Treść opublikowana przez Jack79
-
E87 120d od mr-fix
Obejrzyj filmik o wymianie tych zarowek na ledowe w tym temacie. Kolega to tak pokazuje ze wszystko wiadomo.
-
318d LCI - wyciek z PRZEPUSTNICY / KLAPY GASZĄCEJ
Dzisiaj wymieniałem koledze termostat w E91 320d 163KM wyposażonego w klapę gaszącą. Wszędzie sucho na dolocie, a sprężyna od klapy gaszącej uświniona w oleju. Te klapy chyba tak mają.
-
BMW DVD HIGH 2017 MK4
Ta mapa jest do takich aut:) BMW cars from 2003 model year to 2010 year MK4 navigation unit. 3-series e46 (2000-2005), M3 (2001-2006) 5-series e39 (2000-2003), M5 (2000-2004) X3 e83 (2004-up), X5 e53 (2000-2006) 7-series e38/Z4 e85/e86 (2003-2008) Kilka postów wyżej masz fote jak wygląda menu w mk4. Jak masz identyko to ściągasz to. Dla ciebie scaramanga też będzie business.
-
318d LCI - wyciek z PRZEPUSTNICY / KLAPY GASZĄCEJ
Marton nie wiesz o czym piszesz. Tu cała odma to cały kolektor:) To jest N47 a nie M47. W każdym dolocie diesla jest olej tylko zobacz ile go jest. Ma być lekka mgiełka, a nie lejący się olej. U mnie jak ostatnio patrzyłem jest mgiełka, a ta sprężyna, jest wilgotna. Może ciśnienie wypycha olej, bo ten trzpień na którym trzyma się klapka ma jakiś luz. W sumie to innej opcji nie widze. Nie musi być dużo oleju. Jeżeli jest jakaś nawet mikro nieszczelność to ciśnienie wypchnie olej.
-
BMW DVD HIGH 2017 MK4
Nie. Ty potrzebujesz business. Na tę chwilę wersja 2018 jest jeszcze nie dostepna. Warto poczekać z miesiąc zamiast ciągnąc 2017. Chociaż zmiany zazwyczaj są niewielkie:) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=91&t=320863
-
BMW ROAD MAP EUROPE PREMIUM 2018-1
To dobrze że ci to działa, jak to taki fachowiec :cool2:
-
BMW ROAD MAP EUROPE PREMIUM 2018-1
Według mnie to sciema. To wtedy nie pisali by full cover na West tylko Main Roads. A gdzie takie cos wyczytałeś?
-
318d LCI - wyciek z PRZEPUSTNICY / KLAPY GASZĄCEJ
Nie jestes pierwszy ktory tu sie o to pyta. U mnie tez ta sprezyna od klapki jest ciut uswiniona. Moze nie tak jak u ciebie, ale tez widac zapocenie. Ja zlalem temat. W przyszlym roku jak bede sie tam dobieral to obejrze czemu tak sie dzieje. Jak cos wykminisz to daj znac.
-
320d m47n chip
Tak kupujesz taki mierniczek podciśnienia. On ci pokazuje jakie pompa wytwarza. Szukasz tu jakie powinno być, gdzieś widziałem taką informacje i już wiesz czy jest ok.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Opowiadaj co wybrać dla silnika M47N e47 dde5 z 2003. A czy A0. Co za różnica między tymi opcjami?
-
BMW ROAD MAP EUROPE PREMIUM 2018-1
To masz świetny lifetime FSC:) Płaciłeś za niego? To chyba mija się z celem, skoro co pół rolu generujesz nowy u sprzedawcy, to równie dobrze możesz robić to sam zgrywając kod 1B na pendriva i generować go samemu. Od Kruka mam lifetima i zapomniałem co to kod FSC:)
-
[E81] Zmiana foteli i kanapy
Koleżko a patrzyłeś ogólnie jak boczki wyglądają?? Wpisz sobie na allegro "boczek e81" i "boczek e92" i zobacz czy pasują. ślepy zauważy że to zupełnie co innego.
-
320d m47n świece żarowe
Rozgrzej silnik. Zdejmij kolektor ssący. Zajmie ci to max 30 minut za pierwszym razem, więc silnik będzie akurat. Ja z tego co pamiętam niczym nie psikałem na początek. Świece zrywają się przy ok. 30Nm. To jest naprawdę mała siła, więc na chama nie ciągnij. Jak nie chce iść to zalewasz odrdzewiaczem i zostawiasz na 5 minut. Ogólnie świece które nie pokazują błędów, znaczy działają, wykręcają się bez problemu. U mnie to się potwierdziło. Najdłużej był błąd na drugiej świecy i tą wykręcałem ze dwie godziny. Metoda jest taka, że delikatnie odkręcasz, aż stanie, cofasz, psikasz, czekasz i ponownie odkręcasz. Nic na siłę i wyjdzie. Lipa jest taka że skoro ciężko idzie to znaczy że gniazdo jest zasyfiałe i nowej świecy też dobrze nie wkręcisz. Będzie źle dolegała i ponownie zbierze się na niej nagar. Trzeba przed wkręceniem nowej oczyścić to gniazdo. Ja zastosowałem gumową rurkę, taką co się wciśnie w gniazdo, przeciętą wzdłuż, aby powstał taki drapiący rant. Połączyłem to z odkurzaczem, żeby nic nie wpadło do środka i czyściłem do momentu kiedy świeca wkręcała się lekko, jak przy świecach sprawnych. Ten rant kręcąc rurką w lewo i prawo usuwał ten nalot. Doczyścił gniazdo idealnie. Nowe świece dokręcasz momentem 25Nm. Zaopatrz się w klucz dynamometryczny. Nowych świec niczym nie smarowałem. Zdania są tu bardzo podzielone i im więcej czytałem tym bardziej zakręcony byłem. Moim zdaniem jak dobrze dokręcisz i gniazdo będzie szczelne to potem nie będzie problemu z wykręceniem.
-
I Phone i Bluetooth w e91
Poczytaj sobie na google o problemach parowania S7 i S8 z CIC. Samsung cos pozmieniał w BT i czasami ciężko się połączyć. W mojej jedynce z CIC męczyłem się z parowaniem s7 pół dnia, bo co chwila się rozłączało, aż w końcu poszło i się sparował. Wcześniej na S5 nie było z tym problemu. Muzy nie słucham z telefonu, tylko do gadania używam zestawu. Zrób aktualizacje softu w telefonie, bo niby ma coś poprawić. Nestety ja mam z Plusa telefon a oni wypuszczaja upgrade raz na rok. T-mobile robi to zaraz jak pojawią się nowe wersje.
-
Bmw e46 320D 136km 2001r Nie odpala
Ale przy temperaturze koło 0 stopni, sprawny diesel, powinien odpalić bez problemu ze wszystkimi uwalonymi świecami. I tak jak maniek pisze w M47 brak sterownika. Jest to rozwiązane na przekaźniku, a świece są 12V a nie 5V, jak to ma miejsce w silnikach ze sterownikiem. Iczywiście warto to naprawić, ale według mnie problem pozostanie.
-
[E46 320i] ogrzewanie tylnej szyby
Temat już został dawno rozwiązany przez kolegę tutaj. Niestety foty od dawna nie działają, ale opis jest konkretny. http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=117763
-
[E87] Składane lusterka
Udało mi się zakończyć ten retrofit. Po krótce wszystko jest tak jak piszą na necie. Strona kierowcy działa od razu po zakodowaniu. Po dłuższych poszukiwaniach i spotkaniu jednego oszusta, który wysłał mi nie skladane lusterka, udało mi się kupić składane fotochromy błyszczące. Panel z przełącznikiem też kupiłem. Aby wszystko działało po stronie kierowcy wystarczy w przypadku fotochromów zakodować $430 i gotowe. Po stronie pasażera ciągniemy zasilanie i LIN do drzwi. W drzwiach pasażera poprzekładałem piny i gotowe:) Dodatkowo zyskujemy obniżanie lusterka pasażera przy wrzuceniu wstecznego. Jutro jeszcze zakoduje składanie z pilota i po sprawie. Niezbędne jest również kipienie panelu z przyciskiem, inaczej lusterka ne będą działać.
-
czujniki parkowania, bluetooth problem
No to znaczy że ktoś wymienił zderzak i kupił taki z czujnikami. A skoro nie jest wyposażony w BT to nie masz takiej opcji i nie sparujesz telefonu.
-
BMW ROAD MAP EUROPE PREMIUM 2018-1
Pojawiły się już wszędzie wersje na 1 usb, więc raczej powinno hulać. Sprawdź i napisz.
-
czujniki parkowania, bluetooth problem
To może być wina wody w bagażniku po stronie pasażera, gdzie siedzi moduł od PDC. Jeżeli podniesiesz tylną kanapę i będzie tam woda to znaczy że moduł jest na bank zgnity. A co do BT to podnieś podłogę w bagażniku i zobacz czy nikt nie rozkradł przed sprzedażą sprzętu. Rozumiem że VIN rozkodowywałeś i powinny być u ciebie w aucie te funkcje. Na forach piszą też że ten zgnity moduł PDC może blokować inne urządzenia, ale tego nie sprawdzałem.
-
E87 120d LCI - Clearance light - co to?
To dziwne. Masz auto z listopada 2007 a na ledeach wyjeżdżały od września 2007, więc niby powinnienes mieć ledy. Alo skoro tak ci po vinie wychodzi to tak ma być. Ale nawet jak miałbyś to pozamieniane to i tak takiego błędu nie powinno wyświetlać, przynajmniej u mnie nie wyświetlało.
-
[E90 N47 177KM] Komplikacje z zaworem EGR
Co się dzieje z tym krzywym bezpoecznikiem na miejscu 33? Ogólnie to wszystkoch nie będziesz miał obsadzonych. To zależy od wyposażenia auta. Tu masz jaki ma numer konkretny bezpiecznik, chociaż może się różnić bo to od benzyny.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
E87 z silnikiem N47, też wszystko działa, oprócz skrzyni, no i DPF, bo mam go wyciętego. Korekcje działają super:D
-
[E90 N47 177KM] Komplikacje z zaworem EGR
Wstaw poprawnie foty, bo link prowadzi do strony glownej, a nie do twoich zdjec.
-
bmw 320d m47n czyszczenie gniazd wtrysków.
Z tego co wiem to wtryski euro 3 poznacz ze maja nabity kod IMA szecio znakowy. A euro 4 maja kod 7 znakow Tu masz to wyjasnione http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=139210