Skocz do zawartości

akrystian

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez akrystian

  1. typowy objaw przy uszkodzeniu sondy lambda
  2. akrystian odpowiedział(a) na plusz temat w E32
    Jak Ci zacznie źle chodzić odłącz przepływkę i zobacz czy jest poprawa. BTW jak już się z tym uporasz koniecznie napisz co to było
  3. akrystian odpowiedział(a) na plusz temat w E32
    a przepływomierz sprawdzaleś :?:
  4. Nie zapominaj, że ten samochód ma nie tylko wyglądać ale jeszcze jeździć jak na 188 km pod maską przystało. Z tego co pamiętam to Marcin750 napisał też, że jadąc swoim 750!!! 190 km/h zbliżał się już do kresu jego możliwości mój 190 jedzie na czwartym biegu a mam ok 112 koni mniej pod maską. Zużycie 22/24 gazu zimą w mieście na raczej krótkich dystansach 4 km do pracy 8 H stania i powrót to norma przy instalce I generacji. Na sekwencji spalił by napewno mniej. A co do zużycia w mieście to przytoczę dane z prospektów BMW (które ostatnio namiętnie kupuję :wink: ): dla 730/735/750 - 16,3/16,8/19,8 mowa o benzynie oczywiście.
  5. automat i 14,5 l w mieście :shock: coś mi się nie chce wierzyć, tankujesz do pełna i sprawdzasz ? Wg producenta na PB on pali ok 17l w mieście. Moja 730 obecnie w mieście żłopie tak ok 22/24l gazu i jeżdżę raczej oszczędnie. Nie wiem ile na benzynie ale sądząc po tym jak szybko znika benzynka na samym odpalaniu i przejechaniu gdy jest zimny ok 0,5/0,7 km dla rozgrzania silnika to nie sądzę by było to 14,5 l.
  6. akrystian odpowiedział(a) na zielony temat w E32
    U mnie po przekręceniu kluczykiem skoczy na 1500 od razu gaśnie ciśnienie oleju i pracuje krótką chwile gładko na 700 ,potem zaczyna kuleć :evil: U mnie też jak zapali rano to obroty idą na ok 1500 i momentalnie spadają. Widać, że powinien mieć trochę więcej bo silnik się męczy (szczególnie przy temperaturach minusowych brakuje mu ssania) - jak daję gazu to jest takie wrażenia jakby za mało paliwa dostawał lub nie palił na wszystkie ale trwa to w sumie chwilkę i zaczyna pracować w normalnie. Przepływomierz miałem prostowany, wiem, że w tzw. pozycji spoczynkowej klapka nie zamyka się całkowicie więc może to jest przyczyna. P.S Kiedyś jeszcze potrafił mi kopcić na czarno - raz wlałem jakiś dodatek do benzyny ale od jakiegoś czasu jest lepiej. Może dlatego, że daję mu trochę pojeździć na benzynie, nie duzo ale często.
  7. akrystian odpowiedział(a) na zielony temat w E32
    A co to ma do wtrysków :shock: :?: W chłodne dni to trochę trwa ja przełączam jak wskazówka zbliża się do końca niebieskaiej kreski tak po 0,5/0,7 km, a i tak benzynka znika w szybkim tempie :cry:
  8. Oczywiście że moze miec ale musi mieć dodatkowo te emulatory dołożone, czyli I generacja + emulatory bez kompa ktory steruje silnikiem krokowym. Niektórzy gazownicy dokladali za dopłatą. Oczywiście mówie o chwilowym spalaniu gdy silnik pracuje na gazie No właśnie ja mam I generację + emulator i chwilowe spalanie działa - mam też komputer do gazu ale w Belgii go odłączyli czemuś. A co do różnicy w osiągach ? Przy I generacji jak chcesz mieć szybsze auto zwiększasz śrubą dopływ gazu i tyle, przy kompie chyba takiej możliwości nie ma. Jak mieszanką steruje komp istnieje mniejsze ryzyko jazdy na zbyt ubogiej mieszance co prowadzi do wypalania zaworów (tak mi gaziarze mówili).
  9. akrystian odpowiedział(a) na zielony temat w E32
    Tak z innej beczki jak odpalasz rano na zimno to jakie masz obroty bo u mnie poniżej tysiąca i trochę trzęsie. Czyżby wtryski Ci się zapiekały ?
  10. akrystian odpowiedział(a) na Shorty temat w E39
    wskutek uderzenia mógł zgiąć się McPherson i koło "leży"
  11. Mi też coś tak stuka na wolnych obrotach i jak gaszę motor. Mam pytanie czy jak wciskasz sprzęgło to cichnie bo u mnie cały czas to puka ? Moja skrzynia też trochę wyje (jak przyjechał do Polski to w skrzyni była Sahara) - mam wlany olej przekładniowy nie ATF i nic ciszej nie chodzi.
  12. Jedź do tech - comu ("klimatroniki" chyba też robią) i powiedz, że przysłał cię gość od bordowej 7 - i. www.tech-com.prv.pl
  13. akrystian odpowiedział(a) na Marcin E34 525i temat w E34
    A w tym przypadku to zazwyczaj jest odwrotnie niż piszesz, jak zimny to chodzi równo a po rozgrzaniu kuleje.
  14. akrystian odpowiedział(a) na Marcin E34 525i temat w E34
    A może lepiej przejść na półsyntetyk :?:
  15. akrystian odpowiedział(a) na akrystian temat w E32
    i to całkiem fajne za tę kasę
  16. akrystian odpowiedział(a) na akrystian temat w E32
    obawiam się, że w rzeczywistości wygląda to gorzej - zresztą nie warte tych pieniędzy
  17. akrystian opublikował(a) temat w E32
    O MY GOD !!!! czego to ludzie nie wymyślą (tffuu) nawet przeróbka MB w123 na okularnika wymięka przy tym. http://www.trader.pl/details,131,913913592121420041513371.asp
  18. mnie też to czeka albo przestanę jeździć w nocy
  19. akrystian odpowiedział(a) na longhigh temat w E36
    Najlepiej przejdź do wydziału komunikacji w którym zamierzasz rejestrować to auto to się dowiesz.
  20. Może tylko na liczniku - korekty przebiegu cieszą sie w Polsce ogromną popularnością. Ale co tu sie dziwić jak ostatnio sprzedawałem astrę z 1995 r. z przebiegiem 128.000km to trafiali sie ludzie narzekający na duży przebieg.
  21. akrystian odpowiedział(a) na tom22 temat w E30
    http://img136.exs.cx/img136/7008/skanuj7ps.jpg
  22. Hmm tu mnie zaciekawileś muszę obsłuchać mój motor w końcu mam to samo co Ty. Jak wogóle objawia się to spalanie stukowe ?
  23. akrystian odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    W dziedzinie elektroniki samochodowej zdecydowanie polecam firme TECH-COM w Zamościu. Obsługa na wysokim poziomie, presonel o naprawdę dużej wiedzy. Naprawiałem tam wiele samochodów i nigdy nie jeździłem z reklamacjami. Ponadto podoba mi się że warsztat nie przypomina graciarni, poprostu są najlepsi. www.tech-com.prv.pl
  24. akrystian odpowiedział(a) na akrystian temat w E32
    mówisz i masz: http://www.nmia.com/~dgnrg/page_15.htm lub http://bmwe32.student.utwente.nl/
  25. akrystian odpowiedział(a) na akrystian temat w E32
    A napisz pare słów jak ją wyjołeś itd. oto szczegóły: rano o godz 8 zostawilem auto pod wartsztatem wracając z pracy odebralem i już nie hałasował :P . A jak to się robi to widzialem dobry link w internecie.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.