Treść opublikowana przez Jack79
-
Wtryskiwacze
Tych wtryskiwaczy się nie regeneruje. Jak ci mechanik doradza regeneracje to go zmień. Kupuj nowy lub używany jak temsky napisał.
-
Problem z światłami!
Nie pada ci akumulator? Mi jak wyświetlił info o słabym akumulatorze to przestały działać światła powitalne i ogrzewanie tylnej szyby. START/STOP już miesiąc wcześniej przestał działać, ale i tak go nie używam, więc tym się nie zmartwiłem. Sprawdzałem raz w miesiącu czy jest sprawny.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Kamil już powinien ci wypalać, tylko jak kolega napisał temperatura 70 stopni to za mało. Ten silnik ze sprawnym układem chłodzenia ma mieć 88 stopni. Przy 70 nie zacznie wypalac. Sprawdzałem to na e91 kolegi, któremu zaczął pojawiać się błąd DPF. Po wymianie termostatów od razu po nagrzaniu powyżej 80 stopni wypalił się.
-
E87 zmieniarka cd w bagazniku czy warto dokladac
To z aliexpress od olddirtybastard. 715 zl jak dobrze widze.
-
E87 zmieniarka cd w bagazniku czy warto dokladac
Ja znalazłem firmy Dension najtańszy za 1500zł, więc ten za 700zł to połowa ceny. Dension 500 jakby co w różnych wersjach. Na stronie producnta masz wybór sprzętu do auta.
-
Palą się dwie kontrolki E87
Wszystko co związane z poduszkami trzeba kasować kompem. Błąd sam nie zniknie.
-
Pobieranie aktualizacji map z serwerów BMW
W aucie. Jak masz navi z możliwością dostępu do netu, wykupujesz opcje ConnectedDrive. Wtedy masz dostęp do różnych apek. Wpisz w google ConnectedDrive i poczytaj. Opcja jest dość droga no i ne każde auto to ma. Trzeba mieć Combox z tego co wiem. Też poczytaj w necie co to. Mam w planach doposażenie CIC w takie opcje, ale jakoś mi to z oporem idzie. Ludzie którzy doposażają auto w tę opcję najczęściej stosują VIN auta z kraju gdzie ta opcja jest za darmo, wtedy nie muszą płacić BMW abonamentu. W polsce, jak już pisałem są bogaci ludzie i muszą płacić.
-
DPF ZAMIENNIK
napapijri jak ci kopci bez DPF to masz coś zepsute. Sprawny diesel no może puścić małego dymka przy max bucie, ale nie powinien kopcić. Napraw auto. Zostaje ci kupno używanego z rozbitka.
-
M47N2 Wymiana turbo na hybrydę i początek problemów
Pewno że śmigają i mają się super. Nie musisz się martwić. Napisałem tylko jak wyglądają w Polsce przeglądy. Rozumiem że mieszkasz gdzieś za granicą i nigdy nie byłeś na przeglądzie w Polsce?
-
E87 zmieniarka cd w bagazniku czy warto dokladac
a co masz teraz na pokładzie?
-
M47N2 Wymiana turbo na hybrydę i początek problemów
Crazyduck wez mnie nie rozsmiszaj. Byles kiedys na badaniu w Polsce autem? Od 7 lat mam diesla i nikt nigdy nie badał spalin podczas przeglądu. Jedyne co badają to czy wszystkie żarówki się palą, zawieche, no i hamulce obejrzą. Jeżdże po różnych stacjach, więc to nie kwestia stacji. Nie przejmuj się, ze strony SKP nic ci nie grozi:)
-
E87 zmieniarka cd w bagazniku czy warto dokladac
Bez sensu. Płyty to sprzęt którego się nie używa. I to jeszcze w bagażniku. Poręczne jak nie wiem co. Raczej nic nie jest pociągnięte.
-
Demontaż sterownika/modułu świec żarowych e60 520d M47N 163K
Ja nie znalazłem nic podobego. Nie może to być silikon bo od temperatury spływa. Tak samo odpada klej na gorąco. Ja zostawiam tak jak jest. Roger nysa tez tak zostawiał, bo jeden jego rozbieralem. Także nikt nic ciekawego nie wymyślił, aby wypełnić ten żel. Ja sklejam silikonem odpornym na temperaturę 250stC i tak zostawiam. Wieczko nigdy nie odpadło więc chyba git:)
-
Demontaż sterownika/modułu świec żarowych e60 520d M47N 163K
Tydzień temu dałem linkę. Zobacze jak się sprawdzi w tym sterowniku. Z linką widzę że jest taka lipa że dość dużą powierzchnią przylega do pola lutowniczego, co może powodować, że powstanie zimny lut. Plusem jest na pewno to, że nie jest sztywna na całej długosći. Pozstawiłem jej sporo luzu, więc nie powinno być naprężeń. Zobacze za rok jak to będzie:) Na srebrzance sterownik wytrzymał mi 3 pełne zimy i pojawił się błąd przed czwartą. Jak go wymienię, na ten z plecionką to napisze co się stało w tym ze srebrzanką.
-
[E9X] Wymiana akumulatora z AGM na zwykły
Też mam AGM z 2009 i dopiero pada. Przestał działać START/STOP i pojawił się komunikat o słabym akumulatorze. Szukam nowego. Poza tym to dobijająca jest ta zmiana aku. Powinna być taka opcja łatwiej dostępna a nie przez kompa i do tego połowa ludzi nue wiem o tym że coś takiego trzeba robić.
-
Demontaż sterownika/modułu świec żarowych e60 520d M47N 163K
Według mnie za grube kable dał. Zimne luty od drgań ci się porobią i za rok będzie do poprawy. To musi być miękki drut,żeby drgania nie powodowały przerw. Ja polecam srebrzankę, miękki drut: https://sklep.avt.pl/srebrzanka-dsm-fi1-5mm-2m.html Taki jest w oryginale.
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
Wszyscy to mają. Wchodzisz na http://www.realoem.com/bmw/select.do Wpisujesz w pole Serial number 7 ostatnich znaków VIN. Wybierasz browse parts. Szukasz ikonki opon. Wybierasz letnie i masz wykaz.
-
320d m47n wymiana świec żarowych
Tak. Po wyjęciu sterownika nie grzeją wcale. Jak masz błąd konkretnych świec, to one też nie grzeją. Nie wiem jak jest jak masz błąd sterownika 4203, a nie świec, ale podejrzewam że też wtedy ne grzeją. Dodam że mój do -8 odpala bez większych problemów bez swiec. Później trzeba trochę pokręcić zanim zaskoczy.
-
320d m47n wymiana świec żarowych
Tu masz temat sprzed tygodnia. Opisałem jak sprawdzić sterownik po wyjęciu go. Wyjąć go można tylko od spodu. Przykręcony do silnika po stronie kierowcy przy grodzi. Wtyczki ciężko wychodzą i ogólnie dostęp słaby. http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=332569 Oczywiście najlepiej najpierw sprawdzić błędy INPĄ, albo czymś do bmw a nie jakimś uniwersalnum badziewiem. Wymienić lub naprawić sterownik. Można go wyjąć i jeździć bez niego. Jak będzie zimno to po prostu ciężko będzie palił albo wcale. Sprawdzić ponownie błędy. Jak będą od świec to wtedy jechać świece. Jak masz jakiś swój kabel to wystarczy program forumowego kolegi w wersji lite na telefon http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=326379
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
intruser, takie głupie pytanko Czy czytałeś pierwszą stronę. Jak wół jest napisane: Możesz zaryzykować, może pójdzie, ale ja bym brał któryś z tych na PIC18 łączących się po BT: https://allegro.pl/kategoria/diagnostyka-silnika-i-elektroniki-interfejsy-diagnostyczne-28413?string=PIC18&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-aut-1-3-1003
-
320d m47n wymiana świec żarowych
No niestety to nie jest takie proste. To że napisał tam że świeca to nie musi być ona, ale może. Komputer dostaje informacje o świecy od sterownika. Jeżeli sterownik jest uszkodzony, to daje informacje że świeca jest zepsuta mimo tego że jest sprawna. Świece oczywiście warto wymienić,ale w większości przypadków sterownik jest uszkodzony a nie świece. P.s. czytałem to co piszesz 3 razy i nigdzie nie ma nic o podłączaniu do kompa. Wróżką nie jestem.
-
320d m47n wymiana świec żarowych
Eclipse zabierasz się do tego od dupska strony. Najpierw to podłączasz kompa żeby zobaczyć czy masz jakieś błędy. Zrób se screena albo je spisz. Następnie jeśli masz błąd świec to oczywiście możesz je wymienić na ale na 90 procent, błędy pozostaną, bo sterownik śwoec jest dużo bardziej awaryjny niż same świece. Więc zacznij od niego. Nie chce mi sie już o nim pisać, bo temat świec pojawia się raz dziennie, więc polecam użyć opcji szukaj.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Obsługuje. Ściągnij wersje Lite i zobacz co apka oferuje. Nie będziesz miał tylko dostępu do opcji związanych z DPF.
-
kontrolka DPF zakropkowana
Puki działa to bym go nie wywalał. Pytanie czemu masz dużo oleju na przepustnicy. Tam powinna być mgiełka. Miałeś tam olej czy taką czarną zbitą sadzę?
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Pawel przydałby się opis po angielsku na pierwszej stronie co ten program może. Staram się go rozpropagować na angielskim forum babybmw.net, ale ciężko chłopaków zainteresować, bo jak tu czytają, to nic nie rozumieją. Tam wszyscy używają CARLY, więc interfejsy powinny działać. Nie ma szans żeby się tu syf nie robił, bo ludzie nie czytają wątku wcale. O OTG było kilka razy pisane, tak samo jak o kodach i nic to nie daje. Każdy czyta max dwie strony. Masakra.