Skocz do zawartości

czestek1

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czestek1

  1. W e36 takie stuki raczej dochodzily z przedniego zawieszenia a TYl byl cudowny- na nierownosciach sie czulem jak w pontonie na wzburzonym jeziorze :wink: A tu w karoseri nic , w srodku glusza nic nawet nie trzeszczy ylko to zawieszenie Puu Puu Puu. Jade po gumy , wcisne je w sprezyny zobacze co bedzie. ewentualnie zaloze zimowki i tez bede obserwowal zachowanie.
  2. Mam e46 po lifcie , auto ma maly przebieg na przegladzie sprawdzone cale zamieszenie ( nowiutkie amortyzatory tył) kiedy pokonuje poprzeczna nierownosc na jezdni ( mala falka, jakies pekniecie w jezdni ) z tylu sluchac PUU PUU gluche stuki. Myslalem ze to ta ciazka podloga w bagarzniku wiec ja wyjolem, ale to nie to. Poprzednio mailem e36 na 205/60R15 a teraz sa 225/50R16 czy to te opony? w e36 bylo jakos bardziej sprezyscie, plynnie a tu twardo. W brifie miam wypisane jakies dziwne sprawy o roznych duzych wymiarach kol nie wiem, moze mam jakies niestandardowe zamieszenie?
  3. czestek1 odpowiedział(a) na czestek1 temat w E46
    Pozycja 1 i masz taka dzwigienke(suwak) ktora mozesz regulowac do gory badz na dol tam wlasnie ustawiasz czulosc czujnika czyli reasumujac ten czujnik deszczu to hała mała bo normalnie na pozycji 1 ustawimy wlasnie przez siebie cykl wycieraczek. To po co ten czujnik :|
  4. Znacie przeznaczenie tego czegos? male plastikowe mam to na szybie przedniej w gornym rogu prawym. ARAT Spezialhalterunegen? %5B640%3A480%5Dhttp%3A//images48.fotosik.pl/15/af2ae78d4db942cf.jpg %5B640%3A480%5Dhttp%3A//images41.fotosik.pl/15/64c6e0ca2277f579.jpg co to za glosnik-syrena do czego ona moze byc? nie mam ani Navi ani telefonu. http://images27.fotosik.pl/279/9bdd30c4e89ba695.jpg A to czujnik ktory po wjezdzie w tunel wlaczy mi swiatla czy sie myle?
  5. chodzilo mi o to aby uslyszec ze najlepiej to albo blokade skrzyni, albo alarm albo odciecie zaplonu w pilocie jak kiedys mialem.
  6. Nasluchalem sie zatrwazajacych opowiesci, o tym jak kradna na bezczelnego z posesji, garazy, parkingow auta, aby potem zadzwonic i wyludzic pieniadze za zwrot samochodu. MOje auto to E46 lifting , garazuje w garazu podziemnym na brame z pilotem, auto jest parkowane w osobnym boksie ( z siatki) z 2 kludkami. Auto zamykam tylko za pomoca kluczyka.....co z tego?! tacy fachowcy to potrafia cuda , na ile to zabezpieczenie daje pewnosc bo boje sie normalnie parkowac w miescie. Co polecicie-alarm , odcinke zaplonu? Co Wy macie?
  7. czestek1 odpowiedział(a) na czestek1 temat w E46
    O to juz wiem jak dziala ten czujnik deszczu:) co do zamknietych drzwi- w seacie ojciec ma tak ze po wyjeciu kluczyka czy zagaszeniu silnika drzwi otwieraja sie a Seat to czysty golf.....ale co z BMW?
  8. Zaniz o te 30% , najwyzej wezma Ci policza z tabeli, jesli urzednik bedzie mniej spostrzegawczy -noz widelec.przejdzie i kazada stowa wydarta z paszczy tych wyskiwaczy, sie liczy. Okradaja Nas z kazdej strony, podatek od podatku ... :duh: Mnie powidzial kierownik w pokoiku zwierzen , ze jak sie nie zgadzam z podniesiem kwoty od ktorej nalicza mi Akcyze to mam udowodnic , opiniami rzeczoznawcow ze auto ma usterki obnizajacego jego wartosc do ceny jaka widnieje na umowie.
  9. czestek1 opublikował(a) temat w E46
    Ponawiam pytanie bo zamiescilem je poprzednio w nieodpowiednim dziale( wydawalo mi sie , ze umiescilem go tam gdzie byc powinien-ale MODERATOR mnie uswiadomil) Mam kilka "dodatkow " z ktorymi wczesniej nie obcowalem na codzien i chcialbym sie dowiedziec co nieco o nich. DSC ||| jaka jest roznica odczuwalna dla mnie kierowcy w porownaniu z DSC ?( zanznaczam , ze wiem do czego ten system sluzy i jak dziala) Mam czujnik deszczu, kiedy kropil deszcz dzwignia wucieraczej byla w pozycji ZERO nie bylo reakcji pior, ustawia sie to w jakis sposob czy moze fizycznie czujnika NIE MAM?! Mam czarny wielkosci pudelka zapalek , plastikowy kwadracik w gornym [prawym ropgu szyby przedniej, co to jest i jakie moze spelniac zadanie? Ostatnie pytanie , zamek rygluje drzwi po przekroczniu jakiejs tam predkosci, kiedy silnik gasze i wyjmuje kluczyk ze stacyjki drzwi sa dalej zaryglowane. Otwarcie nastepuje po nacisnieciu przycisku na tunelu srodkowym lub 2 razy ciagne klamke. Tak jest czy moge to zmienic. Mam chyba z 6 ksiazek od auta, ale nie rozumiem jezyka tech. niemieckiego i nie moge rozgrysc tych spraw. Podpowiedz......... :oops:
  10. Czyli samochód wart np. 70 000zł w eurotax, a ja kupię za 79 000 zł to policzą akcyzę od umowy a nie wg tabeli...? Oczywiscie bo jak masz nadplate to Ci nie obniza ceny z umowy do tej z eurotax bo petent niech becaluje . Dlatego lepiej zanizac umowy zakupu bo jak sie uda to Szczescie, a jak nie to najwyzej zaplacicie to co formalnie trzeba byloby zaplacic
  11. właśnie TAK
  12. POtwierdzam, trasa mieszana droga ponad 400km srednia spalania wyszla 6,4l/100km Pb
  13. Sprzedalem i KUPILEm e46 po liftingu z 2002 roku, sedan ZDJECIA moze juz dzis wstawie na forum. Auto z NIemiec-ciezkie poszukiwania ale sie oplacilo, niewiele ponad 70 tys km. umowa-z malym retuszem a na niej kwota nizsza niz faktycznie zaplacilem. W urzedzie celnym zlozylem kwity, czekam i wychodzi kierownik zapraszajac mnie do pokoju. " W zwiazku ze zmiana przepisow po 19 lipca.....w sprawie naliczania akcyzy Pana kwota zakupu jest ponizej cen ryznkowych. W zwiazku z tym ustalilismy wartosc Pana auta na XXXXX zł ( wedlug eurotax) ( kwota ta i tak byla nizsza od tej ktora zaplacilem) Po odliczeniu Vatu i jakis tam innych dodatwko cene ustalono na YYYYY( kwota o 10 tys zł nizsza od kwoty zakupu i o 6 tys nizsza od tej sredniej rynkowej) i od tej kwopty YYYYYZł naliczamy Panu Akcyze. Jesli Chce sie Pan cieszyc juz teraz autem polecam zaplate tej kwoty, jesli nie to na podstawie oswiadczen rzeczoznawcy musi Pan udowodnic wady auta obnizajace jego wartosc..." nie oplacalo mi sie rzeczoznawca by wziol ze 2 stowy i na to samo wyszloby,to wiec zaplacilem jakies 250zł wiecej akcyzy od spodziewanej, jednak o ponad 300zł zaoszczedzajac:)
  14. no i co, zdejmiesz oblodzony pokrowiec i szru do bagaznika- taki szlam w brudzie i mokry. A moze rozwiesisz go na ogrodzeniu Parkingu zeby sie wysuszył ?! Dobrze robisz , ze kombinujesz aby auto bylo zadbane ale to nie zda egzaminu . Ja mialem taki na szyby i dach, rano lecialem w gajerku jadac do pracy go zdjac i szybko do klatki na strych go rozwiesic-rece i cos zawsze bonusowo ufajdane?! . Liczylem tez na zimowy wiaterek ktory trzepotal tym jak chcial
  15. Zmien parking lub wynajmij garaz (miejsce parkingowe w podziemnym garazu) Ten pokrowiec z allegro i jemu podobne to szajs, szwy laczace nie sa dopasowne do jednego auta bedzie sie nadmuchiwac i bedziesz wracal po auta a to dziadostwo bedzie gdzie latac po parkingu.
  16. Zima dodajmy niska tem. i wode. zrobi sie skorupa , zamarznieta na samochodzie. Kolejna sprawa kiedy juz zdejmiesz z auta ten pokrowiec to co z nim dalej? do bagaznika?Jamialem kiedys takie cosik ale na zakrywalo szyby i dach-szmelc bo nie dopasujesz tego do danego auta , czasem gumy mocyjace puszczaja, lata to trzepie sie nadyma od wiatru.
  17. Dział nie ten . Moze kolo dwumasowe? Moze sprzegło?
  18. czestek1 odpowiedział(a) na Damian e34 temat w E36
    zadnej strumienicy nie zakladaj
  19. Fajna sprawa z tym Twoim postem. :clap: nie omieszkam wykorzystac Twoje wskazowki
  20. Ustawiono ci zbieznosc na przodzie i tyle? 3 opcje albo masz dalej nie ustwiona zbieznosc, albo masz uszkodzone opony lub najgorsza Twoj samochod nie jest prosty.
  21. No na pewno najpierw się zapoznam. Poza tym jak wspomniałem za tą sumę raczej powinien się sprzedać jeszcze przed komisem. No i chce kupić najpierw samochód a później sprzedawać e34. na dwoje babka wrozyla . jeden sie sprzeda szybko a drugi szybciej wrosnie w asfalt. Kupisz 2 auto i bedziesz sie potem bujal z tym ktorego nie sprzedales, w koncu zacznie byc ci obojetny i zeby sie go wyzbyc walniesz niska cene.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.