Treść opublikowana przez czestek1
-
Przepustnica...
Zapobiegawczo zrob to, nic Ci nie zaszkodzi.
-
Przepustnica...
To wez przekasuj DME .iNSTRUKCJA J jest na forum w dziale zrob to sam
-
sekwencja zenit-dylemat
W Polsce nie ma mozliwosci rejestracja auta z urzywana instalka LPG.wez tez to pod uwage
-
Przepustnica...
nie powinna miec , jesli obroty nie faluja to sterownie krokowca z TPSa jest prawidlowe wiec dziala przepustnica odpowiednio, wina moze byc tez w przewodach WN, przewodach powietrza, swiecach, wtryskach, a nawet w paliwie
-
[e36] pytanie do ekspertów.
Jako expert rowniez odsylam Cie do wyszukiwarki, i ganie za nie czytanie regulaminu. :nienie:
-
chłodzenie- norma czy nie???
O to tak jak w innych BMW :8) a powaznie te elementy powinienes wymienic na koncu, jesli spusciles plyn i nie bylo w nim jakis drobinek metalu z łopatek wirnika pompy( choc teraz sie chyba produkuje z plastikowym wirnikiem) to nie bylo podstaw do wymiany w pierwszej kolejnosci pompy, jesli silnik grzal Ci sie a wiatrak wentylarota mozna zatrzymac palcem, wiatrak okrecal sie z wieksza predkoscia -tak wzrokowo to rowniez nie bylo podstaw do wymiany sprzegla. Po co robic cos od tylu i od nadrozszych czesci. Odpowietrz uklad zobacz co bedzie sie dzialo, jak nie da zadnych zmian wymien termostat i odpowietrz raz jeszcze.
-
chłodzenie- norma czy nie???
:worried: to co Ty wymieniles?plyn? i to jest to wszystko? tak czy siak wskazowka nie ma prawa sie wychylic bardziej niz norma czyli 88-90'C nawet jesli bys po pustyni jezdzil, Termostat moze byc zakamieniony zasadniczo od tego sie zaczyna podczas poczatkow przegrżania silnika.
-
Co wybrać z napędu?
No wlasnie a co z tym odatkiem na LPG? Chlopaki wiecie cos wiecej bo takie plotki juz kraza od dluzszego czasu i zaczynam sie niepokoic. :roll: zainteresowalem sie i postanowilem poczytac info. link dla zainteresowanych http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/akcyza;w;gore;-;money;pl;protestuje,217,0,347609.html MOwiac w skrocie teraz w 1 tonie gazu jest zawarte ok.700zł podatku, chca go podniesc do 1100zł wiec cena 1 litra LPG bedzie wyzsza o 30gr. Jak to napisali...i tak kupia bo jezdzic musza. no i zmiany te chca juz wprowadzic od 1 wrzesnia
-
mam dosyć fotoradarów stacjonarnych, czy jest jakiś patent??
Po 1 w tytule chyba nie E46 a E36, po 2 ten spray to mozna sobie caly w buty napryskac-moze sie bedzie wyzszym, po 3 folia nie dziala, Jest jedno rozwiazanie i recepta na to ustrojstwo......jezdzic tak zeby nie przekroczyc predkosci. :norty: podołasz?!
-
NIE WIEM CO SIE DZIEJE Z PLYNEM CHLODNICZYM POMOCY!!!
wyciek moze byc tak niewielki ,ze nie zauwazysz go golym okiem, woda wyoaruje ale jesli plyn skapuje powiedzmy z wezykow idacych do nagrzewnicy to jakis element moze byc w takim bialym osadzie, moze masz tez uszodzyny korek i przpuszcza , uwalnia plyn w postaci pary
-
Problem z obrotami na biegu jałowym
kwk kolega napisal , ze wymienil regulator biegu jawolgo czyli "KROKOWCA" sprawdz dokladnie dolot, zrob reset DME
-
Biały kierunek, mieszane uczucia po zmianie. Oceńcie.
teraz wyglada jakby za swierzo..."dresiarsko"
-
Pytanie o silnik :)
..dla zabawy? sprzedaj auto i kup inne.chyba lepsze rozwiazanie
-
Czuc zapach Pb ......
miki sprawdze twoja wskazowke, jednak powiem Ci, ze zapach benzyny przy zamknietych szybach i wlaczonym nadmuchu NIE wystepuje.......jedynie przy otwartej szybie gdy powietrze"zawiewa" do srodka
-
Czuc zapach Pb ......
Chlopaki od jakiegos czasu ( kilka miesiecy ) podczas jazdy z otwarta czy uchylona szyba czuc zdecydowanie zapach benzyny. Moge tez powiedziec, ze w okolicach przodu po zatankowaniu wiekszej ilosci paliwa do zbiornika powyej 40 l rowniez czuc zapach benzyny. do tego smiem twierdzic, ze silnik jest "zalewany " jednak nie jestem tego pewien , ale od niskich obrotow wciskajac pedal gazu silnik potrzebuje troche czasu zeby sie POZBIERAC, jest zdecydowanie przymulony. POsiam gaz i jadac na LPG silnik plynnie reaguje na pedal gazu. A jadac na PB tak jakby byl przydlawiony. Moje pytanie czy ktos z Was ma jakies sugestie co do tego klopotu?!
-
rozwalona w mak przez E38 - POTRZEBNA POMOC
dla mnie bomba :) hipotetyczna sytuacja: jestem sobie zlodziejem aut - spodobala mi sie jakas furka - rzadko spotykana, ladny stan i wogole.po co mam szukac gdzie gosc trzyma autko - zapisze rej i juz wiem gdzie sie w nocy mam udac na wycieczke. Skandynawia to nie Polska, rano chodze do pracy, auta pootwierane , kiedy byl mroz odpalone stoja na ulicy -drzwi otwarte. Inne realia :norty:
-
Wali wodą z rury na benzynie i falują obroty....
W paliwie jest woda-mam nadzieje, ze zdajesz sobie z tego sprawe, przy spalaniu gazu wydziela sie również woda, woda skrapla sie tez w ukladzie wydechowym, woda skrapla sie w zbiorniku paliwa.....tylko teraz wszytsko ma swoje powiedzmy normy. NIe sadze aby przepuszczala uszczelka pod glowica, objawy zauważyłbyś , dymienie , smietana na korku oleju, ubytki plynu. Problem lezy w regulatorze biegu jałowego bo poiwedziales ze na LPG jest ok.czyli wniosek jest taki ze silnik krokowy jest niesprawny lub zle sterowany. Pomijam nieszczelnosc ukladu dolotowego-bo powinies sprawdzic to jako 1. Odpal silnik na Pb i odepnij wtyczke od krokowego- jesli praca silnika jest taka sama to masz odpowiedz na swoje pytanie, jesli obroty wskakuja na poziom okolo 1200 i sa stabilne to masz potwierdzenie, ze krokowy działa, tylko nie wiadomo czy sie zacina czy otrzymuje zle napienie z komutera, idac po nitce TPS, przeplywka
-
Czy e36 i e46 były ocynkowane?
Klapa bagarznika -newralgiczne miejsce w e36, ten typ tak juz ma- oznaki korozji moga pojawic sie na spawach, na dolnej krawedzi klapy. co do e46 widzialem kilka sztuk z rdza-zdumiewajace, przeciez bezwypadkowe :duh:
-
Ubytek litra oleju po 8tys km.
Amen :)
-
Ubytek litra oleju po 8tys km.
MOj motor 241tys kmna jezdzie mieszanej , LPG Pb w ciagu przebiegu 15 tys km zechlal wlasnie ta norme co wsponial kolega wyzej mianowicie wlalem jemu 2 l oleju plus jeden dodatek 300ml Firmy L MOLLY byla to wylacznie jazda w miescie czyli w bardziej ekstremalnych warunkach.auto nie kopci pracuje normalnie, nie ma zadnych wyciekow widocznych na zewnatrz. jeden silnik bedzie porzeral oliwe a inny nie i nie ma sie tu po co martwic
-
Zakup BMW
TDS? musi byc zadbany technicznie, wiele silnikow wysiada bo jak si enei dba to tak jest 2.0 sam chcialem 5tke z 2.0 ale mysle , ze tak jak w 3 1.6 ma ma spalanie w zasdadzie identyczne do 1.8 a roznica osiagow jest juz odczuwalna. Do tej masy i gabarytow wiadomo najbardziej dynamicznie sie jezdzi z 4l:) ale 2.5 bedzie wystarczajacy ceny popatrz na allegro co ile kosztuje i masz juz spojzenie
-
Mam problem pomocy
moze to byc uszkodzenie przeplywki, odlacz na zapalonym wtyczke i zobacz czy jest reakcja jakas, sprawdz tez czy nie pekl jakis przewod od powietrza bo lewe powietrze moze go dlawic tez bardzo
-
Dokładki do zderzaków. Co o tym myślicie?
dąbasz, umyj auto, wypoleruj lakier, posprzataj zadbaj o szczegoly, nie znieniaj tego co jest dobre, pieniadze Ci sie przydadza na cos innego
-
Dokładki do zderzaków. Co o tym myślicie?
Powiedz , ze to tylko zart....... :shock: co ty masz wakat jakis w slozbach drogowych? bedziesz odsnierzal? po co Ci to?skoro uwazasz, ze to jest FAJNE - 95 % ludzi ma jedno wspolne zdanie na to- "wiesniarstwo" sory za dosadne slowa.Pozdrawiam
-
bierze oleju dosyć dużo. jaka przyczyna??
skoro cisnienie ok, wyciekow nie ma, to nie wyparowal sam. skoro ubywa go spora ilosc , oznak nie widac pod autem, silnik czysty to musi byc spalany