem zawsze seria trzyma serię albo daje bonusa....... a po modzie są wartości niewyobrażalnie duze

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
181KM i 405Nm było na poczatku

 

miesiąc temu wgrali mi mocniejszy program jest 186KM i 416Nm

 

z tym, że na pewno w TC Performance czy w Kreatorze mocy masz szanse dostać nawet 200KM i 440Nm z tego silnika (118d N47) ale gwarantuję że Cię objadę - u nich jakoś dziwnym trafem zawsze seria trzyma serię albo daje bonusa....... a po modzie są wartości niewyobrażalnie duze

 

Kto Ci robił program ?

 

BMW F20 - było

BMW G21  - było 

Opublikowano

to akurat robił mi kolega który pracuje u jednego tunera

 

natomiast drugie auto robilem w unitronic i polecam zdecydowanie

Opublikowano

SERIA 144KM / 319Nm

BOX 177KM / 360Nm

CHIP 186KM / 416Nm

 

niewielkie pomyłki tych pierwszych d2woch danych mogą być ale max 1-2% bo nie pamiętam dokładnie a nie mogę znaleźć na tel. zdjęcia wykresu.

 

ale jak móię na Boxie udało się zejść na RL 0-100 6.9 sek

na chipie 0-100 7.1 sek.

 

Mimo ze na odcinku np. 400m na boxie już dużo gorszy czas ale fakt faktem do setki lepiej przyspieszał na boxie

Opublikowano

po Chipie moment obrotowy się znacznie zmienił pewnie dlatego powyżej 100 chip się okazał skuteczniejszy.

Ile płaciłeś za boxa ?

Opublikowano
po Chipie moment obrotowy się znacznie zmienił pewnie dlatego powyżej 100 chip się okazał skuteczniejszy.

Ile płaciłeś za boxa ?

 

 

jakieś grosze, kupiłem używany na OLX race chip pro2 oraz racechip ultimate - średnio po 300zł sztuka - nowy od 1500 w gore

Opublikowano

Oba używałeś jednocześnie czy dla sprawdzenia raz jeden raz drugi ?

Chipa nie chcę robić bo nie wiem jak długo będę jedyneczką jeździł

Pewnie już nie masz tych boxów ? :):)

Opublikowano
Oba używałeś jednocześnie czy dla sprawdzenia raz jeden raz drugi ?

Chipa nie chcę robić bo nie wiem jak długo będę jedyneczką jeździł

Pewnie już nie masz tych boxów ? :):)

 

 

nie mam. miałem jeszcze vtech i dzialaly tak samo wszystkie

 

w sumie miałem 3 jednocześnie :D każdy sial bledami

 

na allegro jst do 20d 184KM - jeśli twój 16d to tez 2.0 silnik to możesz brac.

 

http://allegro.pl/chiptuning-powerbox-vtech-bmw-e46-e90-e60-e65-f10-i6814301972.html

Edytowane przez autopark

Opublikowano

Czyli jednym słowem bałagan w idrive ?

Ja tylko dopuszczam jeden błąd czyli niezapięte pasy i to chwilowo :D

Edytowane przez danyblack1987

Opublikowano

błąd napedu - zbyt duże ciśnienie

 

ale jak go skrecisz na minimalnie mniejsza moc to nie będzie siał.

 

druga sprawa to to sianie to tak wiesz raz na 1000km. wylaczasz silnik wlaczasz od nowa i spokoj

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.