Treść opublikowana przez czestek1
-
Dokladna pojemnosc e46 316 po liftingu
Wiem , ze pojemnosc silnika w e46 po liftingu ( koniec roku 2001) 318stki wzrosla do 1995ccm co dalo nam moc silnika 143KM, a jaka jest pojemnosc tego slabszego motoru o mocy 116KM......tej 316stki?
-
Luźna gajga biegów- naprawione :D
rozumiem, ze "gubisz" 4 ?
-
Nie wiem co mam pod maska .... Pomocy
Masz silnik 1895ccm i moc jego 105 KM oznacozne jako wlasnie 316 stka, 318stka ma ten sam silnik 1895ccm ale moc 118KM.To sa te same silniki ktore montowano w e46 od 98 roku az do liftingu. Jesli sie myle to mnie koledzy poprawia
-
jade po auto do niemiec, pare pytań!!!!!!!!!!!!!
to ustalmy bo ja nie mam o tym fioletowego pojecia ja jako szary uzytkownik zycia jadacy po auto dla siebie ( chcacy przyciac na akcyzie i zanizeniu umowy kupna auta-z wpisem ze COS TAM uszkodzone, obrysowane) jestem zobowiazany wykupic zolte tablice wraz z ubezpieczniem , po czym moge sie poruszac tylko 5 dni w polsce. Reasumujac czytalem o klopocie z zalatwieniem UC potem czakaniu na jakis kwit o zaplacie podatku nie zdarze zarejestrowac auta w 5 dni a chce miec mozliwosc poruszania sie nim kiedy tego nie zalatwie do konca.Wiec jak to zrobic :| ?
-
jade po auto do niemiec, pare pytań!!!!!!!!!!!!!
kolego a jaka jest roznica miedzy czerwonymi a tymi zoltymi. Czy te czerwone maja juz w tej cenie 150e jakies ubezpieczenie czy jak? Jak biore zolte to w jaki sposb nalicza ubezpieczenie niemcy?i ile moge na tym wszystkim poruszac sie w polsce( bo jak czytam co i jakie ceregiele sa u nas to chyba z miesiac mi zalatwienie formalnosci zajmie :mad2: )
-
Touring przecieka - mokre dywaniki z tyłu
Podobny klopot mialem w Tigrze, budowa auta inna ale problem ten sam. Po dluzszym czasie w w aucie pojawil sie zapach skislej brudnej wody plus do tego plesn na wyladzinie. zaczolem szukac problemu od podlogi( byly tam jakies korki gumowe -myslalem ze jakis zgubilem) potem zdejmowanie tapicerki i sie okazalo. Woda leciala od kanalikow odrpowadzajacych wode z tunelu odprowadzajacego wode wokol uszczelki klapy. U ciebie problem jest innej materi o jesli drzwi przeciekalby to woda kapalaby od gory . kiedy otwierasz drzwi to gdzie woda leci? z samych drzwi czy z okolicy uszczelki na karoserii. Byc moze leci po uszczelce od dachu i gdzies przy kanapie przepuszcza.
-
jade po auto do niemiec, pare pytań!!!!!!!!!!!!!
pytanie; :wink: jesli napisze sie umowe ze sprzedajacym na kwote TROSZECZKE nizsza niz ta , ktora wziol do reki czy w urzedzie Niemieckim jakos to sprawdzaja , czy tylko sie tego czepiaja w Polsce przy NALICZANIU Akcyzy w UC?
-
Ktoś płacił ostatnio akzyze ta ten model?
A znacie to?! Jak to sie ma do terazniejszyosci i faktycznych kosztow. http://www.autokalkulator.pl/ Chce kupic e46 D za okolo 9 tys e. i jak to sie bedzie mialo do tej Pańszczyzny ktora ze mnie zedra? Gadac z Niemcem zeby napisac umowe na 2000 e bo jest uszkodzenie jakies silnika czy jak? :|
-
istnieje 316i 1.9 140km??
Po lifcie w 2001 roku silnik oznaczany 1.8i ( czyli 1895ccm) byl ze 118 podciagniety na 140. Jednak nie jestem tego pewny bo sugeruje sie tym, zekiedy przegladam MOBILE.DE zauwazylem taka zaleznosc.
-
awaria podświetlania zegarów i reszty ;/ help
to "zwatuj " a bialy proszek moze swiadczyc o spalonym rezystorze, ale sprawdz to, ja moj sciemniacz rozbieralem kiedy mi sie to przytrafilo ale na "OKO" bylo ok i szykalem usterki dalej az ja znalazlem w panelu srodkowym :norty:
-
awaria podświetlania zegarów i reszty ;/ help
wina moze byc zwarcie jakiegos przewodu od podswietlenia u mnie ta sytuacja miala miejsce kiedy przewod od zarowki podswietlajacej popielniczke dotykal metalu pod wykladzina. Przy tym wszystkim sciemniacz grzal sie niemilosiernie.
-
Przegląd - powymianiac
Przepraszam Cie Dura, ale Twoje pytanie wydaje sie delikatnie ujmujac smieszne. Skad mam/mamy wiedziec co masz wymienic w samochodzie. To Ty nim jezdzisz a nie My wiec Ty powinienes znac jego bolaczki. Przeglad techniczny nie zmusza Cie do wymiany czegos co jest sprawne. Pojedziesz to sie dowiesz, jesli cos mu dolega, czego nie jestes swiadom-Pan Ci podpowie, zebys to w najblizszym czasie dla swego bezpieczenstwa wymienil/naprawil. A jak sie tak obawiasz tego przegladu to jedz do mechanika i niech Ci zrobi przeglad i zasugeruje ewentualne awarie, ktore zdyskwalifikuja Cie u diagnosty :roll: Na to wyglada przyjacielu ze nie zrozumiales mojego pytania. Chodziło mi o ewentualne filtry (jakie) i rzeczy które sie wymiania na zwykłym przegladze. Nie mowie tu usterkach mechanicznych. Akurat to chyba jestesmy w stanie okreslic sami. przebieg 149 tys. za miasiac miaja przeglad w dowodzie a od kupna (maj 2008) specjalnie nic nie wymianialem jedynie olej i filty ZAPrzeczasz sam sobie, pisales , ze wymieniles olej i FILTRY a teraz pytasz znowu jakie filtry wymienic. Goscia co wbija Ci pieczatke do dowodu nie interesuje czy masz ywmieniony filtr oleju, paliwa, czy masz roztocza i grzyby w ukladzie klimatyzacji. .... jesli masz spalona zarowke wymien ja, jesli masz wytarte opony wymien je.......dalej nie rozumiem Twojego pytania zawartego w TYTULE w dodatku z bledem, ktory nie przekazuje zadnej informacji tylko moze dac do myslenia o osobie zakladajacej post. skoro auto nie wykazuje zadnych usterek , nie doszukuj sie ich. Kiedy kupiles auto w maju mogles wymienic wszystkie filtry, i plyny eksploatacyjne jakie sa w aucie, bo nie wiesz kiedy byly wymieniane , chyba, ze znasz poprzedniego wlasciciela i wiesz co bylo robione i w jakim terminie.
-
Przegląd - powymianiac
Przepraszam Cie Dura, ale Twoje pytanie wydaje sie delikatnie ujmujac smieszne. Skad mam/mamy wiedziec co masz wymienic w samochodzie. To Ty nim jezdzisz a nie My wiec Ty powinienes znac jego bolaczki. Przeglad techniczny nie zmusza Cie do wymiany czegos co jest sprawne. Pojedziesz to sie dowiesz, jesli cos mu dolega, czego nie jestes swiadom-Pan Ci podpowie, zebys to w najblizszym czasie dla swego bezpieczenstwa wymienil/naprawil. A jak sie tak obawiasz tego przegladu to jedz do mechanika i niech Ci zrobi przeglad i zasugeruje ewentualne awarie, ktore zdyskwalifikuja Cie u diagnosty :roll:
-
Pytanie odnosnie klimatronik-a
Wlasnie o to mi chodzilo, dziekuje Wam :P
-
Pytanie odnosnie klimatronik-a
Powiedzcie mi prosze jak to jest z tym klimatronikiem w e46 jak i pewnie w innych modelach. Czy mam mozliwosc wlaczenia nawiewu powietrza bez wlaczania 'ukladu kilmatyzacji"? W lato czy moge puscic powietrze z zewnatrz bez chlodzenia i czy w zime moge dac nawiew cieplego powietrza bez podgrzewania go przez klimatyzacje? moze prosciej w manualnej jesli nie wcisne guzika od klimy moge regulowac nawiew pokretlami, a czy z klimatronikiem zawsze bedzie zalaczany uklad klimatyzacji?
-
316i spalanie i trwałość
zadbanego BMW zycze......
-
Sprzegło albo nie umiejetnosc...Pomocy...
to moga byc tylko takie sybiektywne odczucia...moze to kwestia przyzwyczajenia do samochodu, a moze kwestia juz krotkiego skoku sprzegla, jak wsiadam do ojca auta tez to mam, ale w sumie on tez tak "szarpie jak jezdzi " puszczaj sprzeglo plynnie i dodawaj gazu bo skoro dziala to normalnie na niskich obrotach to nie bedziesz rozbieral skrzyni do tego aby sprawdzic skrzeglo
-
316i spalanie i trwałość
Przepraszam Panowie, ale kiedy taki temat zaklada jakis kolega to besztacie go i wstawiacie :search: :search: :search: a tu co..............brak obiektywnego traktowania wszystkich czlonkow forum, tylko dlatego, ze to kobieta :modlitwa: jesli tarktowac to wszystkich rowno a kazda z tych informacji znajdzie na forum!!!!
-
[E46] wibracje na kierownicy podczas hamowania
U mnie byl brak luzow, wszystko w jak nalepszym porzadku, drganie kierownicy bylo spowodowane oponami-wywalilem je, wstawilem inne i jest :cool2:
- halogeny
-
Remont zawieszenia
Jak masz gdzie czyli garaz i masz odpowiednie narzedzia to wyjmij wachacz wtedy masz jak na dloni. Bo potem musisz to jakos wprasowac a nowego sworznia ja bym mlotkiem nie traktowal, w dodatku kiedy wachacz jest czesciowo zamontowany, nabijaja duza koncowka nasadkowa chya 32, rob tak zebys dal rade :wink:
-
[E-xtra] Do wszystkich co mają zadbane samochody
Znam ten bol, kiedy jezdze ojcowym Toledo z 2000 roku-zadnych luzow, wszystko zrobione zadbane a jak jade to napierdziela jak szalone, mam wrazenie ze kola trzymaja sie tylko na amortyzatorach a w mojej starej babuni bo 15 sto letniej tego nie ma, Kiedy sie o tym zapomina i czlowiek przyzwyczaja to fakt tu cos nam nie pasuje tam cos chyba puka itd. ale wsiadzcie do innej maszyny i zobaczycie o co chodzi;)
-
Remont zawieszenia
No niestety trzeba , tuleje jeszcze jak Cie moge by mogli zdjac i ja nacisnac -bo nakladanie nowej idzie jak po malse -gorzej ze zdjeciem. co do sworznia to nie wybijesz go ani tez nie wysuniesz za pomoca prasy. Trzeba zdjac caly wachacz. Radze kiedy juz go wyjmiesz lub wyjma to wymienic zarowno sworzen zew. jak i wew. plus tuleje- i nie oszczedzaj na tych czesciach bo jak kupisz 5 zł tansza podrobe od meyle czy febii to za kilka miesiecy znowy bedziesz to wymienial
-
Punkty karne
czestek1 odpowiedział(a) na Starvedbody temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyTo jak facetka Ci tak powiedziala przez telefon to chyba tak jest, nie ma co wawalac kasy w bloty, zalatwiaj egzamin, jesli tak to wyglada w swietle tego przepisu mowiacego o tym z jaka iloscia pkt mozna sie ubiegac o zbicie ich z konta. Tak sobie przemyslalem, ze ten kurs jest dla kogos kto ma noz na gardle, wisi Ci 2o PKT a kolejny mandat to zasadniczo odbiera Ci uprawnienia, A ty juz spowodowales FAKT cofniecia Ci uprawnien otrzymujac mandat na 16 pkt , jak wpisza to w rejestr pewnie wezwa Cie do zdania dokumentu.
-
Punkty karne
czestek1 odpowiedział(a) na Starvedbody temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyNie wiedzialem, ze jest w kodeksie taka wzmianka ze jak masz wiecej niz 24 to nie mozesz.... :worried: hym...wiesz co idz najlepiej tam gdzie to sie odbywa i dowiedz sie. Dziwi mnie tez , ze masz mandaty a jeszcze pkty wisza w powietrzu gdzies.Bo niby sa ale ich nie ma wiec jak sie to ma do tego kursu( nie wiedzialem nic o tym przepisie , od 6 do 24 pkt) Idz i sie dowiedz, tak bedzie najlepiej