Treść opublikowana przez Jack79
-
[N47] Wymiana sterownika świec żarowych
Nie wiem co tam ludzie gadają, wiem jak oba sterowniki wyglądają. W obu psuje się to samo, czyli druciki odpadają od złącza. Ktoś puścił ferment o jakiś tranzystorach co się palą, czy jakoś tak i jest to powtażana brednia. Tak sama jak ta że sterownika od N47 nie naprawia się. B Z D U R A. Oba otwiera się tak samo. W N47 płytka jest mniejsza niż w M47. Zrobił bym fotkę porównawczą, ale do N47 mam tylko jeden, który po naprawie jeździ drugą zimę, bez błędów. Usterki są w nich identyczne. Do M47 naprawiałem ponad 10 sztuk, do N47 dwie sztuki. Połatane druty i śmigają bez problemu. Nie robię tego za kasę i nie oferuje takiej usługi. Po prostu kilku znajomym i sobie naprawiłem i tyle. Nie mam pojęcia dlaczego niby N47 się nie da naprawić. Jak padnie mój N47 to go znowu otworze i ponownie polutuju. Że padnie to jest pewne, bo nie da się tego na stałe naprawić, ze względu na warunki w jakich pracuje sterownik. Do naprawy tego nie potrzeba żadnych części, tylko drut. Moim zdaniem najlepiej zbliżony grubością do oryginału czyli cienki. Im jest grubszy, tym mniej elastyczny i wibracje powoduje zimne luty. Dobra lutownica i umiejętność lutowania. Tyle.
-
[N47] Wymiana sterownika świec żarowych
Jak masz kogoś kto ci to zrobi to możesz naprawiać. Najgorsze że najlepiej przy zdemontowaniu starego, od razu, dobrze by było zamontować drugi. Jak sam robisz to tylko czas zmarnujesz wyciągając stary, oddając do naprawy i ponownie wszystko rozbierając, montując naprawiony. Ale jak jedziesz do mechniora to będziesz dwa razy płacić. Za naprawe sterownika 80zł to moim zdaniem uczciwa cena, bo na serio do dupy się to rozbiera.
-
BMW DVD HIGH 2017 MK4
Na bank nie ma problemu ze zgraniem tego.
-
[N47] Wymiana sterownika świec żarowych
Jak już będziesz pod autem to na prawdę nie potrzeba żadnej wiedzy. Lokalizujesz sterownik i go wykręcasz. Po prostu kijowe dojście. Nigdy nie odpinałem do tej operacji akumulatora, ale jak ktoś czuje taką dodatkową potrzebę to oczywiście można.
-
Jaki silnik do e90?
M47 na 100 procent nie montowali. Ale wyjezdzały N47 177KM z opcja ograniczenia mocy do 163KM. Wtedy taka informacja znajduje sie po rozkodowaniu VIN S843A MOTORAUSLEGUNG Power reduction (redukcja mocy) - czyli cos bylo na rzeczy
-
[N47] Wymiana sterownika świec żarowych
W M47 bez kanału się nie obejdzie:( Wymiana sterownika to udręka. Jak odkręcisz od spodu osłonę to zobaczysz sterownik przykręcony do silnika po stronie kierowcy, bliżej grodzi. wtyczki do niego są na dość krótkich kablach, także wszystko po omacku. DIY nigdzie nie znalazłem.
-
[N47] Wymiana sterownika świec żarowych
Najgorsze jest otwarcie tej puszki. Reszta to juz bajka. Trzeba dokładnie robić jak w linku. To nie jest tworzywo tylko taka galareta, która ma niewelować wstrząsy, aby luty wytrzymały. Koleś wymieniał tylko kable na wtyczce zasilania, tej pojedynczej, czyli miał błąd 4 świec. Sterownik będzie szybko poprawiał, bo zastosował za gruby drut. Od wibracji odpadnie w ciągu zimy. Beru z jakiegoś powodu stosuje cienkie druty, a nie takie kryki. Grubasy są za sztywne. Co do nowych sterowników to nie ma reguły. Jedne wytrzymują kilka lat, a niektóre po sezonie są do wymiany. Nawet poduszki pod silnikiem mają na to wpływ. Więcej wibracji szybciej padnie. Ostatnio znajmemu naprawiałem sterownik z 2015 i już nie działał. Cena rzeczywiście jest do zaakceptowania, także jak nie znasz nikogo od napraw to nie ma tragedii. Sterowniki od silników serii M są inne niż od N. W tych od N płytka w środku jest mniejsza.
-
[N47] Wymiana sterownika świec żarowych
Piękny DIY. W N47 to bajka w porównaniu do M47:) co do naprawy, jak ktoś potrafi własnoręcznie to polutować to warto, bo ten nowy sterownik też starczy na 3 lata. Moj naprawiany sterownik jeźdźi bezawaryjnie dwie zimy, także da radę go połatać.
-
BMW Navigation DVD Road Map Europe Business 2017
Nie. Jak masz napęd DVD do map to potrzebujesz mapy do MK4 HIGH. Wersja 2017 jest na forum. Wersja 2018 jest na olx, ale nikt jej jeszcze nie udostępnił. Nie wiem czy nie wychodziły też e39 z napędem CD. Wtedy potrzebujesz mapy do Mk3 na cd. Ostatnia aktualizacja cd była chyba w 2015
-
e46 320d Problem ze światłem drogowym
Niestety trzeba zaprogramować. Jak tego nie zrobisz będziesz miał na liczniku kropkę koło przebiegu, która mówi że moduł ma nie ten VIN co trzeba zaprogramowany. Na pewno ten VIN w module można pasoftem zrobić. Może i czymś jeszcze, ale musiałbys poczytać o tym.
-
prośba o rozszyfrowanie opcji
A tego akurat nie wiem, bo nigdy takiej opcji w moich BMW nie miałem.
-
e46 320d chłodnica spalin
Tylko szkoda że nie mogę patrzeć na ten powrót karmy:) prawda jest taka, że takim skurwysynom nigdy nic nie jest :(
-
prośba o rozszyfrowanie opcji
BMW ASSIST - to taki system powiadamiania o wypadku https://www.autostuff.pl/akademia/1203/jak-to-dziala-bmw-assist-advanced-ecall lub wpisz w google to ci wyskoczy pełno tematów o tym STEPTRONIC - typ skrzyni biegów SELECTION COP RELEVANT VEHICLES - przeczytaj wątek od początku MODEL DESIGNATION, DELETION - użyj google translator " OZNACZENIE MODELU, USUNIĘTE", czyli na klapie bagażnika nie masz napisu np. 320d WHITE DIRECTION INDICATOR LIGHTS - użyj translatora , czyli białe kierunkowskazy
-
INPA na windows 7 64 bit instalacja
Na kompie też nie działa.
-
e46 320d chłodnica spalin
To nie ulega wątpliwości, że to tylko zleży od człowieka, ale skoro o tym czytamy to znaczy, że kolega trafił na nieuczciwego buraka. Niestety też miałem taki przypadek trafiając na buraka z Gdańska przy kupnie lusterek . Zapłaciłem za składane fotochromy a dostałem zwykłe, które już posiadałem. Oczywiście przestał ode mnie telefon odebrać. Całe szczęscie, że nie zapłaciłem dużo i że to co dostałem było wersją EU sprawną. Może kiedyś uda mi się to odsprzedać. Ale krew mnie zalewa jak można być takim złamasem. Jak taki burak może w lustro patrzeć!! Oby mu fujara odpadła!!
-
BMW DVD HIGH 2017 MK4
Nie ma żadnych zabezpieczeń tego. Wystarczy, nawet nie robić obrazu tylko skopiować i tyle. Płyta nie musi się jakoś specjalnie nazywać. Kopiujesz nagrywasz i działa
-
e46 320d chłodnica spalin
Zapomnij o odesłaniu. Jak byś kupował przez allegro to odzyskasz kase a tu pogódź się ze stratą kasy i ciesz się że masz towar. Olx ma z tego co pamiętam w regulaminie, że to portal do sprzedaży lokalnej a nie wysyłkowej i tyle. Możesz kolesia za te 150 zł ciągać po sądach, ale szkoda zachodu. Jak tu mi kolega napisał kiedyś, możesz mu uprzykrzyć życie biorąc coś za pobraniem i nie odebrać tego i tyle.
-
prośba o rozszyfrowanie opcji
Przecież u ciebie nie ma co rozszyfriwywać masz wszystko czarno na białym napisane. Przy minimalnej znajomosci angielskiego każdy da sobie radę. Naisz których nie rozumiesz.
-
[E87 120d] - za dużo pali
To zatankuj do pełna do pierwszego odbicia. Przejdz chociaż ze 300 km i uzupełni do pełna i wylicz spalanie, bo ten komputer to trzeba sprawdzić. Za 100 zł to mo nic nie mówi. U mnie litr diesla kosztuje jakieś 4,65. Aby wyliczyć spalanie potrzebujemy ilość kilometrów przejechanych na danej ilości paliwa, najlepiej jak najdokładniej. Twoja droga nie jest najgorsza, bo 5 km przejeźdźasz już autem nagrzanym do 90 stopni, więc powinno być trochę mniej, ale do 7 litrów to nie zejdziesz.
-
[E87 120d] - za dużo pali
A napisz jeszcze jak wygląda twoja dzienna jazda? Jazda po miescie 5km i gasisz? Te spalanie rozumiem ze liczone z dystrybutora?
-
BMW DVD HIGH 2017 MK4
Daruj sobie wersje z fotoradarami, bo bazy danych fotoradarów są z czasów gdzue nie trzeba było nawet tabliczek informacyjnych wsawiać o fotoradarze. Teraz będzie ci piszczec na fotoradary których juź nie ma. Od czasu janosika nikt nie aktualizował tych baz. Są po prostu stare.
-
E87 116i N45 122KM- niskie ciśnienie oleju
To lepiej nie dolewaj tak na oko, bo wyjdzie przy wymianie, że masz dwa tazy więcej oleju niż potrzeba :D podłącz pod inpe, carly, iste lub cokowiek do bmw i zobacz czy moe wywala ci błędu związanego z czujnikiem.
-
Kontrolka otwartych drzwi E90
Ja mam dostęp do e90 kolegi z idrivem i tam pokazał które. skoro e46 pokazywało to raczej z funkcjonalnością by się nie cofneli. To git.
-
E87 116i N45 122KM- niskie ciśnienie oleju
A było mało tego oleju? Masz bagnet czy elektroniczny wskaźnik. Często przyczyną jest padający czujnik poziomu oleju i wtedy wyświetla głupoty. Wymiana nie jest tania bo czujnk jest drogi. Patrzyłeś czy nie masz błędu związanego z czujnikiem?
-
Kontrolka otwartych drzwi E90
Tylko nie działa tak jak w E46. Tam świeciło się od razu a tu musisz ruszyć, to ci napisze które są otwarte.