Treść opublikowana przez milek1
-
Wspomaganie siada, przyczyna ?
przed paroma chwilami o czym pisal wyzej.
-
po zmianie BMW na nowszy/większy model - pytania nurtujące
drogi kolego nie w podlodze tylko w wykladzinie. :| woda to kilka tematow. prawdopodobnie moze byc to nawet wina uszczelki - tak bylo u mnie. jest tez milion innych powodow. jesli nie uda Ci sie zlokalizowac przyczyny to postaram sie udzielic kilku wskazowek, ktore byc moze rozwiklaja zagadke, ale na pewno dziury w podlodze byc nie moze.
-
Ktory diesel lepszy z Automatem 2.5 czy 3.0 ?
ja posiadam 2,5 i powodow do narzekan nie mam. zreszta 2,5 jest calkowicie wzorowane na 3,0. wiec roznica jest w pojemnosci, spalaniu i osiagach. sam musisz sobie odpowiedziec w jakich proporcjach tego oczekujesz. jesli masz zamiar rozsadnie jezdzic to polecam Ci 2,5. zapewniam tez, ze duzej roznicy nie odczujesz w porownaniu z wieksza siostra.
-
JAKIE SA NAJLADNIEJSZE FELGI DO E38????
no wlasnie ja od kilku dni zastanawiam sie nad nowym obuwiem dla swojej e39 i tez wybor padl na alpina. tylko troche mnie martwi, ze az 18 bede musial zalozyc bo na polskich drogach moze to byc zmora. wracajac jednak do tematu to jednak do e38 spokojnie moze byc alpina.
-
felgi 17 calowe 8,5 cala szerokie-pomózcie!
sprawdz tez czy wszystko dobrze podokrecales, bo taki efekt moze wystepowac przy zle dokreconych kolach lub za krotkich srubach.
-
Czy jest 6-cio biegowy steptronic ?
nie ma. max to 5 biegow i tyle jest w e39
-
Który silnik wybrać 730D czy 740D ?????rok 1999-2000?????
przy przebiegu w okolicach 200 tys nie ma prawa nic kulec. ja bym wybral 730d. wystarczy spokojnie aby bezpiecznie i dynamicznie jezdzic. spalanie w tych dieslach zalezy od Twojej nogi. wiec jak bedziesz jezdzil jak na siodemke przystalo to bedzie oscylowac po miescie w okolicach 10l. co od usterkowosci to wbrew temu co pisza koledzy i jesli dokladnie sprawdzisz samochod to popsuc sie moze tyle samo co w benzynie. na wiele przypadkow ktore ogladalem w e39 tylko jeden samochod mial problem z silnikiem - jeden wtryskiwacz na zimnym zle podawal. po rozgrzaniu wszystko bylo w normie. niektore z egzemplarzy mialy przebiegi faktyczne w okolicach 300 tys km. te ktore byly do konca serwisowane silnikowo byly w nienagannym stanie.
-
Jaki rozrząd polecacie
o wiele lepsze sa rolki ruville. pasek rozrzadu gates tez w mojej ocenie jest lepszy. w przeciwienstwie do conti nigdy go nie zerwalem. wedlug mnie zestaw nr2
-
[E39] montaż PDC?
to jeszcze dojdzie Ci wiazka glowna do zasilania/sterowania i modul. wiecej niespodzianek o ile pamietam to nie ma.
-
Jaki olej do 525d / 530d z 2001 r.?
obawiam sie, ze zakupu dokonasz tylko na serwisie. ja juz przetrzepalem wszystkie hurtownie i nie ma. najlepiej dokonac zkupu na kogos kto ma znizki na serwisie.
-
Dla wszystkich co w radiach grzebać lubią
typson czy moze bedziesz zainteresowany takim interfacem? bo wlasnie zadzwonilem do jednej z uznanych firm warszawskich, ktora rzekomo juz sciagnela dla mnie ten interface i okazalo sie, ze bedzie po polowie wrzesnia. w zwaizku z powyzszym chetnie bym z kims zakupil to w ilosci hurtowej. bo znajac zycie to pewnie bedzie musialo isc z usa. znalazlem jeszcze cos takiego, ale cena powala na kolana: http://www.navisys.pl/sklep/product_info.php?products_id=553
-
Wiadomość na wyświetlaczu licznika !!! POMOCY !!!
co oznacza, ze firmowy przekaznik nie ma zamiaru sterowac wyzszymi mocami.
-
zmiana z 0w-30 na 10w-60 i problemy
z cala pewnoscia nie. zreszta na oleju valvoline zatarlem silnik, wiec nie mam do nich zaufania.
-
Wiadomość na wyświetlaczu licznika !!! POMOCY !!!
a moze oprocz barwy zmienila sie tez moc???
-
AIR BAG - CZY DA SIE SKASOWAĆ KONTR. BEZ INTERFACU DIAGNOST
No widzisz a ja jezdzilem z PDC. Kazdy chcial wymieniac wiazke, sterownik i Bog wie co. Kazdy chcial po pare groszy za diagnostyke. Pojechalem na serwis. Zrobili pelna diagnostyke samochodzu, znalezli problem z PDC, rozwiazali go i wyszlo duzo taniej.
-
podgrzewanie foteli
niestety 100% odpowiedzi Ci nie dam, ale wydaje mi sie, ze kable od mat beda slusznego przekroju. jednak to grzanie troche potrzebuje energii.
-
zmiana z 0w-30 na 10w-60 i problemy
Tak drogi kolego, ale MOTUL syntetyk jest olejem wyczynowym i ma oznaczenie 15w40 lub 50, wiec przeskakujesz juz o kilka klas. Poza tym w cenie jest chyba drozszy jeszcze od Catrol ll04. A tak swoja droga to czy jest cos alternatywnego co spelnia norme LL04 Castrola i BMW?
-
Wspomaganie przestalo dzialac na chwile. Jak zmienic plyn ??
wlasnie, jak spuscisz juz stary plyn przekladniowy i zaczniesz odpowietrzac, to na poczatku bardzo male ruchy lewo - prawo, zeby nie przytrzec pompy. dopiero potem od oporu do oporu.
-
Dziwna maź, jakby olej w gumie między...
ta maz to jest pozostalosc po gazie. kazdy silnik z lpg ma taki syf w dolocie. oczywiscie tego co wskazali koledzy wyzej nie nalezy wykluczac.
-
zmiana z 0w-30 na 10w-60 i problemy
no wlasnie dlatego pojechalem na autoryzowany serwis, bo castrola ll04 nigdzie nie mozna dostac. chyba, ze ktos gdzies go widzial?
-
Pomocy !!! gaśnie po szrpnięciu , czasami pozalaniu paliwa
wyglada na przeplywomierz...
-
podgrzewanie foteli
na allegro mozna same maty kupic. nie sadze aby byla roznica z oryginalem. a wiazka w fotelu na pewno jest zwiazana z jaskami, bo odpowiada za napinacze, ktore tam sa.
-
AIR BAG - CZY DA SIE SKASOWAĆ KONTR. BEZ INTERFACU DIAGNOST
jest roznica bo serwis chce 200 zl za diagnostyke, a nie samo skasowanie bledu. czyli sprawdza Ci wszystko.
-
Dla wszystkich co w radiach grzebać lubią
ja bede mial zamontowany ten interface w srode. zmieniarke juz mam wsadzona. warunkiem koniecznym ze strony alpine jest to, ze by byla na m-bus, ewentualnie wlasnie tak jak 634 (ktora mam) z podwojnym sterowaniem Ai-NET lub M-BUS.
-
PDC źle działa
czujnik wymieniony - jest miodzio.