Treść opublikowana przez akrystian
-
lekko kopci, co to??
typowy objaw przy uszkodzeniu sondy lambda
-
730 V8 - wypadanie zapłonów
Jak Ci zacznie źle chodzić odłącz przepływkę i zobacz czy jest poprawa. BTW jak już się z tym uporasz koniecznie napisz co to było
-
730 V8 - wypadanie zapłonów
a przepływomierz sprawdzaleś :?:
-
O instalacjach gazowych
Nie zapominaj, że ten samochód ma nie tylko wyglądać ale jeszcze jeździć jak na 188 km pod maską przystało. Z tego co pamiętam to Marcin750 napisał też, że jadąc swoim 750!!! 190 km/h zbliżał się już do kresu jego możliwości mój 190 jedzie na czwartym biegu a mam ok 112 koni mniej pod maską. Zużycie 22/24 gazu zimą w mieście na raczej krótkich dystansach 4 km do pracy 8 H stania i powrót to norma przy instalce I generacji. Na sekwencji spalił by napewno mniej. A co do zużycia w mieście to przytoczę dane z prospektów BMW (które ostatnio namiętnie kupuję :wink: ): dla 730/735/750 - 16,3/16,8/19,8 mowa o benzynie oczywiście.
-
O instalacjach gazowych
automat i 14,5 l w mieście :shock: coś mi się nie chce wierzyć, tankujesz do pełna i sprawdzasz ? Wg producenta na PB on pali ok 17l w mieście. Moja 730 obecnie w mieście żłopie tak ok 22/24l gazu i jeżdżę raczej oszczędnie. Nie wiem ile na benzynie ale sądząc po tym jak szybko znika benzynka na samym odpalaniu i przejechaniu gdy jest zimny ok 0,5/0,7 km dla rozgrzania silnika to nie sądzę by było to 14,5 l.
-
Wtryskiwacze benzyny
U mnie po przekręceniu kluczykiem skoczy na 1500 od razu gaśnie ciśnienie oleju i pracuje krótką chwile gładko na 700 ,potem zaczyna kuleć :evil: U mnie też jak zapali rano to obroty idą na ok 1500 i momentalnie spadają. Widać, że powinien mieć trochę więcej bo silnik się męczy (szczególnie przy temperaturach minusowych brakuje mu ssania) - jak daję gazu to jest takie wrażenia jakby za mało paliwa dostawał lub nie palił na wszystkie ale trwa to w sumie chwilkę i zaczyna pracować w normalnie. Przepływomierz miałem prostowany, wiem, że w tzw. pozycji spoczynkowej klapka nie zamyka się całkowicie więc może to jest przyczyna. P.S Kiedyś jeszcze potrafił mi kopcić na czarno - raz wlałem jakiś dodatek do benzyny ale od jakiegoś czasu jest lepiej. Może dlatego, że daję mu trochę pojeździć na benzynie, nie duzo ale często.
-
Wtryskiwacze benzyny
A co to ma do wtrysków :shock: :?: W chłodne dni to trochę trwa ja przełączam jak wskazówka zbliża się do końca niebieskaiej kreski tak po 0,5/0,7 km, a i tak benzynka znika w szybkim tempie :cry:
-
O instalacjach gazowych
Oczywiście że moze miec ale musi mieć dodatkowo te emulatory dołożone, czyli I generacja + emulatory bez kompa ktory steruje silnikiem krokowym. Niektórzy gazownicy dokladali za dopłatą. Oczywiście mówie o chwilowym spalaniu gdy silnik pracuje na gazie No właśnie ja mam I generację + emulator i chwilowe spalanie działa - mam też komputer do gazu ale w Belgii go odłączyli czemuś. A co do różnicy w osiągach ? Przy I generacji jak chcesz mieć szybsze auto zwiększasz śrubą dopływ gazu i tyle, przy kompie chyba takiej możliwości nie ma. Jak mieszanką steruje komp istnieje mniejsze ryzyko jazdy na zbyt ubogiej mieszance co prowadzi do wypalania zaworów (tak mi gaziarze mówili).
-
Wtryskiwacze benzyny
Tak z innej beczki jak odpalasz rano na zimno to jakie masz obroty bo u mnie poniżej tysiąca i trochę trzęsie. Czyżby wtryski Ci się zapiekały ?
-
Skrzypiące zawieszenie
wskutek uderzenia mógł zgiąć się McPherson i koło "leży"
-
Koło zamachowe i skrzynia biegów
Mi też coś tak stuka na wolnych obrotach i jak gaszę motor. Mam pytanie czy jak wciskasz sprzęgło to cichnie bo u mnie cały czas to puka ? Moja skrzynia też trochę wyje (jak przyjechał do Polski to w skrzyni była Sahara) - mam wlany olej przekładniowy nie ATF i nic ciszej nie chodzi.
-
Problem ze sterowaniem nawiewami. Pomocy!
Jedź do tech - comu ("klimatroniki" chyba też robią) i powiedz, że przysłał cię gość od bordowej 7 - i. www.tech-com.prv.pl
-
Problem przy rozruchu
A w tym przypadku to zazwyczaj jest odwrotnie niż piszesz, jak zimny to chodzi równo a po rozgrzaniu kuleje.
-
Problem przy rozruchu
A może lepiej przejść na półsyntetyk :?:
-
bmw by Adam Słodowy
i to całkiem fajne za tę kasę
-
bmw by Adam Słodowy
obawiam się, że w rzeczywistości wygląda to gorzej - zresztą nie warte tych pieniędzy
-
bmw by Adam Słodowy
O MY GOD !!!! czego to ludzie nie wymyślą (tffuu) nawet przeróbka MB w123 na okularnika wymięka przy tym. http://www.trader.pl/details,131,913913592121420041513371.asp
-
Wymiana reflektorów - KONKRETY
mnie też to czeka albo przestanę jeździć w nocy
-
Zarejetrowanie samochodu
Najlepiej przejdź do wydziału komunikacji w którym zamierzasz rejestrować to auto to się dowiesz.
-
ile potrzeba czasu,pracy i piniążków...
Może tylko na liczniku - korekty przebiegu cieszą sie w Polsce ogromną popularnością. Ale co tu sie dziwić jak ostatnio sprzedawałem astrę z 1995 r. z przebiegiem 128.000km to trafiali sie ludzie narzekający na duży przebieg.
-
pytnie o obrotomierz w 325 2,7
http://img136.exs.cx/img136/7008/skanuj7ps.jpg
-
Czy BMW potrafią zmieniać kąt zapłonu?
Hmm tu mnie zaciekawileś muszę obsłuchać mój motor w końcu mam to samo co Ty. Jak wogóle objawia się to spalanie stukowe ?
-
Lubelskie
W dziedzinie elektroniki samochodowej zdecydowanie polecam firme TECH-COM w Zamościu. Obsługa na wysokim poziomie, presonel o naprawdę dużej wiedzy. Naprawiałem tam wiele samochodów i nigdy nie jeździłem z reklamacjami. Ponadto podoba mi się że warsztat nie przypomina graciarni, poprostu są najlepsi. www.tech-com.prv.pl
-
wymiana dmuchawy
mówisz i masz: http://www.nmia.com/~dgnrg/page_15.htm lub http://bmwe32.student.utwente.nl/
-
wymiana dmuchawy
A napisz pare słów jak ją wyjołeś itd. oto szczegóły: rano o godz 8 zostawilem auto pod wartsztatem wracając z pracy odebralem i już nie hałasował :P . A jak to się robi to widzialem dobry link w internecie.