Treść opublikowana przez pawelj5
-
Reset 316i
Wystarczyło 15 sec. żeby znaleźć odpowiedź na Twoje pytanie. Tutaj instrukcja która jest w 100% skuteczna viewtopic.php?f=15&t=72014#p511014 . Moja uwaga, zwróć uwagę na to że drzwi muszą być pozamykane. Powodzenia.
-
316i Coupe Stuka w tylnym lewym kole...
Może rozsypały się sprężynki w szczękach hamulca postojowego.
-
318TDS Compact nie swiecą tylne lampy
Napisałeś że masz pozycyjne. Z tyłu nie ma innych "normalnych" świateł. Światła pozycyjne mają po dwie żarówki w każdej lampie, jedna 10W, a druga 21/5W. Ta druga oprócz pozycji odpowiada też za stop. Przyczyn awarii może być wiele. Trudno powiedzieć co konkretnie. Bezpieczników odpowiedzialnych za światła jest chyba 4.
-
318TDS Compact nie swiecą tylne lampy
Zwykłe światła, czyli jakie? Chyba miałeś na myśli "STOP".
-
318 przy skręcaniu słychać zgrzyty
Też myślę że może być to wina łożyska w poduszce amortyzatora.
-
320 Coupe - Wariujący centralny zamek
Miałem podobny problem. Winny okazał się przetarty kabel między słupkiem i drzwiami kierowcy.
-
320 Coupe - Problem z Gazownią...
Te króćce to prawdopodobnie dysze o mniejszej średnicy do Magiców. Dziwi mnie tylko fakt że wypuścili auto ze złymi dyszami z warsztatu. Na pewno auto źle chodziło od razu po montażu instalacji?
-
316i Problem z ruszaniem
Prawdopodobnie za uboga mieszanka przy zimnym silniku. Możliwości jest wiele. Najbardziej prawdopodobne to czujnik temperatury, sonda lambda, źle ustawiona instalacja gazowa jeżeli ją masz.
-
320 Coupe - Problem z Gazownią...
Wrzuć choć zdjęcie jak to wygląda pod maską + zbliżenie na miejsce montażu wtryskiwaczy.
-
320 Coupe - Problem z Gazownią...
Spalanie LPG nie powinno być większe niż 10% w stosunku do PB. Jeżeli na benzynie jest ok i sonda lambda działa bez zarzutów to musieli coś spartaczyć przy montażu. Niewłaściwe dysze, ciśnienie gazu, zła kolejność podłączenia wtryskiwaczy. Przyczyn może być wiele. Przy sekwencji silnik ma chodzić na LPG jak na PB i mają doprowadzić to do porządku. Jeżeli faktycznie wina jest po stronie któregoś z czujników silnika, to niech określą konkretnie który. Proponuję Ci kolego wrzucić temat na http://lpg-forum.pl
-
wystrzal/falujace obroty
Objawy które podajesz są identyczne podczas pracy na PB i LPG?
-
M50 dlugo kreci rano smierdzi benzyna kopci na niebiesko
Sonda lambda jest czujnikiem kontrolującym. Jeżeli mieszanka jest niewłaściwa, to ECU powinno korygować skład mieszanki biorąc pod uwagę jej sygnały. Nawet jeżeli którykolwiek z czujników odpowiedzialnych za ustalanie dawki paliwa padnie to i tak powinno być to skorygowane według sygnałów sondy. U Ciebie komputer w raz z przebiegiem wzbogaca stopniowo mieszankę. Sprawdź dokładnie poprawność działania sondy.
-
M50 dlugo kreci rano smierdzi benzyna kopci na niebiesko
Adaptacja przebiega w niewłaściwy sposób. Któryś czujnik podaje niewłaściwe sygnały. Może to być między innymi sonda.
-
M50 dlugo kreci rano smierdzi benzyna kopci na niebiesko
Samo odpięcie kompa nie skasuje map. Instrukcje zerowania ECU znajdziesz na forum.
-
wystrzal/falujace obroty
Najlepiej do gazownika. Wystrzał miałeś przez nieszczelne wtryskiwacze, albo pękniętą membranę reduktora. Skutkiem wystrzału jest twardy pedał hamulca i falujące obroty co wskazuje na uszkodzenie kolektora, lub którejś z przyłączonych do niego rurek podciśneniowych.
-
320 metaliczny hałas
Czy hałas jest zależny od prędkości jazdy, od tego na którym jedziesz biegu, czy może od obrotów silnika? Czy słyszalny jest też kiedy auto stoi? Czy cichnie kiedy podczas jazdy zgasisz silnik? Czy brzmi jakby coś stukało, brzęczało, czy ocierało?
-
M50 dlugo kreci rano smierdzi benzyna kopci na niebiesko
Ma miesiąc, więc nowa już nie jest. To że nie pokazuje błędu, nie znaczy że sonda działa prawidłowo. Oczywiście nie upieram się że to wina sondy, ale Twoje argumenty nie dają 100% pewności że jest dobra. Sprawdź ją na oscyloskopie.
-
320i Dziwne dzwieki od klimy.
Ta rurka nie jest w żaden sposób mocowana do nadwozia, ale ma przyklejone dwa okrągłe "odboje". Dogiąłem rurkę w taki sposób żeby te odboje dobrze przylegały do podłużnicy i wibracje ustąpiły.
-
320i Dziwne dzwieki od klimy.
Miałem podobny objaw. okazało się że w wibracje wpadała rurka łącząca osuszacz z zaworem rozprężnym.
-
M50 dlugo kreci rano smierdzi benzyna kopci na niebiesko
Może sonda lambda jest uszkodzona. Jeżeli się "zawiesiła" i podaje stałe, ale zbyt niskie napięcie to komputer będzie dążył do wzbogacenia mieszanki.
-
318 IS nie odpala
Wygląda na to że uszkodzeniu uległ napęd rozrządu, czyli w zależności od wersji silnika pękł pasek lub łańcuch rozrządu.
-
e36 325 wyciek plynu chlodniczego
Jeżeli masz to samo co było u mnie, to chyba pomoże tylko zmiana zbiorniczka na oryginalny. Wymieniałem 2 razy chłodnicę na podróbkę i za każdym razem problem ze szczelnością korka i wyciekiem płynu przez przelew.
-
e36 325 wyciek plynu chlodniczego
Jesteś pewien że to z chłodnicy? Zdemontuj osłonę pod silnikiem i podkładaj pod auto na czas postoju karton, ale musi być na tyle duży żeby sięgną od zderzaka do połowy skrzyni biegów. Plamy jednoznacznie wskażą skąd cieknie. Co do chłodnicy, to chińskie podróbki często mają problem z uszczelnieniem korka chłodnicy. Często złe wykonanie wlewu płynu powoduje uszkodzenie oringów które są na korku, a skutkiem są nieszczelności. W takim przypadku płyn ucieka niezauważalnie od spodu zbiorniczka przez kanał przelewowy.
-
e36 318 korek od oleju w majonezie po wymianie uszczelki pod
Ja bym się skupił na przyczynie, a nie jak usunąć skutki. Odpowiedz na kilka pytań: dlaczego wymieniłeś uszczelkę podgłowicową, czy robiłeś to sam, czy planowałeś głowicę i przede wszystkim, czy po zdemontowaniu starej uszczelki jednoznacznie było widać że jest uszkodzona?
-
E36 318IS, nierównomierne zużywanie sie opon.
Łącznik nie możliwe, zużyty amortyzator powoduje przyspieszone zużycie, ale całej powierzchni bieżnika.