Treść opublikowana przez Jack79
-
kontrolka DPF zakropkowana
Jak maniek napisał, zakładasz i działa. Wymień te klapę, bo poduszki pod silnikiem po tyłku dostają, koło pasowe. Szkoda tych elementów. Do diagnozy zeby miec kody inpy możesz użyć tego programu autorstwa kolegi z forum: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=326379 Nie wiem czy pojdzie z twoim interfejsem, ale moesz sprawdzic. Link do programu jest w podpisie autora. Są dwie wersje Lite - robi wszystko oprocz wypalanoa DPF Expert - pozwala rowniez wypalac DPF Przeczytaj link to sie sporo dowiesz .
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
Wystawać nie będą, ale równo z błotnikiem już tak. Takie bezpieczne to tył dla 8,5 cala ET 40 to będzie jak u mnie. Dla 8 cali to tak et34 żeby siedziały jak te 8,5cala. Przód myśle że dla 8 cali 34 są już mocno wysunięte. Ja bym szukał tak et37-et41.
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
Tak do iebie. Sorry rzeczywiście nie napisałem. Powinny się zmieścić z oponami wąskimi, ale będzie bardzo szeroko. Masz moje trzy foty. Na ostatniej widać nak tył jest blisko błotnika. Twoje wyjdą na zewnątrz jeszcze 5mm. Będzie szeroko, ale z tyłu nie powinny trzeć, chociaż lepiej byłoby przymierzyć. Nie wiem jak przód.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Fazzo jak twój telefon obsługuje OTG, czyli w momencie gdy przez przejściówkę mikro usb na usb wsadzasz pendriva i pokazuje ci dane, to podłączając zamiast pendriva kabel diagnostyczny będzie wszystko smigało. Najważniejsza obsługa OTG
-
kontrolka DPF zakropkowana
To jest kontrolka od filtru kabinowego. Minął ci termin i wyświetlił że trzeba go wymienić. Skasuj tą inspekcje i tyle.
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
Nervus to zostaje ci szukać ROF w tym rozmiarze. Szersza opona na 7'' będzie głupio wyglądać. No będzie bardzo szeroko. W tym temacie wklejałem moją na felgach szerokosci 8,5 i ET41 z tyłu. To zobacz jak to u mnie wygląda, to twoje z tyłu będą jeszcze bardziej na zewnątrz o 5mm na stronę. http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=164&t=127845&p=2351570&hilit=Styling+32#p2351570
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
Do najbliższej autostrady mam ponad 100km:) widziałem w telewizji jak to działa na przykładzie BMW prezydenta:) Ale on miał chyba lepsze te ROF niż my, bo ceny podawali kosmiczne wymiany kompletu.
-
[E90] Elektryczne lusterko wykręca się o 180st. - wymiana
Jak kolega napisał. Jest opcja resetu. Też spróbuj. Ta sprężynka która blokuje lusterko to jej nie widać. Musisz psiukać w miejsce mièdzy bazą a skrzydłem. Poszukaj na necie jak to wygląda. Najgorsze że nie da się tego po rozmontowaniu tak łatwo złożyć. Bo to by była najlepsza opcja, żebyś odczepił skrzydło od bazy, jak reset nie pomoże.
-
[E90] Elektryczne lusterko wykręca się o 180st. - wymiana
No widzisz z lusterkami jest tyle opcji że masakra. Proponuje powalczyć ze swoim, żeby je jednak rozruszać. Psikaj tam jakąś naftą, odrdzewiaczem itp. Ty musisz kupić 3 pinowe składane. Czy masz fotochrom to możesz poznać po rozkodowaniu VIN. Jak masz opcje $430 to znaczy że masz składane fotochrom. Jak masz w VIN opcje $313 to masz tylko składane. Musisz szukać z takim czarnym wystającym, bo te są składane. Niestety są też 3 PIN nie składane i są też 3 PIN nie składane i nie podgrzewane :D Podsumowując dowiedz się co masz. Pamiętaj że europa różni się od angli. Spójrz też czy trójkąt który idzie do drzwi masz błyszczący czy nie, bo tego ze swojego nie przełożysz.
-
Wymiana, regeneracja turbiny 118d-Krakow
Też jestem ciekaw co znawcy tematu napiszą. Ogólnie mówią że te sterowane podciśnieniowo regenerują dobrze. Ja swoją regenerowałem i śmiga od 60 tysięcy. O tych sterowanych elektronicznie większość pisze że słabo to wychodzi i trzeba oddawać na reklamacje.
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
To na opony też jest jakaś homologacja BMW. nigdy nie zwróciłem uwagi żeby na stronach umieszczali takie info, ale też ROF nie szukałem? Jeźdźe na zwykłych laczkach. Wykupiony assistance i tyle. Auto 90 procent tras jeźdźi wkoło komina, a z mojej E46 dojazdówka pasuje, więc bez assistance też sobie poradze. Polecam odstawić ROF a za to co zaoszczędzisz kupić ASISTANCE :D
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
Bo sobie rozmiar wybrałeś 205/50 r17 jakiś dziwny. Z popularnych rozmiarów znajdziesz ROF np. 225/45R17. Naciąg na fele chcesz, że taki rozmiar chcesz?
-
Świece żarowe Bmw118d
Na pierwszy montaż rzeczywiście idą Bosche. Takie info z realoem: Important notice! Simultaneous installation of components from the manufacturers Bosch and Beru is not approved in this application. 01 Glow plug BOSCH 4 12230035934
-
Świece żarowe Bmw118d
Tak, tylko kupuj do N47, bo strownik jest na bank inny niż w M47N. Takie świece idą na p5oerwszy montaż. A sterowniki chyba tylko ta firma robi. Przynajmniej nie widziałem nigdy innych.
-
E87 błąd SOS a wszystko działa poprawnie
No a co na to INPA lub jakiś nowszy soft do BMW do odczytywania błędów. Autor postu też nie podłączył pod kompa. Bez tego to raczej cięzko coś wymyślić.
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
Mam takie na zimę w jedynce tylko na oponach 205/55R16. No wyglądać to jakoś super nie wygląda, ale bez problemu się mieszczą. Nic nie obciera.
-
Polskie menu professional
Niestety dużo postów tu znika, dotyczących różnych ciekawych rzeczy:( Moderatorzy trochę za mocno działają.
-
Błąd swiecy zarowej na 2 cylindrze [m47n]
Sterownik może paść w każdy sposób. Pisze to kolejny raz, jak co zime. Świece oczywiście warto wymienić, ale w 90 procentach winny jest sterownik. Stetownik ma w środku 8 drutów, które od wibracji odpadają od pinów. Jeżeli padnie ten od pojedynczej wtyczki to masz błąd 4 świec, bo to jest zasilanie i tak jest najczęściej. Zdarza się że rwą się druty od świec. Wtedy masz błąd konkretnych świec, bo każda ma swój drut. Zostają jeszcze trzy druty do komunikacji ze sterownikiem. Raz naprawiałem taki sterownik, w którym jeden z tych trzech drutów był urwany to się wyświetlał błąd 4203 błąd urzędzenia grzania świec. Tak to wygląda. Jak coś to mogę wsawić fotki, o co chodzi w tym sterowniku, bo wczoraj dwa otwierałem. Jak masz wyjęty z auta sterownik to możesz multimetrem wstępnie go obmierzyć. Piny 1,2,3,4 to kolejne świece. Przykładasz minus do pojedynczej wtyczki, a plus do kolejnych pinów. Multimeter ustawkasz na koło 200k Ohm. Powinien na każdym z tych pinów pokazać taką samą wartość 165k Ohm. Jak na jednym z pinów pokazuje inaczej to masz błąd danej świecy. A jak na wszystkich jest inaczej to masz błąd 4 świec, bo wyrwany jest kabel od tej pojedynczej wtyczki. Piny są opisane w środku gniazdek.
-
wymienić CCC na CIC?
Jak zalezy ci na aktualnej navi to zostań przy telefonie. Bmw wypuszcza aktualizacje dwa razy do roku, ale co do nowości w tych aktualizacjach zapomnij. Zanim dodadzą trasę jakąś większą to trzeba z rok czekać. A na lokalne jeszcze dłużej. Takivh altualnych tras jak w telefonie nie uzysksz.
-
Parowanie lampy po wymianie żarnika - e92 lci
No dokładnie. Jeżeli pojawiła się tam jakaś parka podczas wymiany żarówki to odparuje. Przecież kolega nie wlał tam szklany wody przy wymianie. Daj tej lampie dwa dni. Jak będzie horzej to coś jest nie tak.
-
Stopiona wtyczka sterownika świec żarowych, jak wymienić
Tego kurcze nie wiem. Nigdy nie zwróciłem na to uwagi. Jakbyś dwa tygodnie temu napisał to bym popatrzył, bo wykręcałem go u siebie:) znając inżynierów BMW to jak pół auta nie rozbierzesz to nic nie zrobisz. Sama wymiana filtra powietrza to jakiś kretyński pomysł:(
-
Parowanie lampy po wymianie żarnika - e92 lci
Nie ma takiej opcji, żeby od wymiany żarówki dostało się tam tyle wody żeby lampy zaparowały. Każda lampa ma odpowietrznik, którędy ma uciekać właśnie wilgoć. Skoro paruje to znaczy że musi sporo tej wody się dostawać. Albo źle coś złożyłeś, albo zbieg okoliczności i akurat gdzieś się rozszczelniły, albo lampa wcześniej już parowała, tylko nie zwracałeś na to uwagi.
-
Zmiana radia Business na Profesional jak zaprogramować?
Pierwszy z brzegu link do tego. http://codinge90.com/ncs-expert-how-to-modify-vo-vehicle-order/ Ja używałem tej instrukcji http://nutsofamily.com/wp-content/uploads/2013/04/USING-NCS-TO-CHANGE-VO.pdf Na necie jest już wszystko, wystarczy poszukać.
-
Stopiona wtyczka sterownika świec żarowych, jak wymienić
Według mnie musisz kupić kabel z linku numer 2 http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=VU31-EUR-05-2006-E91-BMW-320d&diagId=12_1167
-
M47 136KM - Przekaźnik podgrzewania świec
Z tego co się orientuje to w M47 nie zrobisz testu przelewowego. Dopiero M47N, czyli na CR.