Treść opublikowana przez akrystian
-
prośba o pomoc dla dziecka
Z przyjemnością pozbyłem się kilku litrów benzynki - Powodzenia
-
przyspiecha czy tak ma byc???
wynik na PB osiągnąłeś z założonym mikserem czy po zdjęciu ? Stan przepływomierza przy przyspieszaniu na gazie raczej nie ma wiekszego znaczenia.
-
E32 - 750 czy 735 ????
Tak już to widze - no chyba że to takie miasto inne niż wszystkie.
-
umiejscowienie "parownika"
Irkii a jak to się stalo, że trafileś do gaziarzy aż na Śląsku ? W Lublinie są porządne warsztaty i ceny chyba też w miarę przystepne. Jak masz się męczyć to może podjedź na miejscu do dobrego fachowca zaplać i niech zrobi porządek.
-
komputer - ubozsza wersja
Ale zegary (a w zasadzie wspomniany wyświetlacz) są jednakowe w obu wersjach z lub bez OBC :?:
-
komputer - ubozsza wersja
jeden kolega z forum już przerabiał ten temat, masz tu link: http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=3296&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=obc
-
Z filtra stożkowego na normalny przy LPG - problemy.
no właśnie i jeszcze jak brzydko to wygląda :mad2:
-
O instalacjach gazowych
W silniku M50 nie ma przewodów wysokiego napięcia tylko cewki. Jeśli coś z ukladem zapłonowym to na gazie powinno być jeszcze gorzej niż na benzynie. Zaraz zaraz może masz poprostu walnięty przepływomierz i dlatego źle chodzi na benzynie.
-
Co to za dziwne urządzenie w tej E32??
Zdaje sie czujnik ruchu od alarmu. 740 Saintmana chyba też tak ma.
-
Ile jechaliście swoim BMW
Skąd wiesz - gdzie sprawdzałeś ??? na hamowni, a mozna gdzies indziej...? :roll: chyba nie - chodziło mi o warsztat.
-
O instalacjach gazowych
Ostatnio byłem w warsztacie i jak powiedziałem co się dzieje to mi gość wyjechał, że wtryski zapieczone na 100 % i nie ma co sprawdzać. Jako, że nalegałem to podłączył aparaturę i stwierdził "faktycznie pompa". Do e32 350/400 zł i niech Ci nie przyjdzie do głowy kupować używaną (jak ja zrobiłem).
-
Ile jechaliście swoim BMW
Skąd wiesz - gdzie sprawdzałeś ???
-
O instalacjach gazowych
POMPA PALIWA - jak kończy żywot to raz chodzi a raz nie. dodam że tak się dzieje tylko na paliwie, jak tak "kuleje" to jeszcze przy gazowaniu toważyszą temu wystrzały, na LPG nic sie nie dzieje, na pewno pompa?? NA BANK - ewentualnie filtr paliwa, podjedź do warsztatu i sprawdź ciśnienie paliwa będziesz miał jasność sprawy.
-
O instalacjach gazowych
POMPA PALIWA - jak kończy żywot to raz chodzi a raz nie.
-
Ile sztuk e31 moze byc w Polsce?
Dokładnie czarna. To było gdzieś w listopadzie jak tam byłem więc trochę już nie pamiętam ale wnętrze było w bardzo dobrym stanie, natomiast na bezwypadkową raczej nie wyglądała. Cena wtenczas ok 30 tyś - a ile teraz nie wiem, tydzien temu w sobotę przejeżdżałem to jeszcze stała. Przy najbliższej okazji zajadę, może zaszaleję i zajżę pod maske.
-
Czy te BMW rzeczywiście tak dużo palą?
Spalanie gazu ma się nijak do danych producenta dotyczących benzyny bo zawsze będzie wyższe zwłaszcza przy prostych instalacjach (jak u mnie). Moje 730/R6 zaraz po zakupie paliło ŚREDNIO 27l gazu !!!. Po regulacjach wartośc ta znacznie spadła bez szczególnego uszczerbku dla osiągów. A ile mi teraz pali gazu ? trasa 12 do 15 litrów, miasto 18 - 23 litry.
-
Ile sztuk e31 moze byc w Polsce?
Jedna czarna z 1991r. w manualu stoi (co najmniej od listopada) w komisie przy stacji Orlen (na trasie Lublin - Warszawa) kilkanaście km od miejscowości Zakręt.
-
Dziwne wyposażenie
Sporo ich widziałem - norma szczególnie w Belgii i Holandii
-
Kolejny oszust z allegro nick : moniatigra
Ja kupiłem u tego allegrowicza 2 przedmioty poza aukcją i w sumie jestem zadowolony (może to tylko kwestia szczęścia). Jak chcecie kupować części na allegro to polecam gościa o nicku: glyq kupowałem od niego skrzynię biegów i jestem bardzo zadowolony ze sposobu załatwienia sprawy. Zero ściemniania gość poważnie traktuje swoich klientów. Link do jego aukcji: http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1209729 mail: [email protected]
-
Ile sztuk e31 moze byc w Polsce?
A w Zamościu nie ma raczej ani jednego - kiedyś był ale krótko. W ogłoszeniach internetowych przewija się dosłownie kilka sztuk i to niektóre baaardzo długo. Wiekszość z nich od dawna jeździ w Polsce i w większości są w opłakanym stanie bo często trafiały w ręce ludzi ktorych nie stać było na ich utrzymanie. Gdybym takiego kupił to traktował bym go jako zabawkę postawił w garażu i wyprowadzał go na weekend. Mi sie wydaje, że najciekawsza jest ta z linku poniżej: http://www.trader.pl/details,131,465265322033120050830411.asp A wogóle to super fajne auto.
-
Simering pomiedzy skrzynia a wałem napedowym
Zdaje się z prawej strony taka śruba.
-
Simering pomiedzy skrzynia a wałem napedowym
Ja zalałem DEXRONA III tak jest podane na stronie www.castrol.pl. Przy korku spustowym będziesz miał pomarańczową naklejkę i tam powinno pisać ATF OIL.
-
Stukanie w okolicach skrzyni, silnika.
Właśnie wczoraj odebrałem auto od mechanika - objawy podobne czyli stukanie na wolnych obrotach i terkotanie przy gaszeniu silnika. Wymieniałem koło dwumasowe (na używane) i skrzynię biegów bo stara była dorżnięta przez poprzednika tzn. jeździł bez oleju. Znajomy mechamik który to robił (też ma bmk-e i posiadał części) powiedział, że to stare koło było już w stanie agonalnym chociaż poza stukami żadnych innych objawów nie zaobserwowałem. Jak mi poźniej pokazał miało luzy. Po wymianie ustało stukanie na wolnych obrotach natomiast terkotanie przy gaszeniu silnika jak było tak jest nadal. Dodam, że sprzęgła nie ruszałem.
-
Górny wąż od pompy do chłodnicy - czy normalny objaw ?
Też się kiedyś zastanawiałem nad tym ale to chyba norma w ciśnieniowych układach chlodzenia. W moim e32 na ciepłym silniku też jest bardzo twardy i problemów z przegrzewaniem również nie mam.
-
AWARIA... POMOCY... NIE CHCE ODPALIĆ...
A jak przekręcasz kluczyk w pozycję zapłon to zapalają się kontrolki ? bo jeśli nie to coś ze stacyjką. Mi kiedyś zgasł i nie mogłem odpalić, wogóle nie reagował na przekręcenie kluczyka. Okazało się, że była przerwa na jakimś kabelku który idzie do stacyjki.