Treść opublikowana przez czestek1
-
BMW X1
mi osobiscie nie odpowiada ksztalt jaki ma przod , jest kwadratowy jakis plaski( to samo tyczy sie w moim przkonaniu x3). ale za to cala reszta jest ciekawa
-
Ranking awaryjnosci
Wnosze do moderatora jako autor postu o zamkniecie tematu. Moze w ten sposob zakoncze wszelkie niesnaski bo temat i tak jak zwylke zszedl w jakims dziwnym kierunku. A wszyscy poligloci powinni wiedziec, ze Prawda Jest Jak D...A Kazdy Siedzi Na Swojej.
-
Zaparowany Reflektor Pomocy
Pogodzis sie z tym trzeba, w e36 parowanie kosza reflektorow to STANDARD. U jednych bardziej u innych mniej.Reflektory orginalne maja odpowietrzniki. Jesli pracuje zarowka to woda jest usuwana za ich pomoca w postaci pary. ja wyjmowalem i rozkladalem cale lampy-wyczysciłem je tylko i skladajac je ( a trzymajas sie tylko na spinkach metalowych bezklejowo) mozna ewentualnie jakas wazelina tech przesmarowac uszczelki . Po wyczyszczeniu efekt parowania jest mniejszy bo woda nie zostaje na drobinkach kurzu wewnatrz
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
co on tam oskorował? jakiego cielaka czy ktrólika? Do reklamy ŁACIATEgo z nim
-
[E46] Radio kasetowe odtwarzajace MP3
Pewnie wiele osob posiadajacych E46 ma u siebie radia kasetowe jak ja. Podoba mi sie ład na panelu srodkowym i aby jego nie zakłucac ,i nie psuc wygladu nie podjołem decyzji o wymianie radia na, w moim przypadku kochana Alpine z CD. Tani sposob na mozliwosc sluchania muzyki , nie tak dobrej jakosci jak orginalny odtwarzacz CD, MP3 itd lecz zawsze cos. Zakupilem ten cudadzki wynalazek "KASETA z kablem" do ktorej podlaczamy jakis odtwarzacz cd, mp3. ( kupilem tez z ciekawosci transmiter bezprzewodowy- jakos dzwieku jest niska, dlatego zainstalowalem kasete) 1. Kupujemy kasete 2. Zdejmujemy panele maskujace-listwy na desce rozdzielczej( zaczynamy od strony pasazera bo jest nasuwana na bolec tej , ktora zaslania sruby mocujace radia) 3. Wyjmujemy radio 4. Zdejmujemy gorna blaszke , aby miec dostep do wnetrza radia 5. Wkładamy kasete, patrzymy w ktorym miejscu zabki zaślepi kieszeni radia dotykaja kasety i te miejsca po powtornym wyjeciu kasety piłujemy ( pilujemy kasete , nie psujemy nic w radiu), wycinamy przez co klapka sie zamknie i bedzie zamaskowana obecnosc kasety w kieszeni radia. Przy wkladaniu kasety przeciagamy jej przewod do wnetrza radia 6. Kiedy kaseta jest w srodku, przewod tez, a klapka od radia zamknela sie i nie widac od strony czolowej kasety zakładamy gorna blaszke wyprowadzajac rownoczesnie przewod kasety na zewnatrz radia -patrzac od czola na lewa strone. W tym celu nalezy nadpilowac naciac ta pokrywe aby nie kaleczylo przewodu kasety i swobodnie wychodzil na zewnatrz 7. Wkladamy radio na miejsce ciagnac przewod od kasety po desce rozdzielczej w miejscu maskownicy, kierunek kierownica. Przekladamy tak aby wychodzil nam pod kierownica w miejscu tej wneki pod nia. 8. Składmy wszystko i w rezultacie mamy Orginalne Radio komponujace sie z tunelem srodkowym, w orginalnym stanie z zaslonieta kieszenia kasetowa a przewodem na mp3 pod kierownica ( dalej mozna mp3 chowac w schowku z lewej strony lub klasc na puleczce , popielniczce) w miejscy gdzie ten paskudny przewod nie bedzie nam szpecil , wiszac i dyndajac na pieknym panelu srodkowym. wiele koledzy pisali i pokazywali na zdjeciach gdzie i jak umieszczali radia , rozbieranie paneli, wciskanie nowego radia za zdemontowanym panelem naszego orginalnego radia ... Ja prezentuje jakies wyjscie , jakies rozwiazanie na mozliwosc sluchania ulubionych utworow z MP3, bez szpecenia deski rozdzielczej.
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6629607 trzeba miec fantazje :shock: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6663078 zima sie zbliza, płog sie przyda
-
Co ile wymieniać pasek rozrządu?
Tak jak mowisz "pawelk" sytuacje extremalne co do paska, rolek i napinacza....biorac pod uwage za i przeciw ustalono , ze wlasnie 40 tys km jest mometem odpowiednim na wymiane rozrzadu ( u siebie tez tak wymienialem, po wyjeciu rolki i napinacz byly w bdb stanie , pasek na tzw. oKO tez mial sie dobrze , jednak bezpieczenstwo i nasz spokoj trzeba pielegnowac)
-
Co ile wymieniać pasek rozrządu?
MOWIA: łancuch rozrzadu jest niewymienialny bo sie nie uszkadza, na lancuszku mozna zrobic z cwierc miliona km, wymienia sie go kiedy zaczyna byc glosny i to jest chyba najrozsadniejsza skazowka do wymiany zuzucie łancuszka bedzie zalezne od sposobu uzytkowania silnika i jakosci materialu .
-
Ranking awaryjnosci
Nie zakladalem tego posta w celu klutni forumowiczow i agresywnemy przekonywaniu co lepsze a co gorsze. Fakt jest faktem. Auta z kraju wisni , nie wazne czy produkowane w europie czy tam stoja w rankingach lepiej niz inne. Jesli dodatkowo ktos tak idzie za nimi w zaparte niech sie smialo przesiada do "Japonca" bo dla mnie to designerska porazka ergonomi wnetrz- a roczniki z lat 90stych to juz w ogole zenada. A po otwarciu maski to jedynie rozgladac sie za pająkiem. Powracajac do sedna pierwotnego pytania. Awaryjnosc serii 3 , 5 ( bo te sa najpopularniejsze ) jest tak wysoka , ze nie pozwala na walke o przodowe miejsca? Czy Niemiecka solidnosc i trwalosc nie odzie w parze z bezawaryjnoscia?
-
Brzydka praca M40 na Benzynie
1. posprawdzaj wszelkie gumowe weze czy nie ma nieszczelnosci.( gdy silnik lapie lewe powietrze moze miec takie objawy) 2. odlacz wtyczke od regulatora biegu jalowego -krokowego i zobacz jaka jest reakacja silnika, jesli obroty podskocza i beda stabilne to dobrze 3. zresetuj DME potem bedziemy sie martwic dalej
-
Ranking awaryjnosci
codzienny test drogowy przeprowadzany przez szeroka game uzytkownikow to chyba najbardziej obiektywna ocena wytrzymalosci sprawnosci auta w jak ze odminnych warunkach. moze dlatego 1 , ze jest ich mniej niz innych modeli?!
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
Boskie auto musi miec nieprzyziemna CENE.....wsiór jeden
-
Ranking awaryjnosci
Ogladalem na TVNTurbo Raport Turbo i podawali nowy ranking awaryjnosci samochodow, z podzialem na klasy i wiek aut. Rozne marki padały, bo to bardzo pobierzny skrot byl jednak BMW pojawilo sie raz. Najmniej awaryjne auto w klasie aut kompaktowych. A co z reszta??? :doh:
-
dziwnie chodzi na benzynie
Powiedz jaka instalacja LPG jest w samochodzie, jasne ze zatkany filtr powietrza ma znaczenie, moze byc tez filtr paliwa i to dosyc mocno obstawiam dodatkwo pompa paliwa- sa to elementy do sprawdzenia. Dodatkwow elementy o ktorych tez wspominasz Sprawdz najpier to co mozna najprosciej. Wykrec swiece , obejzyj wszytsko na tzw. OKO
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
no za ta CENE 135000 to musi byc cos rewelacyjnego, chyba, ze ON jest dodatkiem -mozna go odpsprzedac na jakies narzady........komus nerke komus watrobe, a pechowiec otrzyma mozg :clap:
-
Problemy dwa.
przytrzymaj dluzej ten przycisk od szyby - moze sie sam wysteruje i bedzie domukal i otwieral jak od strony kierowcy
-
Na zimę 17" tylko jakie.
Dwie zimy przejezdzilem na orginalnych fegach BMW ( te klasyczne z otworami podobnego designu co stalowe zwykle) i nic , zadnego nie widzialem destrukcyjnego dzialania czynnikow na feldze. Takie cuda boble jakies purchawy i zluszczanie widzialem w jakis felgach tanich firm, no tzw. podrubach. w jeszcze wczesnijsyzm aucie tez mialem alusy i nic im ni ebylo byly OZety
- pytanie
-
Użytkowanie klimatronicu w zimie
Klimatyzacja mozna rowniez ogrzewac auto, no ale to juz istotniesza strona aby przemieszac czynniki w ukladzie. Fakt odparowanie szyb jest rewelacyjne.
-
14tys na liczniku dziwne zachowanie turbiny, prosze o opinie
Popatrz w Berlinie, nie wiem jak tam masz z jakims asistance czy cos w tym rodzaju bo auto masz nowe i w trasie jak sie cos dzieje zlego to chyba nawet za granica kraju powinni pomoc. sprawdz to i jak cos to w Berlinie mozesz sciemnic ze auto grymasi i obawiasz sie o dojazd do Polski
-
Opłaty.
czestek1 odpowiedział(a) na Mr S temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneIdz do agenta podaj pojemnosc silnika, wiek auta ( i inne dodatkowe informacje) swoj wiek, tez pytaja jak dlugo sie ma prawko i Ci powiedza, ubezpiecznie jest tez zalezne od miejsca zamieszkania....a nie takie wrozenie z dna szklanki. Temat kosztow eksploatacji temat rzeka, wszytsko sie moze popsuc, rozne elementy kosztuje rozne pieniadze. |Sa tanie i markowe droszcze
-
Szarpiące sprzęgło przy ruszaniu jak jest rozgrzany
Nastepnym razem nim zalozysz temat . POSZUKAJ sam osobiscie tyle o tym pisalem na tym forum, ze mozna ksiazke napisac . tarcza , docisk, lub lozysko........wymieniasz komplet i masz klopot z glowy
-
M3
Cos dla typowego maniaka Tuningu, ale czy eksploatacja tego auta chocby w wekned nie przyspozy klopotu?!
-
Co jest z tym silnikiem ?
silnik jak to silnik, pod maska jest.........zmodyfikowany m40 , zastapiono pasek łancuszkiem . Tylko czemu ten kielich ( patrza na zdjecie prawy) tak sie swieci? auto jest powypadkowe ???
-
Gluche pukanie na faldach w jezdni- PROBLEM ROZWIAZANY!
Ja mowilem o tylnej osi............poszukaj temtu o przodzie , opisz problem , kiedy wystepuje w jakich warunkach i czym sie objawia, ktos zawsze cos pomoze