Skocz do zawartości

daski

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez daski

  1. Bo jeżeli gościu jechał trasą,np.200 kilometrów to średnia mu wyszła właśnie 7,1 :cool2: Jak Ty w mieście robisz 15km z punktu a do b to silnik pije wtedy więcej,bo jest jeszcze nie tak dogrzany a jeszcze teraz zimno jest. Pojeździsz więcej-zbadasz autko-zobaczysz jak pali.... Mi M43 1.8 na trasie spali 7-8 w miarę spokojna jazda.
  2. Jeżeli autko ma taki przebieg i jest doinwestowane (w sumie wygląda ładnie-nie wiadomo jak na miejscu i po przejechaniu się) to jest warte,no może nie takiej ceny jaką wystawił sprzedający ale około 25 tysi - ja bym osobiście kupił je,i do tego 2800i (!!!!!). Zawsze zapytałbym,czy mogę podpiąć do INPY.
  3. A co ma ''piernik do wiatraka"?Po co wyjeżdżać gaz do zera,co to pomoże przy odpalaniu auta?
  4. No cóż,może musisz się wybrać do gazownika.Trudno powiedzieć co może być przyczyną,może nowe mapowanie.Najważniejsze to to,że auto działa bez zarzutu na benzynie.
  5. daski odpowiedział(a) na bazi534 temat w E36
    Coś mi się wydaje,że to problem z instalacją gazową.Auto jak jest zimne,to jedzie na benzynie,gdy się rozgrzeje to chcąc przełączyć się na gaz napotyka jakiś problem. Czy auto na samej benzynie zachowuje się tak samo?
  6. daski odpowiedział(a) na bambula temat w E39
    Pewnie,najpierw warto próbować najprostsze rzeczy,oczyścić wtyczki (może zaśniedziały).
  7. daski odpowiedział(a) na kollo90 temat w E39
    Ale Kolega pisze,że ma 2.5 benzynę.
  8. daski odpowiedział(a) na bambula temat w E39
    Zawsze kupuj oryginalne czujniki VDO Siemens,są drogie ale masz pewność,że będą działały.Niektórzy kupują np.TRW i też są ok. Ja z dwojga złego mam dwie oryginalne używki i działają ponad rok. Można czujnik wyjąć i przeczyścić go,może jest zabrudzony.
  9. Najlepiej podłączyć auto pod komputer. Napisz jakie to auto-coś więcej o nim. BMW bez żadnej poduszki?Nawet pasażera?
  10. Oj...............jak Bunia na nic to i sexu ni ma... :cry2: -ale to moje zdanie :mrgreen:
  11. Błędy statystyczne,sporadyczne czy występujące ciągle (nie dające się usunąć)?
  12. Pierwszy błąd to Monitorowanie interfejsu kierownicy wielofunkcyjnej-jest to sporadyczny błąd i nie ma się co obawiać,także drugi błąd to Przycisk testu światła włącznik światła hamowania sygnał poprawności / hamulce jest błędem statystycznym i także nie jest ważny. Natomiast jak piszesz włączyła Ci się kontrolka automatycznej skrzyni biegów,czyli coś może się dziać ze skrzynią. Jak jest jej praca?Kontrolka zapaliła się na stałe czy tylko na moment.To dziwne,że INPA nie wykazała jakiegoś błędu skrzyni biegów.
  13. Napisz coś więcej o usterce ABS i ASC.
  14. daski odpowiedział(a) na BF10 temat w E36
    Oszalałeś? Pomyśl o komforcie jazdy,spalaniu,przyspieszeniu,cenie opon... Ale to jest moja opinia... Niech się wypowiedzą inni co do obcierania lub skrętu kołami.
  15. Możesz auto podłączyć pod INPĘ
  16. daski odpowiedział(a) na kwk222 temat w E39
    Podłącz auto pod komputer i ustal może który to czujnik (prawdopodobnie lewy tył).Jeśli to czujnik to kup VDO Siemens (nieraz używka też jest ok). Sterownik to ostateczność.
  17. daski odpowiedział(a) na kwk222 temat w E39
    Może być uszkodzony sterownik ABS.
  18. http://imageshack.us/a/img834/3373/03ster.jpg
  19. Zamień czujniki miejscami i wtedy podłącz do komputera,zobacz który czujnik pokaże komputer jako uszkodzony.Mimo iż czujniki ATE nie są złe,kup oryginał VDO Siemens.Piasta w takim przypadku nie ma nic do rzeczy. Aby mieć całkowitą pewność,że sterownik ABS jest uszkodzony,musisz podmienić swój na inny sprawny w 100%.
  20. W INPIE błędów może nie być ale wykresy mogą mieć przekroczone wartości. Podczas pracy silnika odkręciłeś korek wlewu oleju?-jeśli jest charakterystyczny odgłos to odma.
  21. daski odpowiedział(a) na taxiarz temat w E36
    Powinien być dobry.Ja u siebie wymieniłem na taki sam. Teraz nie ma się co dziwić,kiedyś kupiłem wycieraczki Bosch produkowane w Rumunii...
  22. daski odpowiedział(a) na czerwonaperła temat w E36
    Trzeba zdiagnozować auto INPĄ. Najprawdopodobniej może być uszkodzony któryś z czujników ABS.
  23. daski odpowiedział(a) na adus216 temat w E39
    Dokładnie,ja u siebie nie użyłem ani razu,nie wiem po ch.. to potrzebne :duh:
  24. Tak,sorki,popaprało mi się :cool2:
  25. daski odpowiedział(a) na EvilM4n temat w Oleje
    Henk de Groot to troche jak ludzie ktorzy uwazaja ze szczepionki szkodza i nie szczepia swoich dzieci... bo jest 0,5% przypadkow gdzie szcepionka szkodzi... faktycznie sa rzadkie stare modele samochodow gdzie nie ma potrzeby wymiany oleju bo caly ten syf ktory sie tam zgromadzil uszczelnia i trzyma samochod na chodzie. Jezeli to zrobisz z nowym samochodem, nie przejedziesz 70000 KM przed wymiana silnika. Ja kiedyś do mojego Ś.P. Poloneza zamiast wlać zwykły 15W40 wlałem 5W40 i to było jego gwoździem do trumny :norty: :lol:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.