Treść opublikowana przez milek1
-
jak podpiac zmieniarke alpine mp3 do radia bussines w e39
interface lezy juz w serwisie, ktory bedzie go instalowal.
-
czy ASO są ok czy dać sobie spokój?
a e34 ma wszedzie syntetyki?
-
ekonomizer kłamie
ekonomizer dziala dzieki podcisnieniu, wiec musi cos byc nieszczelne
-
Klimatyzacja - sprężarka i jej smarowanie
pelne nabicie max 200 zl
-
I rozbiłem ukochną, szkoda całkowita, co robić
milek1 odpowiedział(a) na Bronx_l temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneod razu odpowiadam w zwiazku z posiadanymi doswiadczeniami SAMOPOMOC to nie platnik. beda starali sie oszczedzac jak najbardziej, wiec przygotuj sie na walke.
-
czy ASO są ok czy dać sobie spokój?
Można wiedzieć gdzie tak drogo :?: Ja bym w życiu tyle nie dał za wymianę płynów i filtrów. zaprzyjazniony warsztat, bardzo solidny. dla wyjasnienia plyny i filtry to - filtry przeciwpylkowe, oleju, powietrza, napedu; plyny to olej w silniku, skrzyni, moscie, hamulcowy, serwo ukladu kierowniczego, ciecz chlodzaca. wiec troche tego jest...
-
potrzebuje opini na temat silnika 3.0d
ja jezdze jak widac w opisie mniejszym bratem 3.0 i to w dodatku w automacie. na poczatku odnosnie padnietej turbiny powiem tak jak ktos napisal w poradach - najwiekszym wrogiem BMW sa jego poprzedni wlasciciele, ktorzy nie potrafili sie z nim obchodzic. zreszta turbiny zazwyczaj koncza sie w okolicach 300 tys km, czasem troche wiecej. odnosnie przyspieszenia to powiem tak, ze przy wyprzedzaniu nawet razu jeszcze nie korzystalem z kick down, a rozpedzenie od 140-180 nie stwarza problemu. raczej bym sprawdzil czy wszystko jest ok, bo moze faktycznie egr nie pozwala ladowac tyle ile powinna sprezarka. i na koniec chce powiedziec, ze audi w manualu palilo mi wiecej niz 525 w automacie. jezdzilem cale dwa dnia po miescie (warszawa), tylko w godzinach szczytu i zdziwilem sie, ze 20l starczylo na 260km, czyli niecale 8l/100 km. faktycznie bardzo delikatnej jazdy, a mysle, ze zejde jeszcze nizej jak opanuje prowadzenie samochodu z autmatem.
-
Klimatyzacja - sprężarka i jej smarowanie
a tu sie pozwole niezgodzic, poniewaz zazwyczaj sprezarka nie robi zamieszania tylko lozysko kola pasowego. ale to juz temat na inna bajke.
-
Jest AIR BAG a gdzie jest kontrolka od niego?
a moze ktos pozbyl sie kontrolki, poniewaz nie ma jaska tylko zwykla zaslepka.
-
ekonomizer kłamie
sprawdz czy nie spadlo ktores podcisnienie, albo czy nie ma nieszczelnosci w dolocie - moze byl jakis strzalik gazu.
-
Dwóch właścicieli - już w Niemczech muszą być razem?
milek1 odpowiedział(a) na pawelkrak temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjne80 ziko zapewne z tytulu czynnosci publiczno - prawnych i pewnie jeszcze w dodatku w znaczkach skarbowych, ale wydaje mi sie, ze ta czynnosc jest kwitowana znaczkami za 15 zl. co do przekazania czesci samochodu na ojca i problemu z zona... chyba urzednicy wyszli poza swoje kompetencje i wystarczylo im oswiadczyc, ze samochod jest kupiony spoza srodkow stanowiacych wspolnote malzenska. takie oswiadczenie zawsze wystarcza, no moze zazwyczaj. a ponadto zaden urzednik nie ma prawa decydowac jak dysponujemy wlasnym majatkiem :D. w kwesti samej regulacji przez dokumenty. zawsze robie tak, abym juz na fakturze byl wspolwlascicielem samochodu. ma to tez swoj plus - w przypadku egzekucji komorniczej (oby nigdy nikomu sie nie przydarzyla) - komornik noie moze zajac samochodu, poniewaz w zadnych dokumentach nie ma w jakiej czesci on nalezy do poszczegolnych wspolwlascicieli.
-
Klimatyzacja - sprężarka i jej smarowanie
tego sie nie dolewa na oko, ani przez zaden otwor. jest tak jak napisales - podczas napelniania jest dodawany olej do smarowania kompresora. w sytuacji, kiedy uklad ulega rozszczelnieniu ilosc oleju jest uzupelniania o pelen stan zazwyczaj. tak samo jest czynione, kiedy ilosc odczynnika jest tak niska, ze klimatyzator sie nie zalacza - wyciagane sa resztki z ukladu i nabijane wg fabrycznych zalecen producenta do pelna.
-
Wyjecie radiomagnetofonu w e39
bo ta sruba jest nie centralnie za, lecz lekko pod. w plastiku pod galka jest otwor przez ktory ja widac :D
-
jak podpiac zmieniarke alpine mp3 do radia bussines w e39
koga mi go wyslal. ale chyba na niewiele sie przyda bo brak fabrycznego kabla do zmieniarki.
-
czy ASO są ok czy dać sobie spokój?
ale to nie jest kwestia ksiegowosci. faktura to dowod wykonania uslugi i gwarancja na ta usluge oraz materialy. nie wiem czy faktycznie aso sa drogie. wczoraj mechanik za wymiane plynow i filtrow krzyknal mi 1200 zl. mysle, ze w aso tyle bedzie kosztowalo brutto.
-
Przegrzewa się silnik przy włączonej klimie?
a moze chlodnia nie jest od tego modelu lub od modelu bez klimy i po prostu nie chlodzi jak nalezy?
-
co ile wymiana plynow w 525d?
No elasnie miala serwis 12 tys temu. Byl to pelny serwis. W ksiazce serwisowej nie ma wzmianki co ile jaki przeglad. jest jedynie zakres prac dla kolejnych inspekcji. Stad wlasnie moje pytanie. Poza tym chyba d jest nowszy od tds i interwaly sa wieksze?
-
co ile wymiana plynow w 525d?
jako zoltodziob jesli chodzi o ten samochod zwracam sie z pytaniem co ile wymienia sie plyny w tym samochodzie. aktualnie sa prawie wszystkie nowe, jednak wole sie przygotowac. niemcy wg ksiazki robili to niezmiernie rzadko. czy to mozliwe?
-
jak podpiac zmieniarke alpine mp3 do radia bussines w e39
no dobra. interface juz jest. musze tylko polozyc kabel do zmieniarki. czy ktos dysponuje takowym kablem?
-
Czy radia i BC w e39 roznia sie od siebie istotnie?
radia juz rozrozniam, natomiast czy jest roznica w funkcjach BC?
-
jak podpiac zmieniarke alpine mp3 do radia bussines w e39
widze, ze bede mial problem bo wszystkie te urzadzonka sa do firmowego kabla, a ja takowego nie posiadam, tylko od zmieniarki alpine. dla ulatwienia samochod jest z 2001 roku. a czy alpine ma w swojej ofercie takie interfacy? bo szczerze mowiac chcialem to zalozyc przed piatkowym wyjazdem.
-
jak podpiac zmieniarke alpine mp3 do radia bussines w e39
wiem, ze jest potrzebny adapter do jej podlaczenia, ale gdzie go kupic. juz pociagnalem kabel od zmieniarki do radia. teraz chcialbym bezbolesnie zakonczycz operacje.
-
dostałem strzała w koło co tam mogło sie pokrzywić????
pogiete wahacze lub uszkodzona piasta to bedzie najnizszy wymiar kary
-
grubościomierz
no wlasnie taki przyswiecal cel, ale moze nawet nie koniecznie w odniesieniu do nowych wlascicieli o ile w stosunku do inspektorow ubezpieczeniowych
-
Zakup E-39 525tds 98 rok. Warto?
Mozna wziac kluczyk i jechac na najblizszy serwis. W ten sposob sprawdzisz. A odnoscnie tego gdzie i czy jest zapisywane, to wypowiedz serwisu. Oni powiedzieli, ze odczytaja mi faktyczny przebieg jesli nawe szafa byla przewijana.