Skocz do zawartości

Jack79

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Jack79

  1. Wszystko zależy gdzie i jak się jeździ. Któtkie odcinki to częste wypalanie. Jak jeździsz często za miasto to filtr sam z siebie jest przedmuchiwany bez opcji wypalania.
  2. poczytaj tu, trzeci post: http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=701126 A to jest schemat pompowania u ciebie. https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e87-118i-sha_200503/wiring-functional-info/body/seats/backrest-width-adjustment-driver-s-side/kUJWdzY
  3. Jack79 odpowiedział(a) na b3liar temat w E46
    Ja programowałem w moim e46 M47N skrzynie automatyczną, na konkretny soft. Nie najnowszy. Niestety za dużo już nie pamiętam bo to było ze 4 lata temu. Wszyscy chcą programować na najnowszy soft, bo robi to ISTA. Ja programowałem WINKFP. Podtrzymanie zasilania z drugiego auta, odpalonego. Myślę że to najlepszy sposób dla amatorów. 15 minut strachu i po problemie. Instrukcje znalazłem na rosyjskich forach, bo informacji jest bardzo mało. Na polskich stronach, ktoś coś wie, a ci co wiedzą to nie pomogą, bo chcą kasę. Ja posiłkowałem się tymi instrukcjami. https://www.bmwfanatics.ru/forumvb/viewtopic.php?f=17&t=36822&start=30 Tu coś jest: http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?s=095402eced828c88d017cda086ed0002&t=621988 Miałem jeszcze dwa pdf o programowaniu w winkfp jeden o nazwie: winkfp.pdf a drugi WinKFP Import.pdf I to tyle. Niestety nie pomogę ci z tym czy można programować drugi raz tym samym softem.
  4. Z tego co wiem to welcome lights można zakodować tylko od FRM2. Twój jak jest biedak i nie ma xenonow to ma FRM1. Tu chyba nie było takiej opcji.
  5. Misisz go chciaż raz na dwa tygodnie przegonić. Dzięki tej apce będziesz wiedział, kiedy wypalanie jest zaplanowane. Jak tylko tak będziesz jeździł to sam załarwisz ten DPF
  6. Z tego co wiem, nie ma tego w kodach VO. Powinno wystarczyć zakodowanie FRM oraz JBBF od nowa NCS EXPERTEM. Autko zobaczy że maty są podłączone i je dopisze. Ja jak zmieniałem lusterka z 5 pin na 3 pinowe, to te moduły ponownie kodowałem.
  7. Przez błąd DPF na pewno nie wypali. Ale z jakiego powodu pojawił się błąd DPF? Tu trzeba pomyśleć. Mechanikom to nie wierze za chiny. W swoim miescie mam poobrażanych prawie wszystkich u których byłem. Jak by tu wjechali z programem "Bedzie pan zadowolony" to materiału by mieli na lata puszczania:) Najczęściej nie wypala przez termostaty, ale kolega niby ma je sprawne. Druga srawa to jak jeździ tylko po mieście i kilkukrotnie przerwał wypalanie to też błąd się pojawi i nie wypali DPF. Kup kabel, sciagnij apke na telefon i diagnozuj co jest nie tak.
  8. Jack79 odpowiedział(a) na agang temat w E90, E91, E92, E93
    Pewnie ze załatwi tylko jak będziesz chciał się kiedyś tego pozbyć to życzę powodzenia. Wtedy zostaje wymiana tylko na maty wygłuszające. Zastosowałem na jednych drzwiach przez głupotę masę BOLL uszczelniająco klejącą. Trzymała super, jednak demontaż niemożliwy. Po zerwanou co się dało, pozostało tylko usuwanie mechaniczne całej warstwy. Producent nie zna żadnego preparatu, który tę masę rozpuści nie niszcząc lakieru. Z klejem do szyb jest identycznie. Jest to preparat nie do usunięcia. Oryginalnie jest dokładnie taki sznur butylowy jaki dałem w linku. Jak chce się go odkleić nie ma problemu. Resztki schodzą benzyną ekstrakcyjną bez problemu. Super uszczelnia, niestety po tylu latach po odklejeniu traci swoje właściwości. Jak się go nie rusza jest super.
  9. Jack79 odpowiedział(a) na agang temat w E90, E91, E92, E93
    Muszę cię zmartwić. Puści. Moja mocna taśma wytrzymała trzy ulewy i puściła. Wcześniej podgrzewałem i też puściło. Najlepszy sposób to wydać 30 zł na nowy sznur butylowy lub ze 100-150 na jakieś maty wygłuszające. To załatwia sprawę. To co ja kupiłem, masz wklejone wyżej. Szkoda było tylko mojego czasu na kolejne rozbierania drzwi. Można też zastosować na otwory w środku jakiś worek, który będzie kierował wodę do wnęki a nie do środka auta.
  10. Po pierwsze zamienniki sobie daruj, bo wszyscy co tu piszą to mają problem z nimi. Lepiej próbować swoj odzyskać. Potrzebny ci interfejs do auta i program np ten https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=326379&sid=62b55bb2048ca4b8c7d43c3ae5e71efc Jest to apka stworzona przez kolege pawla z forum. Aby moc wymuszac wypalanie DPF musisz miec wersje FULL. Ostatnio udostepnial ja jeszcze za darmo, tylko napisz do niego Wiadomośc na skrzynkę przez forum z prosbà o kod do niej. Aby DPF chciał się wypalić trzeba spełnić sporo warunków, więc może coś masz skopane w aucie? No i na 100 procent jak masz błąd DPF to samo się nie zacznie wypalać. I ta apka w tym pomaga. Wymusza wypalanie i kasuje błędy, które blokują wypalanie. Zresztą przeczytaj cały temat. Tam wszystko jest napisane co i jak.
  11. Widziałem że już sprzedają, ale nikt jeszcze nie udostępnił ani na gpsundergroung ani na cartechnology. Tu sa najszybciej linki.
  12. A już myślałem że masz pliki do High, a to tylko katalog:( w tym roku długo schodzi z udostępnieniem tej mapy.
  13. W 95 procentach zakładów zrobią ozonowanie i tyle. Walić będzie jak waliło. Jak sam sobie nie wyciszcisz to nikt ci dobrze tego nie zrobi.
  14. Ostatnio używałem CARLY PRO, dokładnie tej https://mega.nz/#!u0FF3CBA!co19-HW496yiGH3za5_4P9YzOjKb_pPrJIodS_s0q4o z moim kabelem, zwykłym, na USB przez przejściówkę OTG, podłączonym do telefonu. Carly bez problemu odczytał błędy i wykasował. Nie dał rady tylko płatnych rzeczy zrobić, typu rejestracja baterii. Czy ten koleś nie wlutował ci tam jakiegoś rezystora? Niestety polscy fachowcy:( Jak sam nie zrobisz to dobrze nie będzie. Dlatego trzeba się znać na wszystkim, bo cię wydymają na grubą kasę, zostawiając rozwalone auto:(
  15. W E46?? Tam w porównaniu z autami, które mają AGM nie ma elektroniki. Ja też z dużego fiata kiedyś wyjąłem akumulator na miesiąc i też tylko zegar ustawiłem :D Nie powiedziane że coś się stanie, ale może. Zaryzykujesz :?:
  16. Ja nawet do ładowania nie wyciągam aku. Zostawiam do ładowania w garażu. Najlepiej zostawić podłączony do prostownika, tylko takiego mikroprocesorowego, jak kolega napisał. AGM, jak taki masz nie ładuje się zwykłym prostownikiem tylko wyłącznie dostosowanym do tego. Oczywiście jak raz czy dwa takim naładujesz to się nic nie stanie, ale na dłużej podłączony zostawił bym podłączony do prostownika do tego przeznaczonego. Najtańszy który ładuje AGM możesz kupić w LIDLu za jakieś 60 zł.
  17. Jack79 odpowiedział(a) na krisstow temat w E60, E61
    mrcoolasice działać będzie tylko podobno krótko. Jak obejrzysz sobie zakładkę IBS w INPA to zobaczysz jak ten akumulator jest monitorowany cały czas. Powinno się moim zdaniem nawet po ładowaniu go w domu, a nie w aucie, zarejestrować. Jak ładujesz w aucie to klema IBS widzi co się dzieje z aku.
  18. A która to zakładka i które pole. Niestety mam niemiecką INPE i połowy nie rozumiem. Akumulator jak to AGM 80AH moc 800A. Dziś go wymieniłem. Jakaś masakra z tym wykręcaniem. Śruba trzymająca aku jest bardzo krótka od 2009 roku i trzeba się trochę nagimnatykować żeby to ponownie wkręcić. Wcześniej z tego co patrzyłem w realoem była wygodna wyższa od aku, potem wymienili na krótką. Rejestracja bezproblemowa. Pokazało, że ma 98% pojemności. Jutro będzie jeździł to postaram się poobserwować ładowanie.
  19. Jack79 odpowiedział(a) na adrian23 temat w E46
    No to masz odpowiedz. Mi zawsze mowi zebym wlaczyl, ale ich nie ustawia.
  20. Mam tyle aplikacji posciaganych do tej rejestracji, że któryś da radę:) sprawdzałem w INPA zakładkę IBS i jest 80Ah, więc taki zostawiam. Pomimo że pokazuje że akumulator ma sprawność 30 do 40 procent i połowa rzeczy w aucie nie działa to kręci bez problemu. Tym jestem zaskoczony. Napisze we wtorek co i jak, bo jutro nie będe jeździł.
  21. Ja mam podobnie w e87 z 118d z 2009 i akumulatorem na wykończeniu. Robiłem logi napięcia na akumulatorze BTOOLem i ładowanie jest cały czas ponad 14,5, ale jak stoi na wolnych obrotach spada do 13,2. Ikonka akumulatora świeci już non stop, mam kupiony drugi, ale zimno przed blokiem. Stary aku jest od nowości. Jutro ma być ponad 6 stopni to rusze się i wymienie oraz zarejestruje nowy aku. Kupiłem Bosha 80Ah AGM. Parametry takie jak były w oryginale.
  22. Jack79 odpowiedział(a) na adrian23 temat w E46
    Tego nie wiem, czy na przeglądzie nie będzie problemu. To tylko mówi że na bank ktoś wymienił zderzak. Nie wiem czy nie ma jakiegoś przepisu, który mówi że jak jest kampa to ma świecić. Ale zawsze możesz wykręcić lampy i wsawić zaślepki http://allegro.pl/zaslepka-halogenu-prawego-bmw-3-e46-7030210-i7100738548.html Nie trzeba ściągać zderzaka ani koła, tylko skręcić koło żeby móc wykręcić część nadkola i wykręcić lampy. A może jest jak maniek pisze:)i już masz zaślepki.
  23. Daruj sobie montaż tego, jeżeli zależy ci tylko na navi. BMW ma jakieś 2-3 lata opóźnienia w aktualizacjach. Jeszcze główne drogi są w miarę uaktualniane, bo aktualizacje są w zależności od wersji dwa lub raz do roku, ale drogi lokalne to porażka. Lepiej jeździć na google.
  24. Dzisiaj patrzyłem w moim N47 118d wartość powietrza oczekiwaną i mierzoną. Oczekiwana jest zawsze 1269,976052 u mnie. Dzisiaj też odpaliłem Carly pierwszy raz w aucie i musze powiedzieć, że fajnie to wygląda. Sporo możliwości, co prawda używałem wersji bez wykupionego programowania.
  25. Jack79 odpowiedział(a) na adrian23 temat w E46
    Rozkoduj se VIN np. tutaj i będziesz wiedział czy miał oryginalnie halogeny. Opcja 520 w wyposażeniu. Nie ma opcji aby jednym przyciskiem był odpalany tył i przód. Albo ktoś zmienił zderzak. No i tyle nie ma więcej opcji, hak masz tylko jeden przycisk. http://bimmer.work

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.