Treść opublikowana przez milek1
-
Jaki kupić interfrejs diagnostyczny??
w warszawie na serwisie biora od 180 do 208 zl za diagnostyke z wydrukiem. przypuszczam, ze po chwili targowania nawet mniej.
-
Co to za czujnik od klimatyzacji.
tego nie wiem, ale jedz do serwisu. poniewaz juz sama proba odkrecenia go moze sie skonczyc uszkodzeniem gwintu lub zerwaniem koncowki z nakretka (jesli sa na wezach aluminiowych). w zakladzie robiacym klime wezma jakies grosze za taka usluge i dobija przy okazji czynnik wraz z olejem.
-
Drgania kierownicy - rozwiązanie .
Ja juz zabawe w warsztat mam za soba. Zreszta jak jezdzisz z Plocka to przejezdzasz obok niego w Zakroczymiu. Ale mysle, ze niejednego mozna zagac czytajac chociazby regularnie forum. To jest po prostu kompedium wiedzy o nietypowych przypadkach.
-
[E39] przyspieszenie - KULAWO
Ja kiedys bawilem sie w sprawdzanie przyczepnosci BMW. Wczoraj wracalem z Suwalk i w okolicach Radzymina lecialem z predkoscia 200-220 km/h. Czulem kazde laczenie asfaltu - tak jest dociskane E39. Co do przyspeiszenia, to gdyby nie silnik i bardzo dobre przyspiesznie to jechalbym dluzej i mniej bezpiecznie. A tak moge powiedziec, ze bylo komfortowo, choc kierowcy za wschodniej granicy uwazaja sie za kwoboji.
-
530d w 13 sekund do 100 km/h!!??
Stary powiem Ci tak. Kiedys wsadzalem ludziom zamienniki. Sczcegolnie do opli i fordow - kazdy byl zadowolony i nie mialem zadnych reklamacji.
-
PDC źle działa
samochod byl juz na serwisie i ewidentnie mimo, ze jeden czujnik klika to pokazuje, ze przeszkoda jest w odleglosci mniejszej niz 5 cm. zobaczymy co bedzie w poniedzialek po wymianie.
-
jak podpiac zmieniarke alpine mp3 do radia bussines w e39
juz kupilem od Sebastiana. Prawdopodobnie w poniedzialek mi to zaloza.
-
Co to za czujnik od klimatyzacji.
a na starym nie jest napisane?
-
530d w 13 sekund do 100 km/h!!??
to chyba zle byla dobierana. przepustowoc powietrza ma znaczenie przy przeplywomierzach klapkowych. w nowych jest istotne jakie wartosci przekazuja do ecu.
-
[E39] przyspieszenie - KULAWO
w sobote w nocy wracalem do domu i obok stanelo a4 2.0 TDI. gosc nerwowo je gazowal. z poczatku nie mialem ochoty, ale pomyslalem, ze jeszcze nie prownywalem przyspiesznia, wiec przelaczylem skrzynie na sport. nie mial szans. faktycznie przyspieszenie jest mniej odczuwalne, ale ja sie czuje bezpieczniej w bmw niz w swoim golfie, ktory ma ca 170 km. po prostu wiem, ze jest wiekszy moment i rowno przyspiesza jak musi. takze wydaje mi sie, ze po prostu jest to kwestia przyzwyczajenia i trzeba pamietac ze e39 to nie compact.
-
Jaki kupić interfrejs diagnostyczny??
stary ale to jakas masakra - interfejs nie naprawi uszkodzen mechanicznych. on moze wyeliminowac blad, ktorego przyczyna mechaniczna przestala istniec. wiec lepiej oddaj samochod do serwisu i niech tam to zrobia. mimo drogiej godziny i tak bedzie taniej.
-
Zapaliła mi się kontrolka oleju podczas jazdy
panowie co by to nie bylo, to jest to awaria, ktora trzeba wyeliminowac. chyba, ze ktos jest kamikaze i za chwile bedzie kolejny post o awaryjnosci diesli ;)
-
Jaki kupić interfrejs diagnostyczny??
bo moze byc problem z powrotem do ustawien defaultowych.
-
zużycie bmw-diesla
ok sprostuje nowy diesel = diesel nowej generacji
-
zużycie bmw-diesla
nie nazwalbym tdi technologia starsza od cr. to jest rownolegla droga tylko inna filozofia. ja naprawde duzo myslalem, jezdzilem i zastanawialem sie nad tym czy pb czy on. nie widzac zadnych zwiekszonych kosztow eksploatacji wybralem on. nie jest mi znany przypadek aby nowy diesel przy wlasciwej eksploatacji padl. jedyne co zlego moge powiedziec to, ze w mercedesach cdi faktycznie potrafia pasc wtryskiwacze, ale dotyczy to o ile pamietam samochodow przed 2002 r.. turbina na pewno dokona zywota, ale dopiero w okolicach 350 tys km. co do mocy i wymagan to 1.9 tdi mial 110 km, wiec proporcjonalnie wychodzi mi tyle samo co w obecnym 2,5d, ze spalanie zreszta tez jest proporcjonalnie.
-
Drgania kierownicy - rozwiązanie .
nie bylem osobiscie. nie mniej moj kolega, ktory od kilku lat jezdzi BMW kategorycznie powiedzial, zebym tam nie jezdzil. w zwiazku z powyzszym nie pojawilem sie tam.
-
woda w samochodzie
nie chcialbym zapeszac, ale wedlug mnie jest to kwestia regulacji drzwi, wzglednie uszczelki. wczoraj poprawilem uszczelke i ten plastik, ktory na nia zachodzi od strony wewnetrznej. czekam teraz na efekty. od wczoraj na razie nie wlew sie nic.
-
Jaki kupić interfrejs diagnostyczny??
nie trzeba uszkadzac, wystarczy wprowadzic w tryb serwisowy i juz bedzie czarna rozpacz.
-
Drgania kierownicy - rozwiązanie .
jedz do inchape w warszawie na wroclawska. sa o niebo lepsi niz FUS lub Bavaria. Ja u nich serwisuje i jestem zadowolony. Naprawy wychodz taniej niz jestem informowany o kosztach.
-
zużycie bmw-diesla
hmm, wiesz czesto wymiana wszystkioch elementow wykonawczych na silniku jest niewiedza mechanika. o ile w grupie vag jak cos mi sie dzialo to robilem z zamknietymi oczami, o tyle teraz (chociaz narazie nie dziala mi tylko z przodu PDC) jade do serwisu. i wymagam od nich diagnozy i odpowiedzi. wychodzi taniej niz u mechanika, ktoremu sie wydaje. nie ma tez sensu tworzyc mitow, ze diesel jest drogi w utrzymaniu. golfem 3 TDI zrobilem 530 tys km i jedyna rzecza jaka wymienilem z zespolu napedowego to byla turbina i skrzynia biegow. mysle, ze w bmw bedzie tak samo. chyba, ze ktos, jak jeden ze znanych mi filozofow, zaleje CR rzepakiem, bo inny wiejski mechanik mu powiedzial, ze mozna. utrzymanie diesla jest tak samo kosztowne jak benzyny.
-
woda w samochodzie
wydaje mi sie, ze przez uszczelke, ale to prawie niemozliwe. dzis juz znacznie mniej jest wilgotne, ale jednak jest ewidentnie przy progu i ewidentnie uszczelka cala byla mokra. co prawda jechalem jak glupi po wszystkich kaluzach, tak ze momentami az tracilem przyczepnosc.
-
Zapaliła mi się kontrolka oleju podczas jazdy
kontrolka powinna gasnac od razu. a w przypadku zdrowego (bardzo zdrowego) silnika gasnie nawet podczas dluzszego krecenia. albo pompa albo paneweczki. mozna sie ludzic, ze zbyt zadki olej albo slaby filtr oleju.
-
POMOCY z 525 TD zassałem wodę do cylindrów
juz przerabialem takiego TDSa. w tamtym nawet popekaly korbowody. naprawial silnik czlowiek w lodzi. za kapitalke wzial 5 tys i dal roczna gwarancje. dzis chyba taniej bedzie wymienic TDS, a tego ewentualnie zostawic na czesci.
-
woda w samochodzie
tak. pod obydwoma od strony silnika. to sa takie krotkie rureczki. ja to przepchalem firmowym srubokretem, wiec nie ma zadnego problemu. wlasciwie to wyciagnalem te smieci. instrukcja wykonania: - zdejmujesz pokrywe filtra - wyjmujesz filtr - w rogu od strony silnika, w kierunku przodu jest dziurka. to jest wlasnie caly odplyw.
-
TV w E39 96r nie znajduje kanałów
antena powinna byc w tylnych slupkach samochodu.