Treść opublikowana przez klakierek
-
G30 - RABATY tylko z salonu POLSKA i dodatki
To teraz nie ma znaczenia ile co jest warte, a raczej czy znajdzie się klient.... Oferujesz auto 3-letnie za 60% wartości katalogowej. Spośród różnych marek możesz wybierać auta od dealera roczne, bez lub z małym przebiegiem z upustami 27-40%. I teraz pytanie na czym obecnie klientom będzie najbardziej zależało, na konkretnym modelu, czy okazji cenowej? W czasie postępującego kryzysu odpowiedź wydaje się być oczywista. Oczywiście życzę Ci korzystnej transakcji :cool2:
-
Nowa seria 8
Ja wybrałem 911 i jestem zadowolony. Seria 8 byłaby kolejnym, poprawnym (nie bez wad) i dla mnie już nudnym BMW, coś poprawią, a coś innego spiep... Przy takiej cenie i ofercie konkurencji ten projekt nie ma szans na sukces moim skromnym zdaniem. Co do spadku wartości to Panamera mniejszego nie ma, taki jest los luksusowych samochodów "dla ludu". M5 (i inne) kiedyś dla pasjonatów dziś dla "wszystkich", jak będzie to wpływało na ceny samochodów używanych nie trzeba chyba tłumaczyć.
-
Nowa seria 8
Cieszymy się Twoją radością, auto jest zacne :cool2:
-
Adblue G30
To wodny roztwór mocznika (nawóz azotowy), bez wdawania się w szczegóły związek azotu i wodoru i oczywiści w zamkniętym pojemniku może stać i nic się z nim nie dzieje. Jak odparuje to możesz sobie nim trawnik posypać.
-
Wszystkie wady G30
@"p0sitiv :cool2:
-
Wszystkie wady G30
Oczywiście sposoby regulacji/obsługi klimy są mi znane.
-
Wszystkie wady G30
Od dwóch lat walka, przez ostatnie kilka miesięcy już się cieszyłem, bo nie marzłem zimą, było ok, wyszło słońce no i..... się zgrzałem. Problemy występują bardzo losowo, jak było za zimno to nie można było zmusić klimy do grzania, a jak za ciepło to na odwrót. Programowania, wymiana panelu sterowania, wymiana modułu rozdziału ciepła (usterka braku grzania ustąpiła od razu), nabijanie klimy bo były braki. Mama podejrzenie, że teraz klima też wymaga dobicia, samochód nowy z salonu bez żadnych przygód. Generalnie ręce opadają, serwis robi, ale też jest zmęczony powracającymi problemami z klimą, z którymi nie wie co robić. Od dawna jest procedura "badań" układów klimatyzacji w G30 niczym praca doktorska.
-
G30 - RABATY tylko z salonu POLSKA i dodatki
Takie wypowiedzi świadczą tylko o autorze. Pewnie wszyscy co mają raka też są sobie winni. Trochę empatii i zrozumienia dla innych to nie oznaka słabości.
-
Rabaty na g05
Używaj okulary bez polaryzacji to będziesz miał cały czas :D
-
jakie kola i opny do g 30 540 xi
Mam wrodzoną niechęć do opon Pirelli, ale P Zero w M5 są super, a na mokrym lepszych do tej pory nie testowałem.
-
Rabaty na g05
Tego co się będzie działo w gospodarce światowej to jeszcze nikt nie widział, bo nie miało to jeszcze miejsca. Zaczynam odnosić wrażenie, że finalnie na tej pandemii to skorzystają tylko.....Chiny.
-
Mega rabaty na serię 7
Nowa 7-mka jak najedzie na tył to wygląda kozacko we wstecznym :cool2:
-
Skrzypienie zawieszenia G30
Ktoś o tym już tu gdzieś pisał. Mam to samo jeśli chodzi o manewrowanie na parkingu. Nie jest to zjawisko mające dla mnie wielkie znaczenie, jak gra audio to tego nie słychać. Męczy mnie już ciągłe jeżdżenie do serwisu z powodu: kreski, ryski (panele klimy wymieniane po kilka razy i po co???), skrzypnięcia, piśnięcia itd itp i wymienianie połowy samochodu. Serwis się cieszy, klient marnuje czas, a czy jest to na prawdę takie istotne? Pytanie retoryczne, bo dla 90% klientów "premium" pewnie tak.
-
Realne spalanie G30 diesel i benzyna
Różne źródła różnie podają, ale jest to ok 35% vs 45% czyli 10% różnicy na korzyść silników z zapłonem samoczynnym. A jak to „zgrubnie” wyliczyłeś jeśli można spytać?
-
Nowa seria 8
Graty :cool2:
-
zakup 750i bmw 2016 Pomocy
yyyyy a nie słyszałeś o pewnych ograniczeniach w ruchu międzynarodowym? Chyba że mieszkasz w DE.....
-
Zbiorniczek płynu chlodniczego
Zaczerpnięte z stm.com.pl "G11 – płyny zawierające krzemiany – Petrygo, Borygo Nowy, Borygo Eko, Borygo Alu, Borygo Start, Kuler zielony i czerwony, Paraflu i najtańszy w tym segmencie płyn Traker niebieski i czerwony. Płyn Traker jest oferowany również luzem. Płyn krzemianowy typu G11, ale bez nitratów i fosforanów, stosowany tam gdzie jest wymagany zwykły płyn krzemianowy, ale też jest wymagany w samochodach BMW (łącznie z najnowszymi rocznikami) – PEMCO G11 o temperaturze krzepnięcia do -40 ‘C. Kolor niebieski i zielony." Naprawdę kolor nie jest już wyznacznikiem użytej do produkcji płynu technologii jak było to 20 lat temu. Bazą samochodowych płynów chłodniczych jest glikol z różnymi domieszkami. Nie każe nikomu mieszać kolorów, ale nie ma to znaczenia jeżeli baza i domieszki są te same.
-
Zbiorniczek płynu chlodniczego
To tylko kolor, a płyny na bazie glikolu etylowego można ze sobą mieszać. Reszta to marketingowy bełkot.
-
Zbiorniczek płynu chlodniczego
Płyny można przeważnie mieszać, ostatnio w modzie jest różowy. Są dwa obiegi, oddzielny bodaj dla turbin. W obu ma być odpowiedni poziom.
-
F10 problem pokrywą bagaznika
Tak jak kolega wyżej napisał, a kupujesz po prostu ten droższy zestaw (ok 150-200 zł w ASO) - serwis czasem nie do końca wie który za co odpowiada...
-
Skrzypienie zawieszenia. Zagadka
U mnie zaczęło coś skrzypieć z przodu w zawieszeniu przy około 45kkm. Słychać czasem przy manewrowaniu przy prędkościach bliskich 0km. Nie widzę w tym problemu, ale fakt faktem, że coś się dzieje.
-
Ciśnienie w oponach
W sieci jest mnóstwo badań naukowych (pomiarów!!!!!) odnośnie różnic między rozszerzalnością cieplną azotu i powietrza i różnice te są znikome. I Azot i powietrze się rozszerza i kurczy od zmian temperatury. Jeżeli dla kogoś różnica 0,01 MPa pomiędzy zmiany ciśnień Azotu i powietrza dla opony z samochodu ciężarowego jest istotna to powodzenia w dalszej i kolejnej "merytorycznej" dyskusji. Opracowanie naukowe Maciej KOTYK, Adam TROSZYŃSKI z 2013 roku: "3. W przypadku zmiany temperatury powietrza o 25oC, ciśnienie w oponie uległo zmianie o 0,084 MPa. 4. W przypadku zmiany temperatura azotu o 25oC, ciśnienie w oponie ule- gło zmianie o 0,074 MPa. 5. Na podstawie otrzymanych wyników można stwierdzić, że azot jest w pewnym stopniu mniej wrażliwy na obniżanie się temperatury."
-
Ciśnienie w oponach
Ja rekomenduję pompowanie mieszanką gazową: tlen 21%, azot 78% i argon około 1%. ASO też takiej używa. Bardzo się sprawdza przy codziennej jeździe.
-
Porsche 911 czy M5
Jakby co to nie pisałem o 911 jako daily, tylko że moje następne daily (po G30) to będzie jakiś eko-syf-melex-wynalazek pewnie. Bo tu jakaś dyskusja nie na temat powstała :D
-
Porsche 911 czy M5
W 992 jest słaby wydech, taki odkurzacz, no i dotykowe guziczki w środku, dla mnie odpada. Tak jak pisałem, obecne standarty mi nie odpowiadają. Gt4 to nie 911.