Treść opublikowana przez chris99
-
Grupowy zakup LED-ow do wnetrza- filmy str2
Ja proponuje przed zakupem posprawdzać, co gdzie siedzi. Zakładałem wczoraj do E91 żarówki do oświetlenia tablicy rejestracyjnej (ledowe z radiatorem C5W). Przy doborze długości żarówek zasugerowałem się sklepem (który jest polecany na forum i oferuje kompletne zestawy). Kupiłem C5W o długości 36mm...i niestety lekka plama. Długość rurki do podświetlania tablicy powinna być 39mm, a nie jak podaje większość sprzedawców - 36mm. Do podświetlania schowka powinna być C5W 36mm, a do podświetlania klapy bagażnika w E91 - C5W 42mm. Co polecacie do DRL - chodzi mi o żarówkę h7 led can bus (może Cree)?
-
Grupowy zakup LED-ow do wnetrza- filmy str2
Nr 6 to żarówka C5W. Na zdjęciu widać radiator tej żarówki. C5W pasuje do podświetlania tablicy rejestracyjnej, schowka pasażera, w Touringu do klapy, do podświetlania daszków wewnątrz auta. Trzeba pamiętać o odpowiedniej długości, bo są 31mm, 36mm, 39mm i 42mm (niektórzy podają jeszcze 31mm i 41mm).
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe
Zakładałem kiedyś komplet tarcz TRW do E46 320d 150km. Klocki zakładałem ATE (zwykłe). Pylenie oczywiście było, ale taki zestaw spisywał się bardzo dobrze, nie było pisków. Tarcze jeżdżą już od 2008 roku a klocki zostały niedawno wymienione na Textary. Kolega założył do E61 530i klocki ATE Ceramic i po paru miesiącach zaczęły strasznie piszczeć ( nie wiem czy rozwiązał już ten problem z piszczeniem). Fakt że Ceramiki nie pylą, ale mają też swoje wady: wytrzymują raczej krócej w porównaniu do standardowych klocków oraz są bardzo drogie (no ale jeśli ktoś na pierwszym miejscu stawia czystość felg, to cena ma drugorzędne znaczenie). Ja założyłem do E91 w lipcu komplet Textara na tylną oś (tarcze Textar Pro 336mm + standardowe klocki Textar) i na razie spisują się bez zarzutu.
-
Wysoka temperatura SILNIKA ?!!!!
Sprawdź temperaturę w ukrytym menu aby wykluczyć uszkodzenie czujnika temperatury oraz sprawność termostatu.
-
Telewizja DVB-T settop box.
W europie zachodniej naziemna telewizja cyfrowa pojawiła się wiele lat wcześniej niż w Polsce. Przyjęto tam standard MPEG 2, w Polsce już nowszy i wydajniejszy MPEG 4. Poprzedni moduł tv do E9x obsługiwał (z tego co mi wiadomo) oba standardy, i dziwnym było by aby ten nowy obsługiwał tylko MPEG 2.
-
320d wymiana termostatu EGR
Może sklep internetowy Bmw Store. Konieczne kup oryginał.
-
[E9x] amortyzatory, sprężyny - jakiej firmy wybrać?
Ja bym się skłaniał ku Sachsowi, a już na pewno jeśli się ma opcję 226A. Bilsteiny w takim wypadku stoją za wysoko.
-
bmw e91 sprzeglo
Przebieg masz tyle co nic. Sprzęgło powinno wytrzymać drugie tyle, zwłaszcza w benzynie. Najlepiej podjedź do jakiegoś zaufanego mechanika, aby ocenił sytuację. Możesz też nagrać filmik i wtedy łatwiej będzie można ocenić, co dokładnie się dzieje ze sprzęgłem.
-
bmw e91 sprzeglo
Może to słychać łożysko oporowe? Jaki masz przebieg? Jak już wymieniać, to kompletne sprzęgło (około 700zł + wymiana z 300zł) lub ewentualnie od razu z kołem dwu-masowym (jeśli przebieg jest już spory).
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe
Najczęściej jest tak w zużyciu hamulców, że 2 komplety klocków przypadają na jeden komplet tarcz. Na oryginalnych tarczach (oraz dobrych zamiennikach) podawana jest grubość nowej tarczy, oraz minimalna grubość tarczy. Różnica ta wynosi zazwyczaj około 1,6 mm.
-
[E90] Problem z hamulcami
Czy udało ci się rozwiązać problem? U siebie kilka dni temu zauważyłem również problem z twardym pedałem hamulca po postoju. Dzieje się to po kilkugodzinnym postoju - ale nie zawsze. Nie wiem gdzie szukać ewentualnej nieszczelności.
-
[e91] turbo z e60 530 do 330xd e91 czy będzie pasowało?
Olej w dolocie to praktycznie standard, tym bardziej przy takim przebiegu (olej może się tam osadzać od bardzo długiego czasu). Cieknące kolektory to również standard. Aby to zlikwidować należy wymienić kompletny kolektor, albo się z tym pogodzić. U mnie też są wycieki, ale nawet nie myślę o wywaleniu klapek - tylko je kontroluję co około rok. Klapki w tych kolektorach są już poprawione-wzmocnione, i nie ma już z nimi takiego problemu jak np w silnikach 3.0d 218 KM. Usunięcie klapek spowoduje gorsze zachowanie silnika przy gaszeniu oraz utratę mocy/momentu przy niższych obrotach (opinie ta ten temat są bardzo podzielone, ale ja uważam że: albo nowy kolektor, albo ich nie ruszać - no chyba że będą w bardzo złym stanie i nie będzie kasy na nowy kolektor). Separator możesz wymienić lub wyczyścić (ja nigdy nie wymieniałem w swoim aucie tylko czyściłem, ale kilka dni temu kupiłem okazyjnie nowy i przy najbliższej inspekcji pewnie go wymienię). Wymiana uszczelek pod kolektorem kompletnie nic nie zmieni w kwestii wycieków. Jeśli chcesz naprawdę coś poprawić, to kup nowy kolektor (uszczelki są w komplecie). Ja kiedyś wymieniałem same uszczelki, ale twierdzę że jest to wyrzucenie pieniędzy w błoto. Jeśli auto masz od niedawna, to zacznij od sprawdzenia temperatury silnika i ewentualnej wymiany termostatów (za niska temp cieczy (poniżej 75'C) spowoduje że nie będzie rozpoczynała się procedura wypalania DPFa). Sprawdź i wyczyść jeszcze kolektor, EGR, przepustnicę. Może już nie grzeją wszystkie świece lub ich sterownik nie domaga. Ten luz na turbinie niech ci sprawdzi ktoś, to się na tym zna. Ja bym pochopnie turbiny nie wymieniał, a jeśli już to raczej regeneracja. Za cenę nowej turbiny możesz mieć: nowy kolektor, termostaty, świece i jeszcze zostanie na regenerację turbiny (tym bardziej że twoja się nie rozpadła i ewentualny koszt regeneracji będzie o wiele mniejszy).
-
[e91] turbo z e60 530 do 330xd e91 czy będzie pasowało?
Przyznam szczerze, że też na początku myślałem, że to praktycznie identyczne silniki - ale się zdziwiłem :( Za to wtryskiwacze są identyczne (bo już zaczynałem myśleć że w E60 są jeszcze elektromagnetyczne). Pozostaje zakup tej droższej lub regeneracja (ale nie wiem dokładnie jak jest z regeneracją tej turbiny). (Regenerowałem kiedyś do E46 320d 150km w 01.2008 roku. Turbina jeździ w aucie do dziś, nalatała ponad 150 tys km).
-
[e91] turbo z e60 530 do 330xd e91 czy będzie pasowało?
Turbiny w 3.0d E9x rzadko padają, więc chyba nie znajdziesz nikogo kto dopasowywał lub próbował dopasować od 3.0d E60/61. Coś za duża ta różnica w cenie pomiędzy tymi turbinami, aby różniły się tylko detalem. Może warto wykonać telefon do sprzedawcy. Myślałeś o regeneracji?
-
[e91] turbo z e60 530 do 330xd e91 czy będzie pasowało?
Oba silniki są podobne, ale nie takie same. Uważam że te turbiny różnią się od siebie i nie pasują. Sprawdź jeszcze dla pewności w katalogu Garretta, ale raczej pozytywnych informacji nie znajdziesz.
-
Nowa gałka e91! opinie
Mnie się taka marzy: http://allegro.pl/bmw-e90-oryginalna-galka-z-mieszkiem-piano-black-i3827255432.html
-
Wysokość Xenon'ów
Ja mam błąd czujnika xenonów z tyłu. Wymieniłem czujnik, zamieniałem czujniki przód z tyłem - i dalej błąd czujnika z tyłu. Przejrzałem wiązkę od czujnika do miejsca gdzie wchodzi do wewnątrz auta - przejścia są ok. Całej wiązki oczywiście nie sprawdziłem (bo bym musiał trochę auta rozbebeszyć). Nie wiem co dalej. Na razie poległem. Ogólnie nie widzę dyskomfortu przy nie działającym czujniku. Gdyby nie Inpa, to pewnie nie wiedział bym że mam błąd tego czujnika...no ale walał bym aby jednak czujnik działał.
-
akumulator- jaki ?
Rozkoduj vin, może będzie jakaś informacja. Jeśli masz system Start-Stop, to masz AGM. Klem nie musisz ściągać, aby rozpoznać typ akumulatora.
-
Olej w skrzyni zmieniamy,nie dajcie się nabrać na MIT!
Tu masz temat o CDV viewtopic.php?f=69&t=171078&hilit=odpowietrzanie ...a ciężkie wchodzenie biegów to raczej przyczyna: sprzęgła, koła dwu-masowego lub samej skrzyni - ale na początek zacznij od nowego oleju w skrzyni.
-
Olej w skrzyni zmieniamy,nie dajcie się nabrać na MIT!
Wymieniłem i trudno powiedzieć czy jest dużo lepiej, ale gorzej na pewno nie jest ;-) Olej był ciemno brązowy, więc decyzja o wymianie była jak najbardziej słuszna. Wymiana w miarę łatwa i szybka (tylko trzeba to robić z kanału, podnośnika lub jakiegoś najazdu w poziomie). Dodatkowo wywaliłem CDV i sprzęgło jest bardziej bezpośrednie. Przy ewentualnym usunięciu CDV polecam to zrobić szybko, aby nie uciekło za dużo płynu, bo odpowietrzanie może być baaardzo kłopotliwe.
-
Olej w skrzyni zmieniamy,nie dajcie się nabrać na MIT!
Pentosila, bo na pewno będzie odpowiedni.
-
Olej w skrzyni zmieniamy,nie dajcie się nabrać na MIT!
Witam Ja też szukałem, myślałem że może jakiś zalać Castrol... Proponuję zatelefonować do firmy z linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5401492 podasz numer vin i dowiesz się co ma być zalane (nie tylko w skrzyni biegów). Dla pewności jeszcze sprawdziłeś jaką masz nalepkę, więc jest pewne że ma byś norma MTF LT1. Ja zalałem u siebie Pentosin i tobie też taki polecam. U mnie weszło ok 1,6 litra.
-
Zerwany gwint
Zacznij od dokładnego sprawdzenia plecionki, połączenia pomiędzy turbiną a katalizatorem/dpf - najlepiej z kanału. Uzupełnij swój profil : jakie auto i rocznik - innym będzie łatwiej ci pomóc. Np u kolegi w X5 3.0d E53 wydostaje się dym z pękniętego kolektora wydechowego.
-
Zerwany gwint
Bez obrazy kolego, ale to jest stwierdzenie czy pytanie o tym zerwanym gwincie w głowicy? Nie wiem czy można mieć pretensję do mechanika za zerwany gwint, bo bardzo często pomimo ogromnych starań i ostrożności, urwania świecy czy zerwania gwintu nie da się uniknąć. Dym spod maski może pochodzić z pękniętego kolektora ssącego, z uszkodzonej plecionki przy katalizatorze. Dym z okolic świec żarowych - to raczej mało prawdopodobne.
-
N47 - czułość na paliwo?
Cysterna ta sama, ale paliwo już nie takie samo - trochę inny skład i inne dodatki. Testowałem oba standardowe paliwa (Orlen i Shell) i w czułym na jakość paliwa silniku, różnica jest bardzo widoczna.