Treść opublikowana przez mnichu
-
diagnosta rozwalił naped e60 xd
Diagnosta nie jest niczego winien. Napędu xdrive nie da sie rozwalić w ten sposób bo on nie jest spięty na stałe. Możesz kombinować jak chcesz ale najprościej mówiąc zrobisz komuś na złość. Chyba ze dogadasz sie na spokojnie by stacja sprobowala to podciągnąć pod ubezpieczenie (o ile takie istnieje). Ale napewno nie żądał bym kasy na juz na teraz ;) Jak sie właściciel stacji wyprze to nic mu nie zrobisz choćby nawet z rzeczoznawcą (znajomy albo przekupiony albo niekompetentny ;) )
-
[525d] Ujemna korekta wtryskiwacz?
Coś tu sie odj!@#$% :roll: 525d > silnik N > E60 > 6 garów. Nie było takiego ;) Świece sobie zrób to problem rzucania silnikiem przejdzie. Moze tez byc winny czujnik temperatury silnika.
-
Stukanie/łupanie w przednich kołach E60 525xi
Nie panikuj ;) To mogą być tylko poduszki macphersona ;) Musiałbyś dokładniej opisać. Mogą też strzelać same amory, zawieszenie.... .... albo też półosie ale w to osobiście wątpię ;)
-
Lewarek nie trzyma DS pomocy!
A co tu pisac.... tunel trzeba zdjąć i lewarek obejrzec. Musial sie mechanizm uszkodzić.
-
E60 530D - sposób na MOC - opis
Mała aktualizacja. 306D4 prawdopodobnie wszedłby ale trzeba robić obie łapy silnika. Jako ze jestem dosyć leniwą osobą..... odpuściłem :lol: W aucie pojawił sie natomiast inny 306D3 (szkoda ze nie 306D5 no ale trudno). Jednostka która jezdzila w E66 (anglik) - swoją drogą.... jezdzilem tym olbrzymem i byłem zachwycony jak cicho w tym aucie. Latanie po dziurach.... poezja. Moja E60 to taka taczka bez resorów przy 7er -.- No to tak.... w nowym silniku wykonałem rewizje oprócz ściągania głowicy. Panewki OK... nowy rozrząd OEM BMW. W starym moim silniku mialem rozrzad swaga po okolo 30k km i nie uwierzycie ale byl wyciagniety tak samo jak z "nowego" silnika po 250k km :| W rozrządzie Swaga byly lancuchy IWISa jednak barwa tego lancucha jest jasna. Łańcuchy OEM BMW tez są IWISa ale ich barwa to taki ciemny fiolet.... chyba dodatkowo hartowany ?? Zdjecia nie zrobilem wiec musicie mi uwierzyc na słowo :/ Ogólnie zdjęć nie mam za wiele bo ciagle łapy w smarze i oleju wiec wiecie jak to jest. Silnik poskladany. Hybrydy założone... dolot do puchy ogarnięty i jest napraaaawde wielki. Pompa CR troche wieksza niz seryjna.... reszta układu CR przygotowana pod wysokie ciśnienia. Wydech początek 3.5 cala i reszta 3 cale (cichy wydech.... zaden darciuch). IC zrobiony juz dawno... custom dolot po obu stronach IC. W planach jeszcze montaz sondy EGT bo juz żartów nie bedzie ;) Narazie wystrojone na około 360ps - totalnie bezdymne. Reszta za jakis czas. Mysle o jakimś sofcie "dla ludzi" bez nie wiadomo jakiego dymu.... 450ps mnie zaspokoi :mrgreen: Pozdro Wariaty :8)
-
E60 Window anit-trap programowanie nie pomaga
Kabel masz dobry. Jaki konkretnie błąd ? Pewny jestes ze masz poprawnie skonfigurowany i zainstalowany program ?
-
E60 Window anit-trap programowanie nie pomaga
Pokaż jaki kabel miałeś. Większość problemów zazwyczaj dotyczy złej konfiguracji.
-
KODOWANIE LICZNIKÓW
Można chyba tez przelutować swoją "kosteczke" ze starego licznika. Ale info do sprawdzenia bo to informacje tylko zaslyszane gdzieś przeze mnie ;)
-
E60 Window anit-trap programowanie nie pomaga
Wlasnie ja kiedys robilem z panelu i nie dzialalo to zbyt dobrze. Inpa otworzy/zamknie okno z 3 razy przy tej procedurze i powinno dzialac :)
-
E60 Window anit-trap programowanie nie pomaga
Kompem czy ręcznie z panelu przycisków ?
-
BMW E60 525d - Kręci nie odpala/Czujnik ciśnienia paliwa
Test przelewowy plus sprawdzenie cisnienia przed pompą CR (powinno być 4-5 bar).Bo albo zdechl jakis wtryskiwacz... albo pompa w baku albo filtr paliwa jest niedrożny. Wiecej opcji raczej nie ma.
-
BMW E60 525d - Kręci nie odpala/Czujnik ciśnienia paliwa
podaj konkretne kody błędów. I zdejmij przelewy z wtryskiwaczy i spróbuj odpalić.... wydaje mi się że któryś wtryskiwacz Ci zdechł i wali ciśnienie na powrót.
-
czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
Cześć, Co prawda juz zamówiłem cześci na stronie WWW ale chciałbym zapytać o pewną rzecz.... Do zamówionego czujnika 13538508156 jest możliwość dokupienia kostki elektrycznej ? Nie potrafię tego znaleźć albo nie ma :roll: VINu też nie mam :P Dzięki z góry za odpowiedz :)
-
Kod silnika
Te kody co wkleiłeś to są te same silniki. Rozne nazewnictwo wystepowalo w BMW. Najtrafniejszy (najbardziej popularny zapis) to M47n2 a uzupełnienie jego kodu to 204D4. Na silniku jest miejsce z wybitym kodem. Jak dobrze kojarze to pod kolektorem ssacym.
-
Bląd dodatkowej pompy wody
Wydaje mi sie ze w E60 pompka jest bezszczotkowa. W E90 są szczotki.
-
E60 3.0d pobór prądu, brak reakcji na kluczyk
To moze stacyjka sie rozpadła ?
-
E60 3.0d pobór prądu, brak reakcji na kluczyk
Przekazniki i bezpieczniki (jest tam ich chyba 5 albo 6) w skrzynce DDE zobacz.
-
[Łódź] zapieczone świece żarowe w 530D
WD-40 lub jakiś inny penetrator lać przez tydzień albo więcej jak nie ma pospiechu (w końcu lato) i nie ma bata że nie pójdzie. Bicie w nasadkę jest bezcelowe - nasadka nie ma się o co oprzeć na świecy i będziesz bił w głowice. Generalnie to zdjąłbym kolektor ssący po tygodniu "namaczania" i odpalił auto aż nabierze temperatury. Jak ktoś się boi odpalić bez kolektora ssącego to odrazu mówię że nic się nie stanie. Trochę błędów nałapie ale nic mu nie będzie. Skręcić nowe świece na 13nm. Ceny napraw chore. Głowicę czasami trzeba ściągać ale to już trzeba mieć życiowego pecha.
-
E60 ładowanie indukcyjne kluczyka
Ja probowalem na ładowarce od telefonu i od szczoteczki i zadna nie ruszyła ;D
-
530d 05r - jaki akumulator?
https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=175584&start=270
-
Inne opony do 530d (bez xDrive)
Postami brerasa radze sie nie sugerować. Przeczytalem jego kilka mądrości na forum i brak słów.
-
Inne opony do 530d (bez xDrive)
Opony ani do 3ki ani do 5ki. Na upartego poszłyby jeszcze ale gdyby 255 miały profil 30. Albo 235 miały profil 40 ;) Co i tak nie zmieni faktu ża dalej lipa....
-
bmw e60 530 i M54 Jak zdemontować półkę z filtrami pyłkowymi
Nie naśmiewam się absolutnie. Jednak mogę się założyć, że przed napisaniem posta nawet nie zajrzałeś pod maskę by samemu rozkminić jak to jest poskładane.
-
BMW 530xd e61 Po odjeciu nogi z gazu samochod zadymi
Pierścienie można wykluczyć ;) Uszczelniacze zaworowe rzadko siadają w tych silnikach, a więc na razie bym sobie je odpuścił. Ściągnięcie rury od filtra do turbo to 5 minut.... i właśnie od tego zaczął bym poszukiwania. A jeśli turbo dobre..... i spalanie tez jest ok to jeździłbym aż się nie wysypie coś :) A jeszcze tak przede wszystkim to bym błędy odczytał bo może coś wisi w pamięci. A jeszcze kolejny pomysł..... płynu chłodniczego nie ubywa ? (często padają chłodnice spalin i wtedy auto kopci po odjęciu gazu lub stale).
-
BMW 530xd e61 Po odjeciu nogi z gazu samochod zadymi
Tutaj właśnie odma jest pusta. Sa tylko zaworki w niej ale one sie nie psują. Wystarczy wymyć. Jak masz możliwość to nagraj film z odkreconym korkiem oleju na obrotach jałowych i wrzuc tutaj. Wystarczy 30 sekund nie wiecej. Nie wiem jak u Ciebie z mechaniką.... bo dobrze byłoby odkrecic dolot do turbo i pomacać wirnik czy nie ma zbyt duzego luzu.