Treść opublikowana przez akrystian
-
Problem z pracą silnika
Przy walniętej przepływce po odłączeniu kabla będzie lepiej chodził na biegu jałowym. Przy dodaniu gazu będą problemy z wkręcaniem na obroty i charakterystyczne strzelanie (na benzynie). Ja kupiłem swoje e32 z uszkodzonym przepływomierzem 2-ch fachowców powiedzało mi że tego się nie naprawia a 3-i wyciągnął coś postukał młotkiem i chodzi do dziś. Ustrojstwo bez problemu możne kupić na allegro ale ceny osiągają zawrotne ok. 500 zł dlatego warto zainwestować w antywybuch - a właśnie czy problemy zaczęły się po strzale gazu ? Zresztą najsamprzód wyciągnij drania i poruszaj klapką czasami i to pomaga.
-
Problem z pracą silnika
Objawy typowe dla uszkodzonego przepływomierza, ale to łatwo sprawdzić. Najlepiej na ciepłym silniku odłącz kabel od przepływomierza jeśli będzie chodził lepiej tzn. że przepływomierz niedomaga.
-
Ile tak naprawde palą piątki 520i-525i ?
Ja też jeżdżę 4 km do pracy i spalanie w takich warunkach jest duuużo wyższe, myślę że najbliżej prawdy jest kolega kiokio. A 10l po mieście (chyba, że obwodnicą) bo w normalnych warunkach tzn. STOP and GO to Renault Megane 1.4/16V tyle pali a to oszczędne auto.
-
Przy rannym rozruchu silnika auto dymi nie spaloną benzyną.
Jeśli przepływomierz jest uszkodzony to nigdy nie będzie chodził prawidłowo na benzynie.
-
Prędkość - co oszukuje
Wzoraj mijalem takie ustrojstwa i robiłem porównania z których wynika, że licznik zawyża mi o jakieś +/- 6km.
-
Filtr przeciwpyłkowy
Dokładnie, widać to na zdjęciu 8a. Jak włożysz palce w ten otwór to możesz dotknąć tego filtra (palce miałem czarne jak smoła) Widzę dwie możliwości: 1) Może poprzedni właściciel chciał zaoszczędzić i wywalił filtr, 2) Albo masz wersję bez filtra (Marcin750 pisał, że w jego 750 z 1992r. filtra nie było).
-
Filtr przeciwpyłkowy
Właśnie dobierałem się do tego filtra w E32 z automatyczną klimą. Cała zabawa polega na tym żeby odkręcic ten plastik do którego zamontowany jest miecz i dopiero wtedy można wyciągnąć filtr. Głupszego rozwiązania nie widziałem :mad2: Swoją drogą ten filtr jakiś dziwny :think: http://img229.echo.cx/img229/9034/obraz0016wo.jpg
-
manual do 750
Jeśli o skrzynię Ci chodzi to w ogłoszeniech (allegro/trader) od czasu do czasu pojawia się na sprzedaż 750 w manualu 6 biegowym :!: :!: :!: a więc skrzynia pochodzi pewnie od 850.
-
750 E32 Jedna strona kicha na wolnych i brak mocy :((
Było: http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=1872&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=kuleje
-
Mocne drgania boczne !
Kupowałem tylko same gumy firma hmm .... coś na M nie pamiętam dokładnie nazwy, FEBI były po 75 zł ale sprzedawca powiedział, że te tańsze też są niezłe. Brałem w ADMOCIE a tam nie dostaniesz od ręki, zamawiają i przychodzą na drugi dzień. Na stanie to mogą mieć jedynie w IMPO-MOTO (ul. Orla obok szkoły NR 6), nie znam ceny ale jakby co mogę podjechać i się zapytać. Na allegro cały wahacz z tuleją (nie wiem jaka firma) kosztuje 113 zł.
-
Mocne drgania boczne !
Właśnie kupowałem po 60 zł/szt.
-
UCIEKA PRAD
A masz światełko w bagażniku :?: Jeśli tak to proponuje sie zamknąć w środku i sprawdzić czy gaśnie.
-
730i R6 e32 - stukanie w silniku
Czy kolo zamachowe stuka niezaleznie od tego czy jest wciśnięte sprzęgło czy nie ? U mnie dodatkowo przy gaszeniu silnika słychać stuki z okolic połączenia silnika ze skrzynią biegów.
-
Nieszczęsny opał .. a może ....
wiem, że kiedyś w TOP GEAR robili testy i jeździli (chyba starym volvo diesel) właśnie na oleju po frytkach - niestety nie pamiętam jakie były wnioski :duh:
-
Kontrolka smarowania gaśnie po 4 sekundach
nalej oleju pod max trochę powinno pomóc
-
Kontrolka smarowania gaśnie po 4 sekundach
I u mnie tak było zaraz po sprowadzeniu auta, szczególnie jak było mało oleju. Po wymianie na Castrola 10W/40 problem sam sie rozwiązał, kontrolka gaśnie natychmiast po uruchomieniu silnika i oleju nie bierze :cool2: .
-
wisko - uszczelka pod głowicą
kopci na biało :?:
-
Alarm Fabryczny - wesja w V8
U mnie jest coś z centralnym zamkiem musze otwierać lub zamykać na dwa razy - może dlatego mi mruga.
-
Czy to napewno pompa paliwowa
a mi kiedyś powiedzieli za pompę do 730 - 400 zł www.tech-com.prv.pl
-
Alarm Fabryczny - wesja w V8
U mnie chwile pulsuje po czym świeci non stop. Od czasu do czasu potrafi zawyć jak otwieram drzwi ale jak stoi to jeszcze nigdy się nie zadażyło. Wogóle ten alarm to jakaś lipa kiedyś kazałem się zamknąć w środku i sie nie uruchomił dopiero jak przeręce na zapłon to zaczyna trąbić :? Czy u ciebie też sa czujki na przednich słupkach przy podsufitce :?:
-
do czego to służy?
myślę, że chodzi o FADER czyli regulację nagłośnienia przód/tył
- CD ERROR
-
Żywotnośc klimatyzacji.
No i filtr pyłkowy jest bardzo ważny dla prawidłowego działania klimy. Ponadto co jakiś czas konieczne jest odgrzybianie układu gdy zaczyna śmierdzieć z nawiewów.
-
Ile moze kosztowac pompka paliwa przy zbiorniku do 520 24v
Za nówke do 730 powiedzieli mi kiedyś 400 zł (TECH-COM w Zamościu). Kupiłem używaną za 250 i teraz żałuję.
-
Ile tak naprawdę pali 750?
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=44458079 Marc to nie Twoje przypadkiem ?