Treść opublikowana przez kiko
-
problem z e34 td wywala rure gumową
calkiem mozliwe ze zawiesil ci sie w turbinie cisnieniowy zawor odlaczajacy turbine jak osoagnie ona maximym cisnienia. widac go od gory , przy wyzszych obrotach powinien sie poruszac. widac to golym okiem
-
524td czy to glowica ?
pompa cieczy nie wiem czy byla wymieniana , ja mam auto od 3-ch lat i nie wymienialem. jak mozna ja sprawdzic ?? ten cieniutki wezyk jest drozny wiec to nie jego wina. jaki jest koszt uszczelki pod glowica ? jaki jest pompy wody ?
-
524td czy to glowica ?
witam. od pewnego czasu mam problem z chlodzeniem. najpierw rozsadzilo mi chlodnice ( byla stara) wymienilem ja na nowa. po wymianie nadal tracil sie plyn. wymienilem zbiorniczek na uzywany ktory po 2-ch dniach przecieka . nie wiem czy czasem nie byl pekniety, pekniecie nie widac golym okiem tylko jak sie zrobi cisnienie. weze od chlodnicy nie sa i nie byly bardzo twarde na niskich obrotach sa miekkie a przy wyzszych twardnieja i td. nie wiem czy czasem nie bedzie to wina uszczelki badz glowicy. temperatura byla w pionie lecz od kilku dni przechodzi dalej . visco pewnie mam do wymiany bo na cieplym silniku po wylaczeniu kreci sie samo dosc dlugo. czy ktos mial podobny objaw ? od czego zaczac "naprawianie" ?
-
hamulce - odpowietrzanie
wielkie dzieki - to chcialem wiedziec - pozdrawiam ludziska :)
-
hamulce - odpowietrzanie
witam , gdzies wyczytalem ze odpowietrzanie nalezy robic przy zalaczonym zaplonie ( przekreconym kluczyku ) czy to prawda - dotyczy ukladu z ABS ??
-
hamulec postojowy - reczny - jak ma dzialac
chodzi mi o to ze hamujac recznym z predkosci 30 km/h duzo latwiej jest zatrzymac sie malym autkiem ( lekkim ) a e34 to maly klocek dlatego takie pytanie zadalem. przy okazji czy odpowietrza sie uklad hamulcowy na zalaczonej stacyjce ? cos takiego slyszalem a nigdy nie odpowietrzalem hamulcow z ABS -em
-
hamulec postojowy - reczny - jak ma dzialac
witam . wczoraj wymienialem wszystko z tylu poza linka do recznego - powiedzcie mi czy reczny tutaj powinien dzialac tak ze jak zaciagne go to kola maja stac w miejscu ? czy moze za ciezkie to auto jest aby kola stawaly jak zamurowane powiedzmy przy predkosci 20 - 30 km/h pozdrawiam
-
Zakładanie wężyka do zbiornika wyrównawczego w 524TD
ja jutro jak co to zerkne - ale wogole nie wiem czy mam taki wezyk :P
-
wahacze kolejna wymiana
akurat mam dostep do tych firm co pisalem i to po dobrych cenach wiec dlatego sie pytam . ceny nie sa porownywalne z tymi z allegro wiec ... gdzie na slasku kupie w miare tanio ?
-
wahacze kolejna wymiana
co sadzicie o firmie NK ? albo meyle ? no i Lemforder
-
wahacze kolejna wymiana
czyli z jakiej firmy kupic ? febi - jakie sa jeszcze inne firmy dobre ?
-
wahacze kolejna wymiana
witam, rok temu wymienialem wszystkie wahacze, no i niestety juz jeden jest do wymiany - strona od kierowcy - wydaje mi sie ze to dla tego ze parkuje auto na parkingu dojezdzajac do kraweznika. ale nie wazne moje pytanie brzmi : jakie teraz kupic te wahacze ?? chce wymienic cala strone od kierowcy tylko nie chce znowu za rok wymieniac , te co mam to firma polcar takie cos : http://www.allegro.pl/item338734367_wahacz_przod_gora_bmw_5_e34_wachacze_nowe_tanio_.html doradzcie cos ... pozdrawiam
-
luzy w zawieszeniu
sruba dokrecona - byla poluzowana no i polepszylo sie ale niestety nadal sa bicia. czy jest mozliwe aby bylo lozysko w kole wybite ?
-
luzy w zawieszeniu
no to najwyrazniej mam dwa problemy - tarcze i cos jeszcze . bo przeciez tarcza nie ma nic wspolnego ze stukami przejezdzajac po dziurach
-
luzy w zawieszeniu
dzisiaj jeszcze zauważyłem ze podczas hamowania trzepie autem ale tylko jak sie delikatnie hamuje ( zwalnia) a jak wcisnie sie mocniej pedal hamulca to przestaje
-
luzy w zawieszeniu
witam po raz kolejny. rok temu wymienialem wahacze , laczniki , galki , drazek srodkowy oczywiscie z przodu :) teraz mam bardzo wyrazne i dosc glosne stuki podczas przejezdzania przez laczenie drogi ( poziome roznice nawierzchni) stuki byly slyszalne ale bardzo delikatnie - teraz to jest porazka. i zauwazylem ze podczas hamowania czuc te stuki na nierownosciach na drodze . co to moze byc ?? moze lozysko ? wogole jak wszedlem pod auto ( na kanale ) to zadnego luzu w zawieszeniu , delikatne stuki w przekladni kierowniczej ale wydaje mi sie ze to bedzie slynna nakretka na drazku z kierownicy. gdzie i jak mam szukac luzu ? ( przyczyny stukow) ? pozdrawiam
-
olej 524td zmiana na lżejszy :)
silnik ma przejechane 235 tys km . wydaje mi sie ze bedzie dla niego lepiej i czy tak czasem nie powinno byc dla diesla ? polsyntetyk ? silnik na mineralnym jezdzi ok 17 tys km ( rok czasu )
-
jak dostac sie do piszczacego wentylatora
czyli wiaze sie to z demontażem wyciaraczek > ? sporo to roboty ?
-
olej 524td zmiana na lżejszy :)
czy moge zmienic na lepszy ? mam mobila 15w50 i czy jest szansa ze po zmianie na polsyntetyk nie bedzie zadnych wyciekow ? silnik ma przejechane 235 tys km . ?
-
jak dostac sie do piszczacego wentylatora
witam - jak w temacie - czasami piszczy i bardzo to przeszkadza - jak mam sie do niego dobrac ? chodzi mi oczywiscie o wentylator do nadmuchu powietrza w kabinie :) pozdrawiam
- Przekładnia
-
Przekładnia
kurcze - ja nie moge ruszyc ta sruba :( kontra da sie popuscia a trzepieniem ani rusz :(
-
Turbina! I znowu regeneracja!!!!!!!!!
jak sie konkretnie dowiem co i gdzie dam znac.
-
bicie w kierownicy
zobacz pierescienie centrujace - jezeli masz brak to zobacz czy felgi ciasno na piaste wchodza bo jak masz luz to masz bicia na kole - ja tak mialem , poprostu pekl jeden pierscien i byly bicia
-
Przekładnia
no wlasnie - po popuszczeniu tej kontry na klucz nr 17 ten trzpien trzeba wkcecic czy wykrecic > czy jest mozliwe ze to sie zapieklo ? bo mi nie chce sie bardziej wkrecic a wykrecic nie próbowalem .