Skocz do zawartości

Jack79

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Jack79

  1. To jest rura, którą idzie powietrze z turbiny do silnika. Nie może być tam przedmuchów, bo będzie ci świszczeć przy wchodzeniu na obroty. Tu ma być szczelne. Aby było szczelne to masz tam wsadzony gumowy oring, a żeby się nie wypinało od ciśnienia to masz ten metalowy skobel. Metalowy skobel potrafi pęknąć, ale można go dorobić sobie ze szprychy od roweru:) Ale metalicznego dzwięku to z tego nie będzie.
  2. Bolo przeczytaj prywatna wiadomosc.
  3. Jak płyn w okolicy korka jest normalny. U mnie nie ma czegoś takiego, żeby był zabryzgany. Znaczy było tak jak korek mi padł i zaczął płyn nim walić. Jak masz takie ciśnienie to zrób test na co2. Ja pojechałem do zaprzyjaźnionego mechanika.
  4. Jak padnie to kupisz na miejscu. Wymiana nie jest jakaś skomplikowana.
  5. Sterownik po wyjęciu można sprawdzić miernikiem. Niestety trzeba go odłączyć, aby pomierzyć. Moje doświadczenia są znowu inne. Mam dwa diesle N47 i M47 w obu po kupnie błąd 4 świec. W obu po wymianie sterownika wszystko było ok. W M47, który mam dużo dłużej po dwóch latach od naprawy sterownika padła świeca, więc wymieniłem wszystkie. Oczywiście wcześniej sprawdziłem naprawiany sterownik. N47 mam od prawie dwóch lat. Po zakupie naprawa sterownika i na tę chwilę świece są ok.
  6. A jak wyjmiesz końcówkę, ze spryskiwacza z tyłu i dmuchniesz w nią, to leci powietrze lekko czy nie leci? Powinno lecieć lekko. Lub psiknij bez tej końcówki. Często rdza z rdzewiejącej wycieraczki blokuje końcówkę.
  7. Jak to było pisane w milionach postów, świece ci nie działają nie ma cudów. Dlatego ma te czkawke po odpaleniu. Sprawny m47 przy -10 odpala bez sprawnych świec. Przynajmniej mój. Poniżej tej temperatury zaczynało się długie kręcenie, aby zaskoczył. Sterownik wymień albo napraw, bo świece grzeje z tego co pamiętam do +40 temperatury silnika zmniejszając stopniowo moc grzania.
  8. Ta tarka to raczej konwerter, a efekt ślizgania się na zimnym silniku to znany temat. BMW wypuściło update softu skrzyni który w bardzo znacznym stopniu niweluje te usterkę. Oczywiście trzeba wgrać odpowiedni soft który zaleca BMW. Aby pozbyć się tego problemu całkowicie bez updatu softu trzeba wymienić jakiś uszczelniacz w skrzyni, ale robi się to przy okazji temontu a nie specjalnie po to. Za dużo kasy to kosztuje. Tu masz moje przygody z programowaniem sterownika skrzyni na odpowiedni soft. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=221261 Różnica jest kolosalna.
  9. Sebek nie zakładaj nowych tematów bo ci będą je blokować. Kontynuuj ten. Na youtube jest pełno filmików jak to dobrze poskładać.
  10. Jack79 odpowiedział(a) na ariel.wojcik.1991 temat w E46
    No cudów nie ma. Jak wszystko jest ok to albo jest coś z tym czujnikiem, albo z twoim zamiennikiem zbiorniczka. Robienie zworki to mega głupota, bo jak ci się wąż rozwali lub jakieś inne nieszczęście i wyleci cały płyn to kapniesz się po dymie spod maski.
  11. W tym temacie chyba na stronie 25 albo 26 jest napisane że się zmieszczą tylko te z et47 i et50. Te od piatki z et20 nie ma szans.
  12. Co do czyszczenia nagrzewnicy to chyba lipa. W tym linku co podesłałem kolega próbował płukać, ale bez sukcesu.
  13. Tak jak napisałeś. Ściągasz wrzucasz na pena i do auta. Wtedy zapyta się o kod. Kod możesz ci kruk załatwić odpłatnie, ale taniej niż od BMW dożywotni, czyli na wszystkie aktualizacje które wyjdą. Mam od Kruka i działa bez problemu.
  14. Wszyscy błędnie myślą że ten temat jest o dodatkowej pompie wody w dieslu. Dlatego połowa odpowiedzi jest nie na temat. TEMAT JEST O BENZYNOWYCH SILNIKACH.
  15. Oglądałem twój VIN na cartechnology. Sorry nie moglem się powstrzymać, dlatego jedno sciagniecie jest moje. Fajne autko kupiles:)
  16. Pewnie zestaw naprawczy zamka z allegro wtstarczy za 30zł. Masz tam wiosło i kilka wyprofilowanych tulejek.
  17. Jack79 odpowiedział(a) na ariel.wojcik.1991 temat w E46
    Eclipse pisze głupoty i chyba nigdy nie trzymał tego zbiorniczka w ręku. Nic nie zleci. Dokładnie ariel ma racje, ten czujnik tam jest wsadzony tak lekko że nic go nawet nie uszczelnia. Aby go wyjąć, przekręcasz go o pół obrotu z blokady i sam wypada. Nie ma on nawet styku z płynem chłodzącym. Jak posałem to jest jakiś kontrakton. Działa na zasadzie świeci ikonka lub nie świeci, a nie pokazuje dokładny poziom płynu.
  18. Tu masz linki do torrenta do MOTION 2018-1. Musisz kliknąć na swojego klienta torrent i dodać nowy link. Wkleić to co tu masz i ściągnąc. Tylko sprawdz jakie masz teraz regio East czy West EAST: magnet:?xt=urn:btih:94C59B896A1050E61BE9607F3AC7954788079BCC&dn=Road%20Map%20Europe%20East%20MOTION%202018-1&tr=udp%3a%2f%2ftracker.openbittorrent.com%3a80%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2ftracker.opentrackr.org%3a1337%2fannounce Link do mega: https://mega.nz/#!ro1gXSgK!cAYOkA0QJOQSC99qqk--JNHjIPEKex8HYxPCg0Hcx2o WEST: magnet:?xt=urn:btih:8AB90BBEB4163A7C627E440C6E41768FB12E334C&dn=Road%20Map%20Europe%20West%20MOTION%202018-1&tr=udp%3a%2f%2ftracker.openbittorrent.com%3a80%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2ftracker.opentrackr.org%3a1337%2fannounce Link do mega: https://mega.nz/#!3hcAQDxS!lcQ6ikvkRrTcWIjVR-0KRL49PK1gUnBUIPIFH6YXbek Z kodem niestety nie pomoge. Dodam że sprawdziłem i torrenty można ściągnąć bez probelmu. Kopiujesz cały adres do schowka i np w utorrent wybierasz Dodaj torrent z adresu. Wklejasz ze schowka i juz.
  19. Jack79 odpowiedział(a) na ariel.wojcik.1991 temat w E46
    Możesz wyjmować. To jest chyba zrobione na zasadzie kontraktonu. Jak pływak zejdzie do czujnika to wywala kontrolka. Czujnik nie jest zanurzony. Przekręcasz o pół obrotu i wyjmujesz ale miejsca jest mało w 320d. Nie wiem jak w 330d
  20. Ktoś tu na forum opisywał że miał problem że jedna strona mu nie grzała i przyczyną była nagrzewnica zasyfiona w środku. Z tegk co pamiętam wymienił na drugą. Wiązało się to z demontażem całej dechy. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=164&t=306239&p=2265822&hilit=Nagrzewnica#p2266061
  21. Jack79 odpowiedział(a) na ariel.wojcik.1991 temat w E46
    Ja nam 320d i robiłem odpowietrzanie według instrukcji z książki sam naprawiam, które są na necie. A robiłeś coś co mogło spowodować zapowietrzenie?
  22. Jack79 odpowiedział(a) na ariel.wojcik.1991 temat w E46
    Ale jak pisze od pewnego czasu, a nie pisze, że cokolwiek robił to znaczy że gdzieś płyn poszedł:) sam się nie zapowietrzył.
  23. Wszystko co masz w aucie zamontowane znadziesz na realoem.pl Wpisujesz vin i szukasz. Nic trudnego.
  24. W Carly można to zakodować. Opuszczanie szyb do połowy.
  25. Jack79 odpowiedział(a) na ariel.wojcik.1991 temat w E46
    Pronlemem jest ze masz za mało płynu w układzie chłodzenia. Za mało płynu masz, bo albo masz gdzieś wyciek na zewnątrz silnika, albo gdzieś ci silnik go wpiernicza. Najpierw dolej płynu. Potem oblukaj silnik czy nie jest mokry. Odkręć korek oleju czy nie ma masła pod korkiem. Popatrz jak już dolejesz płynu czy nie pływa ci olej w zbiorniczku wyrównawczym. Opcji jest pełno.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.