Treść opublikowana przez milek1
-
DDE-cyfrowa elektronika silnika diesla??problem
a jednak jest, poniewaz jej awaria byla sygnalizowana przez DDE.
-
BMW e39 3.0d nie rowna praca!!
w tym automacie obstawiam poduszke pod silnikiem lub skrzynia.
-
pamiec foteli i tematy pochodne
czy okragle, czy owalne nie ma roznicy. musi sie zgadzac zlacze. mi w ASO zamiast okraglego podpieto owalny i dziala dobrze. ceny do 100 zl sa dobrymi. w ASO po znizkach zaplacisz okolo 200 zl. co do samego czujnika, to po prostu ktorys mogl zostac uderzony i teraz bedzie wariowal(np bedzie informowal, ze juz uderzyles w przeszkode a tym samym caly system zglupieje). odpinanie pojedynczych czujnikow nic nie da, poniewaz odpiecie ktoregokolwiek powoduje wylaczenie systemu. jedz do ASO i skorzystaj z promocji LATO lub wiosna. w ramach tej akcji robili pelna diagnostyke elektroniki.
-
DDE-cyfrowa elektronika silnika diesla??problem
stawiam na pompe w zbiorniku. mialem ta sama sytuacje.
-
Tylna klapa E39.
u mnie przyczyna byla przetarta wiazka. sprawa juz zalatwiona. nie mniej dziekuje za podpowiedzi.
-
Tylna klapa E39.
Mam pewien problem otóż dziś otworzyłem sobie klape i zgasło nagle światło w kufrze. Od tego momentu nie można otworzyć klapy aniz z wnętrza kabiny, ani z pilota, również przyciskiem na klapie. W dodatku co dziwniejsze komputer pokazuje informacje, ze klapa jest otwarta. jedynie mozna ja otwierac kluczykiem, poprzez przekrecenie zamka. Nie wiem czy na otwartej klapie nie wcisnal mi sie jakis przycis w pilocie, poniewaz trzymalem torbe, ale to raczej bez znaczenia. szybka wizja bezpiecznikow pokazuje, ze sa ok. ma ktos pomysl co moze byc przyczyna tego dziwnego zjawiska? i dlaczego jest ciemnosc w bagazniku?
-
umawianie się a Punkt 7 Regulaminu
parking parkingowi nierówny... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: masz racje ten byl wyjatkowo duzy a i tak ledwo sie zmiescilismy.
-
umawianie się a Punkt 7 Regulaminu
a na spotkanie nieklubowe przyjechalo tylu forumowiczow, ze problem byl ze zmieszczeniem sie na parkingu. na dodatek wszystko odbylo sie bardzo kulturalnie.
-
Problem z czujnikiem / kontrolą cofania
najlepiej podjedz na serwis. polecam inchape na wroclawskiej. chyba, ze organoleptycznie rozwiazesz problem.
-
530d + chip
czytalem. zobaczymy, w przyszlym tygodniu zaliczam dluga i meczaca trase, jesli jak zwykle bedzie pozytywnie to zrobimy wirusa.
-
530d + chip
boje sie, ale moja skrzynia jest identyczna jak w 3.0d a dopiero z wirusem bede mial ca 410-450 nm. martwi mnie jednak eksploatacja. caly czas mysle. juz prawie resztke wlosow sobie wydrapalem.
-
530d + chip
ja mam to samo wrazenie po wizycie w kreatorze, wiec tez chetnie bym sie tam pojawil. jeszcze musze to tylko lekko strawic.
-
530D vs 530i
dajcie spokoj chlopakowi. kolejny, ktory powtarza uslyszane frazesy o samochodach. przynajmniej o nowych deislach i stosowanych skrzyniach.
-
530d + chip
a gdzie chcecie wirusowac?
-
Patent na słuchanie MP3
Obslugujesz tak samo jak zwykly CD i nie zdarzylo mi sie jeszcze aby cokolwiek przeskoczylo.
-
Patent na słuchanie MP3
a moim zdaniem najlepszym patentem na sluchanie mp3 jest po prostu podlaczenie odpowiedniej zmieniarki. wtedy to dopiero jest frajda :D
-
530d + chip
wbrew temu co wszyscy pisza to nie sa dywagacje, tylko godziny pisania maili i kilkanascie telefonow. wynik brzmi tak - prawdopodobnie sie nie stanie, ale musi byc wlasciwy przebieg krzywej momentu (nie moze byc zbyt gwaltownym w zadnym z przedzialow) i w skrzyni zmienia sie soft. wszyscy, ktorzy maja program z niemiec (zazwyczaj v-tech) wgrywaja rowniez wirus do skrzyni. prawda tez jest, ze fabrycznie skrzynie sa na skraju wytrzymalosci i wiele wiecej juz nie zniosa. ja polecam kreatora mocy. jedyna firma oprocz ac schnitzer, ktora w stolicy zechciala wyczerpujaco odpowiedziec na maile i rozwiac ewentualne watpliwosci.
-
Prospekty w wersji elektronicznej.
http://storm.tocmp.com/
-
Brak funkcji BC w MID (po zamianie z IRIS)
dokladnie tak.
-
530D vs 530i
zgadzam sie na polu nie ma sensu sie scigac, wystarczy brone zapiac i jazda ! moment obrotowy sie przydaje szczegolnie jak brona sie w ziemie zakopie ! tylko nalezy pamietac o tym zeby wylaczyc DSC bo mozna nie wyjechac ! poczytaj kolego to sie dowiesz co to dgc.
-
Brak funkcji BC w MID (po zamianie z IRIS)
mid nie odpowiada za realizacje funkcji. on odpowiada tylko za wyswietlanie. to tak jak z telewizorem - sam kineskop nie bedzie dzialal.
-
530D vs 530i
Pelikan ma jakies dziwne dane. Zreszta jak zwykle. Pominmy to. Ja jezdzilem 728iA i 525dA. Sytuacja wygladala tak: 728iA palilo mi 12-14 l w cyklu mieszanym, a 525dA pali 8,4, gdzie jest 75% po miescie. Co wiecej gdyby dziobaty kolega chcial zakwestinowac, ze to wieksza buda itd. to mojego kolegi 523iA palilo mi w tym samym trybie jazdy ok 13l. roznica wiec jest znaczna. co do mocy, to moze niech kolega poczyta troche o momencie obrotowym, znaczeniu jakie ma jego przebieg oraz jak to sie zmienia w samochodzie ze skrzynia dgc. te rozmowy po prostu nie maja sensu, gdyz diesel jest dla tych, ktorzy cenia oszczednosc, ale przez ostatnie 15 lat przeszedl ogromna ewolucje i teraz tez daje satysfakcje z osiagow. tak wiec jesli ktos nie ma zamiaru sie scigac, to raczej diesel.
-
Problem z ogrzewaniem strony pasarzera
moze sprawdz jak Ci wpieli instalacje gazowa. Poniewaz do nagrzewania parownika musieli sie wpinac i byc moze zrobili to tak, ze jest zaburzony obieg wody na nagrzewnice.
-
Brak funkcji BC w MID (po zamianie z IRIS)
oczywiscie, ze ma tylko trzy i wiecej ich nie bedzie. poniewaz jest to maly BC i duzym nie zostanie. niestety sowa wrobla nie urodzi...
-
[E39] Kilka problemów
ad.1. moze jak ktos Ci robil geometrie to z lenistwa nie ustawil kierownicy w pozycji centralnej. ot caly problem. ad.2. pierwszy wyciek to uszczelniacz, drugi pewnie uszczelka, choc mozna tez na silikon jesli ktos lubi. nie okresliles czy jest to pocenie czy moze leci Ci ciurkiem. jesli nie ma plam pod samochodem to nie ma co panikowac. ad.3. albo wodziki, albo poduszka, ktora sprawia, ze skrzynia sie przemieszcza, ale to trzeba obejrzec na kanale. a co do wyceny, to zalezy od warsztatu, bo sa pierdoly, choc na pewno nie malo beda kosztowaly, szczegolnie zabawa z uszczelnieniem skrzyni.