Skocz do zawartości

czestek1

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czestek1

  1. Nawiazujac do temtu- pokrewnego. W poniedzialek mam zaplanowany wyjazd do szwagra( niemca 100% na ktrorego pomoc licze w nogocjacjach) w celu zakupu auta w niemczech . Fundusz pozwala mi na zakup auta z roku 2002( plus minus miesiace, wiadomo) silnik do 2000ccm i zaskoczyl lub nawet ZMARTWIL mnie fakt, ze takich aut chodzi o Pb , sedana ( pomijam przebiegi kolor i wyposazenie) u Nas w zasadzie sztuk kilka( otomoto i gratka) i co najlepsze sa TANSZE niz w Niemczech. Porownujac zakup BMW e46 przed liftingiem ( wliczajac oplaty 3.1% akcyzy i inne ) OPLACA Sie ale juz po lifcie NIE . Z czego to wynika i czy mam sobie w takim razie szukac w POlsce tego auta ? zglupialem juz doszczetnie. Wypowiedzcie :|
  2. Ni etylko e34 sie nie sprzedaje ( znaczy wszystko jest kwestia ceny , kiedy zanizysz do ceny gdy nie oplaca sie sprzedaz to i klient sie znajdzie) ja mialem e36 , oglaszalem ja od lipca, na otomoto( czyli tez allegro) i gratce. telefonow 3 , ogladjacych 2( typ ogladaczy nudziazy bez KASY), zapytan elektronicznych 1, KUPUJACYCH 0. auto sprzedalem mojemu koledze ktory zna je bo inaczej powiedzial ze nie pokusilby sie na BMW- ryzyko ogromne wejscia na mine. Tak wiec 2 miesiace i nic gdyby nie kolega to juz nie chce pomyslec ile bym ja sprzedawal.
  3. albo cos łupnelo w silniku jak bylo BUM albo mechanik Ci podmienil-w takim dlugim czasie mogl Ci podmienic polowe silnika bo mial akurat "szybki pieniadz" czyli kosztowna usterka na ktorej najszybciej sie zarabia
  4. A nie zeszkliles ich scianek?
  5. skoro stać cię na inną to powinno stać cię też na paliwo, a za zagazowane stare szroty z roszczelnionymi silnikami, dziękujemy. Nikt o zdrowych zmysłach nie kupi od ciebie starej Beaty z zagazowanym sercem, no chyba, że na inną go nie stać. Co Wy chlopaki macie jakies burzuazyjne wurzuty. nie rozumiem WAS wyglada to tak jabyscie sie skarzyzli ze musiscie placic wiecej za paliwo do auta. BWM juz teraz testuje 7 HYDROGEN. w Tym temacie nie rozmawiamy o paliwach alternatywnych. jakby mozna bylo to bym na słome jezdzil . Rozmawiamy o zaletach wadach i roznicach miedzy Diesel a Pb w BMW po co zaraz sie klucic o lpg
  6. bo tak jest to jest suche paliwo i wcześniej czy pózniej coś pierdyknie , mozna ryzykować jak by był po 1 zeta :mrgreen: w/g mnie to tylko benzyna , diesle dobre w osobówkach / te nowe / ale na długie trasy poza tym do dostawczych , lokomotyw i maszyn rolniczych gdzie momentem się pole orze :twisted2: przytocze slowa z programow poswieconych motoryzacji O LPG najwiecej krzycza Ci , ktorzy w zasadzie nie mieli z nim zadnej stycznosci i tak naprawde nie znaja tego ( bez wtykania Tobie czy Tobie , ze glupi jestes lub cos w tym rodzaju-nic z tych rzeczy ) LPg nie wplywa na szybsze zuzycia poszczegolnych elementow silnika. Jest bezpieczny tak samo dla Ludzi jak i maszyny. Faktem jest ,ze instalacja kosztuje jak i jej fachowe zamontowanie i tak jak w przypadku diesla oplaca sie dla osob robiacych wieksze przebiegi od srednich. Ale tu nie miejsce na swoje opinie odnosnie LPG. Rozmawiajmy o Dieslu
  7. czestek1 odpowiedział(a) na manieksw temat w E36
    Jest tam nit?bo juz nie pamietam
  8. czestek1 odpowiedział(a) na klema temat w E36
    Mowisz o tulejach wachacza przedniego. Owszem jest to guma, ale kiedy pchasz kolo od przodu ku drzwiom nie moze byc tam takiego luzu , ktory wywolujesz noga. Masz wyeksploatowane tuleje przez co auto jest niestabilne. Wymien to bo to jest Twoje bezpieczenstwo.
  9. czestek1 odpowiedział(a) na Kakuś temat w E60, E61
    Jak dla mnie ta polka samochodow BMW jest nieosiagalna- dosadnie mowiac jestem biedny i nie moge pozwolic sobie na taka maszyne. ALe jakis rok temu czytalem na forum problemy jakiegos posiadacza seri 7 ( z USA) i opisywal perypetie odnosnie diagnostyki i obslugi od strony elektronicznej tego samochodu, nie chce klamac ale chyba cos , ze inne DME itp. Nie mogli wyeliminowac podstawowych bledow w elektronice auta w serwisie BMW bo nie mieli po prostu odpowiednich narzedzi.
  10. nie placi sie juz od 2007 r. darowizny i spadki przekraczające 9637 zł (od jednej osoby w ciągu pięciu lat), trzeba w terminie miesiąca zgłosić "właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego", czyli naczelnikowi urzędu, w którym się rozliczasz z podatków. Przy spadku - termin na zawiadomienie naczelnika liczy się od dnia uprawomocnienia się orzeczenia sądu stwierdzającego nabycie spadku. nie urzadza mnie to bo znowu zezba w kupie a i dodatkowo nie moge sie zglosic w US-bo mnie sicgaja za mandaty i komornik by mnie przyciskał( a splacam malymi kwotami)
  11. Pracujac w tym kraju nie zauwazylem tego, zauwazylem cos innego za to. Auta tam nie sa tansze a o prawie 150% drozsze niz u NAs. Dlatego ludzie tam dbaja o samochody bo sa koszmarnie drogie w zakupie i serwisie. byłem. a wiekszych herezji nigdy nie czytałem od tych co Ty napisales stary naprawde :lol: ale cóż pozostaje tylko przyklasnąć :clap: podam Ci przykład nowego auta : np. lexus250A w PL 155tysięcy, a w de 121tyś, różnica masakratyczna Człowieku jest przeciez unijna dyrektywa ze ceny netto maja byc takie same. z tym ze w naszym kraju w cene brutto wchdzi masa pierdół ktora tworzy Ci 20 -30 tys róznice w cenie!! poczytaj sobie ---> http://www.twoja-firma.pl/wiadomosc/16781525,ceny-samochodow-w-polsce-jedne-z-najwyzszych-w-ue.html to tylko kropla w morzu przykładów dyrektywe o cenach netto i brutto tez sobie sprawdz i nie pisz wiecej takich bzdur! Nie szydz ze mnie tylko przeczytaj dokladnie a nie sie zachowujesz jakbys wszytskie rozumy zjadl na sniadanie. Podpierasz swoja wypowiedz o NIEMCY a DK to Dania wiec roznica jest zasadnicza.Wiec nie osmieszaj mnie dla porownania link z DK http://shopping.kelkoo.dk/ssc-173601-lexus-is200-2-0-sport.html i z Pl http://moto.allegro.pl/18212_seria_is.html?id=18212&shops=&hide_categories_form=0&motoad=0&state=0&city=&view=gtext&order=t&buy=0&listing_sel=2&listing_interval=7&price_from=&price_to=&change_view=Poka%C5%BC&a_text_i[1][0]=2000&a_text_i[1][1]=2000&a_text_i[4][0]=&a_text_i[4][1]=&a_text_i[5][0]=&a_text_i[5][1]=&a_enum[12]=all&a_enum[13]=all&a_text_i[14][0]=&a_text_i[14][1]=&a_enum[15]=all&a_enum[16]=all&a_enum[178]=all&a_enum[199]=all i nie wciskaj kitu :mad2:
  12. Wyslalem zapytanie do UM i kobieta z informacji o wspolw. ojca odpisala , ze: Albo kupuje auto za granica z ojcem, albo kupuje sam i w kraju umowa sprzedazy lub darowizny przenosze polowe wlasnosci auta na ojca. czyli kaszana ogolna bo jak sprzedam ojcu polk auta to zaplaci podatek od wzbogacenia. Moge zawsze podpisac za niego umowe przy kupnie od niemca-tylko nie wiem czy w niemieckim urzedzie mnie za to nie scigna bo go nie bedzie, plus w polskim urzedzie baba moze podwazyc wiarygodnosc podpisu ojca przy formalnosciach rejestracyjnych( bo chce wziasc upowaznienie zeby go nie ciagac po urzedach bezsensownie)
  13. ...byles tam? Pracujac w tym kraju nie zauwazylem tego, zauwazylem cos innego za to. Auta tam nie sa tansze a o prawie 150% drozsze niz u NAs. Dlatego ludzie tam dbaja o samochody bo sa koszmarnie drogie w zakupie i serwisie. ( moje BMW warte u nas 10 tys wycenili na prawie 50 tys DKK, jak dostalem kamieniem w szybe przednia to za wymiane chcieli 6 tys DKK)
  14. W zrob to sam jest temat odnosnie kasowania DME, poczytaj komputer zresetowal sie , ale chyba nie do konca. Zajzyj tam
  15. A czego Ty tu nie rozumiesz? Człowiek pojawia sie w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie. :worried:
  16. czyli pisze normalnie umowe dwujezycznie ( pod spodem niemeickiego po polsku) i to wszystko?a co z briefem w urzedzie niemieckim?nie wnikaja w nic?
  17. Jak to sie rozgrywa? Chce Kupic auto w Niemczech, chce tak jak poprzednio wciagnac ojca na wspolwlasciciela. Jednak do sprzedajacego bede jechal bez niego. w urzedzie nawet przy odbieorze stalego dowodu byl problem bo ojca nie bylo a byl wspolwlascicielem. Jak to ugryść?
  18. ja złosliwy tez nie jestem, mowie tylko jak postrzegam ta sprawe. Coraz bardziej wydaje sie , ze to jakies absurdalne pretensje sa, takjuz jest skonstruowany swiat, wszedzie mozna sie doszukiwac problemow i probowac "uleczyc " nasza planete.
  19. Drzewo nie zabiło tej kobiety tylko jak w kazdym "wypadku" Głupota, Brawura, Brak rozwagi,Nierozsadek, Zbieg okolicznosci-miejsca i nastepujacych po sobie zdarzen. Czyli w 99% człowiek. Zima, jedziesz-poslizg , uderzasz w drzewo giniesz...Widocznie za szybko jechales-brawura, Nierozsadek bo jak jest zima to oblodzenia nie sa anomaliami pogodowymi, Brak rozwagi i przewidywania. Moj pkt widzenia.
  20. Awaryjnosc diesla chyba nie ejst malym kloptem w tej stajni?! Bez porownywania Ford, BMW, BENz Alfa dzisiejsza technologia jest niedopracowana skoro wysiadaja wtryskiwacze, turbiny . gdzie sa czasy Merca 124 Diesel , motor niczym "piec koza" z kominem z tyłu przpalacym wszystko co tylko sie zapali ? ! Technologia niedostosowana do warunkow w jakich bedzie pracowac.....czy jak
  21. czestek1 odpowiedział(a) na MisiekBMW temat w E39
    A moze BMW robi delikatne podzespoly silnika ? Moze zbyt skomplikowane i awaryjne technologie zamiast prostoty z zachowaniem zasady działania.
  22. czestek1 odpowiedział(a) na MisiekBMW temat w E39
    Turbina z dnia na dzien nie wysiada, musiala bys zle uzytkowana. Kolejny raz sie utwierdzam w przkonaniu , ze Diesel= mozliwosc pojawienia niespodzianek , niezaleznie czy "okazja " czy auto serwisowane od A do Z
  23. Dowiemy sie jak sie sprawa zakonczyla? :doh:
  24. czestek1 odpowiedział(a) na MisiekBMW temat w E39
    kolalysy, ale powiedz tak z reka na sercu, kupiles moze za okazyjna cene ? :) ...właśnie. Powiedz otwarcie bez mydlenia oczu co i jak? :|
  25. OSD swieta racja( mam podobny tok myslenia) Ale wiesz,kiedy sie szuka jakiegos auta dla siebie to zakladasz jakas kwote szukasz, i co? czesto znajdujesz oferte ,ktora i tak przekracza Twoj budzet :| Ale jest wielu takich co musza sie zamknac w kwocie XXzł i koniec szukanie potem silowo czegos z czego zasadniczo nie beda zadowoleni bo sobie nie mga pozwolic na to aby dolozyc jak to piszesz 2 tys euro( w polskich realiach dla przecietnego zjadacza chleba to spora kwota) No i potem jest tak jak piszesz w poscie-o kloptach bolaczkach i problemach. Dokladnie co ma wisiec nie utonie co ma kosztiowac to kosztuje! A kupowanie czegos w zasadzie na sile ( bo mam tyle i koniec -co w zasadzie nie daje nam szans zakupu czegos co jest na rynku za ta srednia kwote) bo to takie kupowanie czegos na co tak naprawde NIE STAC. a kazdy zakup cagnie za soba jakies wydatki-oczekiwane lub mniej. Ja rezygnuje z Diesla, kupie 318 ( 143KM)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.