Treść opublikowana przez Jack79
-
Wyciek oleju 320d m47n
A nie leci ci z pompy podciśnienia? U mnie się lało z pompy, ale nie z uszczelki między silnikiem a pompą, tylko z uszczelki w pompie.
-
Re: [E87] Freak'owa 120d |198,3KM 442,2NM|
No ja jestem za używkami jak nie stać na nowe lub szkoda kasy, bo ceny to przegięcie. Sam też nie regenerowałem i to w silniku M47N, gdzie ludzie piszą, że jakoś to wychodzi. Zrezygnowałem po tym, gdy znajomy miesiąc wcześniej regenerował wtryski do Forda, Zapłacił ponad 2000zł za regeneracje i pochodziły tydzień. Po tygodniu oddał na reklamacje i się zaczęły problemy. Koleś nie uznał reklamacji twierdząc że to wina brudnego układu paliwowego, który zapchał wtryski. Po dwóch tygodniach przepychanek, kolega odzyskał poprawione wtryski, ale i tak nie chodziło to jak wcześniej. Sprzedał auto i kupił benzynę:)
-
DPF nowe przepisy
Ja też w N47 nie mam już DPF, bo poprzedni właścieciel wyciął. Jeżeli nie zostane wołami zmuszony to nie będę o montował. Jeżeli trzeba będzie to sam katalizator będe wciskał. U mnie też smrodu zbytnio nie czuć. Moje auto ma 240 tysi i przebieg wydaje się autentyczny, po moich śledztwach, ale kto to wie:)
-
DPF nowe przepisy
Do zmniejszenia CO sam katalizator starczy. Są różne pomysły np. taki: http://www.ragazzon.pl/p/467/363/katalizator-przelotowy-filtr-dpf-ragazzon-evo-line-e87-5-drzwi-118d-105kw-od-2007-do-2013-seria-1-e81-e82-e87-e88-bmw-katalog.html Smród też będzie mniejszy po zamontowaniu katalizatora. To efekt 3 sekund szukania. Tylko tu od razu widać że coś masz z wydechem modzone. Lepiej jak wyglądałby jak puszka.
-
Re: [E87] Freak'owa 120d |198,3KM 442,2NM|
To się zobaczy czy się je regeneruje jak kolega zapakuje wtryski do auta i odpali.
-
DPF nowe przepisy
To to się tyczy normy CO. Bez kata nie ma szans żebyś się w tym zmieścił, ale jak go zamontujesz to będzie git. Teraz masz przelot. P.s. tak z ciekawości to sam zaczął ci mierzyć spaliny, czy przez to że chciałeś?
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Sam na miejscu Pawła, bałbym się dokładać jakiekolwiek kodowanie, bo już widzę te narzekania, że uwaliłem sterownik po użyciu aplikacji. A jak Paweł pisze, nie robi tego pod jeden interfejs, nie wie czego każdy z nas używa i jakiej jakości. Kodowanie to ryzykowny temat.
-
Podgrzewane lusterka
Tak. Jak masz fotochrom oryginalny to masz już wszystko, łącznie z grzaniem i składaniem. Nie było takich wersji że był fotochrom, a reszty nie było. P.S. Czy któryś z was może dopisać co trzeba dokupić do golasa bez grzanych lusterek, żeby je dołożyć, nie kupując tego zestawu doposażającego. Lusterka mam i te kable które są w lusterku. Czy w drzwiach trzeba coś uzupełniać, bo według realoem specjalnej wiązki do tego nie ma. jak wygląda dopgrogramowanie. Jest jakiś FA do grzania, czy tylko trzeba opcje jakąś włączyć ncs? P.S. Wiązka jest poprowadzona w drzwiach poprawnie. Może tylko trzeba pociągnąć zasilanie do skrzynki bezpieczników.
-
DPF nowe przepisy
Nie w prawie każdym tylko w każdym, bo nie spełni norm EURO5 dotyczących parametru PM, bo z tego co wiem tylko po to jest DPF. Tu masz tabele http://www.azotychorzow.pl/pub/Image/produkty/Noxy_Adblue_emisje_spalin.jpg
-
DPF nowe przepisy
Kicaj to zależy od tego jaką normę spalin ma spełniać. Diesle z EURO5 muszą mieć DPF, bo inaczej w testach jej nie przejdą. Wiadomo podczas wypalanie nie mierzymy, bo by się okazało że te EURO3 było bardziej ekologiczne. Dlatego była VW afera. Truł normalnie zawsze, ale podczas testów orzechodził w tryb ekologiczny:)
-
Problem z układem chłodzenia BMW 320 D M47
Niestety ma. poczytaj tutaj co powiduje uszkodzony termostat EGR. Ja miałem kupiony główny z allegro, właśnie Meyle. Wytrzymał kilka miesięcy:( Kupiłem z ASO. Zobaczymy ile podziała.wcześniej miałem też z ASO i działał ponad 6 lat.
-
zacinanie kontrolera w idrive
Widze mazor1234 że jesteś świeży. Obok nika przy poście masz date kiedy kolega szukał pomocy. Było to prawie pół roku temu:) Jak nie pisał znaczy że sobie poradził.
-
Problem z układem chłodzenia BMW 320 D M47
Zmień tytuł, bo ci zamkną Brak modelu auta. Wymień termostat EGR. Niestety trzeba to razem robić. EGR jest połowe tańszy od głównego. A główny kupiłeś z ASO, czy przyżydziłeś i kupiłeś jakis zamiennik, nie daj Boże z allegro? Jeśli tak to kup główny z ASO, EGR najlepiej też i wymień jeszcze raz.
-
N42 olej w skrzyni A5S 390R
I po takich zamianach właśnie pojawiają się opinie "wymieniłem olej na super nowy i skrzynia źle chodzi". Nie znam specyfikacji Dextron IV, ale może bardziej coś płucze, czyści i robi kaszane. Ja jestem za laniem tego co producent zaleca.
-
N42 olej w skrzyni A5S 390R
Dokładnie texamatic 7045e i nie lej nic innego. Ma być dokładnie ten olej.
-
Ciągłe świecenie światła STOP w lampach
Kotin44 żadna żarówka w tych lampach nie ma dwóch włókien. Tak ma być. Może ci zalało lampy, często ciekną. Posprawdzaj wszystko.
-
320d Odpala i gasnie
Przecież masz powód dlaczego gaśnie. Zbyt niskie ciśnienie paliwa przy rozruchu. Nie masz gdzieś nieszczelności? Ropy gdzieś nie widać? U mnie sparciał wężyk doprowadzający paliwo do pompy wysokiego ciśnienia, przy samej pompie. Błędów nie miałem ale paliwo powoli wyciekało. Obejrzyj silnik, chociaż skoro tyle wymieniłeś to ktoś by zauważył wyciek ropy.
-
Ciągłe świecenie światła STOP w lampach
Tak sobie szukam rozwiązania tego problemu i porady na innych forach to: 1. Spalony bezpiecznik od świateł hamulców. Wtedy niby świecą cały czas. W E90 to jest numer 9. Podaj ostatnich 7 znaków VIN to ci sprawdze który to može być bezpiecznik. Lub sptawdz sobie sam na schemacie. Strona https://www.newtis.info/tisv2/a/en/ 2. Czujnik na pedale hamulca. Niby jest to czujnik halla. Jak pedał nie powraca do odpowiedniej pozycji to pali się stop cały czas, tylko że wtedy nie zapalało by się dodatkowo trzecie światło jak byś wciskał pedał. 3. Warto sprawdzić błędy na DSC, ponieważ jak są jakieś związane z ciśnieniem to niby tež się palą stopy. Oczywiście nie jestem pewien na ile to prawda, bo nie miałem takivh problemów jeszcze. Jak coś jeszcze wyczytam to tu dopisze.
-
BMW ROAD MAP EUROPE PREMIUM 2018-1
To po aktualizacji map też będzie gadał po polsku. To są tylko mapy.
-
BMW ROAD MAP EUROPE PREMIUM 2018-1
Ja brałem od Kruka i był tańszy. Działa do tej pory bez problemu. Tak mapy będą działać. Polski to nie kwestia mapy z tego co wiem, tylko softu. Jak w navi masz ustawione English to gada po angielsku itd. Ustawione są trzy języki. Jak byś chciał mieć Polski to trzeba pogmerać w sofcie.
-
335d z USA jaką ma moc moje auto?
A co masz na wyposażeniu dalej napisane. Tam są redukcje mocy popisane. U góry napisana jest standardowa moc, jaką ma ten silnik.
-
128i coupe z USA
Jak wszystko będzie git to nic tylko brać. Lubie tu czytać jak to ciężko jest z przeglądami. To takie same bajki jak czyta się w tematach o spalaniu. Jeżdze od 1997 roku swoimi autami. Przez te 20 lat spalin nie miałem sprawdzanych ani razu ani w benzynie ani w dieslach. Amortyzatory były sprawdzane może z 10 razy. Światła ustawiabe jak się upomnę. Jedynr co jest sprawdzane to VIN auta, hamulce i zawieszenie. Jeżdze w różnych miastach na przeglądy i wieloma autami. Bajki o ciężkich przeżyciach podczas przeglądów możesz olać. Co do części to nie będziesz miał żadnych problemów, to nie PRL że tylko ocet na półkach. Zamawiasz po numerze części i ci przysyłają z pocałowaniem ręki, bo to dla nich kasa.
-
120d - wymiana oleju w skrzyni i dyfrze
http://www.bmw-z1.com/VIN/VINdecode-e.cgi/VINdecode-e.cgi Wpisujesz 7 ostatnich znakow VIN i napisze ci ile płynów mieści się w twoim modelu.
-
Problem z światłami!
Posiedz w zgaszonym autku z 10 minut z włączonym radiem. Jak nie wywali komunikatu to masz inny problem. Ja po minucie słuchania mam komunikat.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Ja jeszcze zaznaczyłem opcje kasowania błędu. Wypalanie przebiegało dość śmiesznie, bo błąd DPF cały czas powracał. Więc wypalało 20 sekund, temperatura spalindochodziła do 500 stopni i wypalanoe kończyło się, temp spalin spadała do 300 st. Po minucie ponownie temperatura spalin rosła i tak z 15 minut, aż wypaliło go do zera już bez problemu. Błąd zniknął.