Treść opublikowana przez czestek1
-
Jak zarejstrowac auto na wspolwlsaciciela - chodzi o znizki
czestek1 odpowiedział(a) na Stelmacher temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneW szczecinie to norma. Ojciec jako 2 własciciel a ja z jego dowodem i jego pisemnym oświadczeniem , ze zezwala mi na przeprowadzenie formalnosci rowniez w jego imieniu.Potem juz przy odbiorze twardego dowodu nie bylo potrzebne bo w teczce z dokumentami byl juz kwit o jego zgodzie.
-
ZAPOWIETRZONY BAK
Gorzej kiedy chciałbyś zatankować ii pistolet odbijałby , utrudniając i to dokuczliwie napełniania zbiornika....a tak to co?! jak ze stara nakrętka załapie i trzyma :roll:
-
Jak zrobić białe podświetlenie rejestracji? LED?
komputer nie wykazuje bledu bo jest prawidlowy pobór mocy.
-
"Jakość" świecenia lamp przednich xenon.
rozumiem, ze sprawa wyjecia reflektora jest tak banalna jak w e36? czyli 2 sruby z gory i dwie na dole po bokach? Jak sa tam jakies niespodzainki to dajcie znac - wyjme z nudow i wyczyszcze u siebie.
-
czy to normalne
Ciesz sie , ze tylko tyle Ci pali
-
"Jakość" świecenia lamp przednich xenon.
Moze i xenon traci swoje własciwości- ale z drugiej strony jest to układ hermetycznie zamkniety wiec jesli zarnik jest nowy swieci mocniej a kiedy sie starzeje swieci słabiej- wiec teraz co i jak wplywa na szybkosc strzania sie xnenonu? :roll: jak ustalic takie cos skoro to gaz. wydaje mi sie , ze kwestia moze bys raczej trwałosc elektrod. Krotko kazde urzadzenie tego typu jest konstruowane z zalozeniem pewnego okresu trwałosci-wydajnosci. tak czy siak nim Ty wymienisz zarnik kolega wymieni 7 razy zarowke H7 link dla tych co nie wiedza a chca sie dowiedziec czegos wiecej o xenonach http://www.xenony.com/howto2.php
-
Jak zrobić białe podświetlenie rejestracji? LED?
problem masz jak przedszkolak prosze bardzo http://moto.allegro.pl/item509369301_zarowka_6_x_led_rurkowa_10_x_31_36_42mm_dioda.html
-
320d Coś sie dzieje przy cofaniu.
Tez mam ten lekki objaw PUU przy wbijaniu 1 lub R, daje sobie teraz obie rece uciac , ze to nie jest wina zadnego łacznika elastycznego wał/skrzynia, łacznik przerabiałem w e36 . W sumie tez co moze miec z tym wspulnego ta guma 9 na linku z gory, sprzeglo wcisniete- uklad wał, dyferencjał "idpiety" wbijamy 1 lub R nic nie przenosi sily obrotwej zeby PUKac......... ale bede monitorował temat -oczekuje konkretnego rezultatu. Pukanie a ta tuleja 9.
-
Ku przestrodze !!!
...no wiesz....samochod to NARZĘDZIE, a tych spełniajacych swe zadanie jest co najmniej kilkanascie typów. Narzedzie do przemieszczania sie - Daewoo Tico / BMW 740. No i meritum . NIe kazdy ma odpowiednie "umiejetności i zdolności manualnotechniczne" zeby sie takowymi narzędziami posługiwać. Jak widzisz takie osobniki myśla, ze potrafia robic z samochodem takie rzeczy jak Ty :?
-
m50b25 o poranku
Popychacze zaworow chałasuja , tyen i inne typy tak maja. Niby LIquidMOlly pomaga, stosowalem w m40 i mam miesznae uczucia. olej gestnieje, i splywa do miski olejowej. kiedy silnik sie nagrzewa , olej jest rozporwadzony po calym sliniku ( rowniez dostaja go popychacze) cichnie- jak nie cichnie to jeszcze gorzej co znaczy ze ich stan jest opłakany-klepanie czasem wynika tez zekrzywki na walkach sa wytarte. stosowalem tez Valvoline 10w40 bylo lepiej na tym oleju ale nie idelanie.
-
320d wlałem benzyne do diesla - co się stanie???
benzyna mogla wyplukac w kierunku silnika syfy ze zbiornika. Pompa wtryskowa, wtryski mogly dostac. koledzy Dieslowce Ci napisza dokladniej bo sie znaja lepiej ale chyba nie jest za dobrze. Mowia ze czasem do diesla mozna wlac troche Pb ale mieszac w proposcji jakos 1/1 . czekaj na innych wypiowiedzi
-
PDC - nietypowa usterka
czyli rozumiem, ze masz tak wysterowny PDC jak u mnie - czyli porwnywalne takie same odleglosci . Nie wiem a moze to kwestia czujnikow jeslibyloby ich wiecej o 2 to 4 dalbym centralnie na tył a 2 konkretnie na bocznych liniach samochodu z ustawieniem ich lub ich czuloscia mniejsza jak te tylne ( czyi te tylne lapalyby juz od 1,5 m a te boczne od powiedzmy 70cm) aby parkujac w garazu gdzie jest waska nie wkurzal nas pikaniem wykrycia bocznych scian.
-
Kupilem bmw e30 za 1 zl? Mozliwe? Pomocy!
...szuru buru, trele morele.............dida dida BUMBUm...........BuM kazdy sie wymardza i produkuje nie wiem po co- Sprawa tak samo poważna jak autor, chuba jest "poturbowany" , ale inaczej. Precedens mial miejsce niejednokrotnie. Jesli sprawe bedzie mogl rozstrzygnac sad bo rozne sa okolicznosci i tylko sad moze to rozstrzygnac - niech to zrobi i THE END
-
Kupilem bmw e30 za 1 zl? Mozliwe? Pomocy!
to jakas wirtualna przerobka coupe, My chcemy Twojego zobaczyc
-
bmw e36 pali mi sie cały czas prawy kierune
w puszcze z bezpiecznikami , czyli pod maska w prawym koncie przy szybie. Takie czarne cosik.Otworzysz go i pewnie od wilgoci zapiekło sie kowadełko.u mnie tak bylo ale w upały. przeczyscilem -zwiekszylem odleglosc miedzy stykami i działa do dzis .
-
Kupilem bmw e30 za 1 zl? Mozliwe? Pomocy!
Jeśli facet ma tzw. kulki miedzy nogami, troche czasu , checi i ma tak paskudny charakter w obliczu takich sytuacji jak ja to Cie sprowadzi do parteru i da lekcje w postaci zrobienia wszystkiego aby odebrac swa własność, ktora nabyl chcac nie chcac na Allegro. Dałeś ciała w tym wypadku na calej lini. Wszystko moze rozstrzygnać sąd.
-
Kupilem bmw e30 za 1 zl? Mozliwe? Pomocy!
buahahahahahah , załosny jesteś buahahahaha wypisujesz jakies brednie, wstawiasz cos na allegro a potem płaczesz na forum. gość Cie podaje do sądu i nie masz samochodu , wszystko czysto i legalnie a jak nie to zabecalujesz jemu zadośćuczynienie. Jeden kiedys kupil tam łódz motorowa warta 30 tys , bylo kup tera za 1zł i sad nakazal wydanie łodzi, jeden wstawil i sprzedawal Jeepa GrnadCheroke ktorego nigdy nie mial- facet dal na aukcji 34tys potem w sadzie sie spotkai i musial jemu zaplacic kilka kawałkow zadoscuczynienia. Ja kupilem w taki sposob e34 ale miala uszkodzony silnik , facet wydzwanial do mnie caly tydzien - powiedzialem ze jak przeleje mi 4 stowy to odstapie od dalszych roszczen i od umowy kupna. Mialem juz umowiona lawete - ale dostalem 400 zł na konto i nakoncyzlem sprawe.
-
[E46] Naprawa oświetlenia tablicy rejestracyjnej
Nie ma co sie tutaj rozwodzic merytorycznie. Nagly zanik oświetlenia tablicy rej. zmusil mnie do jego przywrócenia. Po 1 Sprawdzenie zarowek sa tam zarowki rurkowe 5W ( po zdjeciu szkiel okazało sie gdzie jest pies pogrzebany) Zarowki cale zasniedziałe, styki miedziane cale skorodowane, utleniona miedz . Wilgoc zrobila swoje. Przewody doprowadzajace napiecie zasniedziale, stwardnialy i sie po porstu ułamały przy gniezdzie żarowki. Awaria miala miejsce na prawej zarowce. Zdemontowalem caly plastikowy daszek. Wykrecamy 4 torxy, odslaniamy wykladzine klapy i pod nia jest wtyczka -odpinamy po czym wyjmujemy caly czarny plastik . Potem na zasadzie bardziej lub mniej skomplikowanego i precyzyjnego druciarstwa lutujemy, przedluzamy czy wymieniamy przewody. Wina pojawienia sie wody byla piankowa uszczelka-u mnie porezana przej jakiegos matoła ktory tam zagladal i juz cos majstrował. http://images33.fotosik.pl/427/57067f020caeb39dmed.jpg http://images44.fotosik.pl/41/2bed98fc19ab1f11med.jpg http://images34.fotosik.pl/421/4d53f01ca9dba181med.jpg http://images45.fotosik.pl/41/691bbbf28486a065med.jpg http://images35.fotosik.pl/41/48b073c86335226bmed.jpg http://images32.fotosik.pl/421/d8e97960d062d8demed.jpg http://images43.fotosik.pl/41/13a04f4f097418edmed.jpg http://images40.fotosik.pl/41/b01b225cd5c6ae83med.jpg Po wykonaniu prac widocznych wyzej , zabezpieczeniu wszystkiego, poskladaniu i sprawdzeniu miernikiem podpiołem do auta. I co?! Crying or Very Sad własnie nic, zero nic nie swieci. Sprawdzenie i diagnoza- Brak napięcia przy w tyczce zasilajacej oswietlenie tablicy rej. Po przewodach doszedlem do gumowej łączki miedzy klapa a karoseria. Jakiez bylo moje zdziwienie jak przewod winowajca wylazł z dumy-ułamany Mad Po rozgrzebaniu w kufrze calej wiazki, przeciagnieciu oslony moim oczom ukazała sie odslonieta wiazka przewodow wchodzacych do klapy. Popekane, uszkodzone izolacje, odsloniete rdzenie przwodow. W miejscu zgięcia. Polutowalem, poizolowalem poskladalem i GRA. Robota o tyle niewdzieczna co brak miejsca i krotkie przwody zpowalniaja prace. I tu okazja do zjechania faciów z BMW. w e36 tez miałem taka sama sytuacje , tylko ze auto mialo lat nascie a to ma kilka. Jakosc przewodow zła, twardnieja, łamia sie , mocno sniedzieja. Powinni to dopracowac łamanie i pekanie na zgieciach. _________________
-
motostat.pl - kalkulator eksploatacji samochodu
na yej stronie nic nie ma , a podobnym tej jest juz kilka w internecie i z szerokim pakietem danych od wlascicieli, ja tam nie wpisuje bo sie nie ma czym chwalic , ze wskazajue 12.4 l /100km ( zakorkowany Sz-n na ktrotkich odcinkach) a jak bede sprzedawal to poiwem , ze mniej niz 10 potrzebuje :clap:
-
GLOSOWANIE OPT BMW E36 TDS 325 by SEREK & DYNOSOFT
Jaka Bitwa , to raczej walkower albo nokaut. Nie wiem kto wymyslił takie zestawienie do tego porownania. Walka Dawida z Goliatem . Szkoda, ze wczesniej sie nie zalogowałes na tym forum. Tylko kiedy masz"nóż na gardle" i zależy Ci na zwycięstwie. Niektore zdjecia to raczej reklama ,chyba Twojej Pani. ...po " rodzinie " kolejny głos
-
!!!modyfikator plus!!!czy ktoś stosował?
Pic na wodę fotomontaż, sciema jak magnetyzery, i podobne temu wynalazki majace na celu zmniejszenie zuzycia paliwa, zwiekszenie mocy i trwałosci . Bzdura. Jak jakiś narząd w organizmie choruje to syropem nie uleczysz. Aby samochod palil mniej trzeba jezdzic "ekonomicznie" a i tak nie zejdzie sie ponizej nominalnej wartosci paliwa jaka potrzebuje silnik Zeby zwiekszyc moc- to tylko ingerencja mechaniczna w silnik i jego podzespoly A zeby silnik mial wiksza zywotnosc to nalezy użytkowac go wyznaczony sposób, regularny serwis i naprawy.
-
Prawdopodobnie nieoznakowany radiowóz ? Co grozi ?
musze sobie chyba kodeks ruchu drogowego zakupic pod choinke :doh: z 2 strony bezsensu...jade z autem ktore ma V= 86 km/h ja chce 90km/h i co wtedy? przedkosc wyprzedzania wieksza o 4 km w granicach bledu pomiarowego, a i przy tym manewrze nie bede patrzyl aby utrzymac stała V=90km/h. Ale to tak tylko na marginesie
-
Prawdopodobnie nieoznakowany radiowóz ? Co grozi ?
jesli byl to radiowoz a Ty miales V przepisowa przed i po zakonczeniu manewru wyprzedzania to wykonales manewr prawidlowo. Wyprzedzajac , tymbardziej T.I.R y predkosc przecież rosnie aby szybko i skutecznie zakonczyc manewr. Kwestia sporna dla upierdliwych. Jak pojechali to Było , minęło........
-
e36 Będziesz Miał Wydatki ??
dokladnie kupiles auto z takim slinikiem i takimi mozliwosciami , ktore prowokowały czo w przelozeniu na dlozsza jego eksploatacje daje takie rezultaty.
-
problem z trzecim swiatlem stop i oswietleniem schowka
opisujesz takie problemu typu , ze trzeb ato rozkrecic i pomajstrowac , w zasadzie procz drobnych elemnetow mechanicznych nie moze tam nic popsuc. ze tym stopem to po sznurku do klebka....sprawdz podajajc tam bezposrednio napiecie czy zaswieci sie . a co do schowka tam chyba nie ma sprezynki a konstrukcja tej lampki jest presta jak wiesz co?! sprawdz przewody i ten gumowy wlacznik ktory to wlasnie uruchamia po otwarciu schowka