Treść opublikowana przez elukaes
-
BMW 316 Durze obroty na gazie
jedź do gazownika niech Ci ustawi mieszankę wyreguluje Ci i będzie ok
-
skrzynia biegów e36
może wysprzęglik musisz wymienić a odnośnie podświetlania zdejmujesz ciągnąc do siebie pokrętła i ukaża Ci się trzy śróbki jak dobrze pamiętam może dwie musisz je odkręcić i wymieniasz żaróweczkę powodzenia dodam tylko odnośnie biegów sprawdź czy masz płyn hamulcowy
-
Czujnik położenia wału BMW E36 320i
ściągniesz kolektor to po przewodzie czujnika trafisz do miejsca wpięcia
-
e36 m40b18 problem z termostatem
martin21 zobacz czy masz strumień cieczy na ściance zbiorniczka może pompa pada lub zapowietrzył Ci się układ-żle odpowietrzyłeś
-
Brak Wspomagania E36 1991r
tak to on będzie wiedział najlepiej jak masz skrzywione drążki to może ściągać auto
-
316i. Wyrzuca płyn chłodzący, silnik przegrzewa się.
ŁYSY.BMW.E36 chodziło mi o to,że po odpowietrzeniu układu strumień ma być ciągły bez powietza
-
316i. Wyrzuca płyn chłodzący, silnik przegrzewa się.
A i do autora strumień wody nie może być przerywany
-
Czujnik położenia wału BMW E36 320i
jeżeli chodzi o czujnik wału korbowego to odpowiada za iskrę on jak padnie nie odpalisz auta.
-
318i Problem z nieszczelną chłodnicą
kolego p9375 Dobrze zrozumiałem tylko wynikało z tego,że kolega zainteresowany był klejeniem
-
316i. Wyrzuca płyn chłodzący, silnik przegrzewa się.
skoro wlewasz płyn i ubywa Ci go i leci para przez odpowietrznik przy korku wlewu i drugi masz odpowietrznik na termostacie i też leci para to zapowietrzony układ.może masz nieszczelności w układzie sprawdz dobrze połączenia wszystkie i nagrzewnice czy nie masz mokrej tapicerki w aucie.Kiedy masz pewność,że jest ok pompa,visko,termostat i wszystkie połączenia i nagrzewnica to odpowietrz układ.Nawiew na max i do dzieła jeżeli te rzeczy masz sprawne to wina w złym odpowietrzeniu. Może masz walniętą uszczelkę pod głowicą lub samą głowice pękniętą ale to ostateczność.
-
316i. Wyrzuca płyn chłodzący, silnik przegrzewa się.
Zapowietrzony bardzo układ skoro węże ''puchną''.Odpowietrz
-
Brak Wspomagania E36 1991r
wymieniłbym płyn i zobaczył jaki efekt będzie.A jeśli nie to dalej myślał.
-
Brak Wspomagania E36 1991r
pompa może nie działać jak masz mało płynu w układzie może pasek na kole od pompy się ślizga a może rzeczywiście masz skrzywione drążki opona pękla to uderzenie było spore po czym sądzisz,że masz drążki nie pokrzywione sam tak myślisz czy mechanik sprawdzał?Warto przejrzeć układ może gdzieś ucieka płyn.Sprawdzałeś poziom płynu?
-
318i Problem z nieszczelną chłodnicą
Nie baw się w klejenie według mnie to bezsensu takie moje zdanie bo nie wiesz ile nawet wytrzyma klejona chłodnica.
-
318i Zmiana kiery i dzwikienek
ja zmieniłem na kierę z e38 e39 czteroramienną ze sterowniem radia z kierownicy w swojej e36 jakiś miesiąc temu czytaj tu. viewtopic.php?f=68&t=175410 jutro tzn już dzisiaj dodam zdjęcia bo nie wszystkie wchodzą ale umieściłem tam dokładny opis co i jak
-
318i dławi się przy ruszaniu
najlepiej jakbyś fote jakąś zapodał
-
[316] Tył nie hamuje!
dobrze odpowietrzyłeś układ napewno? Mnie uczono aby odpowietrzać układ od najdalej położonego koła od pompy czyli prawy tył,lewy tył,prawy przód i lewy przód.Piszesz,że pedał wbijasz do podłogi to albo zapowietrzony układ lub gdzieś płynu ubywa ale piszesz,że nie zaobserwowałeś ubytków płynu to w ostateczności pompa myśle.
-
318i dławi się przy ruszaniu
to najpierw polutowałbym te kabelki-chodzi Ci o kabelki przy wtyczce od krokowca mam rozumieć i zobaczył wtedy czy coś się zmieni.Skoro jak sam pisałeś,że pourywały się to należałoby to naprawić w końcu ma to swoją określoną rolę.Nie wierzę,że nie możesz dać sobie rady z połączeniem pozdro
-
318i Problem z nieszczelną chłodnicą
nic tu nie zdziałasz tak jak napisał BIZON8000 najrozsądniej będzie kiedy wymienisz chłodnicę
-
318i Brak mocy, nie wkręca się na obroty, słabo przyspiesza
czujnik wałka rozrządu spr
-
[E36 M40B18] Przepływomierz
najlepiej jak byś podjechał pod komputer i może coś wyskoczy podmień także przepływomierz od sprawnego auta zanim kupisz nowy może sonda pada...
-
3xx rozbieranie okolic deski
to jak już będziesz z kablami w kabinie to ten do akumulatora przeciągasz do komory silnika przez otwór nad pedałem sprzęgła gdzie idzie wiązka przewodów do skrzynki bezpieczników musisz najpierw jakimś sztywnym kablem przebić się najpierw do komory i przeciągnąć później plusowy kabel ja u siebie tak zrobiłem
-
BMW e36 DIODOWY LICZNIK
dla mnie orginalne są najładniejsze czytaj tu viewtopic.php?f=68&t=106157
-
brak klakasonu w e36
pierwszy od lewej seledynowy-klakson było parę dni temu to dokładnie ten sam temat zmień tytuł i poszukaj ale powiem ci weź miernik lub próbnik elektryczny i heja po przewodzie gdzie masz przerwę na początek sprawdź czy wtyczka z klaksonu nie spadła teraz jest mokro może coś nie łączy a później sprawdź pod poduchą wtyk od klaksonu
-
E36 318 problem z odpalaniem
jak był strzał to mogło przepływkę Ci załatwić na amen a co do pkt1 to wiele może być przyczyn sonda wspomniana przepływka czujnik wału najlepiej jak byś sprawdzał po kolei zamieniając części od sprawnego auta jakiegoś znajomego najlepiej najpierw podjedz pod komputer wszystko może się wyjaśni i popraw tytuł viewtopic.php?f=68&t=120678