Skocz do zawartości

Jack79

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Jack79

  1. Przeczytaj dokładnie to co ci podesłałem w linku powyżej, to nie będziesz się musiał pytać. Na drugiej stronie chłopaki podsyłają linka. Jest bez fotek, ale masz napisane co i jak. To wszystko co chcesz do auta wsadzić już jest opisane. Szukania na 2-3 sekundy w google. Dziwna jest tylko ta sprawa z tymi wtyczkami , bo realoem podaje że są identyczne, a jednak trzeba albo bolec z wtyczki usunąć albo gniazdo przerobić.
  2. Oczywiscie że nie pasuje plug&play. Trzeba przekładać piny we wtyczce i jeżeli zostajesz przy starej wtyczce, to jeszcze zmodyfikiwać gniazdo w lampach. Lub kupić kompletne lampy z wtyczkami po lifcie i przełożyć odpowiednio wszystkie piny. Tu masz link z DIY http://www.babybmw.net/forum/viewtopic.php?f=29&t=15081
  3. Nie dzwoniłem nigdzie oprócz fo sprzedawców używek. Niewiele jest tego na allegro i sporo jest uszkodzonych. Popękane króćce lub nie działają. Nie wiem w sumie ile auto śmiga z tym błędem, bo to nie moje. Ale od ponad pół roku jest. Przy zakupie auta już było. Wiedziałem że podgrzewacz można za 100 zł kupić nowy, tylko nie wiedziałem że są różne:)
  4. Dokładnie taki sam jak ty mam podgrzewacz. Silnik m47n 163KM. Kiedyś był dostępny sam podgrzewacz za ponad 400 zł o numerze 7802940, ale wszędzie są zerowe stany magazynowe.
  5. No na bank jest inny i w innym miejscu. W tym do którego szukam jest 4 pinowy:(W e90, nie spotkałem się, żeby ktoś opisywał taki przypadek.
  6. Robiło się zwarcie od wilgoci w podgrzewaczu i ogień. Była jakaś akcja w serii 1 na to, bo auta płoneły. Tak na szybko szukane https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=33&t=164691 Komuś na bank tu się zapaliło auto przez ten podgrzewacz, pamiętam że czytałem.
  7. Nie ma co się załamywać. 90 procent kierowców w Polsce jeździ bitymi autami, a połowa nawet o tym nie wie. Ty przynajmniej będziesz miał te świadomość. No ale zawsze to straszna szkoda. Jak już się ogarniesz to opisz co i jak, ze doszlo do nieszczęścia.
  8. A co masz w zakładce IBS w INPA. Wchodzisz w silnik, następnie F5 chyba, potem F5 znowu (zakładka IBS). Pod F2 i pod F3 masz informacje o stanie aku, ładowaniu ITP.
  9. No skoro masz kleme IBS i daje ci znać ikonką akumulatora że jest do dupy to d tego bym zaczął. To ma tak działać, że auto wie, że ma zaoszczędzić prąd na rozruch i odłącza wszystkie zbędne urządzenia. W INPA możesz zobaczyć jak IBS ocenia stan twojego akumulatora. INPA pokazuje że z 80AH zostało 35% pojemności. Auto kręci bez problemu. Mój jak się zaczęła pojawiać ikonka wyłącza wszystko łącznie ze światłami powitalnymi, START/STOP, grzaniem lusterek, tylnej szyby.
  10. No przecież to czarno na białym napisane. Lewa lampa to pin 1 czarny z niebieskim paskiem grubości 0,75mm, a prawy to pin 6 kolor niebieski z żółtym paskiem też grubości 0,75.
  11. Z tego co piszą to trzeba pociągnąć kable z przodu na tył i kupić lapkę z wtyczką ucięta albo wtyczkę. Co niektórzy piszą jeszcze że trzeba zakodować
  12. Ok. Obadam. Chociaż allegro mam już oblukane. Najlepsze jest że jak się zainteresujesz i chcesz kupić, to dzwonisz i pytasz się go, czy wszystko jest sprawne. Wtedy koleś mówi że działa, ale króciec jest pęknięty lub nie wie czy działa. Najlepszy był jeden co na aukcji napisał że działa. Zadzwoniłem, mówi że ma bank jest sprawny. Za 5 minut oddzwania i mówi że niestety on jednak nie jest sprawny:( ciężka sprawa. Poszukampo twoim numerku.
  13. No plug&play to niestety nie jest. Tu masz link do stronki jak ktoś to odpalał. Do tematu są podpięte inne linki ze schematami. Czytaj i zapomnij o plug&play:( P.s. sorry zapomniałem wkleić:) https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=255668
  14. A jak byś znalazł jeszcze 4 pinowy taki to by było bosko:) numer filtra z podgrzewaczem 4 pin to 13327802939 i niestety na czescidobmw nie widze osobno podgrzewacza:(
  15. No to grubo. Uderzaj do sprzedającego, bo nieźle się wrypałeś:(
  16. Ciężko kupić ten silnik drugi. Kase jaką wypadało by włożyć w ten drugi też jest spora. Na dzień dobry rozrząd koniecznie. Może lepiej rzeczywiście ocenić straty w starym i zobaczyć czy nie wyjdzie taniej naprawić go, jak się da.
  17. Jak zwykle:) Z aktualnością nie ma ona nic wspólnego:) BMW ma dwuletnie opóźnienie.
  18. Nie ma szans. To są zupełnie inne siniki. Jak byś chciał ładować kompletny M47 do auta N47 to też będzie dużo komplikacji. Najtaniej kupić to co miałeś.
  19. Bednvr, a nie przestawileś sobie tego pokrętła na manetce wycieraczek. Kiedyś myślałem że to do automatycznego wycierania nie wnosi. Im bardziej pokrętło jest u góry tym automat jest czulszy. Na samym dole to praktycznie nie wyciera.
  20. Gorąco w kabinie bo pewnie elektrozawór klimatyzacji zepsuty. Wtedy gorącym wali z nawiewów na szybę i nogi, pomimo ustawienia 16 stopni na klimatroniku. Zobacz błędy w IHKA chyba, czy nie masz tam błędu od tego zaworu.
  21. Te cyfry po odpaleniu to ilość kilometrów do wymiany oleju. Kasuje się to ręcznie przy wymianie oleju. Wtedy komp zaczyna liczyć od chyba 30 tysiecy w dół. Ja na 15000 wymieniam drugi raz i hak dodzie do zera to znow wymieniam. 30 tysięcy to za dużo na jedną wymianę. Co do modułu czujników cofania, to znajdje się on za tapicerką po stronie pasażera w bagażniku. Niestety bez zdjęcia tapicerki nie da rady się tam dostać. Woda wpada przez uszczelkę lampy tylnej lub przez wentylację za tapicerką. Najłatwiej sprawdzić czy ma się wodę poprzez podniesienie siedziska tylnej kanapy. Łapie sie za przód i ciągnie do gory. Jeden zaczep jest po stronie kierowcy na środku a drugi po stronie pasażera. Jak pod siedziskiem jest woda to w bagażniku jest już powódź. Drugi sposób to wyjęcie zaślepek pod autem. Popatrz na foty tutaj, gdzie są zaślepki. Ja wyciągałem ja po majechaniu tylnymi kołami na krawężnik. http://babybmw.net/forum/viewtopic.php?f=11&t=102822&p=1323930
  22. U mnie welcome lights przestają siè zapalać w momencie wyświetlenia na desce rozdzielczej informacji, za niskie napięcie na akumulatorze, czy jakoś tak. Mssz PDC w aucie? Czesto problemy z elektroniką powoduje zalany moduł w bagażniku.
  23. No a jak błędy na kompie. Są nadal od świec?
  24. W tej 12 pinowej wtyczce nic nie powinno isc do głośników, bo one idą do bagażnika. W bagażniku jest bm24 skąd wychodzą głośniki. Pin 1 w 12 pinowej wtyczce powinien mieć kolor szary z czerwonym paskiem grubości 0,5 i wedłu schematu to powinno być podswietlenie. A PIN6 to szyna k-bus i jest koloru biało czerwono żółtego grubości 0,35.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.