Treść opublikowana przez kiko
-
524TD demontaz wisko
ja to tak robie: klucz 32 plaski no i jakas "zabe" zaba lapiesz pompe za kolo lub sruby a kluczem odkrecasz - tylko pamietaj tam jest LEWY GWINT
-
524TD gotuje sie
ja tez ostatnio wymienialem pompe byla oryginalna z metalowym wirnikiem
-
524td gdzie znajde co do za usterka ?
dodam ze mam problem z autkiem - autko oslablo o czym pisalem w tym poscie http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=601592&highlight=#601592
-
524td gdzie znajde co do za usterka ?
jak w temacie - mam problem z autkiem - podlaczylem pod kompa i wyktylo mi bledy : http://images33.fotosik.pl/292/60ec23b689a969e4m.jpg http://images31.fotosik.pl/291/a83e3ac0d541707em.jpg gdzie dowiem sie czegos wiecej na ten temat ?
-
do czego służy ta śruba?
misie wydaje ze do kasowania luzu jest sruba znajdujaca sie u gory z ankretka na klucz 17
-
centralny zamek nie działa
uniesienie klamki to awaryjne otwieranie auta z centralnym zamkiem po zaniku zasilania ( aku rozladowany) calkiem mozliwe ze nie bedzie zasilania na centralce - zobacz co i jak
-
centralny zamek nie działa
bezpieczniki - przekazniki - sprawdz wszystko i nie zapomnij ze wiekszosc znajduje sie pod tylna kanapa ja mam problem z 1 drzwiami - nie da sie ich otworzyc - najpierw sie nie zamykaly za kazdym razem a teraz sie nie otwieraja wogole i na jakiej zasadzie dziala rygiel ?
-
524td oslablo
podlaczylem sie pod kompa i takie bledy sa: http://images33.fotosik.pl/292/60ec23b689a969e4m.jpg http://images31.fotosik.pl/291/a83e3ac0d541707em.jpg gdzie znajde jakies info na ten temat ?
-
524td znaki rozrzadu
niestety to nie moja ksiazka - jak wyzej napisalem od GDAPOL
- 524td oslablo
-
524td znaki rozrzadu
wrzucam foto : (ktore dostalem od GDAPOL http://images29.fotosik.pl/232/0d469d737fd178d7m.jpg dodam ze ja mialem rozrzad przestawiony o 1 zabek na kole z walka gornego :)
-
524td oslablo
dzisiaj rozebralem rozrzad - wszystko jest juz ok z rozrzadem i zaworkami lecz auto nadal zamulone - jest mozliwosc ze moze byc z cos z czujnikiem cisnienia doladowania w kol ssacym ? bo turbina dmucha mi jak nalezy - a dopiero w przyszlym tygodniu pod kompa sie podepne
-
524td oslablo
dzisiaj w nocy bylo troszke zimniej no i rano po odpaleniu te przerwy drgania trwaly znacznie dluzej niz jak wczesniej opisywalem - dzisiaj chyba wezme sie za sprawdzanie rozrzadu
-
524td oslablo
200zl to na bank nie dam za podpiecie pod kompa - jednak poczekam do poniedzialku i zakupie kabel , pozniej troszke zabawy i do dziela
-
524td oslablo
no to pytanie - gdzie w okolicach tychow - katowic moge podpiac sie pod kompa ? i ile takie cos kosztuje ? ale i tak kupie interface bo sie przyda - ktos moze ma jakis z ktorym nie ma problemu aby sie polaczyc z 524td ?
-
524td oslablo
dzisiaj zauważyłem ze obroty sa delikatnie wyzsze i odpalajac auto nawet po dluzszym postoju widac tzn slychac ze nie pracyje na wszystkie gary lecz po jakims czasie dziala na wszystkie ale sa zauwazalne wyzsze obroty auto nie reaguje na wcisniecie pedalu do dechy -
-
524td oslablo
po zapaleniu silnika na zimnym sa dlawienia trwajace ok 2-3 sekund tak jakby nie chodzil na wszystkie gary pozniej za jakies kilka sekund jest cos w stylu przewry i szarpniecia silnikiem i tak sie robi 2 moze 3 razy i to wszystko trwa moze do 7 -10 sekund po odpaleniu silnika - pozniej dziala jak nalezy - co do jazdy to wydaje mi sie ze on chce jechac lecz cos go blokuje - na 2 biedy przy 3 tys obr widac i czuc jak ciagnie lecz to trwa ulemek sekundy zas na 3 biegu wydaje sie on nawet mocny ale to juz moze sie tylko wydawac . podobnie auto mi jezdzilo jak mialem wtrysk sterujacy popsuty lecz wtedy swiecila sie kontrolka - a teraz zadnych takich znakow. sprzeglo sie nie slizga na 100% lw o jaki czujnik doladowania Ci chodzi ? gdzie on sie znajduje ? w sumie wszystkei wtyczki wypinalem przedmuchiwalem itd i nic nie pomoglo. co do kabla to akurat mam dostep do takiego co powinien dzialac lecz mam z tym problem - wogole z jakim programem mam sie pomeczyc ? jeszcze jedno - wydaje mi sie ze on raz jedzie lepiej a raz gorzej - i nie wiem od czego to zalezy ale mimo wszystko to nie jest to co przed kilkoma dniami
-
524td oslablo
no tak bo ty pewnie rodzac sie wiedziales wszystko - spoko sa tacy na swiecie ja chce sam do tego dojsc - nie bede z byle pierdola jezdzil do "specjalistow" i placil za nic tak jak robia to inni.
-
524td znaki rozrzadu
a jak wyglada sytuacja z pompa no i walkiem ? ma ktos jakis rysunek ?
-
524td oslablo
co do tego przeskoku to kazdy wie o co chodzi ! turbina ma normalne lopatki - w dolocie niewielkie ilosci oleju ( wczesniej tak samo bylo) auto nie kopci ale po zapaleniu na zimnym kilka razy nim delikatnie szarpnie tak jakby nie chodzil na wszystkie gary ale to znika za chwile. moze by jakos sprawdzic pod kompem co jest nie tak ? ale jakim programem ?
-
524td oslablo
z dolotem jest ok - sprawdzilem turbinka dmucha ok 0,8 wczesniej bylo tak samo
-
524td znaki rozrzadu
gdzie znajduja sie znaki rozrzadu w tym silniku - szukalem na forum ale niestety nie znalazlem nic na ten temat. pozdrawiam
-
524td oslablo
czy jest mozliwosc ze rozrzad przeskoczyl ?
-
INPA
mam dostep do czegos takiego: http://www.allegro.pl/item373319573_vag_z_2_liniami_k_kkl_kable_obd2_obd1_promocja_.html tylko ze usb - ten sam producent itd wszystko tak samo wyglada . nie daje rady sie polaczyc z autem - jakiego programu mam uzyc ? moze jest gdzies jakis "przewodnik" jak to zrobic
-
524td oslablo
turbinka ma jakies tam luzy bo przecież nowa nie jest - dziwne to ze poprostu tak se od zaraz oslablo autko