Skocz do zawartości

Jack79

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Jack79

  1. Tutaj się nie kłóce. Jednej świecy nie ma sensu wymieniać. Jak już wymienić to wszystkie. Klapy w moim były już usunięte. Jak masz INPE wszystko można posprawdzać przed złożeniem auta.
  2. Tak wygląda schemat dla e91 z silnikiem N47. Tylko miro musi wybrać schemat z silnikiem dde721 a sebal7 z dde701, bo w każdym bezpiecznik jest w innym miejscu. Bezpiecznik F33 lub F80. Na schemacie wszystko jest polinkowane, wystarczy klikać https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e91-318d-tou/wiring-functional-info/power-train/diesel-electronics-dde7/low-pressure-fuel-system/
  3. To luz bo wiekszosc aut ma ty magiczne allegrowe 150-180 tysiecy:) Jak w moim M47N wymieniałem świece przy pewnie allegrowym przebiegu 230 tysiacy, bo nie wiem ile ma to auto najechane, te świece które były sprawne wyglądały ok. Ta jedna co nie działała wyglądała katastrofalnie i jej wykręcenie trwało pół dnia.
  4. No z tego co piszesz to szybko nie wrócisz do zdrowia, ale tego Ci życzę. Zawsze fajnie się patrzyło na mody w twoim aucie. teraz na tych felach Styling 45, wygląda jak mój. Na zime mam ten sam komplet. Oby udało ci się to autko fajnie sprzedać, komuś kto będzie dbał o nie dalej.
  5. Tak, ale świece nie są ani zepsute ani zużyte. Świece w tym układzie padają na końcu i przeżyją 3 sterowniki.
  6. Dokumenty BMW jasno mówią że wymiana akumulatora ma być zarejestrowana, a jeżeli wymieniamy na taki o innych parametrach to muszą być zaprogramowane w aucie. Tutaj link do dokumentu: https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e87-118d-sha_200904/repair-manuals/61-general-vehicle-electrical-system/61-20-battery/ASvwVcCY
  7. N47 to wyszedł chyba w 2007 także nie w E46. Po co wyciągać silnik dotych robót co pisałeś? Chyba że tak dla sportu.
  8. Ja tam też wole wymieniać zepsute części niż na pałę dobre, ale kto co tam lubi. Szczególnie że diagnoza tego układu nie jest jakaś ciężka. Wszystko zostało na tym forum w tym temacie napisane 20 razy.
  9. A nie potrzebujesz zestawu naprawczego zamka? Moim zdaniem połamałeś coś z tego. /przynajmnie w Seatcie tak miałem. Kupiłem taki zestaw i po sprawie. Musisz rozebrać zeby zobaczyć co padło http://allegro.pl/wkladka-zamek-drzwi-klamka-przod-bmw-e90-e91-e92-i7092566831.html
  10. Tu masz też schemat. Nie wiem co masz za auto. wybrałem 320d touring. Kliknij czy masz auto do 2001 czy po 2001 i poczytaj pinout: https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e46-320d-tou/wiring-functional-info/body/lighting/low-beam-headlights/light-switch/q-A3
  11. Fajny temat. Daj znać jak to kasowo wyszło jak już wszystko ogariesz. Tu masz wszystko co potrzeba do rozkrecenia wszystkiego co jest w twoim aucie. Są też schematy elektryczne. Pokazane co gdzie powinno być przykręcone i gdzie się znajduje. Wpisz 7 ostatnich znaków VIN to pokaże ci tylko odpowiedni rocznik. https://www.newtis.info/tisv2/a/en/
  12. Sprawdziłem jak to u mnie działa. Ten dzyndzel ma się wciskać, po to, aby jak zamkniesz szybę i dzyndzel nie wejdzie w odpowiednie mijsce, żeby ci szyby nie wybiło. Jak włączysz wycieraczkę to silnik zrobi obrót i zabierze wycieraczkę, z miejsca w którym ją zostawiłeś. W środku tego dzyndzla masz sprężynkę. U ciebie ta tuleje musiała się zakleszczyć, że sprężynka nie może go wypchnąć. Psikaj penetratorem, aż puści.
  13. Nie ma co się zastanawiać. W internecie opisali już wszystko. Przestawienie jest tylko w lampach z projektorem takim jak na fotce w linku czyli bi xenon. 10 sekund szukania. http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=440929
  14. Nic się nie wyyarło. Z tego co pamiętam to on jest wciskany i po pristu u ciebie się zastał. Jak nie zapomne to zobacze jak to u mnie wygląda.
  15. Sprawdzałeś pierścień ABS. Najczęściej to on rdzewieje i niszczy czujnik. Wymiana czujnika na nowy nie pomaga, dodatkowo pierścień niszczy nowy czujnik momentalnie. Tak to wygląda. Poszukaj było tu o tym już pisane.
  16. Znawcy przedmiotu wróżą że taki AGM bez rejestracji go w aucie padnie po roku. Sam tego nie sprawdzałem, tylko wyczytałem po różnych forach. Swój nowy zarejestrowałem, zanim odpaliłem auto po wymianie. Dodatkowo w INPIE możesz podejrzeć różne parametry IBS. Jaka pojemność jest zarejestrowana, kiedy ostatnio był wymieniany. Znaczy jest napisane przy jakim przebiegu ktoś robił rejestracje i czy było to 1,2,3,4 lub więcej lat wstecz. Do ilu % pojemności był ładowany 1,2,3,4,5 dni temu. Ile godzin działał naładowany w przedziałach co 20 %. Ile minut działał w różnych temperaturach. Jest też wyszczególniony przebieg ostatnich 5 dni. Kupę takich pierdół:)
  17. Mam takiego od 1,5 roku. kupiłem już z wymienionym rozrządem. 143KM niestety a može i stety poprzedni właściciel wyciął DPF i go wyprogramwał podnosząc trochę moc. To auto tak zapierdziela, że masakra. Trzyma się drogi super. Od kupna przy silniku robiłem olej i filt powietrza oraz sterownik świec żarowych naprawiłem. To wszystko. Szkoda że žona nim na codzien jezdzi pół na pół miasto i droga. Silnik jest cichyvw porównaniu do M47N, dynamiczny i oszczędny. Zbiornik 45 litrów, jak nie depcze ostro starcza na 800km do rezerwy. Nie jeździ jak babcia, tylko tak normalnie:) Jak na ten czas użytkowania polecam.
  18. To nie masz diesla? W przypadku uśpienia to akurat bez znaczenia jaki to model, bo działa tak samo w każdym, dlatego masz napisane 325i:) no niestety im nowszy tym bardziej awaryjny. Jak miałem Volvo 440 dawno temu i pytałem się mechanka na co zmieniać to mówił zostaw ten, bo każdy następny będzie bardziej problematyczny. No i miał racje. Przy Volvo nic nie trzeba było robić. Teraz bez kompa nic nie zrobisz.
  19. Tak piszą na necie. Na różnych stronach np: http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=452012 http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=342455 Tu coś BMW pisze o sleep mode: https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e90-325i-lim/wiring-functional-info/body/voltage-supply/shut-off-standby-current-violation/2DTghv6 https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e90-325i-lim/wiring-functional-info/body/voltage-supply/energy-diagnosis/documents-energy-diagnosis-1/YIUgQLo
  20. Zarejestrować trzeba. Możesz to zrobić INPA, Tool32, Carly jak wykupisz odpowiednią opcje. Nawet po ładowaniu akumulatora poza autem należy to zarejestrować w aucie. Jak ładujesz bez odpinania aku z auta, nie trzeba tego robić, bo klema IBS widzi że ładujesz. Akumultora AGM nie ładuje się zwykłym prostownikiem, tylko mikroprocesorowym z taką funkcją. Te z Lidla za 60zł to chyba najtańsze prostowniki z taką opcją. Zanim auto całkowicie się uśpi mija około 15 minut z tego co wiem. Po jakim czasie sprawdzałeś ten pobór prądu. Ładowanie powyżej 14,8 V to za dużo. Masz coś skopane. Regulator napięcia? To że napięcie wzrosło po przyniesieniu do ciepłego pomieszczenia to norma. Z tego powodu zimą akumulatory mają ciężej. Spada ich sprawność.
  21. Ja mam navi CIC z dużym ekranem i na wyświetlaczu po kliknięciu AUTO zmienia się intensywność nawiewu, ale sam nic ustawić nie mogę. Wszystko robi się samo. Jak kliknę raz to pokazuje mniejszą siłę nawiewu, jak dwa to trochę większą, jak trzy to max. Zawsze się przy tym klima włącza. Mniej więcej to wygląda tak, ale przestawić nic nie mogę. Zdjęcie zapożyczone z innego forum. Obok napisu AUTO, są rakie dwie kreski, to właśnie się zmienia po kliknięciu AUTO. http://img15.hostingpics.net/pics/878277Climatesettings2.jpg
  22. Jack79 odpowiedział(a) na kryozz temat w E46
    Co mówi komp? INPA, carly, btool czyli komp program pod BMW. Jakieś błędy powinny wyskoczyć.
  23. No tak poczytałem o ładowaniu alternatorem akumulatora AGM i dokumenty BMW mowią że nie powinien być ładowany napięciem większym niż 14,8 V nigdy. Napisali że 14,8V może uszkodzić akumulator. Wychodzi że 14,8 to trochę za dużo. Wymieniłem swój aku nia dawno, ale nie miałem kiedy posprawdzać jak to u mnie wygląda. Jak tylko znajdę czas to obadam jak wygląda ładowanie mojego aku w aucie. Poltor a rejestrowałeś nowy aku w aucie? Masz taką pojemność jak kupiłeś zapisaną w aucie?
  24. Pobrałem Bete. Pomysł z wyborem auta fajny i upraszcza wybór silnika, ale nie ma jedynki:( Mi nie przeszkadza, bo wiem gdzie są jakie silniki, ale mniej obeznanym, mającym jedynki przydałby się wybór ich auta. To tak na szybko, jutro postaram się podłączyć pod auto.
  25. High też nigdzie nie znajdziesz za free. Niestety do business tylko business. Na stronie etk.cc nie ma nawet informacji że bmw wypuściło wersje 2018 business. Do high i professional jest numer do zamówienia płyty więc te wyszły.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.