Treść opublikowana przez czestek1
-
odpalanie z wciśniętym sprzęgłem???
Na Lce kazdy pseudo nauczyciel poprawnej jazdy i obslugi samochodu chce aby robic to CO Akurat On uwaza , za prawidlowe.....dlatego Jesli wsiada sie do swojego auta to nawet jesli tylko ma sie kaprys mozna sobie wciskac sporzegło, albo jak durne baby widze najpierw pozapalam swiatła potem silnik albo jak bede chciał to wcisne sprzeglo tez przy gaszeniu silnika :lol:
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
ten facet nie wie co ma i co pisze. Wycieraczki automatycznie dopasowywujące się do intensywności deszczu....toż to przeciez czujnik deszczu to za to to rarytas- prawie nikt tego nie ma :wink: Samozgłaśniający sprzęt przy dynamicznej jeździe
-
kilka pytan
Ty wez nie kombinuj, zrob co trzeba zeby wszystko działało i nie grzeb na siłe. Pozostan przy orginale
-
Mycie auta zimą
HA.....na moim poprzednim słabo bylo widac- złotawy kolor, a na titanzilber tez słabo widać :lol: wspołczuje zażartości w utrzymaniu lśniącego koloru czarnego i białego:) Bardzo mi sie podobaja e46 czarne, ale po częsci dlatego z takiego zrezygnowałem.Choc kupuja auto z 2 reki trudno grymasic. Nie polecam zadnych gąbek do mycia- lapia pyl i szura sie po lakierze, ja stosuje miękki pedzel, i na zasadzie zmiatania brudu czyszcze auto.Jesli chodzi o nadkola to woda i cisnienie. W Tigrze kiedys mi tak pozamarzały drzwi , ze nie szlo sie dostac do auta, pozniej okazało sie , ze tylne szczeki przymarzły do bębnów.Woda i mróz to porażka chyba ze lubimy łyżwy
-
kilka pytan
Jesli mowimy o e36 to tAk bo konstrukcyjnie to samo auto, tylko niewiele szczegółow je rózni.
-
Mycie auta zimą
....zazdroszczę garażu :cry: mam 3 parkingi strzezone w promieniu max jakies 500m od mieszkania, najblizszy to 180zł/miesiąc - BRAK MIEJSC, kolejny 180zł/miesiac - Wolne miejsca bo jest daleko od bloków, i blizej 120zł/miesiac miejsce sie znajdzie za flaszke . To wybralem za 180zł podziemny garaz z wydzielonymi boksami-zamykanymi , ogrzewany,Swiatło, gniazdo 220V, brama na pilocik 70m od domu . Za te sama kase auto nie stoi pod chmura i jest najblizej :roll2: płacic trzeba wiec place za najlepsze. Ale chyba jakbym wyskoczyl tam z wiadrem wody i myl auto to chyba obciach....
-
Mycie auta zimą
Ja zawsze jezdze tylko i wylacznie na myjnie reczne. Widzialem jak myja samochody na recznych myjniach....pomsta do Boga. Myjnie reczne bez szczotki tez opmijam z daleka- samo cisnienie lecace z pistoletu nie usunie tego szarego- tlustego nalotu zimowego z karoserii. Ale mowie po co ma mi zamarzac woda w szczelanach i sie rozpychac tam- działajac szkodliwie na polaczenia i elementy auta.
-
Przednie pasy bezpieczeństwa.
Ja kiedyś wymontowałem tą szpule z pasem , ale z tyłu. Zacioł sie pas-polecial za daleko bo ogranicznik odpadl, w e36. chcialem podsmarowac - bolce takie pierdołki i jak mi wywaliła sprezyna slimakowa to KAPLICA . po 3h kaleczenia rąk , zwijania tasmy okrecajacej sie wokół rąk i przekleciu Tego w Niebiosach dalem spokój. nawinoł mi ja niedoszły teść z rekoma 2 razy wiekszymi i silniejszymi od moich.Jak rozmontujesz to zonaczysz gdzie mozna kapnac oliwą-tylko ostrzegam nie rozkładaj tego :modlitwa:
-
Mycie auta zimą
Ja noszę się z zamiarem umycia samochodu juz od czasu przedświątecznych porządków. To prezenty, potem dzien Wigilii jakoś nie było jak. Potem Święta, a po Świętach zimno, jak dla mnie za zimno na mycie auta- szkoda mi jakoś gum, lakieru . MImo , ze mam garaz w ocieplanym podziemu to woda na nim wlezie wszedzie - juz chyba bredze. :doh: Ja czekam na jakieś 3'+ umyje, a w garazu wytrę irchą , przelece gumy, progi i glanz.
-
Przednie pasy bezpieczeństwa.
Mozesz djac slupek i sie bawic w oczyszczenie tego tałatjstwa. ( sprezynka sie juz 'wytegowała' jak w odkurzaczu co kabla nie chce wciagać do paszczy) :lol:
- kilka pytan
-
odpalanie z wciśniętym sprzęgłem???
No właśnie a czemu nie powinno się jeździć na luzie? Szczególnie samochodem bez wspomagania. Ja robiłem prawo jazdy na maluchu i też tego wymagano. Jeżdżę tak od zawsze nigdy nie zgasł mi silnik i nie zauważyłem żadnych negatywnych stron takiej jazdy. A może źle jeżdżę Tak jak całe życie źle myłem zęby. Ostatnio dowiedziałem się, że zębów po myciu nie płuka się ponieważ zmniejsza sie przez to ochronne działanie past do zębów. Pozdrawwiam Kiedy sie chodzi na KURS Prawa Jazdy to sie robi tak jak chce ten gość co siedzi na fotelu pasażera. A kiedy zmienia sie prowadzony pojazd z tych z literka "L" na te bez niej ,kazdy z Nas uprawia sowja technike, swoj styl i swoj design jazdy- bo mamy do tego prawo :mrgreen:
-
odpalanie z wciśniętym sprzęgłem???
mnie tato tez nauczyl wciskac sprzegło przy odpalaniu silnika, ale tez nauczyl mnie wciskac je podczas jazdy( tzw. wrzucanie na luz) przez co dostawałem po kulosach na nauce jazdy :twisted:
-
>Sposób na przymarźniętą maskę...Ktoś ma?
Czekaj aż odtaje albo jak uda sie to odmrażaczem popsikaj przez nerki. jak otworzysz to zabezpiecz zatrzaski jakimś praparatem zeby nie robil sie wilgotny a potem nie zamarazł( moze byc ten do uszczelek)
-
TeDe oddaje swoja 7 na aukcje WOŚP
Nie chciałem tym tematem sprowokować jakiejś dysputy i niesnasek miedzy Wami. Pisząc cyt."ile jest warta w ocenie opinii publicznej" nie mialem na myśli tego za ile "PeEleNów" jest tam felga czy radio tylko to czy znajda sie amatorzy aby wziąć udział w licytacji takiego przedmiotu- samochodu, bądź co bądź starszego ale autora "pękniętego jeża" znanego tu i tam. Czy będą chętni, czy będzie ich sporo i kim oni są.....czy ta biała 7demka będzie rozszarpywana jak "umarnięta gazela " :wink: przez sępy na sawannie, a może nikt nie będzie chciał tego nawet licytować i okaże się to kompletna klapą?!
-
kilka pytan
no to krokowy, stoja 1100 po jego odlaczeniu bo tak jest ustawiona ta srubka regulacyjna. Plukaj go umiejetnie- w czym to szukaj na forum WD, benzyna ekstrakcyjna, plyn do plukania gaznikow. ja sie z tym borykalem X czasu- bo mialem gaz, sprawdzalem tez TPS podajacy napiecie dzieki ktoermu jest regulowany przeswit w silniczku. przechlapana sprawa. co do szyb na tyle- nie wypowiem sie bo nie robilem u siebie, nie znam tematu.
-
TeDe oddaje swoja 7 na aukcje WOŚP
Jesli będzie jak pisza na WP to bedzie do wylicytowania biała 7demka TeDzika TeDzia TeDego. Ciekawe ile jest warta w ocenie opinii publicznej i "amatorów' tej marki. Zobaczymy.... http://muzyka.wp.pl/id,79316,size,2,galeria.html
-
kilka pytan
w 91 roku silnik 1600ccm to M40 , a w 99 juz co najmniej M43. To dwa rozne silnik, i rozne krokowce- nie bedzie pasował. Jak masz falowanie obrotow to nie zawsze jest wina krokowego.
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
Facet dokonał dwóch profanacji 1. samochodu 2. języka polskiego każdemu sie zdarzy , ale chyba nie w takim stopniu :wink:
-
Siedzenia w e46
najprosciej po numerze vin mozesz sprawdzic co dokladnie mial Twoj egzemplarz po wyjechaniu z BMW
-
problem z biegami
Za luz odpowiedzialna jest taka mala teflonowa tulejka. A Biegi wchodza Ci ciezko bo olej jest gesty-zaraz sie posypia opinie co do oleju jaki nalezy stosowaczakladamy , ze masz ten "książkowy", no i do tego skrzynia juz pewnie ma za soba troche km( mosiezne wybieraki wyrabiaja sie i to na najczesciej używanych biegach 2-3) . Nie martw sie zaryzykuje i stwierdze, ze co 2 e36 tak ma. na schemacie nr.9 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA11&mospid=47434&btnr=25_0013&hg=25&fg=05
-
kilka pytan
Tego nie wiem, wspomnialem tylko , ze po zdjeciu boczka drzwi u mnie byly wiazki przewodow- zamocowane w gornej czesci ale od czego one byly NIE WIEM.Jak rozbierzesz swoej drzwi to sobie zobaczysz- czy sa a jak sa to czy maja te same kolory co od tej instalcaji , ktora masz z innego auta.
-
kilka pytan
1. kupujujesz np. na Allegro fragment tunelu z otowarmi na przelaczniki el. szyb, do tego przelaczniki, wiazke przewodow do tych przelacznikow. MOdól sterujacy Kupujesz cale mechanizmy do montażu w drzwiach- trzeba roznitowac-rozwiercic i wymontowac reczny mechanizm i zastapic go nowo zakupionym ( u mnie w drzwiach byly wiazki przewodow-zamoconwane kolo trojkonta maskujacego lusterko-podejzewam , ze sa wyprowadzone po za drzwi) Ale nie jestem pewny , za to oferuja wiazki przewodow w drzwi.Koszt jakies 350zł Allegrowo. I pamietaj ze mechanizm z Coupe nie pasuje do Sedana i odwrotnie 2. daruj sobie ten zabieg bo koszt takiej operacji-gdybys poszukal to bys wiedzial- wyniesie Cie sporo pieniedzy i nie sa to setki.....gra nie warta świeczki
-
Jak przełozyć panel klimatronika?
Radio i panel klimatronika jest w specjalnej ramce- daje tylko wskazowke bo nie wiem sam, ale czy nie bedzie potrzebna taka ramka panel w miejscu schowka , i co z rama od radia din2
-
320d Coś sie dzieje przy cofaniu.
No i jak sie sprawa miewa....?( z tym pukaniem przy wbijaniu biegu) ???? jak zwykle trombia, ze robie a potem nic nie napisze jak wyszło